Alternatifim Cafe

Zorlu projesinde marka kavgası

Discussion started on Ekonomi Haberleri

Zorlu projesinde marka kavgası
Zorlu’nun Levent’teki Karayolları arazisinde inşaatı süren "Zorlu Center" projesinin otelinde "marka kavgası" çıktı: "Astoria’nın 2004’ten beri tescili bende. Markaya 20 milyon dolar yatırdım. Hilton başka markasını getirsin!"

Zorlu Grubu’nun 800 milyon dolar karşılığında aldığı eski Karayolları arazisine inşaa ettiği otelde marka kavgası çıktı. Kültür ve sanat merkezi, otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ile rezidanslardan oluşan Türkiye’nin 5 fonksiyonlu ilk ve tek karma kullanımlı projesini hayata geçiren Zorlu Grubu’nun projesine girmek için çok istekli olan dünyanın en gözde lüks otel markalarından Waldorf Astoria, Vedat Aşçı engeline takıldı.

Vatan gazetesinin haberine göre; Astaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, 2004 yılında Astoria markasını tescil ettirdiğini ve bu markayla hem Türkiye’de hem de yurtdışında otel ile rezidans projelerini gerçekleştireceğini belirterek, "Hilton Grubu ya başka bir markasını getirsin ya da Zorlu Center’a başka bir müşteri bulsunlar. Astoria markasına 20 milyon dolarlık yatırım yaptık. Astoria’nın marka tescili bizde ve herkesin buna saygı göstermesi gerekiyor" dedi.
#1 - Temmuz 20 2010, 20:45:24
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.