Alternatifim Cafe

Windows Vista'nın olmazsa olmaz 40 uygulaması

Discussion started on Windows İşletim sistemi

Aerofoil

Windows Vista'nın getirdiği önemli yeniliklerden biri olan Aero fonksiyonunun en kısa yoldan kapatılmasına olanak tanıyan Aerofoil, bunun yanında mobil cihazlar için batarya kontrolü gibi bazı seçenekleri de kullanıcısına sunuyor.

Ücretsiz olan bu yazılımı indirmek için tıklayın.
#1 - Kasım 08 2008, 23:21:35
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

GIMP

Fotoğrafların üzerinde değişiklikler yapmak kolay bir iş değildir; ancak GIMP, kullanıcılar için bu zorluğu ortadan kaldırmış gibi görünüyor. Basit arayüzü ve çok çeşitli fonksiyonlarıyla GIMP vazgeçilmez yazılımlarınızdan biri olmaya aday.

#2 - Kasım 08 2008, 23:22:07
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Windows Live Messenger

Hızlı mesajlaşma yazılımlarının en gözdesi olan Windows Live Messenger, günümüzde milyarlarca insanın tercih ettiği, başarılı bir yazılım.

#3 - Kasım 08 2008, 23:22:39
Mercey.

Windows Live Listas

Microsoft'un yeni hizmete soktuğu Windows Live Listas ile favori web sayfalarınızın yer aldığı bir liste oluşturabilir ve bu listeye istediğiniz her bilgisayardan ulaşabilirsiniz.

#4 - Kasım 08 2008, 23:23:23
Mercey.

Norton PartitionMagic 8.0

HDD'nizi kolayca bölebilmenize olanak tanıyan Norton Partition Magic ile işletim sistemleri arasında da kolayca geçiş yapabiliyorsunuz.

Yazılımı indirmek için tıklayın.
#5 - Kasım 08 2008, 23:23:55
Mercey.

iTunes

iPod kullanıcıları için olmazsa olmaz programlardan biri olan iTunes, kullanıcılara müzik satın alırken ya da müziklerini organize ederken yardımcı olan başarılı bir yazılım. Bunun yanında internet üzerinden video'ların da indirilebildiği iTunes, kullanıcısından herhangi bir ücret de talep etmiyor.

#6 - Kasım 08 2008, 23:24:32
Mercey.

FeedDemon

FeedDemon ile onlarca favori sitenizi tek bir tıklamayla takip edebilirsiniz. Bunun yanında FeedDemon'dan ücretsiz olarak da faydalanabilirsiniz.

#7 - Kasım 08 2008, 23:29:43
Mercey.

MCE Buddy

Başarılı bir Windows Media Center eklentisi olan MCE Buddy, kayıtlı olan video'unuzu dilediğiniz medya cihazına uyarlamanıza ve formatını çevirmenize olanak tanıyor.

#8 - Kasım 08 2008, 23:30:46
Mercey.

Audacity

Ses tonu oluşturmaktan ses kayıtlarını düzenlemeye kadar birçok fonksiyonu bir araya getiren Audacity, açık kaynaklı bir ses editör yazılımıdır.

#9 - Kasım 08 2008, 23:31:19
Mercey.

Steam

Piyasaya çıkan en son oyunları indirmenize ve oynamanıza izin veren Steam, bunun yanında oldukça büyük bir multiplayer platformu da yaratarak multiplayer keyfini kullanıcıya doyasıya yaşatan başarılı bir uygulama.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.
#10 - Kasım 08 2008, 23:31:53
Mercey.

Paint.NET

Windows Paint'in halefi olarak ortaya çıkan Paint.NET, son derece başarılı ve güçlü bir imaj programı.

#11 - Kasım 08 2008, 23:32:27
Mercey.

Restoration

Silinen dosyalarınızı (formatlanmış olsa bile) geri dönüşüm kutusundan ya da flash hafızalardan kolayca geri getirebilen Restoration, zor zamanlarınızda verileriniz için can simidi olabilir.

#12 - Kasım 08 2008, 23:33:11
Mercey.

