Alternatifim Cafe

Rock-Metal Adına Genel Kültür.

Discussion started on Rock

piyasa kurtlarının "ulan bu yeni, paralı, gaza getirilebilite liseli gençliği nasıl sömürebiliriz ki?" arayışlarının sonucu olan, 3-4 dallamanın toplanıp "aha bakın biz akor basıyoz, ses çıkıyor, bak arkadaşta davul çalıyor, hem kolay ki bi kaç elini salla ses çıkıyor zaten, vokal'de önemli değil, sen sıç, biz bilgisayarla efekt mefekt yaparız bişiler sorun değil" muhabbetleri ve ossuruktan teyyare "i hate myself and want to die, i hate everyone in the world, fuck the world oh yeah baby fuck you" imajı ve aynı iğrençlikte şarkı sözleriyle oluşturdukları müzik türü

AlInTı amA amma ALINTI hee süper yazmıs kim yazmısssa :muhah :öff

bu ekşiden almışın ama cok boş bi yorum bana göre.bide o gruba yapılan kac sayfa şey var herkes bilio
yıl 2000 falan ben daha cocum müzik zevki falan hicbişi yok.nese arkadasın biri vardı benden iki yaş büyüktü ama aramız cok iydi.olm onur dedi yeni bi grup cıkmış adı ne linking park dedi.o ne dedim yaa  :) nese arastırdım baktım.adamlar zibidie benzio falan yani.dedm ya bunlar ne yaa tiplere bak hele bunlar serseri falan dedim.nese sora sarkılarını az dinledim falan.insanın kendine sakladı bi sürü seyi sarkılarında gercekten dile getirmişler.sora cok sevdim bu grubu.halada seviom  :okey
#26 - Ağustos 14 2006, 21:26:38
« Son Düzenleme: Ağustos 14 2006, 21:35:32 Gönderen: kelomar »

soru yok mu  :öff
nese ben soriyim Çilekeş grubunun gitaristi Ali Güçlü Şimşek in  “çocukluk kahramanım” olarak nitelendirdiği nu-metal in kurucularından sayılan grubun solisti  :)
#27 - Ağustos 16 2006, 16:02:15
The spirit that guides you follow it through
To the spirit inside you always be true
You know you'll despair
If the spirit inside is used without care!

nese ben soriyim Çilekeş grubunun gitaristi Ali Güçlü Şimşek in  “çocukluk kahramanım” olarak nitelendirdiği nu-metal in kurucularından sayılan grubun solisti  :)
Chino Moreno dimi?
#28 - Ağustos 17 2006, 02:12:44

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

Chino Moreno dimi?
ewt  ;)
#29 - Ağustos 17 2006, 19:15:37
The spirit that guides you follow it through
To the spirit inside you always be true
You know you'll despair
If the spirit inside is used without care!

ee yeni soru yok mu? :öff
#30 - Ağustos 17 2006, 23:18:05

kolay biraz ama ilk black metal albümü hangi grup çıkartmıştır
#31 - Ağustos 18 2006, 00:40:56
ben ne dersem o !!!

heavy dinnerm ama venom galiba..
#32 - Ağustos 18 2006, 01:02:49
imza kural dışı

ewt  [:D] [:D] kolaydı ama
#33 - Ağustos 18 2006, 01:14:45
ben ne dersem o !!!

venom müzii bulan galiba ööle duydm beni sallamaz zati..
ben soram rock tarihnde radyolarda en çok çalınan şarkı?
#34 - Ağustos 18 2006, 01:20:53
imza kural dışı

The Beatles, I Feel Fine  olabilir mii öle hatırlıyoruum
#35 - Ağustos 18 2006, 01:38:06
ben ne dersem o !!!

bnde beatles ama ''yesterday'' diye hatırlıorum  :alala
#36 - Ağustos 18 2006, 17:56:21
yoksa yiteN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLDiN seN??...
kaybedeN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLdiN seN??... 

