Alternatifim Cafe

“Rock’a ilgi arttı, mutluyum!”

Discussion started on Müzik Dünyasından Haberler

Gülşen rock müziğin tırmanan başarısıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Pop müziğinin başarılı ismi Gülşen, iki yıl aradan sonra “Önsöz” adlı albümünü müzikseverlerle buluşturdu. Ruhunun her halini albümüne yansıttığını söyleyen şarkıcı ile yeni imajı ve yenilenen müziği hakkında Hafta Sonu dergisi görüştü.

İki yıl aradan sonra yedinci albümünüzle geri dönüyorsunuz. Bu sürede Gülşen’de neler değişti?
Gelecek için planladığım hedeflerim daha net. Uzak kaldığım sürede kendimi çok da iyi tanımadığımı fark ettim. Bu sebeple biraz içime döndüm. Sonunda da yeni albümümle döndüm.

Londra’ya müzik eğitimi almak için gitmiştiniz, nerede eğitim aldınız? Bunun katkısını yeni albümde hissetiniz mi?
Londra’da sadece müzikle ilgili değil, resim, fotoğraf ve enstrüman eğitimleri alabileceğim yerlere gittim. Kişisel gelişimle ilgili yaptığım şeyler beni son zamanlarda en mutlu eden şeyler. ıçimde inanılmaz bir enerji var ve bu enerjiyi yeni şeyler öğrenmek için kullanmak bana keyif veriyor. Londra’da yaşadığım süre boyunca yaptığım her şey bana ve tabii albümüme çok şey kattı.

Bu eğitim, yedinci albümü çıkan bir sanatçı için biraz geç değil mi?
Öğrenmenin yaşı yoktur bana göre ve bu her insan için geçerli.

Türkiye’nin müzikalitesinde son iki yılda ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?
Rock müziğe ve rock grubu albümlerine ilginin artması beni en mutlu eden şeylerden biri aslında. Bu da müzikalitenin yükselmesine çok büyük artı sağlıyor.

Sevenlerinizin karşısına her albümde yeni bir imaj, yeni bir kadın olarak çıkıyorsunuz.
Yenilenmeyi çok seviyorum. Dinleyicilerime olan saygım beni hep yeni şeyler üretmeye itiyor.

Hayatın ritmiyle ruhunuzdaki ritmi buluşturduğunuzu söylüyorsunuz. Hangisinin ritmi daha hareketli?
Ruhumun her halini bu albümüme yansıttım. Bunu en iyi şarkılarım anlatır.

“Önsöz” adını verdiğiniz albümdeki parçaların söz ve müzikleri size ait. Bu albüm ne kadar zamanlık bir emeğin sonucu?
Albümde 11 parça bulunuyor. 10 şarkının sözü ve müziği bana ait. Tüm yaşamım boyunca edindiğim tecrübelerin üzerine bir iki yıl daha ekleyince bu albüm çıktı.

Şarkı sözü yazmak için hangisi daha önemli; eğitim mi yoksa hayatın içinde olmak mı?
Bu kişiye göre, yaşanmışlıklara göre değişebilir. Benim hayatımda her ikisinin de etkilerini görebilirsiniz.

Sevinçler mi yoksa hüzünler mi şarkı sözü yazmada daha faydalı oluyor?
Albüm için bütün duygulara ihtiyacınız var. Ama bazen hissetmediğiniz ama çevrenizden gözlemlediğiniz duyguları da söze dökebilirsiniz.

Peki uzun bir aradan sonra dönüş yapan, yenilenmiş Gülşen’in seksapaliteye bakışı nasıl?
Benim tarafımdan bakıldığında bu benim çok umurumda olan bir konu değil. Benim için önemli olan bunun altını doldurabiliyor olmak.

Pop müzikten elektroniğe geçen Hande Yener’in eski tarzına döneceği konuşuluyor. Sizce böyle bir adım atmalı mı?
Değişim ve gelişim adına yapılan hiçbir adım boşuna değildir. O hangi tarzın içinde olursa olsun büyük bir zevkle dinlediğim birkaç şarkıcıdan biri.

Yakın zamana kadar küs olan popçular arasında şimdi barış rüzgarları esiyor. Sizce polemik dönemi artık kapandı mı?
Kapanması bence sektör adına iyi bir gelişme olur. Birbirimizi aşağıya çekmektense birbirimizin başarılarını alkışlamayı bilmek çok büyük bir olgunluk.
#1 - Aralık 25 2009, 18:47:37
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bunun ne haddine? Lüzumsuz.
#2 - Ocak 18 2010, 16:49:05
Biz ol nesl-i kerîm-i dûde-i Osmaniyânız kim
Muhammerdir serâpâ mâyemiz hûn-ı hamiyetten

Rocka merak salmıştır belki, sana ne? ya tutarsa ya tutarsa diyerek headbang yapacak belki.
#3 - Ocak 18 2010, 17:01:15

Sen git bi çay koy. :)
#4 - Ocak 18 2010, 17:05:33

İçecek misin sen de.
#5 - Ocak 18 2010, 17:07:30

Hayır dostum. Zira o çay ne şartlar altında yapılacak bilemiyorum.
#6 - Ocak 18 2010, 17:24:50

Oysa ben ellerinde zehir olsa içerdim. Velev ki biz burda Gülşen'e şarkı sözü yazıyoruz.
#7 - Ocak 18 2010, 19:16:28

Fade

Bu da Nihat Doğan gibi olmasın? (6)
#8 - Ocak 18 2010, 19:38:03

Alıntı
Türkiye’nin müzikalitesinde son iki yılda ne gibi değişiklikler gözlemlediniz?
Rock müziğe ve rock grubu albümlerine ilginin artması beni en mutlu eden şeylerden biri aslında. Bu da müzikalitenin yükselmesine çok büyük artı sağlıyor.

Neci ki bu diyesim var.
#9 - Ocak 18 2010, 19:57:46
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.