Alternatifim Cafe

Artık Yeter!!!

Discussion started on Rock

"türk rockında iyi işler yapan sanatcılar, gruplar yok"

bıktım bu laftan. birisi daha bu lafı gelip sölerse ana avrat küfür edecem.
ulan burdaki -istisna kişiler harici - piyasa insanıından başka kimseleri tanımayanlar, türk rock berbat yerlerde sürünüyor gibi gereksiz salak laflar ediyorlar.
sıkıldım bu laflardan hee. adam gelio 2 metal müzik dinlio kendine metalciyim diyo.
kaç kişi var burda özenti tipli insanlar bi saysam bitmez yaa. bi de gelip yerli rocka laf atıolar.
bu lafı söleyen insancıkları kınıyorum. kendi öz değerlerine saygısız insan topluluğunu kınıyorum.
yabancıları dinleyipte burda yerli rocka laf sokmaya çalısan bebelere lanet ediyorum.
 yeter ulan çıkan piyasadan da gecmişinize bakın rock adına kimler ne kadar emek harcamıslar.
ama sizin gibi zihniyetler var olduğu sürece yabancılar da haz duyacaklar onları sevmemizden, her daim onları övmemizden...
evet bu gibi kelimelerle forumu kirleten, türk rockını mahveden kendini metalci rockçı sanan insancıklar...
 bu laflarım size. artık ROCK müziği yadırgamanızı ve buraya gelipte müziğimizi aşşalayıcı sözler sarfetmeye çalısırsanız asla susmam.

bu arada yabancı rock ve metale asla kötü demiyorum ama gelipte burda kendi müziğimizi aşşalayıcı davranıslarda bulunanlara da bilmiyorum... yapacak sey bu..

Yerli Grularınıza Sahip Çıkın. Piyasadan Dışarıya Bakın bi!!!
#1 - Kasım 04 2006, 18:21:27

evet cnm daha nice sanatcılar var mesela barıs manco, cem karaca...
objektif var. kaçınız tanıyorsunuz objektifi. müziği müziik için yapan insalar varken gidipte piyasaya kötü diyenlere lanetler ediyorum.
ayrıca piyasa da kötü değil onu kötü hale getiren bizleriz... plak sirketleri. kendi cıkarları uğruna rock piyasasını mahvediolar. örevizyon yarısmasına rockcı gönderilcekmiş. lanetler... ne varsaa piyasada ki onu batırmaya çalısıolar. artık buna bi son verilsin lan
#2 - Kasım 04 2006, 18:41:50

olay budur.. bu kadar.. :okey
#3 - Kasım 05 2006, 22:12:25
politikaya atılmak için bir insanda olmaması gereken hersey bende yok..

bu konuda bende çok dertliyim ki çünkü türkçe rock ı çok seviyorum ve takip ediyorum amatörler olsun profosyoneller olsun eski gruplar olsun .... yani bu pisayasanın içinde olmayıp da yani bilmeyipte hiçbirşeyi laf atmıyolar mı .. msnde cocuğun biri "bana  rockçıyım diyosun rock hakkında ne biliyosun" diyo " bana bunu söyleyen ne biliyo sen mi sınıcan beni sen kimsin rapçiyim diyosun emin ol rapi bile senden daha ii biliyoumdur" dedim başladı bu sefer ben rapte sınamaya ki ben daha ii çıktım bunu söyleyen arkadaş rock olarak da sadece teoman /şebnem ferah ve 84 faln dinliyo gelde sinir olma takmıyorum ama bilmek bile içime oturuyo ya... rock dinleyicisin profili hakkattenden değimiş.. bide ewet söylediin gibi tuçee SOAD,LP,green day.. faln dinliyo arkadş işte türkçe rockda iş yok bunları dinle eminim bunu söyleyen ne dinlediğinin farkında bile değildir yani
#4 - Kasım 05 2006, 22:40:37
İmzanız kural dışı.

tuçee bu başlık beni ii gaza getirdi ya birsürü şey söylemek istiyorum aslında kıl oluyorum bunlara ya  :yanlis
#5 - Kasım 05 2006, 22:44:35
İmzanız kural dışı.