bende ikisini hatırlıorum..bu arada dün aksam belgesel wardı bir metalcinin seyahat günlüü die...heavy metal hakkında bilgi verdiler...işte bütün grupların üyeleriyle konustular baya slipknot-slayer vs vs...heayv metalin kurucusu yukarda belirtiimis gibi black sabbath alice cooper ise metalci selamlaması adını tasıyan seytani simge olarak bilinen horned hand (yani benm avatarımdaki işaret)i çıkaran kişidir...ilk hevay ci black sabbathı gösteriorr:):)
#37 - Ağustos 18 2006, 19:14:13

bende ikisini hatırlıorum..bu arada dün aksam belgesel wardı bir metalcinin seyahat günlüü die...heavy metal hakkında bilgi verdiler...işte bütün grupların üyeleriyle konustular baya slipknot-slayer vs vs...heayv metalin kurucusu yukarda belirtiimis gibi black sabbath alice cooper ise metalci selamlaması adını tasıyan seytani simge olarak bilinen horned hand (yani benm avatarımdaki işaret)i çıkaran kişidir...ilk hevay ci black sabbathı gösteriorr:):)
saol bu paylaşım için tuucem gerçktn ilgi çekici bişi bilmiodum çnkü peki hangi kanaldaydı  :hönk
#38 - Ağustos 18 2006, 19:51:24
NeRdeN geLDiN seN??...
NeRdeN geLdiN seN??... 

ntv deydi aslında haber vercektim ama dün nete giremedi m o yüsden veremedim... almanyada ki metal festival felan mükemmeldi ya aizleyen oldu mu acabaa
#39 - Ağustos 18 2006, 20:02:01

bn izledim tuçecim ama metallicadan hiç bahsetmediler gıcık oldum ama sonnda slipknotla bitirdiler hele son şarkınn master of puppets olması ayrı bi zewkti
efsaneleri gördüükk ::yea ::yea ::yea
#40 - Ağustos 18 2006, 20:11:25
ben ne dersem o !!!

süper yaa izlemen...anlattılar ya metalin ayrılan dalları fln baya kafa karıstırıcı bunları öörenmek gerek ama 1.5 yıl içinde az bişe örendim daha 40 fırın ekmek yemem gerek...eet metallicadan hiç bahsetmediler yyaa hele slipknotın sanırım maske wardı öğğ oldum iirençti yaa

hee sonda calan sarkı mükemmeldii harika bi belgeseldi de snlara sıktı...o almanyadaki fest.nasıldı ama:DD
  :yaril
#41 - Ağustos 18 2006, 20:13:28

tühhh keşke izleyeblsydmmm  X(

eee sorunun cvp ı ne?:S  :hönk
#42 - Ağustos 18 2006, 20:17:58
NeRdeN geLDiN seN??...
NeRdeN geLdiN seN??... 

adamın dedii laf gzeldi siz ne kadar dışlarsanız dışlayın 40000 kişi birbirimize yeteriz ::yea ::yea
#43 - Ağustos 18 2006, 20:21:53
ben ne dersem o !!!

3 soru sorayım sizee...

1-İlk yerli death metal grubu kimdir?
2-Daha çok gen filmindeki müzikle tanınan yerli grup hangisidir?
3-pentagramdan ayrılıp solo albüm çıkaran kişiler kimlerdir?

not 3.soruda pek emin deilim açıkçası...öle bişe olması gerekiordu sanırım:)
#44 - Ağustos 20 2006, 19:48:08

tatlicadi

2. biliyom  :hönk
110  [:D]
#45 - Ağustos 21 2006, 01:12:37

kutukola

1. soru  Death Metal grubu HECATOMB, Kirklareli’li satanik death / grind grubu Legion’un (1991 – 1997) solisti Ulas Isiklar ve Izmir’li death metal grubu Antagrel ‘in (1994 – 1997) gitaristi Sertan Algüney tarafindan Nisan 1999’da Izmir’de kuruldu. Mayis 99’da Izmir’li death / thrash grubu Remains’den Rifat Sahin bas gitarist ve Antagrel’in bir baska elemani olan Çagatay Özdas davulcu olarak HECATOMB’a dahil oldu ve kurucu kadro bu sekilde tamamlandi.

