Alternatifim Cafe

Öküz ölüleriyle "nasıl"

Discussion started on Hikâye ve Denemeler..

“Mutlular,
Kendi ölüleriyle, mutlular…”

k .iskender

ÖKÜZ ÖLÜLERİYLE “ NASIL”

“ Sessizlik daima suçluluk taşır.” diyordu bilen ; bildiğim hatta en iyi bildiğimse, tarif etmekle yalnızlık ve mut kayıpları yücelmiyordu hiçbir defasında. Ayrık otları gibi ellerimiz ve ikimizin de aklında başka şey; sen beni yudumluyorsun bira vakitlerinde, benim aklımda buğday tarlaları… sonra iftira ve itiraf için açılıyor kötü ve kullanmadığımız kelimelerin sandığı; bir harlı bıçak çıkıyor içinden…

Bıçağı bırak !

Sularla konuşabiliriz; yıldızdüştü çölünde ayaklarımız dolaşıyor. Karmakarışık yazılar yazabilir, şiirler söyleyebiliriz. Gövdelerimizden, mor zambaklar büyür, birlikte ölebiliriz.

Her yere baktım Tanrım; burada hiç kimseler yok ! Oysa ben kimlerle konuşuyordum. Az önceydi zaman- uzak bir akrabam ya da sevgilimdi, bilmek anlamsız bunu- karşımdaydı ve konuşuyorduk; kin içindeydi. Onu bir hayat boyu kaybettiğimi bilince, karşımda. Tahta oyuncakların arasında ve birlikte susuyorduk…

/
Bir gülün suya düşmesi gibidir, sonra buna bütün anlamı kendinin verdiğine inanırsın. Kendi yarattığına yenilmek, her şeyin dışında ve ötesinde en zor gelense budur aslında. Belki de , düşüncesi kendisinden öndedir bir şeylerin daha. Git ve gel. Farklı sesler, farklı bakışlar, farklı ayakta kalışlar, farklı ve güçlü gösteren kelimeler aranır. Git ve gel.
/

Bir el, bir bıçak gibi ilerler;
Kan sesleri ararsında masal biter…
Çocuk, unutur.
Kadın, anlar.

Ve erkek, siyah bir öküz kılığını seçerek kendi ölümünü seyretmeyi dener !

Soner Dayan
#1 - Mart 14 2009, 20:31:40
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Okudum ve geldim sayınlar.

Merhaba.
#2 - Ağustos 09 2010, 03:45:32

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.