Alternatifim Cafe

Bülent Ersoy ''Oğlum Olsa Askere Göndermezdim'' ! ! !

Discussion started on Haberler

Popstar Alaturka'da canlı yayında ilginç bir tartışma yaşandı. Programın başında söz alan Bülent Ersoy, verilen şehitlerle ilgili " Tamam vatan bölünmez, bilmem ne olmaz ama göz göre göre de bu çocukları bütün analar doğursun, toprağa versinler. Bu mu yani?" diyerek tansiyonu yükselten Bülent Ersoy'un bu sözlerinin izleyicilerin bir kısmından alkış alması şaşkınlık yarattı. Sözlerini " Bir çocuğun ne demek olduğunu ben sizler gibi bilemem. Ben anne değilim, olamayacağım da. Ama insan olarak o anaların yüreğinin nasıl cayır cayır yandığını ben anlayamam ama anneler anlar.

Ebru Gündeş'ten sert cevap

Bülent Ersoy'un "başkalarının savaşı için doğurduğum çocuğu toprağa veremem" sözleri programda buz gibi bir hava esmesine neden olurken Ebru Gündeş, Ersoy'a karşılık olarak "İnşallah Allah bana bir oğul nasip eder de anlı şanlı askere yollarım" derken Ersoy araya girerek "ondan sonra da ölüsünü eline alırsın" dedi. İkili bunun üzerine söz düellosuna girişti."Bu devlet için, bu topraklar için, bir kadın olarak ne gerekiyorsa yapabilirim. Benim oğlum da aslan gibi yapar" diye konuşmasını sürdüren Gündeş, "eğer bunun için kaderde ölüm varsa, alnımıza yazılmış böyle bir şey varsa, onu da yaşayacağız. Bunun için şehitler ölmez, vatan da bölünmez zaten" diyerek konuşmasını sonlandırdı. Bülent Ersoy bu sözlere "'Şehitler ölmez vatan bölünmez' hep aynı klişe laflar" diye karşılık verince ortam iyice gerildi. Ersoy sözlerini şöyle sonlandırdı: "Hep bunu söylüyoruz zaten. Çocuklar gidiyor, kanlı gözyaşları, cenazeler... Klişeleşmeş laflar..."

--------

Gündeş'e helal olsun diyorum. Bir insanı ancak bu kadar güzel yerin dibine sokabilirdi. Ersoy'u şiddetle kınıyorum ! . .  :vur
#1 - Şubat 25 2008, 13:38:11
« Son Düzenleme: Şubat 25 2008, 13:38:50 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

pixie corpse

Allah belasını versin.
Küfür etsem, iltifattır.
Kimsin ki sen? Ne sanıyorsun kendini?
Yollamaz, göndermezmiş.

Bu vatanın senin gibi sonradan olmaların çocuklarından ve senin gibilerden gelecek yardıma ihtiyacı yok zaten.
Biz yeteriz. Askerlerimiz yeter. Analarımız, babalarımız yeter. !!!
#2 - Şubat 25 2008, 13:49:48

bi travestiye de bu yakışırdı zaten..
#3 - Şubat 25 2008, 13:50:10
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

e_tugce

Yeni!
..
#4 - Şubat 25 2008, 14:26:53
« Son Düzenleme: Şubat 02 2015, 23:03:47 Gönderen: e_tugce »

Sende oğlan doguracak ana yüreği varmı ki doğurma kabiliyetin olsun.Kendin ''Oğ-lan'' sında ne hayrını gördük senden cıkandan hayır umalım..

#5 - Şubat 25 2008, 14:28:43
« Son Düzenleme: Şubat 25 2008, 15:14:38 Gönderen: ÖMeRÇiP »
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

_DaRkdreams_

Hiçbir zaman oğlun olamayacağı için soru yok :P
#6 - Şubat 25 2008, 15:12:19

oğlunu göndermez çünkü oglunu da kendine benzetir .p
oglu olamaz o ayrı .p
#7 - Şubat 25 2008, 16:35:40
Bir bardak su içsem...
Geçer mi hiç'kırığım ?

pekde kâle alınacak kişi değil bülent bey-hanım.
dediklerini kendide anlamıyor zaten.
armağan sokmuş, depresyona.
#8 - Şubat 25 2008, 16:40:43
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

saçmalamış artık ne dediğini bilmiyo.birlik olup kimse oğlunu askere göndermesin.devlette kendi kendini kurtarsın artık sizin keyfinize göre sürüyo hayat.
#9 - Şubat 25 2008, 19:08:41

Aahahahah GerizekaLı ! .
#10 - Şubat 25 2008, 19:11:16
Ben BiLirdim Düşündüğümü Yapmayı ..
Seni Dışarı Çıkarıp Evinden  Dar Sokakta Boğmayı ..
Bir Gece Ansızın Ya da Açık Denize Atmayı
Ben BiLirim Ardından da Kendi Kafama Sıkmayı !..

Bu Dönemecin TV Lere Cıkması Bile Yasak :O  Ne diyim Bu Döneğe Şimdi Bizim Asker Haberlerimizdnen Çok Senin Aşk Haberlerini izler olduk Sende Kalk BöyLe ileri Geri Konuş. Rtük Sanada Bir Cıkma yasago Koysaydı Keşke.
#11 - Şubat 25 2008, 19:22:10
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

ebru gundeş gereken cevabı vermış helal olsun
#12 - Şubat 25 2008, 19:39:26
İmzanız kural dışı.

Eğer o kadar şehidimiz,askerimiz olmasaydı,annelerimiz doğurmasaydı nah huzurla yaşardın sen bu topraklarda..Gerizekalı..!
#13 - Şubat 25 2008, 21:10:26
Binlerce insanı bir emirle öldüren generallerin günahını "tanrı" nereye yazıyordu ?

Sende oğlan doguracak ana yüreği varmı ki doğurma kabiliyetin olsun.Kendin ''Oğ-lan'' sında ne hayrını gördük senden cıkandan hayır umalım..

Ömer midem bulandı  :kus
#14 - Şubat 25 2008, 21:33:35
kuzi tennım pkk^^^
Çek, sündür, bırak don lastikleri 1 lira^^^^

pixie corpse

:kus

:tirs

[ İğrenç vb. sözcükler kullanarak iltifat etmek istemiyorum . ]
#15 - Şubat 25 2008, 21:42:59

Bülent Ersoy'a jet soruşturma

Şarkıcı Bülent Ersoy hakkında, bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle, soruşturma açıldı

Şarkıcı Bülent Ersoy hakkında, bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle, ''halkı askerlikten soğuttuğu'' gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Bülent Ersoy'un özel bir televizyon kanalında yayınlanan programda söylediği sözlerin ''Halkı Askerlikten Soğutma'' suçunun kapsamına girip girmediğinin araştırılması için soruşturma başlattı.

Soruşturmayı başlatan Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır'ın, programın kasetini inceledikten sonra Ersoy hakkında dava açılıp açılmayacağının netlik kazanacağı öğrenildi.

Dava açılması durumunda Ersoy, ''altı aydan iki yıla kadar hapis cezası istemiyle'' yargılanacak. Suç, basın ve yayın yoluyla işlendiği gerekçesiyle ceza yarı oranında artırılabilecek.
#16 - Şubat 25 2008, 21:58:58
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Şimdi gördüm Merve Mynet'te
Ve ne kadar sevindim bilemezsin . .

