Alternatifim Cafe

Her PC için gerekli 17 ücretsiz yazılım!

Discussion started on Yazılım

CHIP Online, her bilgisayarda bulunması gereken 17 ücretsiz yazılımı bir araya getirdi...

Her bilgisayarda bulunması gereken bazı programlar vardır. Örneğin Microsoft'un Office paketinde yer alan Word kelime işlemcisi ve Excel gibi uygulamalar, genelde birçok kullanıcı tarafından günümüzde tercih ediliyor.

Ancak Microsoft'un bu yazılımını edinmek için belli bir külfeti de gözden çıkarmak gerekiyor. Oysa Microsoft'un Office paketine bir avuç dolusu para vermek yerine, kullanıcıların aynı şekilde verim alabileceği alternatif uygulamalar denenebilir.

OpenOffice.org da işte tam bu noktada kullanıcıların imdadına yetişiyor. Nedeni ise Microsoft'un Office paketinde sunduğu önemli uygulamaların bir benzerini, OpenOffice.org'un kullanıcılara, üstelik ücretsiz olarak sunması.

Elbette bir bilgisayarların verimliliğini artıran programlar OpenOffice ile sınırlı değil. CHIP Online, bir bilgisayarda bulunması gereken, üstelik hiçbir ücret talep etmeyen uygulamaları bir araya getirdi. Bu uygulamalara ulaşmak için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.
#1 - Kasım 08 2008, 22:28:27
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Thunderbird 2

Mozilla kodu üzerine kurulu olan Thunderbird 2, Firefox'un web tarayıcısı olarak yaptığını, email istemcisi olarak yerine getiriyor. Kaydedilen aramalar, Gmail entegrasyonu gibi fonksiyonları ile dikkat çeken yazılımı POP, IMAP ve webmail hesaplarınız için kullanabilirsiniz.

Download: Thunderbird 2
#2 - Kasım 08 2008, 22:30:13
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

OpenOffice.org

OpenOffice, Microsoft'un Office paketinde bulunan önemli uygulamaların bir benzerini kullanıcılara sunuyor. Kullanmak için herhangi bir ücret ödemesinin söz konusu olmadığı OpenOffice.org'ta kelime işlemciden çizime ve sunumdan veritabanına kadar bir ofis paketinde bulunması gereken tüm uygulamaları içeriyor.

Download: OpenOffice.org 3 Türkçe
#3 - Kasım 08 2008, 22:31:47
Mercey.

PrimoPDF

PrimoPDF, açılımı Portable Document Format olan PDF formatındaki dosyaların içeriğini farklı platformlara aktarmaya olanak sağlıyor. Yazıcı sürücüsü olarak sisteme kurulduğunda, hemen her programla çıktısı alınabilir.

Download: PrimoPDF

Not: Word belgelerini PDF'e dönüştürmek istiyorsanız tıklayın.
#4 - Kasım 08 2008, 22:33:12
Mercey.

Inkscape

Clipart, poster ve grafik oluşturmak için geliştirilen Inkscape kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmiyor.

Download: Inkscape
#5 - Kasım 08 2008, 22:34:46
Mercey.

Sunbird

Email araçlarından birçoğu, Microsoft Outlook'un takvim ve programlama özelliklerini içerisinde barındırmaz. Bu açığı kapatan ender yazılımlardan biri olan Sunbird, SQL tabanlı depolama mekanizması üzerine kurulu bir uygulamadır.

Download: Sunbird
#6 - Kasım 08 2008, 22:36:10
Mercey.

Notepad++

Notepad++, ücretsiz bir kaynak kodu editörüdür. Windows ile birlikte ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan Notepad'in aksine daha gelişmiş özellikleri içerisinde barındıran Notepad++, günlük kullanım için ideal bir uygulama.

Download: Notepad++
#7 - Kasım 08 2008, 22:38:46
Mercey.

GIMPShop

Adobe'un ünlü Photoshop yazılımına benzeyen yapısıyla dikkat çeken GIMPShop, sunduğu geniş fonksiyonlarıyla Photoshop'a para vermek istemeyen kullanıcılara göre geliştirilmiş bir uygulama.

