Alternatifim Cafe

İşte Marquez'in yeni takımı

Discussion started on Dünya Futbolu

Barcelona'nın serbest bıraktığı ve Galatasaray'ın da peşinde olduğu Meksikalı defans oyuncusu Rafael Marquez, ABD Major Lig takımlarından New York Red Bull ile anlaştı.

Fransız Thierry Henry'den sonra Barcelona'dan takım arkadaşı Marquez de New York Red Bull ile sözleşme imzaladı. Meksika Milli Takımı'nın takım kaptanlığını yürüten 31 yaşındaki Marquez, konuyla ilgili açıklamasında, "New York'a gelip, ABD Major Lig'de oynamak benim için bir şanstı, reddedemezdim" dedi.

Yeni takımıyla antrenmanlara başlayan Meksikalı futbolcu, play-off'larda Red Bull için elinden gelenin en iyisini yapacağını belirtti. Red Bull'da orta sahada oynayacak Marquez'in bugün basına tanıtılması bekleniyor.

Barcelona'da çıktığı 242 maçta 13 gol kaydeden Marquez, takımının 2 kez Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, 4 kez La Liga'da, 1'er kez de UEFA Süper Kupası'nda ve İspanya Kral Kupası'nda şampiyon olmasına katkıda bulundu.

2010 Dünya Kupası kadrosunda da yer alan Marquez, Güney Afrika'ya 1 gol atmıştı. Milli formayı 94 kez giyen Marquez'in toplamda ise 11 golü bulunuyor.
#1 - Ağustos 04 2010, 10:30:55
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.