Başbakan 4 mısarlık şiiri okudu diye zamanında atılmıştı hapise. Bunu atmazlarsa adalet çelişiyo derim.
#17 - Şubat 25 2008, 22:03:32

Gregor Samsa

hakkında açılan davalı kısmında  cinsiyet bölümüne ne yazılacagını merak ederim vesselam

eger acılacak davada bu insan ceza alırsa hangi cezaevine koyulacak?

a)bay
b)bayan
c)ğ grubu
d) hepsi.
e)bülent babaya özel koğuş açılsın.
#18 - Şubat 25 2008, 22:07:43
« Son Düzenleme: Şubat 25 2008, 22:08:32 Gönderen: ÖMeRÇiP »
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Yorum Yok !
#19 - Şubat 26 2008, 21:31:15

Mandalina Kabuğu

Alıntı
"Hep bunu söylüyoruz zaten. Çocuklar gidiyor, kanlı gözyaşları, cenazeler... Klişeleşmeş laflar..."

O zaman sen git ne kanlı gözyaşı olur ne cenaze !
Gerizekalı diyerek tüm gerizekalı camiasını karşıma almak istemiyorum.
Geberebilir.
#20 - Şubat 27 2008, 09:54:31

insanın içindeki düşünceyi yanlış zamanda yanlış yerde dışa vurması bu olsa gerek .
#21 - Şubat 27 2008, 10:01:58
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Yanlışım varsa assınlar beni
i
"Tamam vatan bölünmez ama göz göre göre de bu çocuklar toprağa verilmez. Başkalarının masabaşı savaşı için evladımı harcayamam" açıklamasıyla tartışma yaratan Bülent Ersoy, dün bir basın toplantısı düzenledi. Ersoy, "Ben ölüm yerine çözüm bekliyorum, sözüm suçsa beni assınlar" dedi.

HALKI askerlikten soğuttuğu iddiasıyla, savcılığın hakkında soruşturma açtığı Bülent Ersoy dün basın toplantısı düzenledi. Ersoy, programda olduğu gibi sade konuştuğunu belirterek, hiç kimsenin, hiçbir görüşün, hiçbir topluluğun, hiçbir siyasi yapının yanında yakınında olmadığını belirterek şunları söyledi:

BUKALEMUN DEĞİLİM "Zamanı gelince hepimiz tek vücut oluruz. Savaşılacaksa tabii ki savaşırız. Asker bir milletiz, atalarımız, ninelerimiz Kurtuluş Savaşı’nda top ve tüfeği sırtında taşıdı. Tarihi kanlarıyla yazdılar ve ben de bunu bilen bir insanım. Demişler ki Bülent Ersoy’un konuşmaları askerlik yaşına gelmiş çocukları askerlikten soğutuyor. Ben böyle bir şey söylemedim. Sözlerimin arkasındayım. Bukalemun değilim. Askerlik son derece kutsal bir görev ve sorumluluktur. Benim askerlikle ilgili en küçük olumsuz bir söz ve düşüncem olamaz. Ben o konuşmamda yıllardır evlatlarımızın bir bir şehit düşmelerinden duyduğum acı ve ıstırabı dile getirdim."

Vatan için ölebileceğini belirten Bülent Ersoy, basın toplantısında programda sarfettiği sözleri kasetten dinleterek isyan etti. Ersoy, "Bazı insanlar görmek istedikleri gibi cımbızla alıyorlar. Ne yazık ki önyargılı olarak o kısmı görmezlikten geliyorlar. Eskiden mertçe, delikanlıca, can siparene savaşlardı, şimdi masabaşı savaşıdır. Orası yazıyor, burası da oynamak zorunda kalıyor" dedi.

SEZEN’DEN DESTEK Basın toplantısı öncesinde Sezen Aksu’nun kendisini arayarak, yanında olduğunu belirten Ersoy, "25 aydın, Sezen Aksu’yu arayarak yanımda olduğunu belirtmiş. Arkadaşım Aksu, kimsenin söyleyemediğini sen söyledin, yanındayız dedi" diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Hakkınızda soruşturma açılırsa ne yaparsınız" sorusu üzerine Ersoy, "Demokratik bir ülkede fikrini söylemekten ötürü cezalandıracaklarsa bu, demokrasi adına karanlık bir tablo oluşturur" dedi.

SÖZDE DEĞİL ÖZDE MİLLİYETÇİYİM

Bülent Ersoy, basın toplantısında 1981 yılında yasaklandığında bir ülkeden gelen vatandaşlık teklifini elinin tersiyle ittiğini anlatarak şunları söyledi: "Her türlü lüksümü de sundular. Hiç düşünmeden reddettim. Çünkü ben satılık değilim. Çünkü ben TC dahilinde doğmuş büyümüş, yetişmiş halkın sevgileriyle beslenerek bugünlere geldim. Ben menfaatleri uğruna satılık olabilir miyim. Bir hain olabilir miyim, asla. Sözde değil özde milliyetçiyim."
#22 - Şubat 28 2008, 12:28:33
''Cehennem, başkalarıdır. ''

O kadar mantıksız konuşuyo ki karı çıldırıcaktım.

Ölüm yerine çözüm diyor !
Ulan çözüm ölümle olmak zorunda artık ! 30bin şehit vermişiz bu vatan için daha ne sağduyusu göstericez o dağdaki o. çocuklarına ?
Ölümle çözüm olucak.. Şehit elbetki vericez. Şehitliği kötü birşeymiş gibi lanse ettiremez kimse bu vatan evladına !
-----

Ve Bülent hanıma şunu hatırlatmak istiyorum

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa VATANDIR !
#23 - Şubat 28 2008, 13:32:53
« Son Düzenleme: Şubat 28 2008, 13:34:13 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »

Gregor Samsa

pixie corpse

"Tamam vatan bölünmez, bilmem ne olmaz ama göz göre göre de bu çocukları bütün analar doğursun, toprağa versinler. Bu mu yani?"
"başkalarının savaşı için doğurduğum çocuğu toprağa veremem"

___________________________________________________________________________________________________________________

Dün bir haber vardı televizyonlarda
Partinin yaptığı mitinge tek başına karşı koyan,
Gerçekleri yüzlerine haykıran bir ana...
"100 evladım olsa hepsini yollardım askere" diyen,
"Siz ne savaşından bahsediyorsunuz, Evler köyler basılırken neredeydiniz" diye haykıran bir ana .   :öff
Adı sorulduğunda bir güzel oturtuyor cevabı yerine ;
"Herneyse, Vatan Annesi'yim" diyor.

:öff   :öff   :öff

________________________________________________________________________________________________

Cevabını veriyor "Vatan Annesi" herkese .
Benim söyleyecek birşeyim kalmadı.   :öff
#24 - Şubat 28 2008, 13:57:28

Şizofren Sevdam..

Ömer midem bulandı  :kus
inan benimde
ve evet Ömerin dediği gibin sen oğlandında ne hayrını gördüler yahuuu
şuna bak yaa ııyykk
#25 - Şubat 28 2008, 13:59:07

boş teneke çok ses çıkartır demiş atalarımız.
her yeri boş olduğundan yankılanıyor bununkisi.
#26 - Şubat 28 2008, 14:00:31
Mercey.

salak adam kari karişimi maluk ya :)
#27 - Şubat 28 2008, 14:00:52
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Bülent Ersoya DTP sahip çıkmış (6)
ağlasam mı gülsem mi bilemiyorum..

