Alternatifim Cafe

Büyükler Neden Rock-Metal Müziği Gürültü Olarak Görüyorlar?

Discussion started on Rock

gelenekci oldukları için
#76 - Haziran 09 2007, 16:21:58
noktalı virgül

annem panik in diskotek şarkısını çok seviyo buaralar.. :4

aynen :D
#77 - Haziran 09 2007, 16:31:33
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

benim babam gençken pink floyd jimmy hendrix deep purple hastasymş en son nirvana dnlermş snra rock müzii fln bırkmş ama babm yine ara sıra dinler sever annemse sevmz yakınından geçmz özellikle babam benm bu punk halimi hayatımı siyasi bakışımı destkler annemse punk olmamı hç istemez :D yani ben galiba babam açısınan şanslıym :D
#78 - Haziran 10 2007, 21:49:47
God Save The Sex Pistols

Hayır,bizimkiler görmüyo hatta seviyo :D
#79 - Haziran 10 2007, 21:59:32
Bir bardak su içsem...
Geçer mi hiç'kırığım ?

Alıştıkları yada büyüdükleri müzik türleri farklı olduğu için (bence).. :Ç  (THM TSM İbrahim Tatlıses,Ferdi Tayfur..vs.) :ıslık
#80 - Haziran 11 2007, 00:52:34
İçimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var
dışımda Charlie Chaplin gülüşü.

Bence onların zamanında Rock-Metal pek dinlenilmediği içindir.Gürültü olarak algılanmasının nedenide şuan ki gençler (yani biz) black-death türlerini dinliyoruz (Gördüğüm kadarıyla öyle.)Tabii ki ailelerimizde soloları yada clean vokalleri falan dinleyemeyeceklerine göre gürültü olarak görüyorlar.Ama benim annem Welcome To The Black Parade'de dans ediyor valla  :D.O bakımdan şanslıyım  :)
#81 - Haziran 11 2007, 12:55:25
İnan kendimi kendimle çarpmazdım,karekökümün sıfır olduğunu bilseydim..

Kafalarında bin türlü dertleri var. Bazen en ufak bir ses bile sinirlenmelerine yetebiliyor. Rock-Metal zaten gürültülü bir müziktir ( Türlere göre değişir tabi ). Bence gürültülü bulmaları gayet doğal.
#82 - Haziran 11 2007, 18:15:08
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

benim babam gençken pink floyd jimmy hendrix deep purple hastasymş en son nirvana dnlermş snra rock müzii fln bırkmş ama babm yine ara sıra dinler sever annemse sevmz yakınından geçmz özellikle babam benm bu punk halimi hayatımı siyasi bakışımı destkler annemse punk olmamı hç istemez :D yani ben galiba babam açısınan şanslıym :D

şansa bak ya  :vur
ben che guevara'nın kitaplarını okuyorum diye babam bni karşısına alır iki saat siyaset yapar  :vur
#83 - Haziran 11 2007, 20:35:30
Aşkın gücü, güce aşık olmanın önüne geçtiği zaman dünya barışı öğrenecektir...(Jimmy Hendrix)

Hayat işte naparsın  :)
#84 - Haziran 11 2007, 20:37:49
God Save The Sex Pistols

şansa bak ya  :vur
ben che guevara'nın kitaplarını okuyorum diye babam bni karşısına alır iki saat siyaset yapar  :vur
ailemin hepsi ülkücüdür benim ama bende che nin kitaplarını okuyorum ve kimse bir şey demiyor tek dedikleri laf onları da tanı fikrin olsun
neyse
asıl konuya gelince bence büyük tabiri yaşa göre yapılırsa eğer(60'lılar,70'liler gibi)o zamanlarda yaşadıkları zamana ,ortama ve kültürel çevreye bağlı olarak müziğe bakış açıları da değişiklik gösterebilir
#85 - Haziran 11 2007, 23:10:22

biraz değiştiler aslında...
che guevara'nın 20 kitaplık serisini aldım,
salona koydum masanın orda duruyor...
gelen-giden misafirler, babam falan birşey diyemiyor...
ayrıca annemi de kendi görüşümde yapıyorum, az kaldı...
ama babam inatçı, özenti diyor başka birşey demiyor...
ablam da benim kafadan :D
abim hiç takmaz öyle şeyleri :D

her neyse...
aslında görmüyorlar...
anneme Metallica'dan "Nothing Else Matters"ı dinleteyim, şarkı bitene kadar kalkmaz...
ama sen oturup da Slipknot açarsan (ki ben bile dinlemem) kadın çeker pc nin fişini..
bana Zeki Müren aç diyor hep :))
#86 - Haziran 12 2007, 12:38:54

