Alternatifim Cafe

Katil virüs Türkiye'de

Discussion started on Network, İnternet ve Güvenlik

Dünyada etkili olan "Kido Killer" adlı yeni bilgisayar virüsü, Samsun'da 10 büyük firmanın bilgisayar ağını çökertti.

Samsun Emniyet Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Rusya kökenli olduğu belirtilen 100 yılın en tehlikeli virüs sistemi olarak tanımlanan 'Kido Killer' virüsü Samsun'u da etkiledi.

Microsoft'un antivirüsü bulana 250 bin dolar ödül verdiği virüs Samsun'da önde gelen 10 firmanın işletim sistemini tamamen çökertti. Yayılmasını sürdüren virüs, bulaştığı bilgisayar sisteminde bütün paylaşımları kaldırıp kayıtlı bilgiye ulaşmayı engelliyor sistemi kilitliyor.

ANTİVİRÜS PROGRAMI GEREKLİ
Arama motorları, müzik ve film indirme gibi birçok yolla bulaşan virüs, Rus bilgisayar korsanları tarafından geliştirildi. Kido Killer ve benzeri birçok virüs mail yoluyla bulaşırken, virüs, piyasada bulunan antivirüs programlarından bir adım önde hareket ediyor. Korunmak için bilgisayarda lisanslı bir antivirüs programının olması gerekiyor.

Lime Wire, Ares gibi arama motorları hatta mümkünse arama motorlarının hiçbirinin kullanılmaması tavsiye ediliyor. Mail yolu ile gelen ve tanınmayan hiç bir e-posta açılmaması ve silinmesi öneriliyor.
#1 - Ağustos 28 2009, 23:55:45

biraz burlarda çöksede biraz iş çıksa :P :D
#2 - Eylül 01 2009, 15:20:56

rusların erkekleri ayrı virüs bulaştırır kızları ayrı bu ne arkadaş dünyaya düşman mı oldular nedir
#3 - Eylül 01 2009, 20:34:30
İsyanım var Ülen DünYalılardan Tiskiniyorum tis tis tiskiniyorum

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.