bu konuda bnm de rahatsız olduum bi kaç şey var.. şu anda türkiye de sayamıycaamız kdr rock/metal grubu var.. hepsi kendince bişiler yapmaya, üretmeye çalışıo.. kalitesi tartışılır.. ama şu da bi gerçek ki o kdr grup arasından en azından 1 tane grup bile beenmemek kendini kandırmaktır, önyargıdır.. hadi dielim gerçekten beenmiosun, öleyse bile en azından adamların bişiler yapmaya çalıştıını düşünerek biraz saygı duyman gerekmes mi..! türk gruplar için bu şekilde "hepsi berbat" "hepsi özenti" vs. gibi genellemeler yapmak terbiyesizliktir.. bunun gibi yıkıcı eleştiriler yapmak yerine "şu grubun şu eksiği var, düzeltse daa ii olur" gibi yapıcı eleştiriler bekliorum bn kendi adıma.. ve türkiye de bu işi yapmaya çalışan herkese saygı duyuyorum.. ama bnm özellikle beendiim gruplar pentagram, çilekeş, dorian, almora ve buz..
#6 - Kasım 06 2006, 01:04:24

yani pentagram gibi bir grup almora gibi bir grup mükemmel ya. ikisinde ki basarıyı anlatmaya kelimeler yetmez. dünyaca ünlüler ama piyasada değiller... diğer gruplar da böyle olabilirdi ama yinee insanlarımız onları ortaya koyup mahvediıolar. ve snra da bu piyasaya cıkanları mahvediolar. vee kendini rockcı metalci sanan denyolarda gelip yerli rock berbat diyoo. yazık bize yaa!!!

bu arada sağolun yorumlarınız için.2 gün konuya cvp gelmeyince dedim kimsenin umrumda bile değil herilde diee  (6)
#7 - Kasım 06 2006, 10:51:50

tek bildiğim birşey var türkiyede bu iş yapıldığğı sürece takip edeceğim ve dinleyeceğim kalitelisi bozulmadığı sürece ki sanmıyorum yani 1-2 grup yüzünden kalite düşsün  en azından arkasında durduğum çooookk grup ve sanatçı var onlar varoldukarı sürece bende bırakmıcam ...
#8 - Kasım 06 2006, 19:29:57
İmzanız kural dışı.

yafrum haklısın cnm (:
yaa gecen gece dream tv de "sadece türkçe" isimli program vardı. çok güzeldi yaa eski rock sanatçılarını felan çaldılar. pop rock türünde  sarkılar girsede cok güzeldi.
izlemek isteyenlere pazartesi geceleri saat 24.00 da baslıo

en sonunda da "sadece türkçe, unutma" yazıyoduu çok güzeldi.

bu arada buzrock sen benim adımı felan nerden bilion  :alala  :4
#9 - Kasım 08 2006, 09:08:10

bazen gündüz kuşağında da başlıyo ama taip etmek lazım benim pek zamanım olmuyo okul fln :D ama süper şarkılar çıkıyo....
benim eski nickim emine desem ki ben bu forumda 1 yıldır varım  :4 senin eski nickni faln da biliyorum yani  :Ç :Ç
#10 - Kasım 08 2006, 11:38:34
İmzanız kural dışı.

huehe fazla yazmıyoruz o kadarı bile fazla bana :D sağol bacım benim  (6) :urfa
#11 - Kasım 08 2006, 11:52:03
İmzanız kural dışı.

xX_NightmarE_Xx

zaten biz toplum olarak kendimizi yücelteceğimize dahada dibe çekioruz... o gzll müzik yapmıo o ii değil bilmem şu ülkenn şu sanatçısı daha ii...ya birazda başka ülkelere özenmek yerine kendi ülkemizdeki harika müzik yapanlara sahip çıksak ya... gidip başka ülkelerin sanatçılarının cd lerini alacağımıza kendi sanatçılarımızınkileri alsak yaa.... bence rock müzik türkiede çok ii temsil edilio ve her geçen yıl daha büyük başarılara imzalar atılıo... eğer bizde toplum olarak daha çok destek verirsek başarılmayacak şey yok...
#12 - Kasım 08 2006, 18:02:21

tuçe yaa ne güzel bir konudur buu!! son noktayı koymuşsn bize sölicek bişi kalmamış...özentilerle uğraşamıcam ztn.. farklı olmaya özenen 2-3 grup öğrenen we kendisine ben metalciyim diyen insanlar türk rock ı sewmeyenler! ztn sewme gibi bi hakları yokki.. illa sert olmak mı!  allah aşkına kendiniz olun yaa bırakın şu özentiliği iğrenç gözüküyosunnz!( &o )
#13 - Kasım 11 2006, 13:51:32
« Son Düzenleme: Kasım 11 2006, 14:00:28 Gönderen: tazzyz »
yoksa yiteN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLDiN seN??...
kaybedeN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLdiN seN??... 

