Alternatifim Cafe

The Social Network / Sosyal Ağ

Discussion started on Sinema

2003 yılında bir sonbahar akşamı, Harvard Üniversitesi öğrencisi ve bilgisayar programcılığı dahisi Mark Zuckerberg, bilgisayarının başına oturur ve yeni bir fikir üzerinde çalışmaya başlar. Çılgın içerikli web günlüğü ve programlama sonucunda, üniversite yurdundaki odada başlayanlar, kısa sure sonra global düzeyde bir sosyal network oluşturacak ve iletişimde devrim yaratacaktır. Yalnız geçen altı yıl ve 500 milyon arkadaştan sonra Mark Zuckerberg dünya tarihindeki en genç milyarder olmuştur. Ancak başarı bu genç girişimciyi hem kişisel hem de yasal karmaşalara sürükler. Facebook'un kurucusunun hikayesinin beyazperdeye taşıyan film, Ben Mezrich’in “The Accidental Billionaires”adlı kitabından uyarlandı.

İMDB: http://www.imdb.com/title/tt1285016/
#1 - Kasım 02 2010, 13:28:25
Ben Hayatı Terazimde Tarttım
Arazimde Güneşe Yüzümü Dönüp Yattım
Oysa Güneşi Bile Söndürdü Üzüntüler
Neyse Boşver Deyip Arkalarına Bakmadan Yürüdüler...!

Zeitgeist

Bill Gates'in filmi yapılsaydı ya onun yerine.
#2 - Kasım 02 2010, 16:47:26

Değil oscar'ı kapması, aday bile gösterilmemesi gerekirken birden şaha kaldırılıp insanların diline yerleştirilmiş belgesel tadında film işte. Karıya sinirlenip basit bi algoritma yaparak başlayan hikaye, yolda ilerlerken çeşitli kişilere atılan kazıklarla devam ediyor falan. Sonucunda Mark'a bildiğin ayar oluyosun zaten. Ha bir de Sean pi.çi gerçeği var.

İzlenir, izlenmez değil ama fena balon yani. öyle böyle değil.
#3 - Mayıs 30 2011, 15:38:50
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

bir illüminati şişirmesi. 99 yılında gene aynı david fincher fight club gibi bir filmde 1 dalda oscara aday olmuştu. o da en iyi ses miydi neydi. onu da alamadı zaten. bu, bu adamların yaptığı bilinç öldürme politikasının bi parçası. çünkü bu adamlar milleti telkin yoluyla yönetir. fight club gibi derin ve bu adamların kullandığı yöntemleri ifşa eden bi filmin üstünde "4 academy award" gibi bir yazı yazmasını istemezler. çünkü film seçen bi adam bunlara daha çok dikkat eder. ama bu yazı the social network gibi s.kko bi filmin üzerinde yazabilir... ki 8 dalda aday olup 3 oscar almıştır. çünkü insanların saatlerini harcadığı, burda geçirdiği süre içinde düşünmekten çook uzakta olduğu bu sitenin reklamını yapmak işlerine gelir. azıcık gözünüzü açın.
#4 - Temmuz 20 2011, 13:10:54
« Son Düzenleme: Temmuz 20 2011, 13:31:40 Gönderen: Lykomedos »
i go to grave before be a b.tch nigga. Lykomedo's Awesome Blog ve lazım olursa diye about me

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.