GoToMyPC

GoToMyPC, verilerinize dünyanın neresinde olursanız olun, internet aracılığıyla kolayca ulaşabilmenize olanak tanır ve nerede olursanız olun, dosyalarınız da bu yazılım sayesinde her zaman yanınızdadır.

#13 - Kasım 08 2008, 23:33:50
Mercey.

Internet Explorer 8
Internet Explorer 7'nin varisi olan IE 8, getirdiği birçok yeni fonksiyonla kullanıcıların yeni gözdesi olmaya aday bir yazılım.

Yazılım beta sürümünü indirmek için tıklayın.
#14 - Kasım 08 2008, 23:34:28
Mercey.

uTorrent

BitTorrent'in varsayılan uygulaması olmayı başaran uTorrent, bilinen en iyi torrent aracı olarak öne çıkıyor.

#15 - Kasım 08 2008, 23:35:02
Mercey.

Dreamweaver CS3 Student

Özellikle öğrenciler için tasarlanan başarılı bir web tasarım aracı olan Dreamweaver CS3 Student'ın tam sürümü kullanabilmek için yaklaşık 200 YTL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Daha fazla bilgi için tıklayın.
#16 - Kasım 08 2008, 23:35:43
Mercey.

SnagIt

Başarılı bir ekran yakalama yazılımı olan SnagIt ile ekranınıza yansıyan görüntüleri kolayca fotoğraflayabilir ve bunların üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

#17 - Kasım 08 2008, 23:36:16
Mercey.

ATI Tray Tools

Eğer ATI Radeon ekran kartına sahipseniz, bu uygulamayı mutlaka sisteminize kurmalısınız. Bu araç ile ekran çözünürlüğünden overclock fonksiyonlarına kadar birçok aktiviteyi gerçekleştirebilir ve ekran kartınıza daha fazla hükmedebilirsiniz.

#18 - Kasım 08 2008, 23:36:53
Mercey.

CCleaner

Geçici dosya klasörünüzden kayıt defterinize kadar bilgisayarınızdaki artıkları temizlemenize izin veren CCleaner, Vista işletim sisteminin her zaman taze kalmasını sağlıyor.

#19 - Kasım 08 2008, 23:37:26
Mercey.

TuneUp Utilities 2008

Bilgisayarınızın performansının şaha kalkmasını istiyorsanız, bu yazılım tam size göre. Hard Disk'inizi birleştirmekten, internet performansınızı arttırmaya, kayıt defteri temizlemekten silinen verileri kurtarmaya kadar birçok fonksiyonu tek çatı altında toplayan TuneUp Utilities 2008, Vista kurulu sistemler için gerekli olan yazılımların başında yer alıyor.

#20 - Kasım 08 2008, 23:37:58
Mercey.

Nero 8

CD ve DVD yazma performansı ve sunduğu geniş yelpazedeki seçenekleriyle kullanıcıların gönlünde taht kuran Nero'nun bu son sürümü de her PC'de kurulu olması gereken yazılımlardan biri.

#21 - Kasım 08 2008, 23:38:30
Mercey.

AVG AntiVirus Free Editon

Dünyanın en popüler güvenlik yazılımlarından biri olan AVG AntiVirus Free Edition, kullanıcıların temel güvenlik ihtiyaçlarını tek başına karşılayabilecek başarılı bir ürün.

#22 - Kasım 08 2008, 23:39:05
Mercey.

OpenOffice

Eğer MS Office için para ödemek istemiyorsanız, benzer uygulamalara sahip OpenOffice'i mutlaka denemelisiniz.

#23 - Kasım 08 2008, 23:39:39
Mercey.

Diskeeper 2008

Başarılı bir HDD birleştirme aracı.

#24 - Kasım 08 2008, 23:40:11
Mercey.

Microsoft OneNote

Kalem ve kağıt tecrübesini bilgisayarlara taşıyan OneNote, notlarınızı ve listelerinizi en hızlı şekilde oluşturabilmenize ve paylaşabilmenize izin veriyor.

#25 - Kasım 08 2008, 23:40:45
‎ Unutma! Kendine yarattı??ın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.