Alternatifim Cafe

Ailenizle kavga ettiğinizde sizi neyle tehdit ederler ?

Discussion started on İtiraflar

Gülşah Bana Bak Beni Kızdırma Neti Kapatırım. Ne Msn Kalır Ne Forum. Telefonu Da Alırım. Koca Gün Tv İzlersin. (işte Annem Aynen Bunları Söyler.) (6)
#51 - Kasım 10 2008, 16:02:12
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Şizofren Sevdam..

evde kalırsın bak diyolar (6) (6)

ağlıyorum bende bu tehdit üzerine, içleniyorum doğal olarak

tehdit filan yok kurtlar vadisi mi? yaşadığım yer yoksa ev mi? kardeşim
#52 - Kasım 10 2008, 16:11:19

o zıkkımı (bilgisayarı kastediyo) aşşa atıcaam gün gelmştr . kalk atrk .. bidaha girdiini görrsm o interneti kapatrcm ... bla bla bla ...
veya
telefonuda alıcam bölece senin köntr masrflndanda kurtlurz der ...

gnlde bunları söyler ama hiç yapmaz  :D:D XD
#53 - Kasım 14 2008, 23:42:32

aRaßanın anahtarını aLmakLA  :vur
#54 - Kasım 15 2008, 01:11:58
ßen sana qeLdiqimde coktan vuruLmu$tum soL TarafımdaN ..
ßen sana Darmadağın oLmaya geLmiştim ,ToparLanmaya deqiL deLi Mavim..
ßen senLi öLümLere qeLmiştim , Yaşamaya degiL ..

"bi dahakine o telefonunu elinden alınca napıcaksın aceba" dedi annem son kavgamızda..

ben de "o gün eve gelmezsem sen beni hangi telefondan ararsın aceba" dedim..

:ehem
#56 - Kasım 26 2008, 18:43:31
FeeLiN' the bLaNks..

kelis

bacakLarımı kırmakLa :sizo
#57 - Kasım 28 2008, 20:21:27

tehdit yok bizde. (:
#58 - Kasım 28 2008, 21:51:52
...  dnce2

ertesi gün modemi yerinde bulamam :öff

aradan bi kaç gün geçer bakarım modem yerine takılmış  :D

garip yahu.. hayatımın internet ve pc olduğunu düşünüyolar.. ne alakaysa çoktaa tınn modemi almaları :D
#59 - Kasım 28 2008, 22:19:28
Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları,radyolar... Hep beraberdik, aynı b*k çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Charles Bukowski

interneti kapatmakla tehdit ederler her zaman...((:
#60 - Kasım 28 2008, 22:30:09

Etmezler. 
#61 - Aralık 08 2008, 01:08:24
« Son Düzenleme: Aralık 08 2008, 01:13:28 Gönderen: daisy07 »

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

hiç böyle bişey olmadı bu yaşıma kadar...

bundan sonrasıda Allah kerim...:)
#62 - Aralık 08 2008, 01:19:01
Senin aşk dediğin lanet olası bir kapıyı vurup çıkana kadarmış...Senin aşk dediğin hesapsızca kitapsızca ve de en önemlisi gurursuzca yarı yolda bırakmakmış...Şimdi hiç ardına bile bakma... uğurlar olsun,hiç düşünme! Ben yeri gelir kitapsızlarıda severim!!!

sessiz yalnızlık

#63 - Aralık 08 2008, 10:26:14

beni tehtit etmezler . daha doğrusu TEHTİT etmezler. annem fişini çeker bilgisayarın tehtit etmeden. babam da abimi saat sabahın 4'ünde bilgisayar başında yakaladığı için internetin kablosunu kesmişti.
#64 - Aralık 16 2008, 22:30:26
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

"İnterneti kapatırım."

Çok da korktum.

Ahanda budur.:okey
#65 - Aralık 25 2008, 19:20:01
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

interneti kappatırımm :öff
#66 - Kasım 04 2009, 13:27:28

Tehtidler teknolojik aletler üzerine kurulu olur.

