Alternatifim Cafe

Bülent Ersoy ''Oğlum Olsa Askere Göndermezdim'' ! ! !

Discussion started on Haberler

yanlız,bülent ersoy bir yanda haklı ama bir yanda da haksız...eee sonuşta bi ladfı konuşmadan önce 3 kere düşünceksin.. :D
#51 - Mart 07 2008, 13:34:37
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains
Of the ghost of love :)

100 kere düşündüm sonuç aynı..
bülent ersoy bu dünyadaki en gereksiz insanlardan birisi (6)
#52 - Mart 07 2008, 13:52:06
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

Bülent abi/abla alternatifime dava açarsa şaşman :ğ
#53 - Mart 07 2008, 23:19:48
kuzi tennım pkk^^^
Çek, sündür, bırak don lastikleri 1 lira^^^^

biz de ona açarız, görüntü kirliliği yapıyor (6)
#54 - Mart 07 2008, 23:31:55

si-en-bi-sie

Kimse onun kadar cesır değildir. Noktaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

Ne demiş zatı muhterem : Biz bülent fiftinaynt kadar cesur olsaydık oramızı buramızı kestirirdik ! Vay vay vay. Ahehehey..

Yok hadi sen çocuk yapda kalsın dizinin dibinde otursun . ehühehehee..
#55 - Mart 07 2008, 23:34:48

Önce insanların farklılıklarına ve tercihlerine saygı duymayı öğrenip insan gibi yorum yapın ondan sonra kabir azabı çekmeyecekler-kutsal onlar edebiyatı parçalayın!!

Karşınıza geçip insan olamayacak kadar yerle yeksansın çünkü hakaret ediyorsun demiyorsak siz de kalkıp transeksüel-travesti(ki bunlar tamamen tercih meselesidir bundan size ne?!?!?!?)-bay/bayan demeyin!!Transeksüeldir travestidir ama kabul edin sizden daha fazla insan en azından karşısındakine hakaret etmeden diyeceğini demiş!Ve anlamadığım cinsiyetini değiştirmesinin söyledikleriyle ne ilgisi var??

Siz ölülere tapmaya,militanlar ölünce göbek atıp,askerler ölünce "gurtçuk" işaretlerinizle meydanlarda ulumaya devam edin!!

Ama lütfen Pkk saldırılarında da bu tür olaylarda da ölülere tapmayıp "İnsan" kalarak çözüm isteyen "İnsan"lara da hakaret etmeyin!

Çanakkale'de Kurtuluş Savaşı'nda ölenlerle bugün ölenler arasında şöyle güzel bir fark vardır biz Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda birilerinin istekleri için değil gerçek anlamda özgürlüğümüz için beraberce öldük burada birileri tavşana kaç tazıya tut dediği için ayrılıkçı olarak ölüyoruz ve öldürüyoruz,ölüyorlar ve öldürüyorlar...

Apolitiktir bu kadın kırk yılın başında politik birşeyler söylemiş haksız da değil neden bu kadar rahatsız etti sizi??

Azınlıktaymış arkadaş gibi düşünenler evet çok azınlıktasınız o yüzden her Pkk karşıtı eyleme sizin gibiler yüzünden gidemiyoruz yine birilerine linç yeminleri ederler,içinlerindeki iltihabı üstümüze kusarlar diye çok azınlıksınız o yüzden liselerde bile sizin yüzünüzden insanlar ölmesin diyemiyoruz...Sayenizde ölüsevici medyadan ötesini göremiyoruz,sayenizde 301'den ölüyoruz çok azınlıksınız çoookk!!!

İstediğiniz kadar k*çınızı yırtın bu İnsan haklıdır Gündeş insanı gibi bir zamanlar Ahmet Kaya'ya çatal-bıçak fırlatıp vatanseverlik yaptığını sananlara peşkeş çekmiyor en azından!

Haklısınız ne ben size hak vercem ne de siz bana o yüzden son yorumum bu...Daha fazla oksijen eksikliğinden ölmeden şunu söyleyeyim analar oğullarını sizin için ölsünler diye doğurmuyorlar siz oğulları ölen anaların umrunda bile değilsiniz ve oraya giden askerler ölmeye pek hevesli değiller 3aylık bebeğini,hamile karısını,annesini-babasını ve nice sevdiklerini daha da önemlisi hayatlarını masa başı entrikaları yüzünden 20li yaşlarında terk etmek pek hoşlarına gitmiyor...Onların bütün bu şeyleri terk etmeleri sizi mutlu edebilir ama Bülent Ersoy gibi bazı insanları mutlu etmiyor...Ülkemizde askerlik denilen şey zorunlu olduğu için kimseye de kalkıp gitçen mi yiğenim biz senin hayatına değer verdiğimiz için gitmek istemezsen yollamıcaz seni denmiyor...

Devleti bile insanının hayatına değer vermezken insanın hayatına değer verenleri bari düzeyli şekilde eleştirin...

Çanakkale'dekilerle şimdikileri karşılaştırmayın Çanakkale'dekilerin yapmama şansı vardı bu delikenlıların yok(her iki taraftakininde...)...