olur mu ya :@
pentagram 1 numara!
almora var alt-üst var, kurban var, şebo var, cem karaca, barış manço, moğollar, yeni türkü, ezginin günlüğü, haramiler......... daha bi sürü var...............pentagram amerikadaki grupların bir çoğuna 10000 basar ;)
#14 - Haziran 09 2007, 14:45:24
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

takmayın arkadaşlar onları yaa... :D neymiş de türk rock'ında adam gibi sanatçı veya grup yokmuşmuş... :icon böyle düşünen insancıklar anca boş boş konuşmayı biliyorlar... 2 yabancı şarkı dinledim diye kendilerini bi ... sanıyorlar... çoğu anlamıyor bile şarkıları... kurban olun lan siz türk rock müziğine... :4
#15 - Haziran 09 2007, 16:49:17

tükiyede çok ii rock grupları we sanatçıları war ama millete beendiremios ne yazıkki!!
#16 - Haziran 09 2007, 16:55:27
save me from myself!! you cannotkill what you did not create!!

işte emperyalizmin en büyük örneği:
SEN ÜLKENDEKİ GRUPLARA KÖTÜ DE, YURTDIŞINDAKİLERİ ÖVE ÖVE BİTİREME!!!
ÖZENTİ GENÇLİK DİYE BEN BUNA DERİM!
2 YABANCI ŞARKI EZBERLEYİNCE ADAM OLUNMUYOR!!!
#17 - Haziran 09 2007, 19:09:03
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

bole bı konunun acılması hakkaten ıyı oldu
turkce rock muzıgı aşşağılayanlara kurban,pentagram,replikas diyorum yeter bunlar onlara
#18 - Haziran 09 2007, 21:35:13
noktalı virgül

EaraneCarnesir  , süpersin!
gel kanka olak biz senle gız valla lem :))
#19 - Haziran 09 2007, 21:38:11

sölencek o kadr çok söz yağdırılcak o kadar çok lanet varki artık gücüm yetmio...
#20 - Haziran 09 2007, 23:21:56
God Save The Sex Pistols

EaraneCarnesir  , süpersin!
gel kanka olak biz senle gız valla lem :))

:D Hey Allah'ım ya :D
#21 - Haziran 10 2007, 13:54:22

benlede ol kanka bnlede  :Ç
#22 - Haziran 10 2007, 16:15:20
God Save The Sex Pistols

Noluyor ki :Ç Olurum valla :P
Zaten tanışmayı istiyordum ki :Ç
#23 - Haziran 10 2007, 16:22:01

No-Future , EaraneCarnesir ikinizlen de kanka oldum tamam :Ç
tartışmalarda hep bizim fikirlerimiz aynı oluyor zaten.. :Ç
No-Future, avatar manyak kanka :sizo
#24 - Haziran 11 2007, 21:28:27

snnde öle kanka ben zaten kurt cobain i çok severim ve sana kurt cobainin ölümü hakkında çekilmiş bi film olan last day i öneririm :))
#25 - Haziran 11 2007, 21:36:08
God Save The Sex Pistols

biliyorum çok bahsettiler ama izleyemedim :(
daha doğrusu bulamadım :(
 bak bunu oku:

İNTİHAR MEKTUBU...

