Alternatifim Cafe

Ağlatan Filmler

Discussion started on Sinema

UÇURTMAYI VURMASINLAR...

not:başlığa dikkat ;)
#1 - Haziran 30 2007, 17:37:31
« Son Düzenleme: Haziran 30 2007, 23:57:23 Gönderen: california »

Babam ve Oğlum
Hayat Güzeldir
#2 - Haziran 30 2007, 17:38:47
Sabrı öğütler zaman
Oysa odur durmyan
Ben beklerim de
Zaman beklemez ki beni

EVET BABAM VE OĞLUMDA ÇOK DUYGUSALDI GERÇEKTEN
#3 - Haziran 30 2007, 17:45:57

_hUh rAsTası_

Hoşcakal Yarın ..
#4 - Haziran 30 2007, 17:47:14

esmerkız.17

titanic
#6 - Haziran 30 2007, 19:04:31

profoganda baya kötü olmuştum
#7 - Haziran 30 2007, 19:30:12

BABAM VE OĞLUM :ühü
GÖL EVİ(BU FİLMİ MUTLAKA İSLEYİN 2004 TE YASAYAN BIR ADAM VE 2006 DA YASAYAN BI KADINI ANLATIO) :okey
UÇURTMAYI VURMASINLAR X(
BEYNELMİLELİN SONUDA FENA DEILDI  :hımm
#8 - Haziran 30 2007, 20:25:54
BEN MEVLANA DEGILIM ADAM OL OYLE GEL!!!

Babam ve Oğlum
#9 - Haziran 30 2007, 20:38:08

Ben Gladyatör'ün sonunda bayağı bir ağlamıştım.. X(
#12 - Haziran 30 2007, 23:12:07
(=

BABAM VE OĞLUM :ühü
GÖL EVİ(BU FİLMİ MUTLAKA İSLEYİN 2004 TE YASAYAN BIR ADAM VE 2006 DA YASAYAN BI KADINI ANLATIO) :okey
UÇURTMAYI VURMASINLAR X(
BEYNELMİLELİN SONUDA FENA DEILDI  :hımm

sana katılıyorum göl ev suqer  ayrıca sınav flımının sonuda duygusaldı
#14 - Ağustos 15 2007, 21:01:07
Mekanın ve zamanın ötesinde
Adların ve huyların dünyasında
Nasıl gireriz derinlemesine?

gladyatör yeşil yol hayat güzeldir cesur yürek
#15 - Ağustos 20 2007, 10:11:05
fenerbahçe!!!

Babam ve oğLum, Gosth, YeşiL yoL X(
#16 - Ağustos 25 2007, 14:29:40
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

babam ve oğlum,yeşil yoll..mükemmeldiiiiiiii
#17 - Ağustos 28 2007, 09:18:26

babam ve oğlum yesil yol piyanist vs...
#18 - Eylül 11 2007, 01:53:43

Yok öyle bi Dünya.!  

Zeitgeist

Zırlak bir insanım. Bir çok filmde ağlamış ve 3 gün etkisinden kurtulamamışımdır. Bu ağlamalar, gözünden bir damla yaş dökmek değilde, hıçkıra hıçkıra ağlamak, sümüklerini koluna sürmek oluyor. O yüzdendirki, film izlerken her zaman peçete bulundururum yanımda. Herkes gibi, "Babam ve Oğlum" filminde ağladığımı yazmayacağım, zira ağlanacak bir şey yoktu o filmde. Bana tırt gelmişti film, bir çok Türk filminde olduğu gibi. Ve tabiiki Titanic'tende bana gına geldiği için, o filmin adını dahi duymak istemiyorum, lanetler olsun.

American Beauty'de Kevin Spacey öldüğü için ağlamıştım. N'oluyo lan? Getti dağ gibi adam diye dağlara taşlara haykırmamda cabası.
V For Vendetta'yı hayvani böğürtülerim sonucunda bir süre durdurmuştum. Zira, filmi izlerken V'yi bir ikon olarak görüyordum kendime, bir Deniz Gezmiş gibi, "Sen de mi bizi bırakıyorsun V?" diye sayıkladığımı hatırlıyorum.
Man on the Moon'un son sahnesinde Andy Kaufman anısına, kilise şarkı söylüyordu. Ağladım evet, sümüklerim ağzıma giresiye kadar. Filmde, Andy'den o kadar nefret etmeme rağmen, bütün nefretim bir anda uçup gitmişti. Vicdansız adam, niye öldünki?
Truman Show. Bu filmin neresinde ağlayabildin lan? diye beni ezebilirsiniz ama, filmin son sahnesinde Jim Carrey'nin Exit kapısını açması bile benim için ağlamaya değerdi.
Bucket List. Eninde sonunda Morgan yahut Nikılsın'ın öleceğini biliyordum fekat, tercihim Nikılsın yönündeydi. Zira, Nikılsın filmde acuzenin tekiydi ve kendisine bir türlü ısınamamıştım. Pis bir burjuvaydı gözümde. Öl lan öl, vallaha ağlamayacağım dedim, fekat imansızın duası kabul olur mu? Olmaz. Morgan öldü. "Niye her zaman iyiler ölüyor?" diye ağlamaya başlamıştım.
#19 - Kasım 29 2008, 22:57:41

