Alternatifim Cafe

Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun

Discussion started on Tiyatro, Gösteri

2 senedir oynanıyor Ankara DT'de. Belki de daha fazladır bilmiyorum ama ben 2 senedir Ankara'dayım öncesini bilmiyorum :alala İlk sene çeşitli sebeplerden gidememiştim. Ama hep çok büyük bir komedi hayal etmiştim bu oyunu adından dolayı. Neyse ikinci sene yeniden oynandığında bilet buldum ve aldım hemen. Keşke bulamasaymışım dedim. Bir oyunda ancak bu kadar sıkılabilir insan. Herkesin beklenti seviyesinin altındaydı. Yazan kişinin ne biçim saplantıları var bilemiyorum. Terk edilen kadının başına gelen sapkınlıkları herkes yazıp oynatamaz. Çok vasattı. Hatta vasatın da altındaydı. Üç adet kadının bankacı, pazarcı vesaire mesleklerde olan kocalarını tek tek sahneye çıkıp anlatmalarından ibaretti. Erkekler de oynasaydı belki daha izlenebilir hale gelebilirdi. Ancak gerçekten bende çok büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Yazan: Hatice Meryem
Derleyen: Funda Mete
Yöneten: Funda Mete
Dekor Tasarım: Ceren Karahan
Giysi Tasarım: Günnur Orhon
Işık Tasarım: Zeynel Işık
Yönetmen Yardımcısı: Arzu Balcı
Asistan: Gonca Erçil

Sahne Amiri: Ömür Açıkalın
Kondüvit: Nilgün Durdan
Suflöz: Pınar Erdoğan
Işık Kumanda: Mahir Köksal
Dekor Sorumlusu: Levent Kaloç
Aksesuar Sorumlusu: Okan Altıntaş

Rol Dağılımı:
Berrin Öney, Elvan Eker, Gülçin Yaşaroğlu, Özlem Gündoğdu

Konu:
Nasıldır mesela… yakışıklı bir adamın karısı olmak… bir adamın ikinci karısı… bir garibanın… bir cücenin… bir internet cafe sahibinin… bir avarenin… bir kasabın… bir lüzumsuz adamın… bir demiryolcunun… bir futbolcunun… bir oyuncunun… bir bankacının… bir ayyaşın karısı olmak…
Nasıl bir yaşantıdır, neler hissettirir, nasıl katlanılır, sefası nasıl sürülür, hayalleri nicedir…
Kuvvetli bir gerçeklikle, ama mizahla ve sevgiyle kurulmuş “eş durumu” fantezileri… “Kadınlık durumlarındaki” ezilmişliği, yoksunlukları, ama onunla beraber direnme ve “ayakta kalma” yollarını da yansıtan bir oyun…

-2009 - 2010 X. Lions Tiyatro Ödülleri Komedi Kadın Oyuncusu
(Gülçin Yaşaroğlu)
#1 - Ağustos 13 2011, 02:35:57

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.