Alternatifim Cafe

Unutulmayan cep telefonları

Discussion started on Cep Telefonları

Ericsson GH 197
Türkiye\\\'de yaklaşık 2bin dolara satılan ilk cep telefonu. Şimdi belki kimse yüzüne bakmaz ama hayatımızı değiştiren ürün oldu. Kiloya vursanız belki karşılığını alırsınız. Ancak telefon aşklarının ilki demek doğru olur.

Motorola V3688
Küçül de cebime gir denecek türden ilk cep telefonu. Siyah kapaklı ve cepte kaybolacak kadar küçük olan Motorola V3688 in kusuru arayan kişiyi görmediğiniz için sürprizlerle karşılaşmak zorunda kalmaktı.

Nokia 7110
Matrix hatırası desek sanırım herkesin gözünde canlanır. Yanındaki tuşa bastığınızda kızaklı kapak aşağı doğru fırlıyor. Matrix filminin en çok beğenilen ilk bölümünde kullanılan telefon Nokia\\\'nın en başarılı modellerinden biri oldu.

Nokia 3310
Türkiye^de belkide tüm dünyada en çok satan cep telefonu modeli oldu. 2001 yılında Türkiye\\\'de satılmaya başlandı. Bir araştırma yapılsa hala en çok kullanılan telefon olabilir. Basit, kullanımı kolay ve sağlam.

Nokia 7650
İlk entegre kameralı cep telefonu olarak gönüllerde taht kurdu. Sürgülü kapağın altından klavye çıkar ve kamera çalışmaya başlardı. Şunun şurasında kullanmaya başlayalı 3 yıl olmadan 2 Megapixel fotoğraf çeken modelleri çıktı.

Nokia 8210İşte Nokia\\\'nin tüm dunyada kullanıcıların kalbini kazanan telefonu. Cep telefonunda pek çok ilki gerçekleştirdi. Anten ortadan kalkınca ve bir de içine radyo eklenince uzun süre kullanan fanatikler oluştu.

#1 - Ekim 06 2008, 01:53:22
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Nokia 3310 kaç yıl kullandım ve hala da kullanıyorum arada.. 5 yıl oldu sanırım ama telefon hala çalışıyor.. Tabii tuşları biraz zor basıyor ama olacak o kadar...
#2 - Ocak 11 2009, 04:39:05

nokia 3310u hayatta unutmam ilk telefonumdu (6)
#3 - Ocak 11 2009, 10:49:26
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Motley

Benim ilk telefonum ikinci resimdeki,Motorola V3688 idi çok severdim ses kaydı bilem vardı (6) Hala daha özlerim,Ama msj hafızası çok azdı sadece, şuan da kullandıgım tlfnda olmayan özellikler onda vardı ya daha ne diyim :Ç
#4 - Ocak 11 2009, 11:27:40

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.