Alternatifim Cafe

Rock-Metal Adına Genel Kültür.

Discussion started on Rock

4-ilk terli türkçe sözlü metal albümü emin diilim ama sanırım pentegramın ilk albümü  :alala

cnm bu cevapın yanlıs...ben sölemiim doğru bilen wardır diğer bütün cevapladıkalarında doğru:)
#76 - Ağustos 25 2006, 12:56:23
« Son Düzenleme: Ağustos 25 2006, 12:58:24 Gönderen: TuuCem »

hütarıladıım kadarıyla whisky babaanne..

arkadaşlar şu heavy metalin bilinmesi gerekn 49 şey listesine bakmadan cevaplayın yoksa olayın ne mantığı var..
#77 - Ağustos 25 2006, 14:46:43
imza kural dışı

1- mate feed kill repeat
#78 - Ağustos 26 2006, 01:04:53
İmzanız kural dışı

soru sorun lan:4
#79 - Ağustos 26 2006, 01:10:07
imza kural dışı

daha şu 10 soru bitmedi  :yanlis
#80 - Ağustos 26 2006, 01:11:17
İmzanız kural dışı

*** edin onnarı hep o listeden
#81 - Ağustos 26 2006, 01:13:20
imza kural dışı

*ittir edin onnarı hep o listeden

hangi listeden ewlat... 49 kural ile yazılan yerden almadım onları.. ayrıca saygısızlık etme adam akıllı cevap vericeksen ver lütfen..!!
#82 - Ağustos 26 2006, 12:03:57

8 ve 9.sorular kaldı... hadi bitsinde arkadaslar rahat etsinler!
#83 - Ağustos 26 2006, 12:08:05

ayrıca ben cvpları 49 şeyden almadımki yarısını ztn biliodum dierlerini başka sitelerden buldum  &o
#84 - Ağustos 26 2006, 14:28:58
yoksa yiteN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLDiN seN??...
kaybedeN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLdiN seN??... 

son kalan 2 sorunun cevabı:

8- Demioss
9-ozan aykol dur...simdi baska soru sorabilrisnizz
#85 - Eylül 01 2006, 17:06:33

kimseden ses yok yahu... çok saçma ama konuyu hareketlendirceni düşündüüm

sebnem ferahın ilk grubu volwox u kurduunda kaç yasındaydı?
#86 - Eylül 09 2006, 21:47:46

16................?
#87 - Eylül 11 2006, 12:37:15
İmzanız kural dışı

biraz da bilinen piyasanın dışına çıkalım...

efsanevi grup Death in frontmani Chuck Schuldiner ne zaman ve neden ölmüştür?
Amerikan Satanik Brutal Death grubu Deicide ın son albümündeki eleman değişikliği hakkında ne biliyorsunuz?
Syd Barrett in Pink Floyd grubu açısından anlamı nedir?
Nile davulcusu George Kollias ın çaldığı underground Yunan death grubunun ismi nedir?

buyrun bakalım
#88 - Eylül 14 2006, 18:01:52

ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

yeterli mi bilmiyorum ama bunları bulabildim(:

Amerikan Satanik Brutal Death grubu Deicide ın son albümündeki eleman değişikliği hakkında ne biliyorsunuz?

Earache nin özgür politikası yaramış olcak ki 2004 de yeni bi efsaneye "Scars Of The Crucifix" e imza attılar.Albümüm isim parçası olan "Scars Of The Crucifix"  ilk klipleri oldu.Grubun gitaristi ve sarkı sözleride yazan Brian Hoffman tarafından çekildi bu video.
Ne ilginçtir ki Brian ın "deneyim" diye adlandırdığı bu klip olayı son icraatılarından biri oldu Hoffman kardeşlerin gruptaki.
2005 de çıkılan turun ardından Hoffman kardeşler dönemi kapandı Deicide da.
Deicide grubunun beyni Glen hiç vakit kaybetmeden Jack Owen(ex-cannibal corpse) ve Ralph Santolla (ex-death , ex-iced earth) yu gruba katarak çalışmalarına devam etti.

Geçen yıl Scars Of The Crucfix albümü sonrası çıkılan turun ardından gruptan ayrılan gitaristler Brian ve Eric Hoffman biraderlerin yerine gruba eski yamyamlardan Jack Owen ve eski Death ve Iced Earth elemanı Ralph Santolla dahil oldu.

----------------------------------------------------------------------------------------

13 aralık 2001de beynindeki tümör yüzünden ölmüştür

-----------------------------------------------------------------------------------

grubun beynidir. bütün sarkıları hemen hemen o yazıyordur.Grup o yıllarda gençlerde bir moda haline gelen LSD’nin etkisindeydi. Grubun beyni
Syd Barret bu akıma fazlasıyla yakalanmıştı ancak Pink Floyd’un bugünlere kadar gelebilmesinde
en önemli etken Syd olmuştur. (pek tatmin olmadım bu cevaptan ama sorunun karsılığını biraz doldurabilir)

#89 - Eylül 14 2006, 22:01:34

yeterli mi bilmiyorum ama bunları bulabildim(:

Earache nin özgür politikası yaramış olcak ki 2004 de yeni bi efsaneye "Scars Of The Crucifix" e imza attılar.Albümüm isim parçası olan "Scars Of The Crucifix"  ilk klipleri oldu.Grubun gitaristi ve sarkı sözleride yazan Brian Hoffman tarafından çekildi bu video.
Ne ilginçtir ki Brian ın "deneyim" diye adlandırdığı bu klip olayı son icraatılarından biri oldu Hoffman kardeşlerin gruptaki.
2005 de çıkılan turun ardından Hoffman kardeşler dönemi kapandı Deicide da.
Deicide grubunun beyni Glen hiç vakit kaybetmeden Jack Owen(ex-cannibal corpse) ve Ralph Santolla (ex-death , ex-iced earth) yu gruba katarak çalışmalarına devam etti.

