Alternatifim Cafe

Özgün Müziğin Unutulmazları!

Discussion started on Özgün Müzik

BENİM EN ÇOK DİNLEDİKLERİM VE SESLERİNDEN ÇOK ETKİLENDİĞİM

METİN KEMAL
İLKAY AKKAYA
VE
AHMET KAYA

HEPSİNİN ŞARKILARI VE SESLERİNİN AŞIRI İYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM :.dost
#1 - Mayıs 19 2006, 19:32:17
« Son Düzenleme: Haziran 17 2006, 14:12:22 Gönderen: TuuCem »

Ahmet Kaya bir numara ya...
Onun yerini kimse dolduramaz.
 kng
#2 - Haziran 29 2006, 00:25:32
Ne zaman bir her şeyi ölse birinin,
Kendini ölümlerle yaşar kalır o.
Ne zaman bir kendisi ölse birinin,
Ölümlerde kendini yaşar kalır o.

kng

KATILIYORUM KİMSE DOLDURAMAZ ONUN YERİNİ............. :agla
#3 - Temmuz 03 2006, 18:29:05
İmzanız kural dışı

adamın sarkıları çok anlamlı özellikle en çok ŞAFAK TÜRKÜSÜ adlı şarkısı var onu çok begeniyorum..
#4 - Temmuz 24 2006, 22:50:00
İmzanız kural dışı.

ahmet kaya bence de o adam unutulmaz
şarkılarını çok sefiom walla  :yaril
#5 - Ağustos 12 2006, 03:31:27
İmzanız kural dışı

ahmet kayadan nefret ediyorum , dünyada en sevmediğim ve nefret ettiğim insanlar arasında

neden sevmediğini,daha doğrusu neden nefret ettiğini bizimle paylaşır mısın?? :alala
#6 - Ağustos 26 2006, 21:33:06

ahmet kaya türkiyenin 1 numarli sanatcisidir bence....o adamin görüşünü sevmiyorum ama sarkilari duunyada tekdir...eski kisiligide iyiyidi ama sonradan bozuldu
#7 - Ekim 11 2006, 11:18:25
YA SEV YA TERKET

Ne  MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! 

ahmet kaya nın kişiliği yada ideoloijisine sonuna kadar karsıyım ve asla da kabul etmem zaten  müziğini dinlerken   bunları düşünmem .....eğer şarkıcının kişiliine göre
seçim yaparsak müiğe haksızlık etmiş oluruz...
tek olma konusunda sana katılıyorum arkadasım  zaman zaman protestan müziğe olan yatkınlığını da bildiğimiz ahmet kaya yorumuna alternatif olarak kimse gelmedi bugune kadar...geleceğe de bemzemiyor.......
bir kazım koyuncu nun yerini kimsenin dolduramıyacağı...taklitler ço çıkar ama çabuk silinir..sabun köpüğü gibi geçicidir..aslının yerini kimse tutmaz....
edip akbayram ve zülfü livaneli arsivimin  diğer isimleri....
şarkı sözlerinin şiire yatkınlığı ve  şarkılarının çoğunun sözlerinin
bir şaire ait oluşu zülfü livaneli nin vazgeçilmez ve asla unutulmaz olmasının  en önemli nednei benim için....
artık müzeik yaşamına son vermesi beni çok üzdü
ne kadar  artık daha çok kitabını okuyabileceğimiz sevindirmiş olsada

#8 - Kasım 19 2006, 03:06:53

Ahmet Kaya hayranları burayada yorum yapsın o zaman ....

//forum.alternatifim.com/index.php?topic=67260.0

bekliyorum :))
#9 - Aralık 30 2006, 17:29:25
Ne zaman bir her şeyi ölse birinin,
Kendini ölümlerle yaşar kalır o.
Ne zaman bir kendisi ölse birinin,
Ölümlerde kendini yaşar kalır o.

ahmet kaya - görüşlerini sevmesekte adamın sesi seni alıp bi yerden baska yere sürüklüo adeta,
#10 - Mayıs 30 2007, 13:04:50
Oyuncakları bırakıp yüreklerle oynayalı,oyunların adı <AŞK> kaldı 

ilkay akkaya - ahmet kaya
#11 - Haziran 02 2007, 23:38:17
En İyi Anlatış Artık Susmaktır!

ahmet kayadan nefret ediyorum , dünyada en sevmediğim ve nefret ettiğim insanlar arasında

hangi insanı sevip sevmediğinizi sormuyoruz; özgün müziğin unutulmazlarını soruyoruz...
yorumlarınızı müzik hakkında yapın lütfen...
MÜZİK EVRENSELDİR...

bana göre;
yeni türkü
düş sokağı sakinleri
kazım koyuncu
leman sam
ahmet kaya
...ve daha birçoğu...

ahmet kaya türkiyenin 1 numarli sanatcisidir bence....o adamin görüşünü sevmiyorum ama sarkilari duunyada tekdir...eski kisiligide iyiyidi ama sonradan bozuldu

