Alternatifim Cafe

'Büyükbabanızı yediğimiz için çok üzgünüz'

Discussion started on Haberler

Erromango Adası'nda yaşayan yerliler aradan 170 yıl geçmiş olsa da yedikleri misyonerin ailesinin 17 üyesinden özür diledi...

Pasifik Okyanusu'nda bir adada yerliler, bir İngiliz'in önünde eğilip özür diliyor: "Akrabanızı yemekte yediğimiz için özür dileriz." Yerlilerin özür dilediği adam ise Hampshire'da yaşayan 65 yaşındaki Charles Milner-Williams.

Yerliler şu an Vanuatu'nun bir parçası olan Erromango Adası'nda 170 yıl önce Williams'ın adaya misyonerlik yapmaya gelen büyük büyük büyük babası John Williams'ı yemişti.

1830'ların önde gelen bir misyoneri olan John Williams Güney Pasifik'teki tehlikeli adalara gidip pagan kabileleri Hristiyanlığa geçirmeye çalışıyordu.

WILLIAMS YERİNE 17 YAŞINDA BİR KIZ
170 yıl sonra yerliler özür dilemek için Milner-Williams ve 17 aile üyesini adada karşıladı. Adada, öldürülen büyük büyük büyükbabasının yerine Milner-Willimas'a 17 yaşında bir kız teslim edildi ve Milner-Williams da onun eğitimini üstleneceğini söyledi.

Milner-Williams, "Aradan bunca zaman geçince bir şey hissetmeyeceğimi düşündüm ama o his, o pişmanlık ve yürek parçalayan keder beni gerçekten çok etkiledi" dedi.

Kabile aynı zamanda bu şekilde bir lanetten de kurtulduğunu düşünüyor.
(Radikal)
#1 - Aralık 09 2009, 20:57:43
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.