Download: GIMPShop
#8 - Kasım 08 2008, 22:40:00
Mercey.

XnView

Resim dosyalarını birbirine çevirmeye ve görüntülemeye izin veren XnView, 400'den fazla grafik formatını destekliyor.

Download: XnView
#9 - Kasım 08 2008, 22:41:26
Mercey.

Diagram Designer

UML sınıf diyagramlarını, resimleri ve sunumları düzenlemenize yardımcı olan basit bir vektör grafik editörü.

Download: Diagram Designer
#10 - Kasım 08 2008, 22:42:51
Mercey.

Trillian

Tüm anlık mesajlaşma yazılımları yerine kullanabilen Trillian, Yahoo, Windows Live, ICQ ve AIM'e bağlanabiliyor.

Download: Trillian
#11 - Kasım 08 2008, 22:44:38
Mercey.

7-Zip

Windows XP ve Vista, ZIP dosyalarını açabiliyor; ancak bu işletim sistemlerinin RAR, LZH, ARJ ya da 7-Zip gibi diğer formatları açabilmesi söz konusu değil. Ancak 7-Zip bu tip sorunları ortadan kaldırıyor ve yazılım bunun yanında ISO formatındaki disk imajlarını dahi görüntüleyebiliyor.

Download: 7-Zip
#12 - Kasım 08 2008, 22:47:32
Mercey.

DeBrief 2.3

DeBrief, kullanıcıların gerçekleştirmek istediği aktiviteleri not almak ve hatırlatıcı olarak görev yapmak suretiyle kullanıcıların imdadına yetişen bir masaüstü ajandası.

Download: DeBrief
#13 - Kasım 08 2008, 22:48:55
Mercey.

AceMoney Lite

Finansal yönetim araçlarının büyük bir çoğunluğu genellikle kullanım için kullanıcılardan belli bir ücret talep eder. Ancak AceMoney, diğer benzeri programlardan farklı olarak, faturaların zamanında ödenmesi, harcama takibi gibi tüm aktiviteleri ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor.

Download: AceMoney Lite
#14 - Kasım 08 2008, 22:49:56
Mercey.

Jarte

Windows Word Pad gibi aynı motor üzerine inşa edilen Jarte, Word'e göre yazım kontrolü, DOC formatı desteği gibi daha gelişmiş fonksiyonları kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuyor.

Download: Jarte
#15 - Kasım 08 2008, 22:51:02
Mercey.

TimeTo

Bir takvim uygulamasından çok daha fazlası olan TimeTo, gün içinde yapacağınız işleri saat saat yönetebilmenize izin veriyor.

Download: TimeTo
#16 - Kasım 08 2008, 22:52:02
Mercey.

Picasa 3

Google'ın resim paylaşma ve yönetme aracı olan Picasa 3, kameranızda bulunan resimleri doğrudan sisteminize aktarmanıza yardımcı olurken, bir yandan da albümlerinizde bulunan resimleri düzenleyebilmenize izin veriyor.

Download: Picasa 3
#17 - Kasım 08 2008, 22:54:43
Mercey.

Ashampoo Burning Studio Free 6

Sadece download.com adresinde bulunan yazılım ile CD/DVD ve Blu-ray disklerini kolayca yazabilirsiniz.

Download: Ashampoo Burning Studio Free 6
#18 - Kasım 08 2008, 22:56:06
Mercey.

aralarında bi picasa 3 beğendim
emeğine sağlık
#19 - Kasım 08 2008, 23:16:30
Hayatım Kural Dışı Olmuş.Kendimin Kuralıyım ߣN ...

£я§@N_05

Sağol Merve'm
Bazıları İşime Yarayacak.  :))
#20 - Kasım 09 2008, 22:37:59

Tesekkürler.
Bilgisayarımda 1 GB'lık yer var suan.Boşalınca indiricem mecbur. :dondurma
#21 - Kasım 09 2008, 23:03:19

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.