Alternatifim Cafe

MSN 9'u İndirebilirsiniz

Discussion started on Sohbet ve İletişim

MSN görüntüleri internete sızmıştı. Merakla beklenen MSN 9'u Microsoft'un resmi sunucusundan indirebilirsiniz. indirilebilir olarak kullanıcılara sundu. Değişen tek şey, MSN değil tabii ki. İndirmek için:

http://download.microsoft.com/download/7/6/E/76EE3260-D212-4D9B-B8D6-79C014B0593B/EN/wlsetup-web.exe

Windows Live Messenger 9 Beta, Windows Live Writer, Windows Live Photo Gallery gibi araçların tamamını bulunduran bir yükleyici mevcut. Öncelikle bu yükleyici indirmemiz gerekiyor. Aslına bakarsanız, bu yükleyici de kendini yenilemiş ve görüntü olarak daha çekici hale gelmiş.

1. Adım: Kuruluma Başlayın
Windows Live kurulum dosyasını indirdiğinizde şaşırabilirsiniz. Çünkü inen dosya, sadece 990 KB. Tüm bu saydığımız uygulamaların bu kadar küçük dosya içerisine sığması biraz zor. Bu merakınız, kurulum dosyasını çalıştırdığınızda gitmiş olacak. Ekran görüntüsünde izlediğiniz gibi, uygulamaların asıl kurulum dosyaları web üzerinden Microsoft sunucularına erişilerek indirilecek.

2. Adım: Neler Yüklenecek?
İndirilme aşamasına geçmeden önce, ihtiyacınız olan Windows Live servislerini buradan seçebiliyorsunuz. Yüklemek istediğiniz uygulamanın hemen yanındaki onay kutusunu tıklamanız yeterli. Aşağıda ise "Messenger Beta" ve "Writer Beta" yazan bir alan göreceksiniz. Bunun anlamı; "Listelenen yazılımlar sizde yüklü, ama güncellenecek" demek. "Install" butonuna basarak devam edelim.

3. Adım: Çalışan Yazılımlar
Kuruluma sağlıklı bir şekilde devam edebilmek için, o anda çalışan Windows Live uygulamalarını kapamanız gerekiyor. Bizim yaptığımız denemede MSN açıkken bu kuruluma devam etmedi. O nedenle, açık olan Windows Live yazılımlarını kapatın ve "Contunie" butonuna basarak devam edin.

4. Adım: İndiriliyor
Seçtiğiniz uygulamaların sayısına ve internet bağlantısına göre biraz zaman alacak olan bu adımda, kurulum dosyaları indiriliyor. 8 Megabit'lik bağlantı bulunan bilgisayarımızda bu işlem 3 dakikaya yakın bir zaman aldı.

5. Adım: Bunları Seçmeyin
Yazılımların indirme işlemi bittikten sonra Microsoft, kendi servislerini kullandırmak için size bazı seçenekler sunacak. Bu seçenekler işaretli kalırsa; varsayılan arama motoru, açılış sayfası gibi önemli yerlerde Microsoft hizmetleri çıkacak. Arama konusunda Google dururken Microsoft'a uzanmak şu zamanda pek tavsiye edilmeyen bir durum. O nedenle bu seçenekleri boş bırakın ve "Contunie" butonuna tıklayın.

6. Adım: Kurulum Başlıyor
İndirilen dosyaların kurulumu da bu aşamadan itibaren başlıyor. İndirme işleminde bir süre beklemiştik. Can sıkıcı bekleme işlemi, kurulumda neredeyse yok denecek kadar az zaman alıyor. Bu süre içerisinde, işaretlediğimiz tüm Windows Live hizmetleri de sistemimize dahil ediliyor. Kurulum işleminin bitimiyle beraber "Close" butonuna tıklayarak yeni servisleri denemeye başlayabilirsiniz.

7. Adım: En Yeni MSN

Merakla beklediğimiz yazılımlardan biri, MSN'in yeni sürümü. Bu sürümün hangi yeni özellikleri getireceğini daha önceki makalemizde yayınlamıştık. Buraya tıklayarak, bu özelliklerin neler olduğunu görebilirsiniz.

8. Adım: MSN Bekletebilir
Windows Live Messenger 9'un beta sürümü yüklendikten sonra yeni görünümüyle karşınıza gelecektir. E-posta hesabınızı ve parolanızı yazdıktan sonra "Sign-in" butonuna tıkladığınızda sizi bir süre bekletiyor. Bunun nedeni, daha önceki yapının da değiştirilmesi.

9. Adım: Bi Restart!
Tüm bu servislerin yüklenmesi, işletim sisteminizin önemli bileşenlerinin de güncellenmesi anlamına geliyor. Windows Vista, bu aşamadan sonra sizden bir yeniden başlatma istiyor. Dilerseniz, heyecanınızı yitirmeden bu servisleri incelemek için yeniden başlatma olayını biraz erteleyebilirsiniz.

