Alternatifim Cafe

Kadınlar, kalın sesli erkekten hoşlanıyor

Discussion started on Bay

İnce sesli kadınlar, kalın sesli erkekten hoşlanıyor

İskoçya'daki Aberdeen Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre ince sesli kadınlar kalın sesli erkekleri çekici buluyor

Araştırma için sesleri ölçülen 113 kadına 'Senden hoşlanıyorum' ya da 'Senden hoşlanmıyorum' diyen erkek sesleri dinletildi ve bu sesleri çekici bulup bulmadıkları soruldu.

Erkeklerin sesleri elektronik olarak modifiye edilerek kimi daha feminen, kimi daha maskülen, daha tiz ya da daha yoğun seslere çevrilmişti. Katılımcıların ne söylediğine bakmaksızın sesi derinden gelen erkekleri tercih ettiği görüldü.

Ayrıca en tiz sesli 20 kadın, en maskülen erkek seslerini seçti. Radikal gazetesinin haberine göre; ekipten Benedict Jones, "İnsanların evlilik ve aşkta kendilerine çekici gelen kişileri seçtiklerini zaten biliyorduk. Ancak çekiciliğin etki alanı sırf aşkla sınırlı kalmıyor, insanlar çekici bulduğu kişileri işe alıyor, onlara oy veriyor veya onlarla daha iyi anlaşıyor" diyor.

Araştırmayla çekiciliği belirleyen faktörler arasında sesin de önemli bir belirleyici olduğu ortaya kondu.

#1 - Mayıs 08 2010, 20:11:34
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bu kadar isabetli bir araştırma görmemiştim ben. Hani sadece sesleri için sevdiğim ve hatta abartarak beğendiğim insanları düşününce hak vermemek elde değil. Sarı saçları, göbeği ve hatta desenli tişörtü-iğrenç şortuna rağmen Philip Seymour Hoffman beğenim başka türlü açıklanamaz. Hele böyle bir konuşması var ki -böyle biraz pürüzlü diyebileceğimiz bir sesle-15 kere falan izlediğimi bilirim o sahneyi. O değil de ince sesli insanlar özellikle erkekler hiç çekilmiyor. Bunu bilir bunu söylerim.
#2 - Mayıs 09 2010, 00:34:12
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Zeitgeist

İngiliz aksanını Toprak Sergen sesiyle harmanlayalım. İşte benim sesim budur.
#3 - Mayıs 09 2010, 00:44:53

Harale gürele bi sesten bahsetmiyorlar di mi? O zaman tamam, doğrudur.
#4 - Mayıs 09 2010, 00:47:15
Biz ol nesl-i kerîm-i dûde-i Osmaniyânız kim
Muhammerdir serâpâ mâyemiz hûn-ı hamiyetten

o halde bu konuda akp grup başkanveikili suat kılıç'ı tek geçmeniz gerek.

(bkz. suat kılıç konuşması)

adamın diksiyonu harbiden sağlam.
#5 - Mayıs 09 2010, 00:47:41
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Bunu bir organ olarak düşünürsek eğer, bireyin en seksi uzvudur diyebiliriz. Öyle ki, tipten popoma dahi benzemeyen birinin ses tonunun fevkalade güzel olması tüm çirkinliğini alıp gider üstünden. Konuşmasıyla erirsin yani karşısında, içn falan geçer, kötü hissedersin kendini, intihar eğilimleri başlar, anlamazsın. Misal Teoman var türkgillerden, -açık konuşalım- tipi *** gibidir, ama öyle bir konuşur ve şarkı söyler ki etkilenmemek elde değildir. Thurston Moore vardır bir de, öyle söyler ki şarkısını uçtuğunu hissedersin. Böyle bir şeydir işte ses tonu, götümtrak birini yerimtrak yapabilmesiyle meşhurdur.

Her zaman böyle düşünmüşümdür ben. Tip mip bahane lan ses varsa.
#6 - Mayıs 09 2010, 00:49:58
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.