Alternatifim Cafe

Nasıl evlenme teklifi ettiniz?

Discussion started on İtiraflar

Nasıl evlilik teklif alamadım ya da edemedi aslında. Arkadaş grubumuzla Ege Adalarını gezmek üzere bir tatil planı yaptık. Cengiz’in niyeti seyahate çıkmadan bir gece önce evde başbaşayken teklif etmekmiş. Fakat ben o gün kız arkadaşlarımı yatıya çağırınca olmadı tabi. Sonra adaya giden feribotta kaptan aracılığıyla teklif etmek istemiş. Kaptan Türk çıkmış; “Abi beni karıştırmayın.” demiş. Sonra günbatımını izlerken teklif etmek istediğinde güneşin önüne yelkenli çekti ve bütün manzaramızı kapadı... Bunun gibi bir sürü aksilikten sonra sonunda Mykonos’ta değirmenlerin önünde arkadaşlarımızdan biri benim en sevdiğim şarkı olan “Değirmenler”i söylerken başardı! Fakat ben de o sırada manzaraya karşı resmimizi çekmeye çalıştığım için ne olduğunu bir iki dakika anlayamadım. Sonra arkadaki değirmenlerden ellerinde şampanya şişeleri ile diğer arkadaşlarımız çıkınca tam olarak farkettim!Evlilik kararını almadan yaklaşık on dört sene kadar önce ben bütün hazırlıkları bitirmiştim aslında. Gelinliğim, yaşamkent parti evi mekanı, çiçekler, süslemeler, pasta, nikah şekeri her şeyi kafamda tasarlamıştım. Fiyat almak için görüşmelere başladım. Sonra bir gün evde otururken, yılbaşında New York’a gidip orada mı evlensek dedik ve bütün planlardan vazgeçtik. Fakat sonra evlenip geldikten sonra yine bir anda bir parti yapalım dedik ve sadece bir- iki ay kala mekanla gidip anlaştık. Süsleme çiçeklerine bile bir hafta önce karar verdiğimiz için çok uzun sürmedi hazırlıklarımız.
Canlı müzik olmasını çok istiyorduk. Latin jazz çalabilecek bir çok grup araştırdık. Sonunda çok memnun kaldığımız Küba’lı bir grupla anlaştık. Canlı müzik sonrasında da bir DJ ile anlaştık. Bizim için müzik de çok önemliydi. Fakat benim için en önemli şey fotoğraftı. Hatta bütün bu çayyolu parti evi organizasyonunu mutlu bakabileceğim düğün fotoğrafları olsun diye yaptım bile diyebilirim. Onlarca çankaya parti evi görüştük teklif aldık. Sonunda Hande Karayaka ile çalışmaya karar verdik. Samimiyetle söyleyebilirim ki, düğünümün en güzel yanlarından biri fotoğraflarıydı. Hande Hanım ve eşi o kadar samimi, o kadar başarılı, o kadar profesyonellerdiki hem düğün esnasında hem sonradan fotoğrafları alınca kendilerine kaç kere teşekkür ettiğimi hatırlamıyorum. Fotoğraf çok önemli çünkü otuz sene, kırk sene sonra elinizde bir tek onlar kalacak. Öte yandan çalıştığınız insanı sevmeniz ortaya mükemmel işler çıkarıyor.
#1 - Şubat 15 2016, 03:35:02

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.