“Daha çocukça şikayetleri olan, tükenmiş, deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak. Bu bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. Yıllar boyunca,
diyelim ki, cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alınan öğütlerin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamıştır.
Çok uzun yıllardır okuyup yazmakla birlikte dinlemekten, yaratmaktan da olduğu gibi heyecan almadım. Bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk
 duyuyorum. Mesela sahne arkasındayken ve ışıklar sönüp kalabalığın çılgın tezahüratı karşısında, beni hayran olduğum ve kıskandığım Freddy Mercury'e
olduğu gibi etkilemedi. Gerçek şu ki sizi aptal yerine koyamam. Hiçbirinizi. Bu basitçe ne sizin ne de benim için adil değil. Aklıma gelen en kötü suç,
insanlara karşı sahtekarlık yapıp %100 eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmek. Bazen sahneye çıkmadan önce saati yumruklamak, zamanı durdurmak
 geçiyor içimden. Kulisteyken, ışıklar söndüğünde duyduğum çığlıklar da etkilemiyor beni.
Gücümün yettiğince değer vermek için her şeyi denedim ve deniyorum. Tanrım, inan bana deniyorum, ama bu yeterli olmuyor. Benim ve bizim birçok insanı
etkilediğimiz ve eğlendirdiğimiz gerçeğine saygı duyuyorum. Elden kaybolduktan sonra kıymet veren biri, o narsistlerden biri olur. Ben çok hassasım.
Bir zamanlar bir çocukken sahip olduğum hevesi yeniden kazanmak için biraz uyuşmaya ihtiyacım var. Son üç turumuzda şahsen tanıdıklarıma ve müziğimizin
 hayranı olan tüm insanlara daha çok değer verdim, ama hâlâ herkes için beslediğim asabiyet, suçluluk ve anlayışı aşamadım. Hepinizin içinde iyilik var ve
sanırım insanları çok fazla seviyorum. Öyle çok ki, bu beni mutsuz hissettiriyor. Üzgün, küçük, hassas, değer vermeyen balık burcu. İsa oğlum! Neden
tadını çıkarmıyorsunuz? Bilmiyorum!İhtiras ve anlayış yemini eden cazibeli bir karım var ve bana eski halimi çok fazla hatırlatan bir kızım. Sevgi ve neşe
dolu, her gördüğü insanı öpüyor çünkü herkes çok iyidir ve ona kimse zarar vermez! Frances' in üzgün, kendine zarar veren, ölü bir rock'çı olduğumu
düşünecek olmasına dayanamıyorum. İyi yapıyorum, çok iyi. Ve minnettarım, ama yedi yaşından beri insanlara karşı genel bir nefret duydum... Sırf
insanlara iyi geçinmek ve anlayış sahibi olmak çok kolay görünüyor diye. Anlayış! Sanırım sadece insanları çok sevdiğim ve onlara çok üzüldüğüm için.
 Geçen yıllar boyunca mektuplarınız ve ilginiz için alevler içindeki mide ağrısı cehenneminden hepinize teşekkür ediyorum. Ben çok kararsızım, ümitsizim!
Artık eski tutkum yok, ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir. Barış, sevgi ve hoşgörü dileğiyle… Sizi seviyorum, sizi seviyorum…"

karısı öldrüdü onu hayin karı
striptizci hayin
uyuz oluyorum o kadına yaaaaa :@
#26 - Haziran 11 2007, 21:38:45

okudum canm biliorum ben bu mektubu karısıda ayrı bi manyak neyse hadi konu daılmasın dimi  :)
#27 - Haziran 11 2007, 21:40:58
God Save The Sex Pistols

evet.. :D
ne diyorduk.... :D
heh...
emperyalist gençlik ne bilir ki zaten?
orta parmak göstermek, yabancı grupları dinlemek, türk gruplara kötü demek...
bunların hepsinin altında emperyalizm yatıyor...
#28 - Haziran 11 2007, 21:42:50

dimi yha orta parmakta neymş bizm el hareketimz tekerin arasına taş sıkışmış olark inza edilen 2 parmaın arasına bir dier parmaın yerleştirilmesiyle yapıolan harekettir  :sizo kioptum kioptum
#29 - Haziran 11 2007, 21:46:18
God Save The Sex Pistols

dimi yha orta parmakta neymş bizm el hareketimz tekerin arasına taş sıkışmış olark inza edilen 2 parmaın arasına bir dier parmaın yerleştirilmesiyle yapıolan harekettir  :sizo kioptum kioptum

:D :D :sizo kioptum kioptum
#30 - Haziran 11 2007, 21:48:38

bu konuda ben de sana katılıyorum
işte emperyalizmin en büyük örneği:
SEN ÜLKENDEKİ GRUPLARA KÖTÜ DE, YURTDIŞINDAKİLERİ ÖVE ÖVE BİTİREME!!!
ÖZENTİ GENÇLİK DİYE BEN BUNA DERİM!
2 YABANCI ŞARKI EZBERLEYİNCE ADAM OLUNMUYOR!!!
emperyalizmi bi kenara bırakalım bence bunu diyenler kültür empozesi içinde ya :s
#31 - Haziran 11 2007, 23:24:04