- Mp3'ünü alırım.
- Bilgisayara oturtmam.
- Dvd ni balkondan aşağı atarım.  (6)
#67 - Kasım 04 2009, 13:31:23

Bloother

Sadece yetecek kadar para vereceklerini, fazla para vermeyeceklerini söylerler ama ben alıyorum yine de istediğim kadar. :)
#68 - Kasım 04 2009, 13:57:52

interneti kapatmakla tehdit ederler her zaman...((:
#69 - Kasım 04 2009, 14:52:12
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

Etmezler. Tehdit etmezler.
#70 - Aralık 06 2009, 18:08:13
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Any_one

ben bunları yazıyom yazıyom bunları bi yere. diyor bana; annem. ama ben ise diyorum ki, yazma anne, zamanında uyar beni anne diyorum, dinlemiyor. söylemiyor söylemiyor sonra niye iş yapmadın diyor. tek kavga sebebimiz, ev işlerini zamanında(onun zamanında) yapmamam. ve titiziliği. başka bi şeyden kavga etmeyiz ve öyle bir şey ki her gelişinde azarlar bir şeyler bulup. hep bir sinir stres hali var evde, evdeki güzelim huzuru rahatsızlığa çeviriyor bu anlayışsızlıklar. bütün sevgimi alıp götürüyor, uzaklaşma isteğini daha şiddetli kılıyor.

saat 2 de yapmadım de mi o işi, 6 da yaparım en geç (mesela), yorgunum ben de sonuçta be kadın. ergenlik çağında hep yorgun oluyoruz zaten büyümekten bir de dershane okul dershane okul derken iyice yoruluyor bu bünye. dinleneyim öyle yapacağım o işi.

he, yazıyor sonra da interneti kesiyor. başka yaptığı bir şey yok. bir ara terlik vardı. hiç de umursamam ondan gelen dayağı ben. eheh. anca anlık o anki tipine sinirleniyorum sora geçiyor. ama ev hep huzursuz. olmamalıydı böyle. uf bak yine sinirlendim. sonra diyorlar neden matematik çalışmıyorsun. HU-ZUR-SU-ZUM. kusura bakmayın, huzuru bulmadıkça matematik de geometri de çalışmam ben. diğer dersleri seviyorum, onlar da beni seviyor. oh bebeğim.
#71 - Aralık 06 2009, 18:31:13

ben bunları yazıyom yazıyom bunları bi yere. diyor bana; annem. ama ben ise diyorum ki, yazma anne, zamanında uyar beni anne diyorum, dinlemiyor. söylemiyor söylemiyor sonra niye iş yapmadın diyor. tek kavga sebebimiz, ev işlerini zamanında(onun zamanında) yapmamam. ve titiziliği. başka bi şeyden kavga etmeyiz ve öyle bir şey ki her gelişinde azarlar bir şeyler bulup. hep bir sinir stres hali var evde, evdeki güzelim huzuru rahatsızlığa çeviriyor bu anlayışsızlıklar. bütün sevgimi alıp götürüyor, uzaklaşma isteğini daha şiddetli kılıyor.

saat 2 de yapmadım de mi o işi, 6 da yaparım en geç (mesela), yorgunum ben de sonuçta be kadın. ergenlik çağında hep yorgun oluyoruz zaten büyümekten bir de dershane okul dershane okul derken iyice yoruluyor bu bünye. dinleneyim öyle yapacağım o işi.

he, yazıyor sonra da interneti kesiyor. başka yaptığı bir şey yok. bir ara terlik vardı. hiç de umursamam ondan gelen dayağı ben. eheh. anca anlık o anki tipine sinirleniyorum sora geçiyor. ama ev hep huzursuz. olmamalıydı böyle. uf bak yine sinirlendim. sonra diyorlar neden matematik çalışmıyorsun. HU-ZUR-SU-ZUM. kusura bakmayın, huzuru bulmadıkça matematik de geometri de çalışmam ben. diğer dersleri seviyorum, onlar da beni seviyor. oh bebeğim.
Kelimesi kelimesine,noktasından virgülüne kadar katılıyorum şu yazdıklarına. .
Ve malasef babamdan tehdit üstüne tehdit. son zamanlardaki tehditi ise eğer eve erken gelmezsem o çok beğendim adidastaki montu almıcakmış malum kuzu kuzu geliyorum  (6) Ne demişler köprüyü geçeseye kadar ayı'ya dayı diyecekmişsin üzgünüm baba Dayı olmak zorundasın  (6)
#72 - Aralık 06 2009, 18:49:26
Etme çoluk çocukla muhabbet,koy g.tüne çekme zahmet. . .