10. Adım: Yeni Movie Maker
En az MSN kadar değişen bir başka uygulama da Windows Movie Maker. Çok daha basit ve estetik bir arabirimle bizi karşılayan video düzenleme yazılımı ile kolayca videolar oluşturabiliyor veya olan videolarınızı düzenleyebiliyorsunuz.

11. Adım: Diğer Yenilikler
Windows Live Writer: Blog'unuza, tarayıcıya ihtiyaç duymadan yazı eklemenizi sağlayan araç. Hemen hemen bütün popüler blog'ları destekliyor.

Windows Live Mail: Eski Outlook Express'in güçlendirilmiş ve hızlandırılmış hali. Görüntüsü de son derece şık.

Windows Live Photo Gallery: Bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları izleyip, temel bazı düzenlemeler yaparak, web üzerinde saklayabileceğiniz galeriler oluşturmanızı sağlayan yazılım.

Windows Live Toolbar: Size zaman kazandıran uygulamalara tek tıklamada götüren araç çubuğu.

Family Safety Beta: Aileleri, internetin ve bilgisayarın zararlı içeriğinden uzak tutmaya yarayan uygulama.

Windows Live Outlook Connector: Outlook yazılımları arasında iletişim kurmayı sağlayan araç.
#1 - Kasım 07 2008, 12:49:51

Ben geçen hafta bi yüklemiştim sonra kaldırıp tekrar live messenger ı yükledim. Belki ileride tekrar denerim (6)
#2 - Ocak 05 2009, 03:40:06

Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur.   Albert Einstein.

Ben de indirdim ama ingilizce oldu bu. Dili nasil degistircem ya :DD
#3 - Ocak 06 2009, 01:55:27
Kiime néki ben kimim ?..
Neréye yürü0rum ?..
qönLümn ßahchesine qünde kach chicek diki0rum ?..
aynamn cadisina günde kach kéz sélam veri0rum ?..
éviimin hanqi 0dasinda öLmk isti0rum ?..
ßendé bLmi0rum !

Neyse vazgeçtim (6)
#4 - Ocak 06 2009, 02:10:19
« Son Düzenleme: Ocak 06 2009, 02:13:43 Gönderen: hemiptera »

Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur.   Albert Einstein.

Plus'ı yok mu bunun? Bir tane indirdim ama hala renk kodları gözüküyor, bir işe yaramadı yani.
#5 - Ocak 06 2009, 11:55:57
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

plus ı görüyor ama kodları gösteriyor enteresan bir şey o yüzden kaldırmıştım zaten (6) Belki onar dersen ya da kaldırıp tekrar kurarsan plus ı olur. Ama ben şimdilik live messengerden memnunum :Ç
#6 - Ocak 06 2009, 12:30:01

!_By_Gizli_!

ßen daha 8.5 kullanmiyorum,
7.5 Teyim 9 'ami gaçicem birde (6)
#7 - Ocak 06 2009, 12:32:54

Canım sen de abartma geç şu live messenger a (6)
#8 - Ocak 06 2009, 13:05:38

!_By_Gizli_!

Olmaz koçum. (6)
Msn'siz yapamıyorum, eee aynı andada haliylen 4-5 proğram açınca kastırıyor. (6)
#9 - Ocak 06 2009, 13:08:00
« Son Düzenleme: Ocak 06 2009, 13:08:15 Gönderen: Belba Elanessë »

Yükleme lan yüklersen... neyse (6)  8 sene sonra da kullan sen onu (6)
#10 - Ocak 06 2009, 13:21:11

MSN 2009 final sürümü çıktı.

İndirilmeye hazır...

Anında mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger'ın en yeni sürümü, beta olarak daha önceden kullanıma sunulmuştu. Bazı güncellemeler sayesinde yazılım, beta olmaktan çıktı ve final sürümü ile indirilmeye hazır duruma geldi.

Shiftdelete.net'in haberine göre Türkçe dil desteğine de sahip olan Windows Live Messenger'ın yanı sıra, Windows Live Mail, Photo Gallery, Toolbar, Writer, Family Safety gibi uygulamalar da güncellenmiş oldu.
#11 - Ocak 10 2009, 01:14:19

-Serpil merhaba
-merhaba hakkı
-ben sana bişey diycektm ama unuttum
-o da iimiş..
 unutkan şey

:Ç bu ne yaaav  (6) 
#12 - Ocak 10 2009, 16:33:42
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

Hangi akıla hizmetle avatarları sol tarafa koymuşlar merak ediyorum. Sağ tarafa almadıkları sürece kullanmayacağım. (6)
#13 - Ocak 13 2009, 20:02:06
« Son Düzenleme: Ocak 13 2009, 20:02:23 Gönderen: Ispartan »
Şefim sarı kula var mı?

valla ben kullanıyorum çokta memnunum ayrıca msn plusta kurulunca renkli gösteriyor bir sürüde uygulaması var
#14 - Mayıs 31 2009, 20:24:25
”Yaşıyorum, beni meşgul etmeyin. “ Bu bir cümledir. Fakat isterse dize de olabilir, özlü söz de. İnsan da böyledir. Ne isterse olabilir, hatta insan bile olabilir.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.