"kapımız Ersoy ve onun gibilere daima açık" demişler.
o. çocuklarına açık olduğunu biliyorduk zaten, eşcinsellere de açık artık..
#28 - Şubat 29 2008, 16:59:48

hem travesti hmde pkk lı galbaa..
#29 - Şubat 29 2008, 18:04:52

BaGéT

"Tamam vatan bölünmez, bilmem ne olmaz ama göz göre göre de bu çocukları bütün analar doğursun, toprağa versinler. Bu mu yani?"
"başkalarının savaşı için doğurduğum çocuğu toprağa veremem"

___________________________________________________________________________________________________________________

Dün bir haber vardı televizyonlarda
Partinin yaptığı mitinge tek başına karşı koyan,
Gerçekleri yüzlerine haykıran bir ana...
"100 evladım olsa hepsini yollardım askere" diyen,
"Siz ne savaşından bahsediyorsunuz, Evler köyler basılırken neredeydiniz" diye haykıran bir ana .   :öff
Adı sorulduğunda bir güzel oturtuyor cevabı yerine ;
"Herneyse, Vatan Annesi'yim" diyor.

:öff   :öff   :öff

________________________________________________________________________________________________

Cevabını veriyor "Vatan Annesi" herkese .
Benim söyleyecek birşeyim kalmadı.   :öff
O haberi söyleyecektim bende.
Evet cevabınıda veriyor bülent ersoya VATAN ANNESİ
#30 - Mart 01 2008, 11:08:19

ya ne gerizekalı bi 'yaratık' bu..
annelik duygularını ne kadar hissedicek hormonları yok onun (6)
#31 - Mart 01 2008, 13:54:21

Hayattan sonra ölümdesiniz..
Ama hayattayken ölmektesiniz!!!

SnoWays

Gerizekalı
#32 - Mart 05 2008, 18:08:19

bende olsam oğlumu göndermem..tmm bu vatan bizim onun için şavaşıcaz..ama önce Recep Tayyip Erdoğan'nın Amerika'daki oğllarını yollaması gerek..eğer ki o ben oğlumu yollamam derse ben onun bizden biri yani Türk olduğundan şüphe ederimm..o önce bir yollasın oğllarını , ben oğlum olduğu zaman seve seve yollarım..Ve lütfen söylediklerimi yanlış anlamayın..eğer bu vatan bizimse vatanımızdaki pislikleri el birliğiyle kazıycaz..

LÜTFEN BUNLARIDA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURALIM... 

AYRICA lütfen insanların kişilikleriyle ilgili yorumlar yapmayın..yani bu yorumları gördükçe insanların durumu ne kadar kötüye gidiyor diyorum içimden..eğer içinizde azıcık insanlık adını bişiler varsa böyle yorumlar yapmaktan vazgeçin..

benim diyceklerim bu kadar
#33 - Mart 05 2008, 19:08:05
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains
Of the ghost of love :)

Punk- O -Rama

Üstteki zat sana bir cevabım olsun o vakit.İyi dinle.

"Ben olsam oğlumu göndermem" ne demektir?Senin yazdığının mantık ile arasında negatif korelasyon var.Ben olsam , Sen olsan mı var.Göndermek zorundasın oğlunu,vicdani red çıkmadığı sürece.Boş boş konuşmayın o yüzden.
Ülkenin başındaki iktidara bende karşıyım ama bu "Ben oğlumu askere göndermem" diye salakça bir düşünce gelmez aklıma.Hiçbir zaman.Seve seve gönderirim hatta bir oğlum olursa,hatta davullar zurnalar eşliğinde olacak.Oh mis..

Hadiyin hadiyin,doldurmayın boş düşüncelerle beyninizi."Ben olsam oğlumu askere göndermezdim" imiş.Peeh.

Ayrıca Bülent Ersoy gibi birisinin oğlu olsa ne olur ? Oğlu olmayacağına göre neden konuşuyor ? Reklam yapmak hoşuna gidiyor herhalde.
#34 - Mart 05 2008, 20:04:02
« Son Düzenleme: Mart 05 2008, 20:07:51 Gönderen: Punk- O -Rama »

Üstteki zat sana bir cevabım olsun o vakit.İyi dinle.

"Ben olsam oğlumu göndermem" ne demektir?Senin yazdığının mantık ile arasında negatif korelasyon var.Ben olsam , Sen olsan mı var.Göndermek zorundasın oğlunu,vicdani red çıkmadığı sürece.Boş boş konuşmayın o yüzden.
Ülkenin başındaki iktidara bende karşıyım ama bu "Ben oğlumu askere göndermem" diye salakça bir düşünce gelmez aklıma.Hiçbir zaman.Seve seve gönderirim hatta bir oğlum olursa,hatta davullar zurnalar eşliğinde olacak.Oh mis..

Hadiyin hadiyin,doldurmayın boş düşüncelerle beyninizi."Ben olsam oğlumu askere göndermezdim" imiş.Peeh.

Ayrıca Bülent Ersoy gibi birisinin oğlu olsa ne olur ? Oğlu olmayacağına göre neden konuşuyor ? Reklam yapmak hoşuna gidiyor herhalde.

üstteki zat siz bnm dediğimi belliki anlamamışsınız veya tam olarak okumadan yorum yazmışsınız..ben ne demişim yazdığımda..bu vatan bizim onun için elbette savaşıcaz.sadece oğullarımız değil herkes..ama devletimizin başında bir iş yaptılarını söyleyen insanlar..oğullarını neden savaşa yollamıyor..ayrıca konumuz askerlik değil savaş..bnm oğlum olsa bende gönderirim tabiki askere davullu zurnalı..çünkü bu onun vatani görevi..yapmalı..konumuz savaş....farkındaysan savaş var..insanlar oğlunu davullu zurnalı nasıl yollasın şu durumda..her an oğlunun ölüm haberi gelicekmiş üzüntüsüyle...bu vatanı korumak herkesin görevi..sadece askerlerin değil..Tayyip erdoğan oğlunu neden yollamıyor peki..onun oğlunun özelliği ne?başbakan çocuğu olmak mı...onun oğulları gitsin bakalım savaşa...

yüzlerce genç insan ölüyor savaşta..ben her duyduğumda daha çok yıkılıyorum..herkes ister oğlunu askre davullu zurnalı yollasın,,oğlu vatani görevini yapsın..ama gençlere yazık.herkes vatanı için ölüyor ama devletimizin başındakilerin yaptığına bak..şimdi bnm sinir olduğum olayı anlamışsındır umarım...

(AYRICA geçen mesajda belirttiğim gibi insanların kişilikleri hakkında yorum yapmayın...biri sizin için travesti dese hoşunuza gider mi? tabiki gitmez...o zaman sizde başkalarına söylemeyin.hem o onun tercihi..başka kimseyi ilgilendirmez..)

eeee ne demişler= (kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma) ben bunu bilir bunu söylerim :)
#35 - Mart 05 2008, 20:26:46
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

Punk- O -Rama

Evvela en son yazdığına cevap vermek istedi canım.Kişinin kendi tercihidir bilmemnedir orasını bilmem ben.Gelipte birisi bana travesti diyemez zaten.Cinsiyet mi değiştirdim?Hayır.Eh o zaman karşımdakinin dediği anlamsız olacaktır.Amma velakin Bülent'in travesti olduğu nesnel bir gerçektir.Boş boş konuşmasıda iyice bunaklaştığını gösteriyor.Ehe moruk naber lan ? diyorum kendisine buradan.

