Alternatifim Cafe

Deva Deruni - Nafi

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

Günü ayarken karşıladım Aşkı sen karşıladın, arşı adın. Aşık olmam tekrar demedim sana Bendeki tüm aşkın tek şartı tadın. Günaydın. Bin mum ışığıyla aradım bizi Sonuçsuz..Çıkaramadım bize dair hiçbir izi Kayıp bizi yine bin birduaya çizip Sordum yaradana bütün bu gururumu ezip. Yine tek bi paketle sabahladım. Az bir huzurum kaldı, az da tadım. Sabahladım. Yerin fazla kadın! Nerdeyim sende, hangi fazda adım. Bu kadar kurumak biraz zordur Bu son biraz vahalıya mal oldu. Teninde aybolmak istemiştim. Gölgende kayboldum. Seni içeriyor şiirlerim, bu bile kafi Bu kafiye daim seni içermekten mi afi? Daima içerde olman ne denli nafi Ki varlığın içinde yokluğuna mı denir hafi? Bana, seni yazmayı sen aşıladın Hoş.. Onca yazdım da boş karşıladın Bu kadar yazdıran neden bu kadar karşıdadır Bari yüce ol gözümde, arşı andır Anlatamadı bir sırra şiir dizini Bulamadı, denedi; bir sıra sihir, izini İfşa edemedi gırla sinir bu gizini Gırla sezinde, tonla hasret dizili. Bataklığımda hala kokun gezinir Sayende leşimin kokusu ezilir. Korkarım, kokunun gitmesi sezilir Bu korkuda, bu kokudan nasıl bezilir? Üstümde sadece bir miktar huzur var Öyle ki; bir of çeksem erir tüm buzullar Bin ah eder bir of çekmem bütün ahirde Bir of yetmezse buna, bin avuç tuzum var Şairliğim gidişinden midir bilmem de Şiirliğin mola verir yorulunca sinemde Yazarken yanlış hiçbir harfimi silmem de Doğrular neden gider gözümdeki bir nemde? Gelmeyecek misin diye sordum, yanıt ver Gelmeyecek misin diye sordum, yanılt gel Sorduğum hiçbir sorunun sevabı yok Haliyle belki bundan hiçbirinin cevabı yok Uyurken güya gördüm Rüya işte kusuruma bakma Sayende yine bu dünyam döndü Kendini daim yastığımda sakla Seni yazıyorsa kalem, tükenmez kelam Sen barınıyorsan içinde yıkılmaz yuvam Gerçi her nefes aldığın yer benim mevâ'm Haliyle olduğun yer evsizliğime deva İçmenin de bir adabı vardır Bu adabın muhattabı da yârdır Lakin; varlığına içilmediğinden İçmenin tam olarak nesi kârdır? Olsun.. İçelim demlenelim Dediğimden bu yana bir nemde elim Yeterince demlendim yarenim Yediremiyorum.. Nerde elin?
#1 - Aralık 05 2017, 05:41:11

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.