Any_one

aynen, ''köprüyü geçesiye kadar ayıya dayı diyeceksin''. budur. :}
#73 - Aralık 06 2009, 18:57:52

Burdan anlıyoruz ki aileler hayatımızın teknolojiden ibaret olduğunu biliyorlar. Fakat ben sadece bi kere "interneti kestiririm" tehditi aldım. O da OKS zamanıydı, küçüktük, sınav falan. Haklıydı yaani. Annem "bir daha yemek yapmam bu evde" ya da "sen temizlersin evi" en olmadı "harçlık vermem" cümlelerini kullanıyor fakat nadiren. Sevmiyoruz ailecek tehdit falan.
#74 - Aralık 06 2009, 20:14:16

yaş olmuş 21 :) elime ekmeğimi almışım, param var, aklım var, haklarım var. yani haklarımın olduğunun farkındayım. buna bağlı olarak şu saatten sonra biri beni tutup da tehdit edemez. ha edebilir. ama sonrası düşünülmeden yapılıyorsa bu tehdit, bir zaman sonra benim için değil, tehditi yapan için bir tehdit halini alabilir. ayıptır zaten benim kişisel haklarıma sırf aile büyüğüne ters gitti diyerek köstek olmak. ahaha.. sanmayın ki ilk cümlemde ''dayıyım, asarım keserim, kimse bana karışamaz, hobaaa'' tavrı takındım. alaağğkası yok. şöyle ki,

aileyi oluşturan ebeveynler, çocuklarının belli bir yaşa ve olgunluğa eriştikten sonra neyi kaldırıp, neyi kaldıramayacağını tahmin edebilen kişiler olmalıdır. yani en azından aile kavramına dahil insanların ilişkileri bu olgunlukta olmalı diye düşünüyorum. şöyle anlatayım daha açıklayıcı ossun: çocuklarına karşı anlayışlı, medeni, saygılı vs vs şeklinde tabir edilen ebeveynler, çocuklarının istemediği bir şeyi zorla ona yaptırtmazlar. yapmadığı zaman da onu herhangi bir şeyle tehdit etmezler. eğer aksi olsaydı, sözünü ettiğim aile zaten en başında saydığım özelliklere sahip olmazdı.

hiçbir insan ki bu ebeveyn de olur, herkes olur... başka bir insanı, onun istemediği bir şeyi zorla yaptırma hakkına sahip değildir. birinin annesi veyaa babası olmanız, onu yıllarca büyütüp kollamanız, onun tüm kişisel haklarını istediği gibi yönlendirebilir, onun yerine karar verebilir manasına gelmez, gelemez. kişisel hak ve özgürlükler diye bi'şey var hatırlatırım. karar verme diye bir kavram da var. bu da demek olmuyor ki çocuk ebeveynden habersiz her istediğini yapabilir. yok tabiki. alakası yok. sadece belli başlı kararları belli bir yaşa geldikten sonra ailesinin onayını almadan yapabilir, yapmalıdır diyorum. oturup adam gibi konuşulur, ailedekilerin fikirleri de aldıktan sonra karar verilmelidir bazı şeylere. öyle höööytt nası yaparsın öyle bi'şeyi? terbiyesizleşme! bunu yaparsan bizi yok bil!! gibi ithamlarla çocuğunuz için sadece yasakçı bir büyük olursunuz. aile olmazsınız yani anlatabildim? aile demek sadece para kazanaın, büyüğün sözü geçer demek değildir. bunu herkes kafasına sokup evlenmeli. evet öyle!

ama kime anlatıyorum? bir an için türkiyede olduğumuzu unutmuşum :) anlattığım, daha doğrusu istediğim, önerdiğim aile türünde kaç tane aile vardır bu ülkede? az... yani en azından ben pek rastlamıyorum. olması gereken bu fakat ''biz babadan böyle gördük'' zihniyeti hakim olduğu için milletimiz üzerinde, bazı şeyler ömür boyu askıya alınabiliyor. öyle yani.
#75 - Aralık 08 2009, 03:45:58
« Son Düzenleme: Aralık 08 2009, 03:57:06 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.