Alternatifim Cafe

Soğuk Bir Berlin Gecesi

Discussion started on Tiyatro, Gösteri

Düşündüm de neden açmıyorum beğendiğim tiyatroların konularını dedim :) Geçen sezon oynandı doğal olarak ama tiyatro severlerle düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Gerçekten çok hastalıklı bir aşk hikayesiydi. Bir yerden sonra Oktay Kavuzlu'ya aşık oldum diyebilirim. İzleyen erkekler eminim eşlerini veya sevgililerini sorgulamışlardır. İki kere gittim bu oyuna. İkinci gidişimde çok kar yağıyordu ve boş gibiydi salon. Doğal olarak performansları düşüktü oyuncuların. Düşünüyorum da sinema tv yerine tiyatro ve dramaturji okumalıymışım. Çok yanlış yaptım ben.

Yazan: Barış Eren
Yöneten: Barış Eren
Dekor Tasarımı: Sinan Yardımedici
Giysi Tasarımı: Günnur Orhon
Işık Tasarımı: Zeynel Işık
Yönetmen Yardımcısı: Çağman Pala

Sahne Amiri: Aysel Erdoğan
Kondüvit: Devrim Kılıçözgürler
Işık Kumanda: Bülent Bilcan, Cevdet Eminoğlu
Suflöz: Dilek Çolak
Dekor Sorumlusu: Erdal Taşdemir
Aksesuar Sorumlusu: Özgür Doğan

Rol Dağılımı:
Olcay Kavuzlu, Fulya Koçak, Ferahnur Barut, Eray Eserol, Adnan Erbaş, Mahmut Işık

Konu:
Bir yanda; Avrupa’nın ortasında uygar bir kentte, uygar insanlar arasında dili, dini ve kültürü farklı olduğu için yabancı konumuna düşen daha doğrusu düşürülen, dışlanan, ötekileştirilen Tarık’ın bu insanlara sorduğu soru.
Neyi seversiniz siz? Arabalarınızı seversiniz, köpeklerinizi seversiniz, ha birde biralarınızı yudumlamayı seversiniz.

Diğer yanda; yine aynı Tarık’ın kendisini tutkulu bir aşkla seven, çevre baskısına karşı onu kanatları altına alan Katrine, zaman zaman ilkellik boyutuna varabilecek zaafları yüzünden pis kokan bir aşk yaşatan olaylar örgüsü…
#1 - Ağustos 12 2011, 01:59:49

Yani Geç Kaldık Buna Değil mi :))
#2 - Ağustos 12 2011, 12:55:53
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Evet ama umarım yeniden oynanır  :)
#3 - Ağustos 12 2011, 13:11:29

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.