Daha sonra dediklerine gelirsek ;

Konuyu diğer taraflara çekmesini nasıl beceriyorsunuz.Konumuz Tayyip mi?Değil.Siyasi yönlere çekmeyin şu konuları."Oğlum en azından şehitlik mertebesine ulaşsın" diyen kaç anne var sen biliyor musun peki?Ben bilmiyorum hiç saymadım.
#36 - Mart 05 2008, 20:38:05

Evvela en son yazdığına cevap vermek istedi canım.Kişinin kendi tercihidir bilmemnedir orasını bilmem ben.Gelipte birisi bana travesti diyemez zaten.Cinsiyet mi değiştirdim?Hayır.Eh o zaman karşımdakinin dediği anlamsız olacaktır.Amma velakin Bülent'in travesti olduğu nesnel bir gerçektir.Boş boş konuşmasıda iyice bunaklaştığını gösteriyor.Ehe moruk naber lan ? diyorum kendisine buradan.

Daha sonra dediklerine gelirsek ;

Konuyu diğer taraflara çekmesini nasıl beceriyorsunuz.Konumuz Tayyip mi?Değil.Siyasi yönlere çekmeyin şu konuları."Oğlum en azından şehitlik mertebesine ulaşsın" diyen kaç anne var sen biliyor musun peki?Ben bilmiyorum hiç saymadım.

ben konuyu değiştirmedim..bu konu ilk yazdığım mesajda da vardı..senin dikkatini çekmemiş..konu zayten buydu sen farkına varmamışsın... herkes oğlunu sever..bnm de oğlum olsun istiorum..ama bu savaşlar bıktırdı artık..genç genç insanlar ölmesin..tv de hergün seyrediyosundur gençler vatan için canımız feda yeterki vatan kurtulsun diyo...böyle gençler artık kalmadı sen de farkındasındır..kalanlarda vatanı uğruna can veriyo..ama en azından vatanını kurtarmış olmanın mutluluğu ile ölüyor...

konuyu daha fazla uzatmıyalım bence..maksatım bi köşeden sıyrılmak değil..ama daha fazla uzatmanın alemi yok..son yazdıklarımla ilgili olarak sende aynı şeyi düşünüyorsun bence ;)
#37 - Mart 05 2008, 20:52:26
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

Masa başında entrika dedi bunun neresi yalan acaba
İşlerine gelmeyince vatan hainliği
hooooooop güm;)
#38 - Mart 05 2008, 21:20:04

Bülent Ersoy'u sevmem hep yapmacık gelmiştir bana...
Ama kendisine karşı saygı duydum...
Çünkü kendisi "gelişmekte olan" zırhında "geri kalmış" bu ülkede o yıllarda kimsenin yapamayacağı birşey yapıp cinsiyetini değiştirdi...
Yasaklandı,para kazandığı işi yapmasına izin verilmedi,aşağılandı,"bay mı bayan mı ahahahaha" gibi yapan kişinin zeka seviyesi hakkında açık delil sunan laflara maruz kaldı..Siz bütün bunlara katlanmayı göze alıp O'nun yaptığı gibi birşey yapabilir miydiniz?Mesela bir tiyatro oyununda yarınki alayları düşünmeden homoseksüel rolü yapabilir misiniz?İstemediğiniz tercihiniz olmayan birşeyi isteğinizle,İRADENİZLE değiştirecek ve her türlü seviyesiz hakarete maruz kalacağınızı bilerek savunabilecek misiniz?Muhtemelen hayır...

Ve yine aynı insan bu zamanda yapılması vatan hainliği sayılan birşey yaptı...
Eleştirdi,düşüncesini toplumun saçma sloganlarından etkilenmeden söyledi ve yine bu ülkede düşünce özgürlüğü bulunan bu ülkede soruşturmaya,alaylara,hakaretlere maruz kaldı....

Kimin savaşı belli değil demiş,anaların yüreği yanıyor demiş,sen taşı,besle,büyüt sonra tabutu gelsin ne olduğu neden olduğu belli olmayan birşey yüzünden demiş...Haksız mı?

Sayın Gündeş insanı da şehitler ölmez vatan bölünmez demiş,oğlum olsa da askere gitse demiş,şehit olsa demiş....

Aradaki fark açık alkış alıp burada da savunulan Gündeş ölümü savunuyorErsoy ise savunmuyor!!
Ersoy ana değilse Gündeş de ana değil!!!
Ve Gündeş'in ana olma şansı varken Ersoy'un yok ama Gündeş bir ana gibi düşünemezken Ersoy düşünebiliyor!!

Hangi ana oğlum olsa da bir güzel ölse ben de gururlansam diye düşünür ki??Anaysa eğer gerçekten anaysa asla böyle düşünemez...Oğlu dağda ölmüş militan da olsa,oğlu dağda ölmüş asker de olsa ana bu savaş niye yeter artık ölmesin çocuklar diye düşünür...Ersoy da ana olamayacak olmasına rağmen aynen böyle düşünüyor...

Şehitler ölmez,vatan bölünmez dışında bir yorum yapınca Güneydoğu'yla ilgili anında vatan haini,terörist,Pkk destekçisi,i*ne,o*r*spu çocuğu,o*r*spunun ta kendisi oluveriyoruz değil mi??

Sizin televizyonda gördüğünüz kadar değil o oğulları askerde ölmüş analar...
Basının özenle gizlemeye çalıştığı,gösterdiği zamanda hain gibi gösterdiği çocuklarımız artık ölmesin diye imza toplamaya çalışan,oğlum gitti diğerleri gitmesin diyen ama asla ve asla ölümü-hangi sebep uğruna ölünmüş olursa olsun-yüceltmeyen asker oğlu ölmüş analar da var...

Seslerini siz duyamazsınız ama olsun en azından onlar kadar olmasa da azıcık onlar gibi düşünmeye çalışan ve sözleri hep duyulan biri söylemiş bu da bir aşamadır...

Bayrakları bayrak yapan özgürlük simgesi olmalarıdır,
Toprak çocuklarının kanıyla semirmeyip,emekçilerinin teriyle sulandığı zaman vatandır....
#39 - Mart 05 2008, 21:58:28
Önemli Olan Dış Güzelliği Değil,İç Güzelliğidir Derler Ya,Belki De Önemli Olan Düş Güzelliğidir...[G. Woodcock] [size]

Toprak çocuklarının kanıyla semirmeyip,emekçilerinin teriyle sulandığı zaman vatandır....
-----

Bunu duydum ya senden.. Artık hiç birşey demiyorum HİÇ AMA HİÇ....
Sen bu TÜRK MİLLETİ 2000 YILDIR NASIL VAR OLDU BİLMİYOSUN O ZAMAN !

Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşları nasıl kazanıldı bilmiyosun....
Yazık......
#40 - Mart 06 2008, 14:23:36

Gregor Samsa

oğlu olunca askere göndermeyecek olan ibişler vatanı terketsin o zaman...
#41 - Mart 06 2008, 14:30:30
Bu teknik dilimde mürekkep kadar koyu.
Kayıp bir ortam doğru,uzan yatağıma ve soyun . . .  : Şş

pixie corpse

" Bayrakları bayrak yapan özgürlük simgesi olmalarıdır,
Toprak çocuklarının kanıyla semirmeyip,emekçilerinin teriyle sulandığı zaman vatandır.... "

Bayrakları bayrak yapan, üzerindeki kandır !
Bayrak eğer uğrunda ölen varsa vatandır ..!

