Alternatifim Cafe

Fatmagül'ün Suçu Ne ?

Discussion started on Tv ve Diziler

Beren Saat Ve Engin Akyürek!in Başrollerini Paylaştıkları Fatmagül'ün Suçu Ne? Başlıyor.

Ellerinden kayıp giden hayatlarını, başkalarının çizdiği yolda sürüklemek zorunda kalan iki gencin hikayesi..
Fatmagül bir sahil kasabasında, fazla saf ağabeyi Rahmi ve onunla mecburen evlenmek zorunda kalan yengesi Mukaddes’le birlikte yaşıyor.. 
Askerden yeni dönen nişanlısı Mustafa ile evlenmek için gün saymakta..
Çocukluk aşkı Mustafa.. Mustafa arkadaşlarıyla oynarken  Fatmagül, onun kaçan misketlerini toplamış, kukalarını o dizmiş, annesi pantolonunu yırttığını görmesin diye eve gitmeden o dikmiş pantolonunu küçük elleriyle.. 
Fatmagül çocukluğunda da sessizmiş, herkes alışkın onun suskunluğuna..
Mustafa ona dokunmaya kıyamıyor, birlikte oturacakları, çocuklarını büyütecekleri evi kendi elleriyle yapıyor… Bugüne kadar kendine ait hiçbir şeyi olmayan Fatmagül, Mustafa’ya yardım ederken sabırla kendine ait bir hayata hazırlanıyor.. 

Kerim de yakın kasabalı.. Babası o daha çok küçükken bir başka kadın için annesini terk etmiş.. Durumu kabullenemeyen annesinin intiharıyla yapayalnız kalmış. Yörenin şifacısı Ebe Nine’nin sahip çıktığı Kerim onu hem anne hem abla bilmiş. Ebe Nine’ye sadece adı miras kalmamış annesinden.. Annesinin mübadele yıllarında sahip olduğu, şimdi sit alanı olan deniz kenarında geniş bir arazinin sahibi.. Beldenin zenginlerinden Reşat Yaşaran’ın gözü Ebe Nine’nin arazisinde.. İstanbul’da  kardeşi Rıfat’la ortak büyük bir müteahhitlik şirketinin sahibi olan Reşat Yaşaran, türlü oyunlarla kasabalının değerli arazilerini ele geçirmiş, bir tek Ebe Nine’ye diş geçirememiş..
Kerim bir demir atölyesinde çalışıyor..Balıkçılıktan denizden anlıyor. Yazları, çocukken aralarında sınıf farkı olmayan ama büyüdükçe mesafelerin dile gelmese de hissedildiği ilk okul arkadaşları Selim, Erdoğan ve Vural’ın yollarını gözlüyor.. Selim,  Reşat Yaşaran’ın oğlu, Erdoğan onun kuzeni. Vural beldenin tapu kadastro müdürünün oğlu.. Kerim’in kasabanın sınırları içinde kalan  hayatı her yaz onların tatil için birkaç haftalığına gelmeleriyle renkleniyor.. 

Bu yaz renkler, Fatmagül’ün üzerine çöken  dört  gölgeyle birlikte kararır.. 
Selim’in, babasının baskısıyla nişanlandığı gece, sabaha kadar içen dört arkadaşın yolu, nişanlısını denize uğurlamak için evden çıkan Fatmagül’le kesişir..
Kuytu kayalıklarda, şakayla başlayan kovalamaca, ömür boyu peşlerinden gelecek bir utancın kaynağı olacaktır.

Mustafa dokunmaya kıyamadığı nişanlısının ‘lekelenmesiyle’ bütün geçmiş ve geleceğini ateşe verir. Kendi elleriyle yaptığı evi yakar..
Oğlu ve yeğeninin karıştığı olay ortaya çıkmasın diye kolları sıvayan Reşat Yaşaran, karısının kardeşi Münir’in çabalarıyla, Fatmagül’ün yengesini satın alır..
Kerim Yaşaranların baskılarına ve büyük utancına yenik düşer ve Fatmagül’le evlenmeye mecbur olur. 

