Alternatifim Cafe

Böyle Bir Evlenme Teklifine Kim Hayır Der Ki ?

Discussion started on Aşk - Meşk

Tabii Ki Hiçkimse HAyır Diyemez Paylaism İçin Tskler..Süpermiş
[/quot

yooo ben diyebilirim garantisi yok :Ç
#126 - Eylül 28 2009, 20:08:17
doğumum mühim bi hadise olarak geçmedi kayıtlara ama ölümüm herkesin dilinde olacak...[/sub][/glow]

Acikcasi evlenme teklifi ne kadar etkili olursa olsun insan o kisiyi sevmiyorsa gayet de güzel "hayir" der.
Yani, bir birliktelik, ister evlilik olsun isterse sadece flört, sahsen ben sacma buluyorum bunlari. Eninde sonunda ayrilik geliyor, yine üzülüp bunalimlara girmek sana düsüyor. Yalniz olup da kafam rahat bi sekilde isime gücüme bakarim. Hayatimi yeni yeni düzene koymusken, birinin gelip de altüst etmesine hic de gerek yok.
#127 - Aralık 07 2011, 00:36:27
"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."

Eşim olma, karım ol! Bakma daha ilkel durduğuna sen, ruhu vardır kelimelerin. “Karı-koca” “eş”ten daha çok şey anlatır. Hatta belki bize unutulmuş bir şeyi söyler.
Sahi, biliyor musun? Neden erkeğe “koca”, kadına da “onun karı” demiş eskiler?

Eşim değil, karım ol! Kedilerin eşi olur, terliklerin de… İnsanın eşi olmaz. Bir ömür eşlik ediyor diye mi sevgiliye eş denir? Eşlik etmek yeter mi? Fazlasını beklemez mi insan yârinden? Kelimeleri yitirmeseydik anlardık belki, evlenecek erkeğe eskilerin neden ”koca” dediklerini. Çünkü “koca” bilge demektir, yüce demektir. Koca demek, dağ demektir. Ve ne kadar yüce olursa olsun, üstünde kar olmayan dağ eksiktir. Dağların yücesine kar yağar diye kadına da “kocanın karı” demişler. Bakma şimdi evlenenlerin “karı-koca” ilan edildiğine. “Koca ve onun karı” olmalıdır aslında. Yani yüce bir dağ olmalı adam. Kar gibi pak ve masum olmalı kadın. Örtmeli ve bir ömür, süsü olmalı dağın. Çünkü üşür tepesinde kar olmayan dağ, ne kadar yüce olursa olsun, yarım görünür…

Eşim olma, karım ol! Bana benzemeye çalışma sakın. Bana benden lazım değil bir tane daha. Ama unutma ki sensiz yarımım. Her zaman söylemem, ama sen anla.
Eşim olma, karım ol! Beni tamamla…

Halil Çalışkan

-Nedense aklıma bu geldi birden..
#128 - Aralık 07 2011, 00:43:00
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.