Yeni yeni şeyler üretmeyelim, lütfen ...!

#42 - Mart 06 2008, 14:39:43

Vatan Haini ilan etmişmişmişiz.. Bak sen !?
Durun bak sinirlerimi boşaltıcam kimse kusura bakmasın....

Ulan... O kadın bu ülke topraklarında yaşıyor ve bu topraklar uğrunda can veren şehitlerimizin kemiklerini sızlactıcak laflar söylüyor..
Ya şehitlik kötü birşey mi Allah aşkına siz şehitliği ne sanıyorsunuz ? Mareşal rütbesinin bile ŞEHİTLİK MERTEBESİNİN yanında mevzu bahisi geçmez !... Askerin asıl Türk olan kanı Türk olan-akan TÜRK ASKERİNİN EN BÜYÜK İSTEĞİDİR BU VATAN UĞRUNA CAN VERMEK !

Şehitlik ne kadar güzel birşey bunun farkında değilmisiniz ? Kabir azabı bile çekmiyecek o aslanlarımız... Hatta boşa mı diyoruz ŞEHİTLER OLMAZ VATAN BÖLÜNMEZ diye. .
Bu ülkenin bayrağı 3-5 rengi yan yana koyupta ''Şu şu anlama geliyor bu şu manada eklenmiştir'' gibisinden yapılmış-planlanmış bir bayrak değil... Bu vatan için can verenlerin kanı ile şekil almış....
Bu vatan uğrunda ölmek nasıl kötü birşey olabilir ?
Sen nasıl dersin OĞLUMU ASKERE GÖNDERMEM diye ? Nasıl yaşıyosun lan o zaman bu topraklarda ! S..... git anlamı olmayan bir toprakta yaşa....
----

Bize bu PKK ŞEREFSİZLERİ seçenek mi bıraktı ki ölüm yerine çözüm diyebiliyorsunuz ? Onlar masum insanları öldürürken. Türk-Kürt ayrımcılığını doruk noktasına getirirken biz hala demokratik davranıp onların cinayetlerini mi izleyecez ?  25 senedir azımıza sıçtılar bu PKK lılar ! 25 senedir devlet istihdam sağladı oraya bu şerefsizler kesti hep yolları....

25-30 sene lan boru mu ? 25 senedir izledikte noldu ? Şimdi harekat oldu suç mu ? Bu vatan uğruna öldüler suç mu? Yanlış mı ?
Ne demeye çalışıp ekmek yiyorsunuz o zaman bu topraklardan ?
Çanakkale de bu millet 15 milyon nüfusunun 250 binini şehit vermiştir o savaşta.. O 250 bin şehit olmasa şimdi sen NAH  bir yerlere gelebilirdin... Ecdadına saygısızlıktır bu ! Şehitlik nedir bilmemek ayıptır be ayıp !
-----

Madem sizin için toprağın-vatanın önemi yok niye bu topraklardasınız ya ? Bu söz boşa mı denmiş ?

Bayrakları bayrak yapan, üzerindeki kandır . .
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.....

Aha bu sözün hiç bir değeri yoksa sizde... Şehitliği hala kötü birşeymiş gibi lanse ettirebiliyorsanız herkese varın gerisini siz düşünün....
#43 - Mart 06 2008, 14:54:29

Gregor Samsa

pixie corpse

Anlat, kus, dök içindekileri .
Eyvallah .

Peki hangisi anlayacak ki ?...!
#44 - Mart 06 2008, 14:58:28
« Son Düzenleme: Mart 06 2008, 14:58:52 Gönderen: ab-ı hayaT »

Vatan Haini ilan etmişmişmişiz.. Bak sen !?
Durun bak sinirlerimi boşaltıcam kimse kusura bakmasın....

Ulan... O kadın bu ülke topraklarında yaşıyor ve bu topraklar uğrunda can veren şehitlerimizin kemiklerini sızlactıcak laflar söylüyor..
Ya şehitlik kötü birşey mi Allah aşkına siz şehitliği ne sanıyorsunuz ? Mareşal rütbesinin bile ŞEHİTLİK MERTEBESİNİN yanında mevzu bahisi geçmez !... Askerin asıl Türk olan kanı Türk olan-akan TÜRK ASKERİNİN EN BÜYÜK İSTEĞİDİR BU VATAN UĞRUNA CAN VERMEK !

Şehitlik ne kadar güzel birşey bunun farkında değilmisiniz ? Kabir azabı bile çekmiyecek o aslanlarımız... Hatta boşa mı diyoruz ŞEHİTLER OLMAZ VATAN BÖLÜNMEZ diye. .
Bu ülkenin bayrağı 3-5 rengi yan yana koyupta ''Şu şu anlama geliyor bu şu manada eklenmiştir'' gibisinden yapılmış-planlanmış bir bayrak değil... Bu vatan için can verenlerin kanı ile şekil almış....
Bu vatan uğrunda ölmek nasıl kötü birşey olabilir ?
Sen nasıl dersin OĞLUMU ASKERE GÖNDERMEM diye ? Nasıl yaşıyosun lan o zaman bu topraklarda ! S..... git anlamı olmayan bir toprakta yaşa....
----

Bize bu PKK ŞEREFSİZLERİ seçenek mi bıraktı ki ölüm yerine çözüm diyebiliyorsunuz ? Onlar masum insanları öldürürken. Türk-Kürt ayrımcılığını doruk noktasına getirirken biz hala demokratik davranıp onların cinayetlerini mi izleyecez ?  25 senedir azımıza sıçtılar bu PKK lılar ! 25 senedir devlet istihdam sağladı oraya bu şerefsizler kesti hep yolları....

25-30 sene lan boru mu ? 25 senedir izledikte noldu ? Şimdi harekat oldu suç mu ? Bu vatan uğruna öldüler suç mu? Yanlış mı ?
Ne demeye çalışıp ekmek yiyorsunuz o zaman bu topraklardan ?
Çanakkale de bu millet 15 milyon nüfusunun 250 binini şehit vermiştir o savaşta.. O 250 bin şehit olmasa şimdi sen NAH  bir yerlere gelebilirdin... Ecdadına saygısızlıktır bu ! Şehitlik nedir bilmemek ayıptır be ayıp !
-----

Madem sizin için toprağın-vatanın önemi yok niye bu topraklardasınız ya ? Bu söz boşa mı denmiş ?

Bayrakları bayrak yapan, üzerindeki kandır . .
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.....