NovemberRain

EviL, hacı sen bu Tuğçe'nin yazdığına hak veren kimseye msj falan yazma (6)
#32 - Haziran 11 2007, 23:40:39

kronik manyak  , ilk defa aynı fikirdeyiz :D
her neyse canım...

niye? evil emperyalist mi ki :hönk  :yanlis
#33 - Haziran 12 2007, 12:22:58

NovemberRain

kronik manyak  , ilk defa aynı fikirdeyiz :D
her neyse canım...

niye? evil emperyalist mi ki :hönk  :yanlis
Bence bunu Emperyalizm diye tabir etmek yanlış, Emperyalizm çok daha derin bir kavram..

İnsanın özünü unutturmayacak türden gelip geçici şeyler bunlar..
#34 - Haziran 12 2007, 12:49:37

Evil Türk grupları dinler mi ya da
böyle sorayım :)
#35 - Haziran 12 2007, 12:50:49

NovemberRain

Evil Türk grupları dinler mi ya da
böyle sorayım :)
Bir önceki mesajım genellemeydi Evil'e yazdığına istinaden değildi :P

EviL'i hiç türk gruplardan birini dinlerken görmedim. :4
#36 - Haziran 12 2007, 12:59:41

Dövelim :Ç
#37 - Haziran 13 2007, 12:00:17

NovemberRain

Bu iyi bir fikir.
Küfür edersen hoşuna gider karşılık verir zaten (6)
#38 - Haziran 13 2007, 12:06:28

Ehe tanıştım zaten. Ama adını bilmiyorum :D
Nasıl bi tanışma bilmiyorum ama :D
#39 - Haziran 13 2007, 12:11:16

ztn öyle diyenler seninde dediğin gibi özentiler .!
ülkemizde ünlü olmayan amatör olarak işini gören hemde çok ii bi şeklde müziğini yapan çok rock/metal grubu var
sadece ii bi araştırma ile bunlara çok rahat ulaşılabilir..
ama onnar bunu yapmak istemiolar
belkide korktukları şey budur Türkiye'de de  ii rock grubu olduğundan/olucağından korkuolardır bunun için araştırmayıpda laf atıolardır...

gerçekten böyle bi konu açtığın için saol ..
bunları söylemenin zamanı gelmişti ztn diye düşünüyorum..
#40 - Haziran 13 2007, 12:22:32
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

EaraneCarnesir , gel kanka
Evil'i dövelim  :nanik
KAHROLSUN EMPERYALİST GENÇLİK!
#41 - Haziran 13 2007, 18:58:12

NovemberRain

Ya böyle basit şeylerden birine ya da birilerine Emperyalist demek...
Nedir sizin Emperyalizm'den anladığınız bana da anlatabilirmisiniz? :) Bu kadar basit bir kavram mı Eperyalizm..

Dediğim gibi bunlar insanın özünü unutturmayacak türden geçici hevesler..
#42 - Haziran 14 2007, 09:30:58

"emeryalizm" demek, kendi kültürünü, sanatını unutup "amerika özentisi" olmak demek...
bence bu konu hiç de basit değil...
#43 - Haziran 14 2007, 12:05:16

NovemberRain

"emeryalizm" demek, kendi kültürünü, sanatını unutup "amerika özentisi" olmak demek...
bence bu konu hiç de basit değil...
Bak canım özentisi olmak diyorsun. Özenti olmak apayrı birşeydir. Özenti gelip geçici birşeydir.
Sürekli savunmak desen eyv. dicem.
#44 - Haziran 14 2007, 12:12:04

öyle diyelim o zman :D
kalpler kırılmasın :))

ama bir de olaya şöyle bakmak lazım:
Türklerde Led Zeppelin, Pink Floyd, jimi Hendrix gibi gruplar olamaz..
aslında kime onlar gibi olamaz...
ama bu durum "Türkler kötüdür" dememize yeterli bir kanıt değildir!
#45 - Haziran 14 2007, 12:19:52

NovemberRain

Barış Manço var Cem Karaca var unutmamak lağzım :P
Rahmetle anıyorum bu arada..
#46 - Haziran 14 2007, 12:28:53

tabi ki...
Moğollar var
Pentagram var
Barış Manço
Cem Karaca
yeni türkü
düş sokağı sakinleri
ezginin günlüğü
bulutsuzluk özlemi
haramiler...
#47 - Haziran 14 2007, 12:32:31

