Alternatifim Cafe

He Loves Me, He Loves Me Not

Discussion started on Sinema

Tür :   Gerilim / Romantik
Yönetmen : Laetitia Colombani
Senaryo : Laetitia Colombani , Caroline Thivel
Görüntü Yönetmeni : Pierre Aïm
Müzik : Jérôme Coullet
Yapım : 2002, Fransa , 92 dk.

Oyuncular

Audrey Tautou (Angélique) , Samuel Le Bihan (Loïc) , Isabelle Carré (Rachel) , Clément Sibony (David) , Sophie Guillemin (Héloïse) , Eric Savin (Julien) , Michèle Garay (Claire Belmont) , Elodie Navarre (Anita)
Genç sanatçı Angelique'in müthiş bir ilişkisi ve rengarenk, sevimli bir yaşamı var. Yoğun olduğu zamanlarda bile evli bir doktor olan sevgilisine sürpriz hediyeler göndermektedir. Esas isteği ise adamın, hamile olan karısını bırakmasıdır. Fakat olaylar beklediği gibi gitmez, sevgilisi uzaklaşmaya başlamıştır...

Fakat bu ilişkinin sadece bir yönüdür. Daha sonra madalyonun öbür yüzünü çevirir ve evli doktorun bakış açısından olayları izlemeye başlarız. Olylar düşündüğümüzden çok mu farklıdır acaba?..Aşk göründüğü gibi değil midir?

#1 - Nisan 15 2010, 22:16:54
''Cehennem, başkalarıdır. ''

İyi filmdi, seneleeer öncesinden izleyip aklımda kalanlardan biri. Fekat Audrey denen olmamalıydı. Bi insan ancak bu kadar uyuz dudak-burun-göz üçlemesine sahip olabilir. Senden nefret ediyorum, biber gazı sıksam ölür müsün?
#2 - Temmuz 20 2010, 02:21:45
Biz ol nesl-i kerîm-i dûde-i Osmaniyânız kim
Muhammerdir serâpâ mâyemiz hûn-ı hamiyetten

Any_one

fakat bu filme ancak o güzellik yakışırdı bebeyim. o dudak-burun-göz üçlemesi ruh hastası görüntüsünü yakalayabiliyor, güzel yakışmış, bir o yakışırmış. yazık etme!
#3 - Temmuz 20 2010, 02:46:26

Yok aga. Hiç yani hiç. Filme acaba diyorsam tek sebebi bu kadındır.
#4 - Temmuz 20 2010, 02:49:29

Any_one

o zaman zevk meselesine giriyor olmalı bu durum. kimisi de o üçlemeye hayran mesela, zaten.
#5 - Temmuz 20 2010, 02:52:12

Mümkündür tabi.
#6 - Temmuz 20 2010, 17:07:14

normalde her gizemli filmi çözer de boş yere izlerdim. ama bundaki şaşırtmaçlara ben bile inandım. bilmiyorum belki Audrey'in belki de filmin tatlılığıyla büyülendi hislerim. sonundaki sanat eserine yani filmin son darbesine bakarkenki şaşkın halinizi görmek istemem, niye isteyeyim. uyuyayım ben. çok abartılacak bir film olmasa da tatlı işte.
#7 - Şubat 23 2011, 00:14:43

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.