Aha bu sözün hiç bir değeri yoksa sizde... Şehitliği hala kötü birşeymiş gibi lanse ettirebiliyorsanız herkese varın gerisini siz düşünün....

keşke birileri anlasa...hergün okulda pkk yanlısı iğrenç insanlar görüyorum..bıktım artık ya..bazen diyorum ki şunun kafasını gözünü bi yarıyım..vallahi rahatlıycam..

bu konuları hergün konuşuyoruzdur evde veya dışarda...artık şu pisliklerden kurtulsak..yani diyorum ki keşke kıyamet kopsada şu pisliklerin hepsi cehennemde cayır cayır yansa..o öldürdükleri gençlerin çektiği acıların bin katını çekseler..

neyse sen rahatlamışsın ama..bunları yazarken parmakların yorulmuş..keşke şu yazdıklarını başkalarıda anlayabilse..senin gibi düşünenlerler az artık bu memlekette..ya türklere ne oldu böyle..hep övülen örnek olarak gösterilen türklere ne oldu..şu konu hakkında senin gibi düşünen kaç tane insan var..bakında örnek alın  :)

AYRICA (bu 4.söyleyişim) lütfen insanların kişilikleri hakkında yorum yapmayın.. bu bir emir değil , sadece RİCA
#45 - Mart 06 2008, 18:05:01
« Son Düzenleme: Mart 06 2008, 18:10:54 Gönderen: Uçan İnek »
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

Şehitlik kötü diyen yok zaten. İstersen kafandan uydurup uydurup yazma. Sen bile inanabiliyor musun yazdıklarına. Ebru Gündeş şehit analarının nasıl acı çektiğini anlayabildiğini sanmıyorum. Ama Bülent Ersoy evet çocuğu olamayacağı halde bunu anlayabiliyor. Çünkü o da bir insan Hatırlatırım.

Bazı insanlar ( umarım anlıyorsundur) ülkenin elden gitmesine izin verirken bi taraftan da kurtarmaya çalıştığını gösteriyor. Ve Bizim insanımız da buna inanıyor. Kurtarmaya çalıştığını gösterirken bile bile ölüme gönderiyorlar. Çünkü bu vatan bizim de vatanımız bakın demek istiyorlar. Ya ya o yüzden zaten buna izin veriyorlar.

Bu olanlara gülüp geçmek isterdim ama Askerlerimin bir hiç uğruna şehit olması yüreğime dokunuyor. Bu bir savaş değil Bunu biliyorsunuzdur heralde. Savaş olsaydı tabiki de şehit olucaklar şehit olacağız.  Bülent Ersoy'un da dediği gibi masa başında entrika ve bir taraftan da şehitlerimiz.

Bakış açınız çok geniş sizi tebrik ettim. =)
#46 - Mart 06 2008, 22:13:52

bi travestiye de bu yakışırdı zaten..

sanada bu yakısırdı zaten güzeL yorum  :Ç begendim aLdim   :Ç
#47 - Mart 06 2008, 22:19:19
Kim der ki ; Sago yaşamın minik bebeği ?
Bir yaz akşamında hayata attım göz bebeğimi, bebeğim öldü....

pixie corpse

Var mıdır ,  içinizden birinin sülâlesinde şehit ?
#48 - Mart 06 2008, 22:24:41

araştırdım, öğrendim..
Bülent Ersoy travesti değil transeksüel imiş (6)
ve bu bir insanın kişiliği hakkında yorum yapmak değil açıklama yapmak oluyormuş (6)
#49 - Mart 06 2008, 22:37:48

Şehitlik kötü diyen yok zaten. İstersen kafandan uydurup uydurup yazma. Sen bile inanabiliyor musun yazdıklarına. Ebru Gündeş şehit analarının nasıl acı çektiğini anlayabildiğini sanmıyorum. Ama Bülent Ersoy evet çocuğu olamayacağı halde bunu anlayabiliyor. Çünkü o da bir insan Hatırlatırım.

Bazı insanlar ( umarım anlıyorsundur) ülkenin elden gitmesine izin verirken bi taraftan da kurtarmaya çalıştığını gösteriyor. Ve Bizim insanımız da buna inanıyor. Kurtarmaya çalıştığını gösterirken bile bile ölüme gönderiyorlar. Çünkü bu vatan bizim de vatanımız bakın demek istiyorlar. Ya ya o yüzden zaten buna izin veriyorlar.

Bu olanlara gülüp geçmek isterdim ama Askerlerimin bir hiç uğruna şehit olması yüreğime dokunuyor. Bu bir savaş değil Bunu biliyorsunuzdur heralde. Savaş olsaydı tabiki de şehit olucaklar şehit olacağız.  Bülent Ersoy'un da dediği gibi masa başında entrika ve bir taraftan da şehitlerimiz.

Sen benim bakış açım hakkında değerlendirme yapacağına önce kendi kafanı sağa sola çevirdiğin halde göremediğin gerçeklere odaklan. (At gözlükleriyle bir yere kadar)
Yazdığıma herkesin objektif yaklaşmasını beklemek hataydı ve ben bunu yaptım özür dilerim (6)
#50 - Mart 06 2008, 23:15:40

Gregor Samsa

yanlız,bülent ersoy bir yanda haklı ama bir yanda da haksız...eee sonuşta bi ladfı konuşmadan önce 3 kere düşünceksin.. :D
#51 - Mart 07 2008, 13:34:37
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

100 kere düşündüm sonuç aynı..
bülent ersoy bu dünyadaki en gereksiz insanlardan birisi (6)
#52 - Mart 07 2008, 13:52:06

Bülent abi/abla alternatifime dava açarsa şaşman :ğ
#53 - Mart 07 2008, 23:19:48
kuzi tennım pkk^^^

biz de ona açarız, görüntü kirliliği yapıyor (6)
#54 - Mart 07 2008, 23:31:55

si-en-bi-sie

Kimse onun kadar cesır değildir. Noktaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

Ne demiş zatı muhterem : Biz bülent fiftinaynt kadar cesur olsaydık oramızı buramızı kestirirdik ! Vay vay vay. Ahehehey..

Yok hadi sen çocuk yapda kalsın dizinin dibinde otursun . ehühehehee..
#55 - Mart 07 2008, 23:34:48

Önce insanların farklılıklarına ve tercihlerine saygı duymayı öğrenip insan gibi yorum yapın ondan sonra kabir azabı çekmeyecekler-kutsal onlar edebiyatı parçalayın!!

Karşınıza geçip insan olamayacak kadar yerle yeksansın çünkü hakaret ediyorsun demiyorsak siz de kalkıp transeksüel-travesti(ki bunlar tamamen tercih meselesidir bundan size ne?!?!?!?)-bay/bayan demeyin!!Transeksüeldir travestidir ama kabul edin sizden daha fazla insan en azından karşısındakine hakaret etmeden diyeceğini demiş!Ve anlamadığım cinsiyetini değiştirmesinin söyledikleriyle ne ilgisi var??

Siz ölülere tapmaya,militanlar ölünce göbek atıp,askerler ölünce "gurtçuk" işaretlerinizle meydanlarda ulumaya devam edin!!

Ama lütfen Pkk saldırılarında da bu tür olaylarda da ölülere tapmayıp "İnsan" kalarak çözüm isteyen "İnsan"lara da hakaret etmeyin!

Çanakkale'de Kurtuluş Savaşı'nda ölenlerle bugün ölenler arasında şöyle güzel bir fark vardır biz Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda birilerinin istekleri için değil gerçek anlamda özgürlüğümüz için beraberce öldük burada birileri tavşana kaç tazıya tut dediği için ayrılıkçı olarak ölüyoruz ve öldürüyoruz,ölüyorlar ve öldürüyorlar...

Apolitiktir bu kadın kırk yılın başında politik birşeyler söylemiş haks??z da değil neden bu kadar rahatsız etti sizi??

