Alternatifim Cafe

Artık Yeter!!!

Discussion started on Rock

"türk rockında iyi işler yapan sanatcılar, gruplar yok"

bıktım bu laftan. birisi daha bu lafı gelip sölerse ana avrat küfür edecem.
ulan burdaki -istisna kişiler harici - piyasa insanıından başka kimseleri tanımayanlar, türk rock berbat yerlerde sürünüyor gibi gereksiz salak laflar ediyorlar.
sıkıldım bu laflardan hee. adam gelio 2 metal müzik dinlio kendine metalciyim diyo.
kaç kişi var burda özenti tipli insanlar bi saysam bitmez yaa. bi de gelip yerli rocka laf atıolar.
bu lafı söleyen insancıkları kınıyorum. kendi öz değerlerine saygısız insan topluluğunu kınıyorum.
yabancıları dinleyipte burda yerli rocka laf sokmaya çalısan bebelere lanet ediyorum.
 yeter ulan çıkan piyasadan da gecmişinize bakın rock adına kimler ne kadar emek harcamıslar.
ama sizin gibi zihniyetler var olduğu sürece yabancılar da haz duyacaklar onları sevmemizden, her daim onları övmemizden...
evet bu gibi kelimelerle forumu kirleten, türk rockını mahveden kendini metalci rockçı sanan insancıklar...
 bu laflarım size. artık ROCK müziği yadırgamanızı ve buraya gelipte müziğimizi aşşalayıcı sözler sarfetmeye çalısırsanız asla susmam.

bu arada yabancı rock ve metale asla kötü demiyorum ama gelipte burda kendi müziğimizi aşşalayıcı davranıslarda bulunanlara da bilmiyorum... yapacak sey bu..

Yerli Grularınıza Sahip Çıkın. Piyasadan Dışarıya Bakın bi!!!
#1 - Kasım 04 2006, 18:21:27

evet cnm daha nice sanatcılar var mesela barıs manco, cem karaca...
objektif var. kaçınız tanıyorsunuz objektifi. müziği müziik için yapan insalar varken gidipte piyasaya kötü diyenlere lanetler ediyorum.
ayrıca piyasa da kötü değil onu kötü hale getiren bizleriz... plak sirketleri. kendi cıkarları uğruna rock piyasasını mahvediolar. örevizyon yarısmasına rockcı gönderilcekmiş. lanetler... ne varsaa piyasada ki onu batırmaya çalısıolar. artık buna bi son verilsin lan
#2 - Kasım 04 2006, 18:41:50

olay budur.. bu kadar.. :okey
#3 - Kasım 05 2006, 22:12:25
politikaya atılmak için bir insanda olmaması gereken hersey bende yok..

bu konuda bende çok dertliyim ki çünkü türkçe rock ı çok seviyorum ve takip ediyorum amatörler olsun profosyoneller olsun eski gruplar olsun .... yani bu pisayasanın içinde olmayıp da yani bilmeyipte hiçbirşeyi laf atmıyolar mı .. msnde cocuğun biri "bana  rockçıyım diyosun rock hakkında ne biliyosun" diyo " bana bunu söyleyen ne biliyo sen mi sınıcan beni sen kimsin rapçiyim diyosun emin ol rapi bile senden daha ii biliyoumdur" dedim başladı bu sefer ben rapte sınamaya ki ben daha ii çıktım bunu söyleyen arkadaş rock olarak da sadece teoman /şebnem ferah ve 84 faln dinliyo gelde sinir olma takmıyorum ama bilmek bile içime oturuyo ya... rock dinleyicisin profili hakkattenden değimiş.. bide ewet söylediin gibi tuçee SOAD,LP,green day.. faln dinliyo arkadş işte türkçe rockda iş yok bunları dinle eminim bunu söyleyen ne dinlediğinin farkında bile değildir yani
#4 - Kasım 05 2006, 22:40:37
İmzanız kural dışı.

tuçee bu başlık beni ii gaza getirdi ya birsürü şey söylemek istiyorum aslında kıl oluyorum bunlara ya  :yanlis
#5 - Kasım 05 2006, 22:44:35
İmzanız kural dışı.