YOK ANGEL-CIIM :) MERAK ETME ANNEM SİYAH GİYMEME BİLENE KISIOOAMA NAPAK
 :yeah
#87 - Haziran 12 2007, 12:57:17

her neyse...
aslında görmüyorlar...
anneme Metallica'dan "Nothing Else Matters"ı dinleteyim, şarkı bitene kadar kalkmaz...
ama sen oturup da Slipknot açarsan (ki ben bile dinlemem) kadın çeker pc nin fişini..

pşş o kitapları okuunja bana da werirmisiinn :)
seninki yine zeki müren diyo benimki ARİF SAĞ MUSA EROĞLUUUU :4 :4
#88 - Haziran 12 2007, 17:49:24

NovemberRain

Büyükler bir Barış Manço bir Cem Karaca dinler ama Duman için Şebnem Ferah için çok kasmak gerekiyor :P
#89 - Haziran 12 2007, 18:12:08

Kafalarında bin türlü dertleri var. Bazen en ufak bir ses bile sinirlenmelerine yetebiliyor. Rock-Metal zaten gürültülü bir müziktir ( Türlere göre değişir tabi ). Bence gürültülü bulmaları gayet doğal.
Katılıyorum.
Ayrıca verecekleri karar ruh hallerine göre değişebilir.Biz bile kafa dinlemek istediğimiz zamanlarda rock tercih etsek de çok abartı müzik barındıranları etmeyebiliyoruz.
#90 - Haziran 12 2007, 18:22:41
||  İçimde bir yerde düello var, seyredaldı elalem.  ||

beyinLeri kaLdırmıyor müziği moruqLarın :D
#91 - Haziran 13 2007, 21:38:17
Hey, you wanna go crazy tonight!
Let me hear you shout and scream

Buda mı kural dışı?

her neyse...
aslında görmüyorlar...

pşş o kitapları okuunja bana da werirmisiinn :)
seninki yine zeki müren diyo benimki ARİF SAĞ MUSA EROĞLUUUU :4 :4

olur bacım :D
yoo, aslında ben de dinlerim Zeki Müren, Arif Sağ falan...
"kaliteli" olan herşeyi dinlerim ben... :D
#92 - Haziran 14 2007, 12:14:08

bu lanet olası buyukler rock dınlememekle kalsalar keske
bı de bıze karsı cıkıyolar,genclık bunların yuzune ılerlıyemıyor bıktık bu dar kafalılardan
#93 - Haziran 14 2007, 18:13:02
noktalı virgül

Zift ne dediğinin farkında mısın sen ?

Adam gibi konuş.

Dar kafalı, lanet olası ne demek ya.

Onlar olmasaydı senin ne işin var burda.

#94 - Haziran 14 2007, 18:16:01
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

sana da noluyo bılmıyom
genelleme yapsamda da her buyuk ıcın solemedım bunları
ayrıca senle ne ılgısı var anlamıs degılım
polmık yaratmaya mı calısıyon
(AYRICA SEN ADAMSAN BEN ADAM OLMAK ISTEMIYORUM).......
#95 - Haziran 14 2007, 20:40:27
noktalı virgül

Haklısın tabi. Adam seni.
#96 - Haziran 14 2007, 22:27:30
Mercey.

sana ne oldugunu anlamıs degılım olur olmaz seylerde tartısma cıkarıyon
#97 - Haziran 14 2007, 22:54:07
noktalı virgül

Kendi çapımda tatmin ediyorum kendimi.

Kes artık.
#98 - Haziran 14 2007, 22:57:49
Mercey.

ya tabi ki var öyle dar kafalı insanlar...
bazı yaşlılar yolda sırtımda gitarla yürüdüğüm zaman dönüp dönüp bakıyorlar ve aralarında fısıldaşıyorlar... kulağımda kulaklık olunca başkabir gezegendenmişim gibi bakıyorlar... ama hepsi öyle değil... =)
#99 - Haziran 15 2007, 13:56:41

wala bnm babam rock dinlio ama çok hard olmayanlarını annemi de yapıcam ykında inşallah
#100 - Haziran 15 2007, 15:55:20

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.