Azınlıktaymış arkadaş gibi düşünenler evet çok azınlıktasınız o yüzden her Pkk karşıtı eyleme sizin gibiler yüzünden gidemiyoruz yine birilerine linç yeminleri ederler,içinlerindeki iltihabı üstümüze kusarlar diye çok azınlıksınız o yüzden liselerde bile sizin yüzünüzden insanlar ölmesin diyemiyoruz...Sayenizde ölüsevici medyadan ötesini göremiyoruz,sayenizde 301'den ölüyoruz çok azınlıksınız çoookk!!!

İstediğiniz kadar k*çınızı yırtın bu İnsan haklıdır Gündeş insanı gibi bir zamanlar Ahmet Kaya'ya çatal-bıçak fırlatıp vatanseverlik yaptığını sananlara peşkeş çekmiyor en azından!

Haklısınız ne ben size hak vercem ne de siz bana o yüzden son yorumum bu...Daha fazla oksijen eksikliğinden ölmeden şunu söyleyeyim analar oğullarını sizin için ölsünler diye doğurmuyorlar siz oğulları ölen anaların umrunda bile değilsiniz ve oraya giden askerler ölmeye pek hevesli değiller 3aylık bebeğini,hamile karısını,annesini-babasını ve nice sevdiklerini daha da önemlisi hayatlarını masa başı entrikaları yüzünden 20li yaşlarında terk etmek pek hoşlarına gitmiyor...Onların bütün bu şeyleri terk etmeleri sizi mutlu edebilir ama Bülent Ersoy gibi bazı insanları mutlu etmiyor...Ülkemizde askerlik denilen şey zorunlu olduğu için kimseye de kalkıp gitçen mi yiğenim biz senin hayatına değer verdiğimiz için gitmek istemezsen yollamıcaz seni denmiyor...

Devleti bile insanının hayatına değer vermezken insanın hayatına değer verenleri bari düzeyli şekilde eleştirin...

Çanakkale'dekilerle şimdikileri karşılaştırmayın Çanakkale'dekilerin yapmama şansı vardı bu delikenlıların yok(her iki taraftakininde...)...

Farklı yorumlara bu kadar kindarca yanıt verdiğiniz sürece Pkk kadar seviyesizleşiyorsunuz bunu da unutmayın...Onlarda Pkkyı eleştirene bu kadar hakaret edip bir de üstüne haklıyız deyip katlediyor....
#56 - Mart 08 2008, 01:26:08
Önemli Olan Dış Güzelliği Değil,İç Güzelliğidir Derler Ya,Belki De Önemli Olan Düş Güzelliğidir...[G. Woodcock] [size]

--------

Sen bu lafı dedin ya, daha tek kelime yazma yani.. Kurtaramazsın durumunu.
Ecdadına-milletine-soyuna edeceğin küfrü etmişsin. Aldım ben mesajı eyvallah.
----

Sen özgürlüğün için yırtın dur.. Toprak lan zaten ne önemi var toz kütlesi işte.. Üzerine bas geç.
Oğlunu moğlunu gönderme zaten. Paralı asker olur en fazla olursa da.
Sana bunlar son lafımdı.
#57 - Mart 08 2008, 01:33:26
« Son Düzenleme: Mart 08 2008, 01:34:07 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »

Gregor Samsa

onlar ölü değil şehit!
bu farkı anlayamadığın kesin..
neyse sen dalgana bak, ben ve benim gibiler gerekirse gönüllü de gideriz askere, senin gibiler rahat yaşasın diye..
#58 - Mart 08 2008, 13:03:26

Sen önce "ŞEHİT" demeyi öğren gel, sonra sana cvp verecem, bak söz.  ;)
#59 - Mart 08 2008, 19:15:29
kuzi tennım pkk^^^

Sen benim bakış açım hakkında değerlendirme yapacağına önce kendi kafanı sağa sola çevirdiğin halde göremediğin gerçeklere odaklan. (At gözlükleriyle bir yere kadar)
Yazdığıma herkesin objektif yaklaşmasını beklemek hataydı ve ben bunu yaptım özür dilerim (6)

Gözlerinin yanındaki şeyin at gözlüğü olduğunu anladın demek .
Sen objektif yaklaştın mı da bana soruyorsun ?

Ve evet asıl at gözlüğü sende var .
Ve çok iyimsersin.. ha ha hayyy güliim bari (6)

#60 - Mart 08 2008, 19:26:01

Evet ben gerizekalıyım. Hatta parantez içinde belirttiğim at gözlüklerinin kendimin taktığını iddia edecek kadar ilerlemiş bi zeka geriliğim.
Kendimin taktığını iddia ettiğimi farkedecek kadar zekam yokmuş.

Sen olmasan farkedemiycektim bunu çok teşekkür ederim.
#61 - Mart 08 2008, 22:57:41

Gregor Samsa

tartışmayın leyyn
#62 - Mart 08 2008, 23:19:42
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

ya bu konuda herkesin görüşü farklı..doğru veya yanlış olsada..eğer hekes diğerlerinin yorumunu eleştirirse iş uzar..kim neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyor gibi geldi bana.  :))

AYRICA (her zamanki eklentim) olaylara tek taraftan değil her iki taraftan bakmayı öğrenin derim ben.. (kimse üstüne alınmasın..bu laf ortaya söylendi.  туℓєя_ѕ ~ sende alınma len..tmm mı :Ç)
#63 - Mart 08 2008, 23:30:20
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

Evet ben gerizekalıyım. Hatta parantez içinde belirttiğim at gözlüklerinin kendimin taktığını iddia edecek kadar ilerlemiş bi zeka geriliğim.
Kendimin taktığını iddia ettiğimi farkedecek kadar zekam yokmuş.

Sen olmasan farkedemiycektim bunu çok teşekkür ederim.

Ne kadar da komiksin öyle. :öff
#64 - Mart 11 2008, 00:42:03

Stand-up yapıcam ama yanıma partner arıyorum. Seni de ne zamandır izliyorum ve yanıma yakışacağını düşündüm.
Teklifimi beğendiysen özel mesaj ile bildir ki seninle irtibat kurabileyim bu konu hakkında . .
#65 - Mart 11 2008, 00:47:50

Gregor Samsa

deli kadın o yollamasın ben yollıyamıyım başkaları yollamasın da bu vatanı kim korusun insan ağzından çıkanı tartıpta söylemeli tamam şehit vermemiz çok kötü birşey ancak unutmasınki eğr onn çocuğu olupta vatan için canını verseydi onun için verecekti ve Türk milletinin refahı birliği için...delirmişşş karı
#66 - Mart 13 2008, 21:10:23
BeniM VucuduM ParçalandI AmA Seninkİ O..... OldU

Bütün serveti Mehmetçiğe!...

'Çocuğumu savaşa göndermezdim' sözleriyle savcı karşısına çıktı; kurtulmak için malını mülkünü Mehmetçik vakfına bağışladı.

Bir TV programında TSK’nın kara harekatına muhalefet olarak algılanan "Çocuk doğursaydım, birileri dedi diye çocuğumu toprağa vermezdim. Var mı böyle bir şey?" şeklindeki sözleri nedeniyle eleştirilen Bülent Ersoy, Savcının karşısında ‘rüşvet’ gibi açıklama yaptı.

SAVCIYA SÖZ

Hakkında "halkı askerlikten soğutma" iddiasıyla soruşturma yapılan Bülent Ersoy’un savcıya ifade verirken, vasiyetnamesini açıkladı ve tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfına ile Türk Eğitim Vakfına bağışlayacağı sözünü verdi.