Geçen yıl Scars Of The Crucfix albümü sonrası çıkılan turun ardından gruptan ayrılan gitaristler Brian ve Eric Hoffman biraderlerin yerine gruba eski yamyamlardan Jack Owen ve eski Death ve Iced Earth elemanı Ralph Santolla dahil oldu.

----------------------------------------------------------------------------------------

13 aralık 2001de beynindeki tümör yüzünden ölmüştür

-----------------------------------------------------------------------------------

grubun beynidir. bütün sarkıları hemen hemen o yazıyordur.Grup o yıllarda gençlerde bir moda haline gelen LSD’nin etkisindeydi. Grubun beyni
Syd Barret bu akıma fazlasıyla yakalanmıştı ancak Pink Floyd’un bugünlere kadar gelebilmesinde
en önemli etken Syd olmuştur. (pek tatmin olmadım bu cevaptan ama sorunun karsılığını biraz doldurabilir)

ilgi ve alakana teşekkür etmekle birlikte deicide hakkındaki hatanı düzelteyim canım

scars of the crucifix sondan bir önceki albümleridir. son albümleri The Stench of Redemption dur. yenilik olarak da cannibal corpse un tır şoförü kılıklı ama süper şahane keltoş gitaristi jack owen ı kadrolarına dahil etmişlerdir.
#90 - Eylül 15 2006, 19:07:05

tesekkür ederim bilgi verdiğin için...
senden güzel sorular çıkıyor(: yine sorsana... ben yaşlandım artık(:
#91 - Eylül 15 2006, 19:25:46

o üstadım benim saygı duyun ona:D
red hot chili peppers ın gitaristi john baba kaç yaşında?
#92 - Eylül 15 2006, 22:38:34
imza kural dışı

...And Justice For All

bon jovi boş grup neese..
kolay bi soru soruom dünyanın (benden sonra:4)en hızlı gitaristi kimdir?

en hızlı gitaristmiş... yemişim senin gitaristliğini bee... bi videonu görelim de ondan sonra konuş... ben de derim dünyanın en büyük dalgası bende diye ama göstermedikten sonra kimse inanmaz koçum...  bu birincisiydi...

2. gerçekten öyle olan bi gitarist asla ben dünyanın en hızlı gitaristiim demes aklında bulunsun...

3. dünyanın en hızlı gitaristi diye birşey yoqtur. en iyi gitaristi vardır....

4. boş grup dediğin bon jovi gitarını alır bişey yapar halflife ın simgesi gibi dolaşırsın ortalıkta :muhah
 :muhah
#93 - Eylül 18 2006, 03:06:53

en hızlı gitaristmiş... yemişim senin gitaristliğini bee... bi videonu görelim de ondan sonra konuş... ben de derim dünyanın en büyük dalgası bende diye ama göstermedikten sonra kimse inanmaz koçum...  bu birincisiydi...

2. gerçekten öyle olan bi gitarist asla ben dünyanın en hızlı gitaristiim demes aklında bulunsun...

4. boş grup dediğin bon jovi gitarını alır bişey yapar halflife ın simgesi gibi dolaşırsın ortalıkta :muhah

grupca elemanla kafayı bozdunuz galiba :) boşverin ya konuşsun.Bende ona kalsa mike manattinin hocasıyım var mı lafı olan :)
#94 - Eylül 18 2006, 03:27:07

ayrıca kendisinin profesyenol olduunu düşünen kimse bunu demez. hem mütevazılık örneği, hem de yaptığı işe saygı anlamındadır.

bon jovi de hiç bi şekilde boş değildir. yaptığı müzik de gayet hoş... iyi bir gruptur!

bunlarda benden(:
#95 - Eylül 18 2006, 19:44:07
« Son Düzenleme: Eylül 19 2006, 19:55:15 Gönderen: Eáráne Carnesîr »

bon jovi de hiç bi şekilde boş değildir. """"""yaptığı müzik de gayet hoş.... iyi bir gruptur!""""""

bunlarda benden(:

güzelmiş....  :muhah
#96 - Eylül 18 2006, 21:27:38
« Son Düzenleme: Eylül 19 2006, 20:01:01 Gönderen: Eáráne Carnesîr »

dalga mı geciosun ziya? anlayamadım da...
#97 - Eylül 18 2006, 22:17:06

dalga değil tuğçeciğim sadece hoşuma gitti tabirin ne var bunda bu kadar alınacak hemen  :)
#98 - Eylül 18 2006, 23:53:56

bilmem bir an tavrın öyle geldi de... :4
#99 - Eylül 19 2006, 19:26:02

iron Maiden türkce anlamı nedir?
ve anlamında anlatılmak istenen nedir?

yani diyelim anlamı okul ya okul nasıl bisey nasıl türde felan off anlatamadım anlamıstırsınız. anlamadıysanız anlatırım(:
#100 - Ekim 30 2006, 11:03:03

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.