bu konuda bnm de rahatsız olduum bi kaç şey var.. şu anda türkiye de sayamıycaamız kdr rock/metal grubu var.. hepsi kendince bişiler yapmaya, üretmeye çalışıo.. kalitesi tartışılır.. ama şu da bi gerçek ki o kdr grup arasından en azından 1 tane grup bile beenmemek kendini kandırmaktır, önyargıdır.. hadi dielim gerçekten beenmiosun, öleyse bile en azından adamların bişiler yapmaya çalıştıını düşünerek biraz saygı duyman gerekmes mi..! türk gruplar için bu şekilde "hepsi berbat" "hepsi özenti" vs. gibi genellemeler yapmak terbiyesizliktir.. bunun gibi yıkıcı eleştiriler yapmak yerine "şu grubun şu eksiği var, düzeltse daa ii olur" gibi yapıcı eleştiriler bekliorum bn kendi adıma.. ve türkiye de bu işi yapmaya çalışan herkese saygı duyuyorum.. ama bnm özellikle beendiim gruplar pentagram, çilekeş, dorian, almora ve buz..
#6 - Kasım 06 2006, 01:04:24

yani pentagram gibi bir grup almora gibi bir grup mükemmel ya. ikisinde ki basarıyı anlatmaya kelimeler yetmez. dünyaca ünlüler ama piyasada değiller... diğer gruplar da böyle olabilirdi ama yinee insanlarımız onları ortaya koyup mahvediıolar. ve snra da bu piyasaya cıkanları mahvediolar. vee kendini rockcı metalci sanan denyolarda gelip yerli rock berbat diyoo. yazık bize yaa!!!

bu arada sağolun yorumlarınız için.2 gün konuya cvp gelmeyince dedim kimsenin umrumda bile değil herilde diee  (6)
#7 - Kasım 06 2006, 10:51:50

tek bildiğim birşey var türkiyede bu iş yapıldığğı sürece takip edeceğim ve dinleyeceğim kalitelisi bozulmadığı sürece ki sanmıyorum yani 1-2 grup yüzünden kalite düşsün  en azından arkasında durduğum çooookk grup ve sanatçı var onlar varoldukarı sürece bende bırakmıcam ...
#8 - Kasım 06 2006, 19:29:57
İmzanız kural dışı.

yafrum haklısın cnm (:
yaa gecen gece dream tv de "sadece türkçe" isimli program vardı. çok güzeldi yaa eski rock sanatçılarını felan çaldılar. pop rock türünde  sarkılar girsede cok güzeldi.
izlemek isteyenlere pazartesi geceleri saat 24.00 da baslıo

en sonunda da "sadece türkçe, unutma" yazıyoduu çok güzeldi.

bu arada buzrock sen benim adımı felan nerden bilion  :alala  :4
#9 - Kasım 08 2006, 09:08:10

bazen gündüz kuşağında da başlıyo ama taip etmek lazım benim pek zamanım olmuyo okul fln :D ama süper şarkılar çıkıyo....
benim eski nickim emine desem ki ben bu forumda 1 yıldır varım  :4 senin eski nickni faln da biliyorum yani  :Ç :Ç
#10 - Kasım 08 2006, 11:38:34
İmzanız kural dışı.

huehe fazla yazmıyoruz o kadarı bile fazla bana :D sağol bacım benim  (6) :urfa
#11 - Kasım 08 2006, 11:52:03
İmzanız kural dışı.