Ersoy, Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır’a ifade verirken, “Türk milletini ve Türk askerini seviyorum. Mal varlığımı Mehmetçik Vakfı’na ve Türk Eğitim Vakfı’na bağışladım” dedi.

VAKIF 'YOK' DEDİ

Ancak Mehmetçik Vakfı; İNTERNETHABER’e henüz Bülent Ersoy’dan bu yönde bir bağış yapılmadığını ayrıca Ersoy’un bu yönde bir girişimi de bulunmadığını açıkladı.

Ersoy’un bağış yapıp yapmayacağı Savcı Çakır tarafından da merak edildiği ve bu yönde belge istediği de öğrenildi. Ersoy’un bağış işlemini önümüzdeki günlerde gerçekleştirip gerekli belgeleri savcıya ileteceği sözünü verdiği de bildirildi.
#67 - Mart 14 2008, 13:00:21
Mercey.

O kadar mantıksız konuşuyo ki karı çıldırıcaktım.

Ölüm yerine çözüm diyor !
Ulan çözüm ölümle olmak zorunda artık ! 30bin şehit vermişiz bu vatan için daha ne sağduyusu göstericez o dağdaki o. çocuklarına ?
Ölümle çözüm olucak.. Şehit elbetki vericez. Şehitliği kötü birşeymiş gibi lanse ettiremez kimse bu vatan evladına !
-----

Ve Bülent hanıma şunu hatırlatmak istiyorum

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa VATANDIR !

çok güzl sölemişsin
#68 - Mart 14 2008, 17:31:32
Huzursuz bir uykudan uyanınca; ya etrafınızdaki karanlığa yenilip, gözlerinizi sımsıkı kapatırsınız.
Ya da sadece gözlerinizi açıp, karanlığa alışmasını beklersiniz.
Zifir-i Karanlıktaysanız tercihinizi yapmışsınızdır.

pixie corpse

deli kadın o yollamasın ben yollıyamıyım başkaları yollamasın da bu vatanı kim korusun insan ağzından çıkanı tartıpta söylemeli tamam şehit vermemiz çok kötü birşey ancak unutmasınki eğr onn çocuğu olupta vatan için canını verseydi onun için verecekti ve Türk milletinin refahı birliği için...delirmişşş karı

Şehit vermemiz kötü derken ?
#69 - Mart 14 2008, 17:43:06

İyi mi demeliydi?
#70 - Mart 14 2008, 21:43:41
kuzi tennım pkk^^^

pixie corpse

İyi mi demeliydi?

Kaçıncı bu acaba ;

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır .
#71 - Mart 14 2008, 21:50:21

İyi mi demeliydi?

Kaçıncı bu acaba ;

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır .

Şunu bilki vatan konusunda hepimiz çok hassasız, şehit olmayı kim istemezki?
Şehit olmak hem iyi hem kötüdür. ;)
#72 - Mart 14 2008, 21:53:27
kuzi tennım pkk^^^

pixie corpse

Ölüm Allah'ım emridir zaten ;  hepimiz öleceğiz bir gün .
En yüksek mertebede ,  en iyi şekilde ölmek niye kötü olsun ki ?
#73 - Mart 14 2008, 21:55:21

Sen asker olduğunda ''ben 15 ay yapar gelirim abi sonra dalgama bakarım'' düşüncesiyle gidiyosan zaten öldüğünde pek şehit sayılmazsın Allah katında...

Türk askeri eğer isteyerek-bilerek ve ölümü göze alarak giderse ve bunu hem DİNİ hem de VATAN'ı için isterse ve de bu uğurda ölürse işte o zaman o askere biz ŞEHİT deriz..
#74 - Mart 14 2008, 22:03:52

Gregor Samsa

Demogoji yapıyorsun.

Şehitlik en yüce mertebedir. Hem gururlanırsın hemde üzülürsün. Bir yanda vatanın uğruna ölürsün, bir yanda sevdiğini, evladını, canını yitirirsin.

Şehitlik derken ölmek denmek istendi ;)
#75 - Mart 14 2008, 22:04:31
kuzi tennım pkk^^^

ya niye bu sahsin dedigini herkes kal ealio.. yani oglu olamiyacagina göre askerede gönderemicek... simdi deseki keske oglum olsada göndersem yine gönderemez.. gündeme gelmek icin ne dedigini sasirdi... siz bunun dedikmlerini dikkate aldiginiz sürece daha neler der bu... ay allahim ya iki dakikada sinsirlerim tepeme geldi yaa.. ayh
#76 - Mart 14 2008, 22:18:18
Son nefesimde elimi sen tutacaksın
Son sözlerimi bir sen duyacaksın
..Meleklerin sözü var..

Bu sözleri söylerken hangi zihniyetteydi çok merak ediyorum! Ya zaten Gerizekalısın bu kadarına da pes doğrusu!Aşşağılık!
#77 - Mart 14 2008, 23:01:51
İmzanız kural dışı.

night

Bülent Ersoy= Türklerin yüz karası
#78 - Mart 15 2008, 11:49:09

kimse ciddiye almadiktan sonra birakin istedigini söylesin bu cahil insan.
#79 - Mart 15 2008, 19:43:58

Penis gitmiş ama testis kalmış, ne de iyi gider bu haberin altına. Bülent Ersoy'u sevmezdim, hâlâ sevmem ama "vatan haini" ilân edilmek pahasına, hiç doğurmayacağını bile bile böyle bir laf etmesine saygı duydum. Yanlış zaman sadece, yanlış zaman, forumdaki 3 sayfada bunu kanıtlıyor.
#80 - Mart 15 2008, 19:53:36

bu kadın acayip abartılıyo anca böle iğrençliklerle işte populer kalabiliyo yoksa kim bakar ki bu salak kadına
ama öle bişey yapıyo ki flaş haber olarak çıktığından hepimiz izliyoruz
ben bu kadını kınamaya bile tenezzül etmem ne isterse söler düşünür bana ne yani sonç olarak elinde yapabilecek hiçbir güvü yok
#81 - Mart 15 2008, 21:47:23
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

O hangi amaçla söylemiş bilmiyorum ama insan ayrımının bu kadar çok olduğu bir ülkede insan çelişkiye düşmüyor değil.

Ülkenin stratejik yaklaşımları gerçekten rahatsız edici. Harcanıyoruz sanki. Umurlarında değilmişiz gibi hissetmekten kendimi alamıyorum.
Neyse yıllar sonra çocuklarınız olduğunda tekrar konuşalım bu konuyu.

Ps: Bülent Ersoyu cinsiyet değişimi yüzünden kabullenemeyen insanlara acıyorum gerçekten. Panda makyajı yüzünden falan kabullenemeyin lan.
#82 - Mart 14 2012, 21:34:45
« Son Düzenleme: Mart 14 2012, 21:37:41 Gönderen: epica »
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

o değil de eski yazdığım yorumlara bakıp kendimden utandım

ne homofobik, ne faşist yaklaşmışım arkadaş konuya

tiksindim zihniyetimden

ama silmiyorum yine de okuyun da ibret alın diye

bülent ersoyu da hala sevmem ama hak verdim lan şimdi okuyunca

kadın haklı
#83 - Haziran 21 2012, 23:14:15

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.