Alternatifim Cafe

Eski arkadaşlar toplantısında ne giymeliyim?

Discussion started on Konu Dışı

Arkadaşlar merhaba,
Bu hafta sonu liseden arkadaşlarımızla Sapanca'ya gitmeye karar verdik. Hepimiz evlendik barklandık tabi ama aramızdaki bağ hiç kopmadı lise grubumuzla. Yılda bir kere böyle toplaşıp bir yerlere gideriz biz de işte. Bu sene de Yeşili ile ünlü olan Spanaca'yı belirledik. Gezimiz günübirlik olacak yani sabah gidip akşam geleceğiz. Kahvaltı öğlen yemeği ve akşam atıştırmalıkları orada yapılacak tabi. Genel olarak Sapanca bölgesi ise gölü, ormanları, vadileri, akarsuları,dağ köyleri ve her yerden yeşil fışkıran müthiş doğasıyla çok güzel bir yerdir bilen bilir. Ama geçen sene oraya giderken şık sade bir elbise giymiştim. Havalar bayağı soğuktu onu hesaba katamadım işte. Ama bu sefer yine aynı dönemde gidileceği için o zaman çok üşümüştüm ve bu sefer üşümek istemiyorum açıkçası. Üzerime bir bayan kaban alacağım kesin. Ancak başka ne giyeceğim konusunda sizden yardım almak istedim.

Bu sefer elbise giymeyi düşünmüyorum kesinlikle. Çünkü geçen sefer doğa orman derken hep takılmalarıyla uğraşmıştım elbisemin. Bu sefer ne giyeceğim konusun da kararsızım. Spor giyinmek istiyorum ama biraz kilo aldım ve iyice daraltacak taytlar falan giymek istemiyorum. Daha ziyade hem spor hem de günlük bir şeyler olsun istiyorum. Mesela bir pantolon üzerine çekilecek bir bbayan gömlek nasıl olur sizce. Böyle uzun spor gömleklerden ama. Öyle dar iş gömleklerinden değil.  Mavi kareli, geniş kesim bir gömleğim var öyle. Altına da spor bir ayakkabı içine de beyaz bir bluz düşündüm. Şimdi yılda bir kere buluşan bir topluluk olarak akıllarında kötü yer edinmek istemiyorum. O yüzden burada bu konuyu açtım. Başka aklınıza gelen bir kombin önerisi varsa lütfen paylaşın. Sanki benden başka herkes şıkmış gibi hissediyorum onların arasında. Sanki herkes ne giyineceğini çok iyi biliyor da bir ben bilmiyormuşum gibi. Dolayısıyla sizden yani giyinmeyi bilen hanımlardan tavsiyeler bekliyorum.
Anlattığım kadarıyla nasıl bir şey istediğimi izah ettiğimi düşünüyorum. Gerisi sizin kıymetli tavsiyelerinize kaldı. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
#1 - Ekim 12 2017, 09:45:37

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.