Barış Manço var Cem Karaca var unutmamak lağzım :P
Rahmetle anıyorum bu arada..

onLarın mezarlarına  i şi cem :D
Rahman emperyalist ne demek :)

Bu iyi bir fikir.
Küfür edersen hoşuna gider karşılık verir zaten (6)

sakın ßöyle ßir hataya düşmeyin.. diLinizLe mezarınızı kazıyorsunuz canınıza okurum sizin :D

Ya böyle basit şeylerden birine ya da birilerine Emperyalist demek...
Nedir sizin Emperyalizm'den anladığınız bana da anlatabilirmisiniz? :) Bu kadar basit bir kavram mı Eperyalizm..

Dediğim gibi bunlar insanın özünü unutturmayacak türden geçici hevesler..

Lan jimi.matrix. sizmi beni dövceniz..ben buna po pom La güLerim sadece :D ikinizi üstüste koyar...gerisini tahmin edersiniz herhaLde :D

#48 - Haziran 17 2007, 15:22:18
Hey, you wanna go crazy tonight!
Let me hear you shout and scream

Buda mı kural dışı?

EviL , oh aasını satiiim şakayla karışık sövüyon :D
#49 - Haziran 17 2007, 22:50:33

EviL , oh aasını satiiim şakayla karışık sövüyon :D

direkmi sövseydim :) ben dolaylı yoldan sövmek taraftarıyım :D
#50 - Haziran 17 2007, 22:57:30

Buda mı kural dışı?

sen hakkaten hiç Türk grup dinlemez misin?
#51 - Haziran 17 2007, 23:00:25

sen hakkaten hiç Türk grup dinlemez misin?

kesinLikLe hayır :)
#52 - Haziran 17 2007, 23:34:26

Buda mı kural dışı?

#53 - Haziran 20 2007, 13:47:43

müzikLeri hoşuma gitmiyor :)
#54 - Haziran 20 2007, 14:05:34

Buda mı kural dışı?

müzikLeri hoşuma gitmiyor :)

pentagram da mı :(
#55 - Haziran 20 2007, 14:26:43

#56 - Haziran 20 2007, 16:04:08

Buda mı kural dışı?

peki şöyle diyo musun:
"türk gruplar kötü" ? :S
#57 - Haziran 20 2007, 16:34:05

NovemberRain

İlla çocuğa Emperyalist damgası vuracaksın jimi :4
#58 - Haziran 20 2007, 16:39:35

peki şöyle diyo musun:

sadece sevmiyorum kötü falan demiyorum :)
#59 - Haziran 20 2007, 16:42:53

Buda mı kural dışı?

bi ara çok dönüodu bu laf ortalıkta ama şimdi öle deil turk rock ını yetersiz bulan bir çok insan sözlerini yutmakta...kurban olsunlar:D:D daha ne istiolar...!!!!!
#60 - Haziran 20 2007, 17:22:50
ѕєωιşє ѕєωιşє αzαℓмαz кι тєη∂єкι özgüя яυн
кσρуαℓαуαяαк çσğαℓмαz кι gєη∂єкι özgüя яυн..!
ι αм ησт ιηησ¢єηт(6)

bi ara çok dönüodu bu laf ortalıkta ama şimdi öle deil turk rock ını yetersiz bulan bir çok insan sözlerini yutmakta...kurban olsunlar:D:D daha ne istiolar...!!!!!

kızım sen piyangodanmı cıktın :P
#61 - Haziran 20 2007, 20:26:00

Buda mı kural dışı?

kızım sen piyangodanmı cıktın :P
nie be alla alla kurban ol sen de :yeah ::yea :haydut
#62 - Haziran 20 2007, 20:29:41
ѕєωιşє ѕєωιşє αzαℓмαz кι тєη∂єкι özgüя яυн
кσρуαℓαуαяαк çσğαℓмαz кι gєη∂єкι özgüя яυн..!
ι αм ησт ιηησ¢єηт(6)

peki şöyle diyo musun:

sadece sevmiyorum kötü falan demiyorum :)

hım ok o zaman...
ama sana şu şarkıyı tavsiye ediyorum:
pentagram-sonsuz ;)
#63 - Haziran 22 2007, 18:08:46

_DaRkdreams_

Ben duman,pentagram v.s grupları sevmiyorum hatta nefret ediyorum.

