Alternatifim Cafe

İkiye Bölünmüşlük ( Kendi Çalışmam _TrAiToR_ )

Discussion started on Sosyoloji

_TrAiToR_

Geçtiğimiz Hafta İçinde İşlerimden Fırsat Bulup Felsefe Grubundaki Arkadaşlarım İle Bir Çalışma Yapalım Dedik.

Çalışma Konusu :
Ahlaki Değerlerin Bölünmüşlüğü ve İnsanların Tepkileri

Tarih : 31.01.2007

Grup Üyeleri : Samet,Aylin,Başar,Özlem,Elif,Yağmur.

Yer : Bayrampaşa-Ataköy ,, Taksim-4. Levent

Saat 11.15 Gibi Arkadaşlarımız İle Bayrampaşadan Metroya Bindik.Ben Aylini Aldım,Başar Özlemi.Elif İle Yağmur Tam Bizim Karşımızda Durdurlar.Aylin İle Ben Oldukça Yakınlaşmaya Başladık Birbirimize.Bu Yakınlaşma Esnasında Etraftaki Keskin Gözleri Görebiliyorduk.Ama Ses Çıkaran Yoktu.Sonrasında Aylin İle İyice Yapıştık Birbirimize.Grup Arkadaşlarımızdan Başar ve Özlem Rolleri Gereği Bize Çıkıştılar.Arkadaşlar Ayıp Oluyor Bu Kalabalığın İçinde Lütfen..

Ben İse Sanane Kardeşim Seni İlgilendirmez Özgür Bir Ortamdayız Diyerek Savunumda Bulundum.Ve Sustu. ( Rolü Gereği ) ZeytinBurnu İstasyonunu Geçtik.Ve Aylin İle Öpüşmeye Başladık.Öpüşme Esnasında Soğuk Bir Sessizlik Oldu.Sonrasında Rolleri Gereği Elif İle Yağmur Bizleri Tebrik Ettiler.Ama Metronun İçindeki Vatandaşlar Aynı Değildiler. Ve Bahçelievler Durağında Bizi Metrodan Attılar.

( Tutucu Kesim Kalabalık Ortamda Öpüşmeye Kesinlikle Karşı,Kabul Edilemez Birşey.Dayak Yeme İhtimaliniz Büyük )

Saat 15:30'a Doğru Taksime Geldik Aynı Grup.Gene Herkes Aynı Pozisyonda Yerini Aldı.

Taksim İstasyonunda Metroya Bindik.Kapıya Yakın Bir Yerde Aylin İle Ben Ayakta Beklemeye Başladık.Metro'nun Hareket Etmesini Bekliyoruz.Ve Kalkış Vakti Geldi.Metro Kapısı Kapanır Kapanmaz Aylin Kollarını Boynuma Attı.Bende Beline Sarıldım.İnsanları Kesmeye Başladım Ben Belli Etmeden.Ve Birçok İnsanın Gülümseyerek Bize Baktığını Gördüm.Sonra Başar ile Özleme İşaret Ederek Bize Kızmalarını İstedim.Başar Gene Aynı Şeyi Söyledi.Arkadaşlar Ayıp Oluyor Kalabalık İçinde Lütfen Dedi. Benim Konuşmama Fırsat Kalmadan Metalci İki Arkadaş Söylendi.

Sanane... Onlar İki Sevgili.Karışmaya Hakkın Yok Dedi. Ve Başar Sustu.

Sonra Hemen Akabinde Aylin İle Öpüşmeye Başladık Gene.Elif İle Yağmur Gene Rolleri Gereği Bizi Kutladılar.( Bu Arada Biz Hala Öpüşüyoruz ) ..

Sonrasında Aldığımız Tepkiler Aynı Oldu.

-Birbirinize Çok Yakışıyorsunuz.Mutluluğunuz Daim Olsun.
-Sakın Üzmeyin Birbirinizi.Her Zaman Şimdiki Gibi Olun.

Evet Arkadaşlar.Şimdi Sizlerin Düşüncelerinizi Almak İstiyorum.Bayrampaşada Yaptık Aynı Şeyi,Metrodan Atıldık.Taksimde Yaptık.Mutluluklar Dilediler.

Grubun Ortak Kararı Şu : Bölünmüşlük Var.

Sizin Kararınız Nedir..?
#1 - Şubat 04 2007, 16:18:38

Yeni!
Şimdi burada yazılacaklardan da bölünmüşlügü goreceksin zaten
Taksım Ortamında tecavuz Etseler KımSe bi Halt Demicegi için Orda Normal KarsılAnMası doGal
zeytınburnunDA Daha Cok ÇevRe aile toplulugu içinde oldugu Içın Ve CevResinde boyLe AlişKanlıkLar Yada HareketLer görmedigi için zeytın burnunDa olanLarda Normal OLarak Atmişlar
BunDa çevRenin Ve yetişMe Tarzının onemi buyuk Tabi
şahSen Rol Geregi yada birin Tepkısını ölCek için bu olaya girmem şahSen Yani !
#2 - Şubat 04 2007, 16:25:42
« Son Düzenleme: Ocak 08 2009, 15:38:19 Gönderen: hayalperest »
''Cehennem, başkalarıdır. ''

herzaman ..
#3 - Şubat 04 2007, 16:31:30
''Cehennem, başkalarıdır. ''

_BoDdAh_

Yeni!
yani şimdi istanbulun bu yerleri çoğu dışlardan göçle gelen insanlar tamamı cahil ve kültürsüz her şeyi ayıp günah die nitelendiren şahıslar..
bunlar sonradan gelenler genelde gaziosmanpaşa ümraniye gbi yerlere yerleşiyorlar snırım oraları daha ucuz vs. diye.. ama hepsi için değil tabiki sonradan yerleşenlerin çoğu için geçerli bu dediklerim..
diyelim açık birşey giydin fatih te gez naparlar seni ama taksimde normal karşılanır... avcılar bakırköy taksim vs.. yeni göç pek almıyo.. orda değişen kurallar yok ne giyersen giy ne yaparsan yap normal karşılanıyosun..
ben istanbullu falan değilim ama sürekli giderim gözlemlerim böle en azından..
yetişme tarzı ordaki insanların genel kural saydıları ayıp karşıladıkları bölünmüşlük sağlamış belki de...
ama bu herkes için aynı şeyi sağlamaz dediklerimi yanlış anlayacak çıkacaktr zaten..
#4 - Şubat 04 2007, 16:48:40
« Son Düzenleme: Şubat 04 2007, 16:49:33 Gönderen: ..boddαh.. »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.