Alternatifim Cafe

Ayrılık

Discussion started on Hikâye ve Denemeler..

xX_NightmarE_Xx

Limon kolonyası kokulu bir yolculukla ayrılıyorum bu kentten. Ne kadar sürer ya da nereye varır sonu bilmiyorum ancak uzun süreceği ve senden uzak olacağı kesin. Kendini suçlu hissetmeden söyleyeyim, eğer burada senin yanında biraz daha kalırsam senin gibi muhteşem bir dostu kaybedeceğim. Biliyorum sen bana bu konuda çok güvendin ama ben ilk günden bu yana, neyse bunu söylemeyeceğim.
Gidiyorum işte ve sen bu gidişimin anlamını, nereye olduğunu hatta ne zaman gittiğimi bilmeyeceksin. Beni arayacaksın önce ve ulaşamayacaksın, önemsemeyeceksin başta. Aradan bir hafta gibi bir zaman geçecek ve sen yine ulaşamayacaksın bana, belki yine önemsemeyeceksin ancak bir kez daha denediğinde beni arayıp konuşmayı o zaman ters bir şeyler olduğunu anlayıp anneme telefon edeceksin ve o zaman benim gittiğimi öğreneceksin. Sen beni Ankara’da sanacaksın ancak ben başka bir yerde dostluğumuzu kurtarmaya çalışacağım. Kızacaksın bana biliyorum, bunu neden yaptığımı bulmaya çalışacaksın, düşüneceksin belki ağlayacaksın çünkü benim tabirimce BİZ’dik seninle yani dosttan da öte bir şeydi ve bu, ya BİZ’di ya da hiç olmayacağımız şey. Çok pişmanım bunun için ama ben hiç konuşamadım seninle. Belki başlarda konuşsaydım seninle o zaman daha farklı olurdu eminim oysa ben sustum. Şimdi zaten çok geç ve bu kez susup gidiyorum.
Daha öncede denedim senden uzaklaşmayı hem de daha başlarında ama sen buna izin vermedin ve ben, daha çok bağlandım sana. Bu satırları hiçbir zaman okuyamayacağın için biraz rahatım ve bu yüzdendir ki o yaz saçma bir nedenden dolayı senden uzaklaşmaya çalışmamın asıl nedeninin bu olduğunu rahatlıkla söyleye biliyorum.
İşte yolculuğumun ilk yirmi dakikası geçti bile. Kahve içiyorum ve buharından gözlerim yanmış gibi yaparak ağlıyorum.
Biliyor musun seninle her telefon konuşmamda, işte bu defa söyleyecek diye geçirirdim içimden ama sen erkek arkadaşınla nasıl vakit geçirdiğini, sana kaç kişinin çıkma teklif ettiğini ve onların tiplerini anlatıp duruyordun ve ben, susardım yine. Bir kış gecesi çok içmiştin ve “Bana neden ilk tanıştığımızda âşık olmadın?” diye sormuştun. Bense;
“Çünkü başka birine âşıktım” demiştim, yalandı. Sonra;
“Peki sonra neden âşık olmadın?”
“Ben sana hala aşığım” dedim ve bir an durduktan sonra ikimizde güldük, şaka olduğunu varsaydık ama değildi. O gece anladım ki biz hiçbir zaman BİZ’in dışına çıkamayacaktık.
Gidiyorum canım arkadaşım. Hoşça kal demeden, son kez sarılmadan, sana aşık olduğumu haykırmadan gidiyorum. Kalabilmeyi çok isterdim yanında. Pazar sabahları kahvaltıda seninle birlikte patates kızartması yapmayı, gözlerinin içine bakarak seni seviyorum canım arkadaşım demeyi ve gelirken, sana sıcak pide almak için yirmi beş dakika yürümeyi ve köşedeki bakkaldan gazete ve krem peynir almayı. Çok özleyeceğim ama unutmadan arkadaşlığımızın düşmanını, geri gelmeyeceğim.
Sen hayatım boyunca benliğimden silinemeyeceksin. İlerde evleneceksin istediğin gibi bahçeli iki katlı bir evin olacak ve bizi davet edeceksin pazar kahvaltısı için. Bu kez yanına gelirken biz olacağız senin siz olduğun gibi. Çocuklarımız yakın arkadaş olacaklar, boyama kitabı için kavga edecekler, kocanla dost olacağım sende karımla. Biz bahçede sohbet ederken bu kez siz kızartacaksınız patatesleri. Büyük ihtimalle hiç ilgim olmayan saçma bir konudan konuşup sıkacak kocan beni ve bir bahane bulup yanınıza geleceğim. Masanın üzerinde duran tabaktan patates aşıracağım, senin elime vurmanı beklerken karım vuracak elime, geri postalayacak sıkıcı kocanın yanına. Biliyordum böyle olacağını diye hayıflanacağım. Özleyeceğim yan yana oturup film izleyişlerimizi, bana yaslanıp oturmanı.
Tamam, şu an durdurup bu arabayı geri dönmek ve haykırmak istiyorum aşkımı ancak salak Amerikan filmlerinde olur böyle şeyler bir de taklit Türk filmlerinde. Yine de yapmayı isterdim. Yazdıkça daha çok âşık oluyorum sana. Bundan dolayı hoşça kal hiçbir zaman sahip olamayacağım aşk. Sana aşığım… Kendimi hem çok iyi hissediyorum hem de çok kötü…
#1 - Mayıs 29 2009, 23:40:06

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.