İŞTE BUDUR!!
#12 - Haziran 09 2007, 20:14:05
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

ahmet kaya'dan ve onun müziklerinden nefret ediyoruuum!

bu kadar beğenilmesinin ''tek'' açıklaması var; ''zevkler ve renkler tartışılmaz''
#13 - Temmuz 10 2007, 19:43:50

Erkin Koray - Fesuphanallah :)
#14 - Temmuz 16 2007, 19:21:18
« Sarhoş olmadan çekemem bu fani dünyayı... »

kazım koyuncu..
#15 - Temmuz 16 2007, 19:38:36

ahmet kaya kadar karaktersiz biri yoktur neden seviosunuz onu ne gerek var?? :vur
#16 - Temmuz 17 2007, 01:57:49

.:eSRa:.

düş sokağı sakinleri
kazım koyuncu
leman sam
#17 - Temmuz 18 2007, 20:46:40

KAZIM KOYUNCU

HASRET GÜLTEKİN

FEVZİ KURTULUŞ

ERDAL GÜNEY

İLKAY AKKAYA

GRUP YORUM

NURETTİN RENÇBER

CEVDET BAĞCA
#18 - Temmuz 21 2007, 00:11:54
BİZ KARADENİZ'İN   ASİ   ÇOCUĞUNU   KAYBETMEDİK... BİZ   KAZIM'I   YANİ   KARADENİZ'İN   HIRÇIN ÇOCUĞUNU   NOTALARIN    SONSUZLUĞUNA UĞURLADIK...SEN    BİZİMLESİN      DENİZİN ÇOCUĞU...     KAZIM KOYUNCU____ KARADENİZ          * SENİ   SEVİYORUM   KAZIM KOYUNCU  *

kng

EVET COK HAKLISINIZ AHMET KAYA MÜZIK DE BIR EKOLDÜR ONUN YERINI KIMSE AMA KIMSE DOLDURAMAZ VE BIZLERE UNUTTURAMAZ BIZDEN SONRAKI NESILERDE ONU DINLIYECEKLERDI AMA SUNUDA UNUTMAYALIM O ARTIK YOK ARAMIZDA DEGIL AMA ONUN BIZE BIRAKTIGI BIR MIRASI VAR 10 YIL BOYUNCA NERDEYSE GECE GÜNDÜZ BIR ARADA GECIRDIGI ÖGRENCISI CETIN ORANER SIMDI ONA SAHIPLENME ONU DINLEME VAKTI GELDI DIYORUM

#19 - Ekim 13 2007, 01:26:03

ahmet kayanın görüşleri bana çok ters düşüyor ama sesi ve şarkıları...ben küçüklüğümden beri dinlerim ve hep etkilemiştir şimdilerdeyse beni eski huzurlu günlerime götürdüğü için sewiorm
#20 - Aralık 03 2007, 16:49:08
www.banakalirsaboyle.blogspot.com
yaptıklarımı aldıklarımı okuduğum ve öğrendiğim herşeyi sizle paylaşacağım web günlüğüm beni izlerseniz sevinirim:)

grup yorum çav bella:)
#21 - Aralık 03 2007, 16:53:08
www.banakalirsaboyle.blogspot.com
yaptıklarımı aldıklarımı okuduğum ve öğrendiğim herşeyi sizle paylaşacağım web günlüğüm beni izlerseniz sevinirim:)

ahmet kayanın görüşleri  bana da terstir ama şarkılarını dinlerim bi arkadaşın dediği gibi onu herkes dnler onun bi karakterini severim her zaman özgürlükçü bir insandır ama yine de görüşleri ters

#22 - Aralık 07 2007, 19:10:18
GİDİYORUM…
ELVEDA…
UNUTTUĞUM BİR ŞEY VARSA SENDE KALSIN…
BEN UNUTMAYACAKLARIMI
İSTER İSTEMEZ YANIMDA GÖTÜRÜYORUM…

sürmeli çocuk

ahmet kaya
selda bağcan
leman sam
ezginin günlüğü
#23 - Mart 24 2008, 01:33:28

ahmet kayanın yerini kimsenin dolduramayacağını biliyoruz ve o hiç bir zaman bozulmadı o sadece hakikatin peşinde koştu ve arkadaşlar bunu bilmeliyizki gerçekler acıdır ve de arkadaşlar geçmişe baktığımızda kişu an ders kitaplarındada gürüyoruz onları hayatını okuduğumuz bir sürü şairler hep kendi toplumunu ve yaptığı haksızlıkları şiirlerinde açıklamıştır bana güre ahmet kaya onlardan biri
#24 - Ekim 13 2008, 11:46:28

ahmet kaya
grup yorum
cevdet bagca

....
#25 - Ekim 29 2008, 10:50:36
||kan damLar dokunduğun yerLerden..!
!      ßırakın KanLarım Dursun Yerde . . qüç aLıyorum onLardan Sadece

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.