xX_NightmarE_Xx

zaten biz toplum olarak kendimizi yücelteceğimize dahada dibe çekioruz... o gzll müzik yapmıo o ii değil bilmem şu ülkenn şu sanatçısı daha ii...ya birazda başka ülkelere özenmek yerine kendi ülkemizdeki harika müzik yapanlara sahip çıksak ya... gidip başka ülkelerin sanatçılarının cd lerini alacağımıza kendi sanatçılarımızınkileri alsak yaa.... bence rock müzik türkiede çok ii temsil edilio ve her geçen yıl daha büyük başarılara imzalar atılıo... eğer bizde toplum olarak daha çok destek verirsek başarılmayacak şey yok...
#12 - Kasım 08 2006, 18:02:21

tuçe yaa ne güzel bir konudur buu!! son noktayı koymuşsn bize sölicek bişi kalmamış...özentilerle uğraşamıcam ztn.. farklı olmaya özenen 2-3 grup öğrenen we kendisine ben metalciyim diyen insanlar türk rock ı sewmeyenler! ztn sewme gibi bi hakları yokki.. illa sert olmak mı!  allah aşkına kendiniz olun yaa bırakın şu özentiliği iğrenç gözüküyosunnz!( &o )
#13 - Kasım 11 2006, 13:51:32
« Son Düzenleme: Kasım 11 2006, 14:00:28 Gönderen: tazzyz »
yoksa yiteN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLDiN seN??...
kaybedeN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLdiN seN??... 

olur mu ya :@
pentagram 1 numara!
almora var alt-üst var, kurban var, şebo var, cem karaca, barış manço, moğollar, yeni türkü, ezginin günlüğü, haramiler......... daha bi sürü var...............pentagram amerikadaki grupların bir çoğuna 10000 basar ;)
#14 - Haziran 09 2007, 14:45:24
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

takmayın arkadaşlar onları yaa... :D neymiş de türk rock'ında adam gibi sanatçı veya grup yokmuşmuş... :icon böyle düşünen insancıklar anca boş boş konuşmayı biliyorlar... 2 yabancı şarkı dinledim diye kendilerini bi ... sanıyorlar... çoğu anlamıyor bile şarkıları... kurban olun lan siz türk rock müziğine... :4
#15 - Haziran 09 2007, 16:49:17

tükiyede çok ii rock grupları we sanatçıları war ama millete beendiremios ne yazıkki!!
#16 - Haziran 09 2007, 16:55:27
save me from myself!! you cannotkill what you did not create!!

işte emperyalizmin en büyük örneği:
SEN ÜLKENDEKİ GRUPLARA KÖTÜ DE, YURTDIŞINDAKİLERİ ÖVE ÖVE BİTİREME!!!
ÖZENTİ GENÇLİK DİYE BEN BUNA DERİM!
2 YABANCI ŞARKI EZBERLEYİNCE ADAM OLUNMUYOR!!!
#17 - Haziran 09 2007, 19:09:03
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

bole bı konunun acılması hakkaten ıyı oldu
turkce rock muzıgı aşşağılayanlara kurban,pentagram,replikas diyorum yeter bunlar onlara
#18 - Haziran 09 2007, 21:35:13
noktalı virgül

EaraneCarnesir  , süpersin!
gel kanka olak biz senle gız valla lem :))
#19 - Haziran 09 2007, 21:38:11

sölencek o kadr çok söz yağdırılcak o kadar çok lanet varki artık gücüm yetmio...
#20 - Haziran 09 2007, 23:21:56
God Save The Sex Pistols

EaraneCarnesir  , süpersin!
gel kanka olak biz senle gız valla lem :))

:D Hey Allah'ım ya :D
#21 - Haziran 10 2007, 13:54:22

benlede ol kanka bnlede  :Ç
#22 - Haziran 10 2007, 16:15:20
God Save The Sex Pistols

Noluyor ki :Ç Olurum valla :P
Zaten tanışmayı istiyordum ki :Ç
#23 - Haziran 10 2007, 16:22:01

No-Future , EaraneCarnesir ikinizlen de kanka oldum tamam :Ç
tartışmalarda hep bizim fikirlerimiz aynı oluyor zaten.. :Ç
No-Future, avatar manyak kanka :sizo
#24 - Haziran 11 2007, 21:28:27

snnde öle kanka ben zaten kurt cobain i çok severim ve sana kurt cobainin ölümü hakkında çekilmiş bi film olan last day i öneririm :))
#25 - Haziran 11 2007, 21:36:08
God Save The Sex Pistols

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.