Sadece bedenine değil hayatına da tecavüz edilmiştir Fatmagül’ün.. Fatmagül Kerime mahkum edilir..
Nefretle başlarlar, başkalarının onlara sundukları yeni hayatlarına..

İntikam almak isteyen Mustafa’nın  soğuk nefesini her an enselerinde hissederek aynı evin içinde birbirlerine düşman, hayata tutunmaya çalışırken, hayatlarını hiç bitmeyecek bir kabusa çeviren o sabahın izleri, filizlenmeye başlayan aşkın önünde en büyük engeldir. 
#1 - Eylül 17 2010, 09:55:53

güzeldi ki o berbat sahne ister istemez etkileyiciydi..beren saat harbi rolünün hakkını vermiş.
#2 - Eylül 17 2010, 11:24:57
'

Daha ilk bölümü yayınlandı ama şimdiden hakkında o kadar çok yazı, espiri vs. gördüm ki, gına geldi.
#3 - Eylül 17 2010, 17:28:36
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

tecavüz sahnesinde güzel bir oyunculuk sergilemişler. ama ben tutmadım pek, sarmadı.
#4 - Eylül 17 2010, 17:31:14
Programmer: CS3-CS4

Hevai

Daha ilk bölümü yayınlandı ama şimdiden hakkında o kadar çok yazı, espiri vs. gördüm ki, gına geldi.

Ama sen gel de espri yapma. Diziyi izlerken esprileri art ardına sıraladım valla.
Tecavüz sahnesinin hakkını yemeyelim ama. İğrençti ama bir o kadar da etkileyciydi.
#5 - Eylül 17 2010, 17:33:54

Proculianus

Hohahoha.(gülüyorum)
İzlemicem.
#6 - Eylül 17 2010, 17:37:24

Bu ülkede işlenen konu ne kadar farklı olursa olsun etrafında bir cinsellik olduğu sürece izlenir. Hani sorsan dilen gelince herkes bilirkişi herkes ahlak polisi kesilir ama izlemektende vazgeçmezler. Bence güzel bir dizi.Kurgusu oyunculuğu gayet iyi. Beren rolünün hakkını çok iyi veriyor. Bence önemli olan bir dizide veya filmde çekilen sahnenin rol icabı olmadığını farkettirmeyip izleyene inandırıcı bir şekilde sunuyorsa oyuncu kateddiği yolu haketmiş demektir.
#7 - Eylül 17 2010, 23:28:16

tabiki arkayı dörtlemek. başka ne olabilir?
#8 - Eylül 17 2010, 23:42:13
« Son Düzenleme: Eylül 17 2010, 23:42:41 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

-Fatmagül'ün Suçu Ne?
-Önceden Bihter olmak .

Facebook da göre göre dizinin her adı geçtiğinde duyulan espridir suçu.
#9 - Eylül 18 2010, 02:17:36

Yok öyle bi Dünya.!  

izlemedim ama tecavüz sahnesi ne çok konuşuldu duydum.
yazık.
izledikçe suçunu anlar üzülürüz.
o isim ne ayrıca. fatmagül.
#10 - Eylül 18 2010, 02:31:33

Zeitgeist

O değil de dizide sarı çocuk Kıvanç'a benziyo ha. Pek tatlı, yirim.
#11 - Eylül 18 2010, 02:36:52

çok gülüyorum nedense bu dizi ismini duyunca.. zaten garipleştik iyice "farmagül'ün suçu ne?", "öyle bir geçer zaman ki" bu isimler ne.. (6)
çok garip dalga geçiyoruz kadın 4 kişi tarafından tecavüze uğrayınca.. bunlar normal hayatta da olan şeyler.. izlemedim diziyi ama düşününce garip geldi.
#12 - Eylül 20 2010, 12:40:56
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

Zeitgeist

Bu bölüm çok iyiydi. Her iki diziyi de tam yerinde bitirdiler-öyle bir geçer zaman ki-, işin yoksa bir hafta bekle şinci...
#13 - Eylül 23 2010, 23:30:05

kaçırdım bu bölümü ya tööhh :s umarım tekkrarını verirler :D
#14 - Eylül 24 2010, 00:42:27
'

