Alternatifim Cafe

Yılın en iyileri Bolt ve Richards

Discussion started on Diğer Spor Dalları

IAAF Yılın Atleti ödülleri erkeklerde dünya ve olimpiyat şampiyonu Jamaikalı atlet Usain Bolt, bayanlarda ise 400 metrede dünya şampiyonu ABD'li Sanya Richards'ın oldu.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından verilen Yılın Atleti ödülleri sahiplerini buldu.

Yaklaşık 1800 sporcu, spor adamı ve gazetecinin katıldığı oylama sonucunda, Pekin 2008'de 100 ve 200 metrelerde kırdığı rekorları, bu yıl 12. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 11'er saliseyle geliştiren Usain Bolt, erkeklerde üst üste ikinci kez bu ödülün sahibi oldu.

Bayanlar 400 metrede bu yıl koşulan en hızlı 10 dereceden 7'sini gerçekleştiren Sanya Richards da, 2006 yılından sonra ikinci kez bu ödülü aldı.

Bolt ve Richards, Uluslararası Atletizm Vakfı Onursal Başkanı Monako Prensi Albert ile IAF ve IAAF Başkanı Lamine Diack'ın ev sahipliğinde düzenlenen 2009 yılı Dünya Atletizm Galası'nda ödüllerini aldılar.

BOLT: GEÇİLMEZ OLMAK İSTİYORUM
Bolt ödül töreninde yaptığı konuşmada, Nisan ayında geçirdiği trafik kazasını hatırlatarak, ''Bu yıl benim için şaşırtıcı oldu. Hedeflerime yeniden odaklandım ve gerçekleştirmek için çok çalışmak zorunda kaldım. Bunu son derece iyi başardım ve kendimle gurur duyuyorum'' dedi. 23 yaşındaki sprinter, 2010 sezonunda da ''geçilmez'' olmayı hedeflediğini belirterek, bu yıl uygulanmaya başlanacak olan 14 Elmas Lig yarışının 7'sine katılacağını kaydetti.

IAAF Başkanı Lamine Diack ise Bolt'a övgüler yağdırırken, ''Performansını hayal edilemez bir düzeye çıkardı. Sporda yıldızlara ihtiyacımız var. Bolt, atletizme prestij getirdi. Dünya üzerinde en çok tanınan isimlerden biri oldu'' ifadelerini kullandı.

''Yılın Antrenörü'' ödülü ise Sanya Richards'ın çalıştırıcısı 74 yaşındaki Clyde Hart'a verildi. İlk kez bu yıl verilen ''IAAF Dünya Gazetecisi Ödülü''nün sahibi de 60 yılı aşkın süredir atletizm haber ve makaleleri yazan Alman Gustav Schwenk oldu.
#1 - Kasım 24 2009, 21:01:31
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.