Alternatifim Cafe

Yağmur sarıgül'ün öz geçmiş

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

Yağmur Sarıgül,sanat sever bir ailenin tek oğlu olarak Antalyada dünyaya geldi<3.Ailesinin müziğe olan yeteneğini farketmesiyle,henüz ilkokul yıllarında müziğe başladı.özel derslerin yanısıra,Hacıttepe Üniversitesi Ankara Devlet konservatuarında Yrd.Doç.A.Oya Ünler'den piyano ve sonrasında üçüncülükle kabul edildiği BİLKENT ÜNİVERSİTESİ müzik bölümününde Prof.Leda Cenaz'dan keman eğitimi aldı.Orta öğretimini ANKARA GÜZEL SANATLAR LİSESİ'nde tamamlayan Sarıgül,Doç.Dr.Süleyman Tarmen ile başladığı klasik gitar eğitimine daha sonra Güneş Apaydın'la devam etti.Bu süre zarfında bir yandanda çeşitli popüler  müzik gruplarıyla çalışmalar yapmaya başladı.Ardından girdiği GAZİ ÜNİVERSİTESİ müzik öğretmenliği bölümünde Yrd.Doç.Dr.Selçuk Bilgin'den caz ve pop gitar eğitimi aldı.MaNga'yı<3 2001 yılında kurmadan önce La'terna ve 6/8gruplarının gitaristiydi.2002 yılında maNga'nın katıldığı"SİNG YOUR SONG"yarışmasında "Siemans En Değerli Grup Elemenı"ödülünü aldı. 2007 yılında Cort gitar firması ile destek anlaşması yaparak Cort sanatçısı olmurtur.H alen kayıtlarında ve canlı performanslarında Cort Viva-1 model yedı telli elektro gitar :gitar ile Cart Turkish Edition model elektro gitar kullanmaktadır.Müzisyen kişiliğinin yanı sıra maNga ile olan"ŞEHR-İ HÜZÜN"de yardımcı prodüktor olarak yer almıştır."Büşra"adlı 2010 tarihli filmininde müziklerinde emekleri vardır.açılış Kal yanımda,YARIN DOĞER GÜNEŞ ELBET YİNE,KELLENİZ MÜKAFATTIR BANA,kandırma kendini,yalan,"2,üryan geldim,libido,mangara,kapanış:))<3:)
#1 - Aralık 16 2012, 20:51:58
« Son Düzenleme: Aralık 16 2012, 20:57:11 Gönderen: yağmur_pelvin »
samedim...

arkadaşlar o kadar uğraştım bir emeye saygı gösterin ya bari teşşekkür edin bee :S
#2 - Aralık 17 2012, 13:12:36
samedim...

bakın uleynn buraya yanıt yazın  :hii?
#3 - Aralık 18 2012, 13:19:11
samedim...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.