Zeitgeist

O konuda hiç şüphen olmasın.
#15 - Eylül 24 2010, 00:44:20

ne şeytan bi yengesi var Fatmagül'ün la
#16 - Eylül 24 2010, 01:59:10
« Son Düzenleme: Aralık 29 2010, 09:23:38 Gönderen: Kara »

nihayet izledim.
fatmagül ve kerim in suçu ne olmalıymış adı.nasıl da kerime de yüklediler suçu.cezasını da o çekecek ztn.
yengesine de aysını yapsalar ne güzel olur yaa.gerçi zevk alır o pislik.
abisine yazık.saf adam:s
neyse bayağı bi sardı ilerde nolcak bakalım.
#17 - Eylül 25 2010, 03:39:13
« Son Düzenleme: Eylül 25 2010, 03:39:42 Gönderen: goblin »
'

Bu hikaye pek gitmez bir dizi için.
yakında konu bittiğinde reytingler de tutmuş olursa sündürür dururlar bak dedim bile.
#18 - Eylül 25 2010, 15:31:52
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Artık sarmıyor bu dizi
#19 - Aralık 07 2010, 19:46:27

Zeitgeist

Hakkaten ha. Son 3 bölümdür izlemiyorum.
#20 - Aralık 07 2010, 22:08:26

bu şerefsiz selim pek şerefsiz  :D nişanlisini acaip uyutuyo. fatmagülün biraz kafayı sıyırması lazımdı bence. yengesi demedik laf komadı :hii?
#21 - Aralık 28 2010, 02:21:09

bu şerefsiz selim pek şerefsiz  :D nişanlisini acaip uyutuyo. fatmagülün biraz kafayı sıyırması lazımdı bence. yengesi demedik laf komadı :hii?

Canım ya.
#22 - Aralık 28 2010, 21:24:26

Geçen gün kafe de bu tecavüzcü grup ile fatmagülün ilk manitasını oynayan elemanı gördüm. Adamlar grup halinde geziyorlar. Sanırım yeni hedef arıyorlardı.
#23 - Aralık 28 2010, 22:58:31
« Son Düzenleme: Aralık 28 2010, 22:59:44 Gönderen: kenzei »

Ya bişey sorcam bu dizide Emre diye bir karakter varya onun gerçek adını falan bilen varmı. Adam Alper Etiş'e ne kadar çok benziyo yaa.. Onunla bir ilgisi varmı onu araştıracağım xD xD xD xD xD xD
#24 - Aralık 30 2010, 21:59:07
Soft kitty, worm kitty,
little ball of fur,
happy kitty, sleepy kitty,
purr purr purr
:ohmygod :4

fatmagülün suçu odurki,gece-gece disariya çixib..ona deyen varidiki disariya çixsin...lom qizi lom
#25 - Aralık 31 2010, 12:14:47

#26 - Şubat 08 2011, 19:34:52
ஜ Buyum ben, sadece bu.
                                    ĢĬŻξM

Peki yengesinin göğüsleri? Onların suçu ne? Gece gündüz yaz kış ayaz demeden hep dışardalar. Yazık.
#27 - Nisan 14 2011, 23:17:18

ay raskolnikov sen lap kökünnen vurduneee
#28 - Haziran 05 2011, 16:36:39

ay raskolnikov sen lap kökünnen vurduneee

Hö? (6)
#29 - Haziran 05 2011, 20:13:50

hö nedir ay balam??
#30 - Haziran 06 2011, 00:19:30

Kerim için izliyorum, sırf onun için.
#31 - Haziran 06 2011, 10:21:58
Sevdiğim
Önce kemir bu tel örgüleri gövdemden
Geç derimin altındaki tehlikeleri
Yürek kızgın bir kuma devrilmeden
Yokla beni
abdurrahmancahitzarifoğlu

hö nedir ay balam??

Anlaşılmayan tek şey 'hö' yani? (6)
#32 - Haziran 10 2011, 22:25:35

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.