Alternatifim Cafe

Şenol Güneş Geliyor..

Discussion started on Trabzonspor

Ve Şenol Güneş açıkladı!
Trabzonspor Yönetimi'nin teknik direktörlük için teklifte bulunduğu Şenol Güneş, DHA'ya konuştu.
Bordo-Mavili ekibin sezon başında da kapısını çaldığı Şenol Güneş, Seoul takımına sezonu tamamlamak adına söz verdiği için teklifi kabul etmediğini açıklarken; "Trabzonspor'un başına geçmek ister misiniz? " sorumuza "Aslında 6 ay dinlenmek istiyordum. Senelerdir Türkiye'den çok uzaktayım" yanıtını vererek açıklamalarına başladı.

Güney Kore ligini 3. sırada tamamlayan ve play-off maçını kaybeden Şenol Güneş, Seoul takımındaki görevini tamamladı. Yaklaşık 4 senedir uzakdoğuda bulunan Güneş, "Seoul'den resmen ayrılmadım ama sezon başında bu sene bittiğinde ülkeme döneceğimi söylemiştim. Bu hafta içinde kulüp yöneticileri ile görüşüp onlara Allah'ısmarladık demem, veda etmem gerekiyor. Bize de bu yakışır" diye konuşarak Trabzonspor'a sıcak baktığını da ima etti.

Güneş, Trabzonspor başkanı Sadri Şener'in ısrarla kendisini istemesi ve resmi teklifi de iletmesinin ardından; "Ben daha önce de Trabzonspor çaresiz kalırsa seve seve çalışacağımı söylemiştim. Sezon başında da görüştüğümüzde siz iyi bir yerli hoca bulun ve onunla çalışın demiştim. Seoul'deki görevim devam ettiği için görevi kabul edemezdim. Şimdi Trabzonspor'un içinde bulunduğu durum farklı. Sanırım Broos ile de yollarını ayırmışlar. Sonuçta kendi şehrimin takımı. Aslında 6 ay çalışmayı düşünmüyordum. Senelerdir Türkiye'den uzaktayım. Memleketimi ve yakınlarımı çok özledim ve yorgunum. Trabzonspor'a dışarıdan destek gerekirse her zaman seve seve veririm. İçinde bulunmam, görevin başına geçmek gerekirse o zaman oturur konuşuruz. Bu hafta sonu da buradayım ve haftaya Türkiye'deyim." dedi.

ŞENOL GÜNEŞ 4. KEZ TRABZONSPOR'UN BAŞINA GEÇECEK

Bordo - Mavili takımda daha önce üç kez göreve gelen Şenol Güneş, Trabzonspor'un ardından gittiği Güney Kore'nin FC Seoul takımında iki kez şampiyonluğu kaçırdı. FIFA tarafından bir kez yılın en başarılı teknik adamı seçilen Güneş, milli takım düzeyinde Türkiye'ye Dünya üçüncülüğü kazandıran tek teknik adam olma ünvanını da elinde bulunduruyor.

Güneş'in Trabzonspor'da görev yaptığı dönemler ve süreleri şöyle:

1. DÖNEM: 1988 - 1989 (32 maç), 1989 - 1990 (sezon başlamadan istifa etti)

2. DÖNEM: 1994 - 1995 (tüm sezon), 1995 - 1996 (tüm sezon), 1996 - 1997 (20 maç)

3. DÖNEM: 2004 - 2005 (17 maç), 2005 - 2006 (7 maç)

#1 - Kasım 23 2009, 19:02:07
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.