Alternatifim Cafe

Aşk, Uydurduğumuz En Güzel Yalan!

Discussion started on Sizden Gelenler

Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye gittiğin deildi önemli olan... Kiminle gittiin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokaında yürüdüün önemli deildi. Sen içimden gitmştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti.

Renklerm, ruhumdaki yaz, güneşim gitmişti.

“Bana kalan,
Beni kalansız bölen bu şehir.
Ah! bu şehir, yalan şehir”

demek isterdm; ama yalan olan sendin. Benm yarattıım, inanmak için zamanımı harcadıım kocaman bir yalandın sen. Gerçek olduunu gördüm. Sen gittin...

Aslında içimden giden sevgili değildi. Ben sadece, yalanıma inanmıştım. O, gerçekti... Aşk bitmişti. Düşünüyorum da acaba aşk, ruhumuzun derinliklerinde yaratılan koca bir yalan mı? Şiirde, müzikte ya da sözde, nerede aşk varsa orada bir de yalan yok mu? Aşk ve yalan, güzel ile çirkn, ii ile kötü gibi birbrini besleyen, değiştiren ve dönüştüren; biri olmadan diğeri varolamayan ya da anlamsız kalan evrimin temel dinamiklerinden ikisi olabilir mi? Ya da aşk, yalana sesdeş mi? “Seni seviyorum” derken, aslında içimizde yarattığımız en güzel yalana övgüler mi düzüyor, kendimize olan hayranlığımızı mı dile getiriyoruz?

“Bir gün içimden gittin, anladım.”

Aşk, uydurduumuz en güzel yalan! Ve aşk, yalan varsa aşktı.

İnsanın doğasnda var. Doğrular ne kadar da az cezbeder bizi. Yasaklı ya da yanlış ne varsa, yaptıklarımız hanesine yazmak isteriz. Durduralamaz bir dürtüdür bu. Yalanı bazen istem dışı kullanırız. Söyleyen biz değilizdir ama, söyleten ta kendimizdir.

İçimizdeki yasaklı kimliktir O:

Mülkiyet duygusu ve egosu olağanüstü gelişmiş; ihtiraslı, doyumsuz ve aşka her zaman hazır. Pembedir, mavidir ve daha çok kırmızı. Cıvıl cıvıldır, yerinde duramaz. Yaz gibidir: Islak ve sıcak. Zaafları vardır, yasak ve güzel olan herşeye. O cennetteki en güzel meyveyi tadan, ilk ihaneti gerçekleştirendir. Kısacası O, yaşayan tarafımızdır. En güzel anılarımız, en heyecanlı anlarımızdır...

Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye ve neden gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti.

Renklerim, ruhumdaki yaz, güneşim gitmişti.
#1 - Temmuz 12 2006, 15:29:55
« Son Düzenleme: Temmuz 12 2006, 15:31:26 Gönderen: yamuk_prenses »

eslem

Yeni!
yalan baskası yalan dunyada olumde n baskası yalan
#2 - Temmuz 12 2006, 16:39:05
« Son Düzenleme: Eylül 22 2008, 17:12:42 Gönderen: Mahzumî »

sen nie ağlıon gııı (6)

ben ağlıom yiter :muhah
#3 - Temmuz 12 2006, 16:39:53

eslem

Yeni!
dogrudur  :)) :)) :)) :))
#4 - Temmuz 12 2006, 16:45:27
« Son Düzenleme: Eylül 22 2008, 17:11:52 Gönderen: Mahzumî »

:teyy :teyy

bunlar güsel yorumlar saolun efem :artis

(6)
#5 - Temmuz 12 2006, 16:47:49

aşk olmasaydı leyla ile mecnun olmazdı , aşk olmasaydı insanlar yaşayamazdı :D
#6 - Temmuz 12 2006, 16:50:15
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

akiften de anca böle yorum beklenir (6)
#7 - Temmuz 12 2006, 16:51:01

doğru söze ne denir , akif dedi denir :D
#8 - Temmuz 12 2006, 16:52:32
« Son Düzenleme: Temmuz 12 2006, 16:52:57 Gönderen: frozen »
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

AmY

Bir gün içimden gittin, anladım. Nereye ve neden gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin, hangi havayı soluduğun, hangi şehrin, hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait, seninle gitmişti

güzelmş.... :haydut
#9 - Temmuz 19 2006, 14:06:56

teşekkürler ilkay :kisss
#10 - Temmuz 20 2006, 16:20:38

Bu sözler manalı.Ama geride kalmış olmalı.Değişen şeylerin farkına varmalı. :kisss
#11 - Temmuz 21 2006, 11:08:28

dark

çok güzel bir yazı meltemcim....anlatılmak istenen şeyleri ifadede sende oldukça yeteneklisin belli... :cicek
banada öğretirmisin ben çok ruhsuzum hiç bi düşündüğümü yazmayı beceremiyorum bazen gerekli oluyoda etrafımda. (6)
#12 - Temmuz 21 2006, 17:26:23

duygusal olmalı insan :artis

seni hiç bi yazı kurtaramaz dostum :muhah

sen o anda beni ara kopya verim (6)
#13 - Temmuz 21 2006, 17:31:33

dark

iyi fikir tamam.. (6)
#14 - Temmuz 22 2006, 19:22:59

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.