Any_one

Babam ve oğlumda bir türlü ağlayamamışımdır. Hatta hiçbir duygu hissetmedim izlerken. Bana da tırt gelmişti o film.
bir çok Türk filminde olduğu gibi.
Yeşil yol'da ağlamıştım evet.
August Rush, V For Vendetta, Forest Gump başka aklıma gelmiyor şuanda.
Benim izlediğim filmlerin dram olması gerekmiyor ağlamam için. Komedi de bile ağlayabilirim.
Öyle herhangi birşeyden etkilenip ağlayabilirim ben.
#20 - Kasım 29 2008, 23:16:19

Komser Şekspir, Beyaz Melek, Babam ve Oğlum, Salkım Hanım'ın Taneleri, Hilary ve Jackie :)

Beni ağlatan sanırım sadece filmlerin kendisi değil fonda film müzikleriyle beraber filmler
#21 - Aralık 07 2008, 23:27:32

Donnie Darco
American Beauty
Atonement
V For Vendetta

- Aklıma şimdilik bunlar geldi. Diğerlerinin de adları aklıma gelmiyor. Bunların içinden en çokta "Atonement" de gitmiştir içim. Ne filmdi ya. -
#22 - Aralık 08 2008, 11:27:41
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Zeitgeist

Şu konuyu dolduralım lütfen arkadaşlar.  (6) Dram konulu filmleri gerçekten seviyorum, zira arada bir ağlamak gerektiğini düşünüyorum. Neyse, birkaç film daha ekleyip gideceğim,

Life is Beautiful ; Film hakkındaki olumlu eleştirileri okumama rağmen, hep sonraya bıraktım izlemeyi. Zira, içimden bir ses 'Güzel değildir.' diyordu. En sonunda, 'cesaret'imi toplayıp, indirdim filmi. Hiç beklemediğim kadar güzel bir film çıkması, zatıma küfretmeme sebep oldu. Hele o son sahneleri yok mu.. İçim cız etti. Bu filmde ağlamayanın duygularından gerçekten şüphe ederim.
Yeşil Yol : Zilyon kere idam girişimlerinde bulunulmasına karşın bir türlü ölmeyen adaleli adamın hikayesi.  (6) Şaka bir yana, çok ağlamıştım, her izlediğimde ağlarım. Heybetli bir görünüşürün altında, netemiz kalpli bir insan yatıyormuş meğer.
Wall-e : Öyle bakmayın. Sevinçle karışık bir ağlamaydı bu. Filmi, o kadar duygusal bir şekilde sonlandırmışlarki anlatamam.
Eşkıya, Propaganda ve Komiser Şekspir de ağladığım filmler arasındadır.
Léon : Fazla söze ne hacet? Çok iyi bir filmdi.
American History X : Son sahnelere doğru üzülebilir, gözünüzden birkaç damla yaş gelebilir. Fekat, kesin konuşmayacağım, zira zırıl zırıl ağlanacak bir sahne değildi.  (6)
One Flew Over the Cuckoo's Nest : Cek Nikılsın öldüğünde ağlayabilirsiniz tabii ki.
Dead Poets Society : Ağlamayan duygusuzdur, dediğim filmlerden bir tanesi daha.
Blood Diamond : Yahuşuhlu Leonardo allahın *** ettiği bir yerde geberdiğinde ağlayabilirsiniz bittabi.
Elephant Man : Özellikle 'Şu şu sahnede ağlatır.' diyemeyeceğim, zira film baştan sona dram. Filmin başından sonuna kadar, boğazınızda bir yumru hissediyorsunuz annem.
Big Fish : Ölümün en güzel ve en eğlenceli anlatıldığı filmdir. Yine de ağlatır.
The Life of David Gale : Bku bkuna idam edilen bir adamın hikayesi, elbette ağlatır.
Into the Wild : Ağlamaktan ziyade, içinizi ürpertir.
Jeux d'enfants : Zırıl zırıl ağlatmıyor Yeşil Yol gibi, ama yine de birkaç damla gözyaşı dökebilirsiniz.
#23 - Temmuz 16 2009, 15:00:05

komser şekspir
babam ve olum
beyaz melek
güneşi gördüm
#24 - Temmuz 16 2009, 16:19:29
bip bip

Donnie Darco'nun sonunda, American Beauty'de kevin spacey öldüğünde, Kefaret'te, Candy,Ölü ozanlar derneği, Sil baştan - azcık :Ç- ,Forrest Gump, I am sam, Leon'da Leon öldüğünde çok pis ağladım, V for vendetta, Wicker park :Ç ,
...

Leon'da ben kendimi kaybetmiştim (6)

2. izleyişimde bile bir tuhaf oldum lan. :Ç Öf hatırladıkça fena oluyorum (6)
#25 - Temmuz 16 2009, 16:44:12
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.