Türkçe Rock adına -şu zaman için söylüyorum- pek adamakıllı işler yapan grup göremiyorum ben.Bir almora denilen grup iyi...
Eskilerden barış manço cem karaca var...Yenileri sevmiyorum.
Ayrıca Türk rock yükselişe geçti sesi olan olmayan eli gitar tutan (silah tutan gibi  (6) ) albüm v.s yapıyor....
Gerçi yükseliş mi alçalışmı birşey diyemeceğim ben bu işe  :sizo
#64 - Haziran 22 2007, 18:17:21

iyi de pentagram yeni bi grup değil ki :S
#65 - Haziran 22 2007, 18:19:04

_DaRkdreams_

Biliyorum yeni olmadıklarını yanlış yazmışım

Her önüne gelen(genci yaşlısı : p ) ya pentagram ya duman yada kurban dinliyor başka grup yokmuş gibi
Ona sinir oluyorum ben
#66 - Haziran 22 2007, 18:23:52

o zaman ben sana
düş sokağı sakinleri
yeni türkü
bulutsuzluk özlemi
pinhani
replikas
almora
ezginin günlüğü
barış manço
cem karaca
erkin koray
haramiler
yaşar kurt
ogün sanlısoy

diyorum ;)
#67 - Haziran 22 2007, 18:26:52

_DaRkdreams_

Ben bir adet

Düş sokağı sakinleri
cem karaca
erkin koray
barış manço
bulutsuzluk özlemi

alayım...Eskileri severim =p
#68 - Haziran 22 2007, 18:29:45

moğollar?
#69 - Haziran 22 2007, 18:31:16

_DaRkdreams_

Duydum öyle bir grubun ismini ama hiç dinlemedim  (6)
#70 - Haziran 22 2007, 18:32:29

dark

Evil babayla uğraşmayın o tahminimce grindcore, death metal falan dinliyor..
Yanılıyormuyum.. :P
ki dinlediklerini  türkçe rockla  kıyaslamak çok abes bi durum..alakasız çünkü.. :D

bu arada araya karıştım ama Cem Karacayı çok severim.. :)
Saygılarımla çekiliyorum konudan..
İyi tartışmalar..:D
#71 - Haziran 22 2007, 18:40:49

dinle bence ;)
#72 - Haziran 22 2007, 18:46:52

NovemberRain

Biliyorum yeni olmadıklarını yanlış yazmışım

Her önüne gelen(genci yaşlısı : p ) ya pentagram ya duman yada kurban dinliyor başka grup yokmuş gibi
Ona sinir oluyorum ben

Sırf birileri dinliyor diye grupları olumsuz yönde eleştirmen yanlış.
Sen sevmiyorsundur, dinlemiyorsunudur ama bunun sebebi senin tarzınla alakalı olmalı yani herkesin dinlediği grup diye olmamalı.
#73 - Haziran 22 2007, 19:02:57

_DaRkdreams_

Zaten olumsuz yönde eliştirmemin tek sebebi her tipten insanın bu grupları dinlemesi olamaz...
Tiplerini hoş bulmuyorum (duman) , hareketlerini hoş bulmuyorum
Bayık bayık şarkılarını hoş bulmuyorum.

Bakın ne güzel Cem karaca var Barış Manço var
Gidipte bu keş tipleri dinleyemem ben  :))
#74 - Haziran 22 2007, 19:05:22

Evil babayla uğraşmayın o tahminimce grindcore, death metal falan dinliyor..
Yanılıyormuyum.. :P
ki dinlediklerini  türkçe rockla  kıyaslamak çok abes bi durum..alakasız çünkü.. :D

bu arada araya karıştım ama Cem Karacayı çok severim.. :)
Saygılarımla çekiliyorum konudan..
İyi tartışmalar..:D

tartışma fiLan yok herkesin tarzı farkLı..evet benim tarzım dediğin gibi bLack death grindcore türLeri fiLan..abLacım sende oLmasan nasıL cekiLebiLirdim ßu konudan çok güzeL açıkLadın çok mersin :D
#75 - Haziran 22 2007, 23:08:12

Buda mı kural dışı?

dark

Rica ederim Fatihcim her zaman :D
#76 - Haziran 22 2007, 23:09:50

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.