Hemen beste ve lirik çalismalarina baslayan HECATOMB, Agustos 1999’da Izmir Negative Stüdyosunda “Assault” ve “Autopsy of Soul” parçalarindan olusan “Assault Promo’99” adli promo demoyu kaydetti ve bu çalisma çesitli yerlere gönderildigi gibi HECATOMB’un konuk olduðu radyo programlarinda da çalindi. Oldukça olumlu tepkiler alan bu promonun ardindan HECATOMB yeni parçalar yapmaya devam etti. 2000 yili ile birlikte grup, yaptigi parçalari konserlerde seyirci ile paylasmaya basladi.Ayrica HECATOMB, 2000 yilinda Izmir’in yerel kanallarinda yayinlanan iki televizyon programina (“Rock & Rock” ve “Hangar 18”) konuk oldu. Ayni günlerde çekilen ilk HECATOMB videosu “Fatal Fear” ile HECATOMB, Izmir’deki extreme metal gruplari arasinda ilk video klibe sahip olan grup unvanini kazandi. -2005 yili itibari ile HECATOMB’un 4 adet video klibi mevcuttur.-HECATOMB 2001 sonbaharinda albümde yer alacak parçalarini tamamladi ve oldukça uzun bir zaman sürecek olan albüm kaydina Izmir Negative Stüdyosunda basladi. 2002 baharinda, HECATOMB’un 8. konseri öncesinde, grupta ilk kez eleman degisikligi yasandi. Davulcu Çagatay Özdas gruptan ayrildi. Bu olaydan sonra uzun süre davulcu problemi yasayan HECATOMB, 5 konser boyunca Izmir’li grup Affliction’un davulcusu Fikri Yargici ile canli sovlara devam etti. Ayrica Mayis 2002’de HECATOMB’un 9 parçalik albümü “Decomposed In Hecatomb”’un kayitlari tamamlandi ve grup 2002 sonbaharinda Izmir’li sirket Poem Productions ile albüm anlasmasi imzaladi.Agustos 2003’te “Decomposed In Hecatomb” albümünün promo versiyonu yalnizca Izmir’de ve kisitli sayida piyasaya verildi. HECATOMB albümünün 150 adet promo kopyasi çok kisa bir sürede tükendi. 2004 yilinda Poem Productions official ve bandrollü HECATOMB albümlerini piyasaya sürdü ve böylece 9 sarki ve bir video klipten olusan HECATOMB’un debut albümü “Decomposed In Hecatomb” Türkiye çapinda çikmis oldu. Ayrica HECATOMB’un 3 adet video klibini içeren “Decomposed in Videos” adli promo cd 2004 yili sonlarinda dagitilmaya baslandi.2004 yili ile birlikte HECATOMB, kadrosuna yeni davulcu olarak Levent Ak’i dahil etti ve yeni parçalar yapmaya basladi. Mart 2004 ise ikinci gitarist olarak Umut Uslu HECATOMB’a katilan yeni üye oldu. Böylece HECATOMB ilk kez 5 kisilik bir kadroya sahip oldu. Birkaç konserde yer alan ancak, gruba uyum problemi yaþayan Umut HECATOMB’tan çikarildi. Onun yerine “KIZIL” Onur Tanis 2005 baslarinda kadroya dahil oldu. Yenilenmis 5 kisilik kadrosu ile yeni parçalar yapan HECATOMB, 8 parçadan olusan ikinci albümünün kayitlarini Ekim 2005’te Izmir Negative stüdyosunda tamamladi. HECATOMB, ikinci albüm piyasaya çikmadan önce cover sarkilar ve ilk albümdeki bazi parçalarin yeni versiyonlarinin yer aldigi bir promo CD cikartti.

2.bilmiom

3.ogün şanlısoy galiba tam hatırlamıom.
#46 - Ağustos 21 2006, 01:23:20

1. google denmi baktın  :muhah
#47 - Ağustos 21 2006, 01:25:13
Her $eyi ßiLmek zorunda değiLsin , Haddini ßiL yeter !..

3. demir demirkan ve ogün sanlısoy
#48 - Ağustos 21 2006, 01:30:22

3. demir demirkan ve ogün sanlısoy

demir demirkan ı bilmiodum yaff ogun sanlısoy u biliodum ama  :alala
#49 - Ağustos 21 2006, 01:32:14
Her $eyi ßiLmek zorunda değiLsin , Haddini ßiL yeter !..

bildiğim kadarıyla d.d amerikaya gitmişti iki yıllığına ve daha sonrasında kendi albümünü çıkartmıştı...hatta sanırım şebnem ferahta bi ara pentagramdaydı ama ayrılıp mı albüm çıkarttı daha öncesinde var mıydı hatırlamıorum :alala
#50 - Ağustos 21 2006, 01:37:08

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.