Farklı yorumlara bu kadar kindarca yanıt verdiğiniz sürece Pkk kadar seviyesizleşiyorsunuz bunu da unutmayın...Onlarda Pkkyı eleştirene bu kadar hakaret edip bir de üstüne haklıyız deyip katlediyor....
#56 - Mart 08 2008, 01:26:08
Önemli Olan Dış Güzelliği Değil,İç Güzelliğidir Derler Ya,Belki De Önemli Olan Düş Güzelliğidir...[G. Woodcock] [size]

Bayrakları bayrak yapan özgürlük simgesi olmalarıdır,
Toprak çocuklarının kanıyla semirmeyip,emekçilerinin teriyle sulandığı zaman vatandır....
--------

Sen bu lafı dedin ya, daha tek kelime yazma yani.. Kurtaramazsın durumunu.
Ecdadına-milletine-soyuna edeceğin küfrü etmişsin. Aldım ben mesajı eyvallah.
----

Sen özgürlüğün için yırtın dur.. Toprak lan zaten ne önemi var toz kütlesi işte.. Üzerine bas geç.
Oğlunu moğlunu gönderme zaten. Paralı asker olur en fazla olursa da.
Sana bunlar son lafımdı.
#57 - Mart 08 2008, 01:33:26
« Son Düzenleme: Mart 08 2008, 01:34:07 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

onlar ölü değil şehit!
bu farkı anlayamadığın kesin..
neyse sen dalgana bak, ben ve benim gibiler gerekirse gönüllü de gideriz askere, senin gibiler rahat yaşasın diye..
#58 - Mart 08 2008, 13:03:26

Sen önce "ŞEHİT" demeyi öğren gel, sonra sana cvp verecem, bak söz.  ;)
#59 - Mart 08 2008, 19:15:29
kuzi tennım pkk^^^

Şehitlik kötü diyen yok zaten. İstersen kafandan uydurup uydurup yazma. Sen bile inanabiliyor musun yazdıklarına. Ebru Gündeş şehit analarının nasıl acı çektiğini anlayabildiğini sanmıyorum. Ama Bülent Ersoy evet çocuğu olamayacağı halde bunu anlayabiliyor. Çünkü o da bir insan Hatırlatırım.

Bazı insanlar ( umarım anlıyorsundur) ülkenin elden gitmesine izin verirken bi taraftan da kurtarmaya çalıştığını gösteriyor. Ve Bizim insanımız da buna inanıyor. Kurtarmaya çalıştığını gösterirken bile bile ölüme gönderiyorlar. Çünkü bu vatan bizim de vatanımız bakın demek istiyorlar. Ya ya o yüzden zaten buna izin veriyorlar.

Bu olanlara gülüp geçmek isterdim ama Askerlerimin bir hiç uğruna şehit olması yüreğime dokunuyor. Bu bir savaş değil Bunu biliyorsunuzdur heralde. Savaş olsaydı tabiki de şehit olucaklar şehit olacağız.  Bülent Ersoy'un da dediği gibi masa başında entrika ve bir taraftan da şehitlerimiz.

Bakış açınız çok geniş sizi tebrik ettim. =)
Sen benim bakış açım hakkında değerlendirme yapacağına önce kendi kafanı sağa sola çevirdiğin halde göremediğin gerçeklere odaklan. (At gözlükleriyle bir yere kadar)
Yazdığıma herkesin objektif yaklaşmasını beklemek hataydı ve ben bunu yaptım özür dilerim (6)

Gözlerinin yanındaki şeyin at gözlüğü olduğunu anladın demek .
Sen objektif yaklaştın mı da bana soruyorsun ?

Ve evet asıl at gözlüğü sende var .
Ve çok iyimsersin.. ha ha hayyy güliim bari (6)

#60 - Mart 08 2008, 19:26:01

Evet ben gerizekalıyım. Hatta parantez içinde belirttiğim at gözlüklerinin kendimin taktığını iddia edecek kadar ilerlemiş bi zeka geriliğim.
Kendimin taktığını iddia ettiğimi farkedecek kadar zekam yokmuş.

Sen olmasan farkedemiycektim bunu çok teşekkür ederim.
#61 - Mart 08 2008, 22:57:41

Gregor Samsa

tartışmayın leyyn
#62 - Mart 08 2008, 23:19:42
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

ya bu konuda herkesin görüşü farklı..doğru veya yanlış olsada..eğer hekes diğerlerinin yorumunu eleştirirse iş uzar..kim neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyor gibi geldi bana.  :))

AYRICA (her zamanki eklentim) olaylara tek taraftan değil her iki taraftan bakmayı öğrenin derim ben.. (kimse üstüne alınmasın..bu laf ortaya söylendi.  туℓєя_ѕ ~ sende alınma len..tmm mı :Ç)
#63 - Mart 08 2008, 23:30:20
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains

Evet ben gerizekalıyım. Hatta parantez içinde belirttiğim at gözlüklerinin kendimin taktığını iddia edecek kadar ilerlemiş bi zeka geriliğim.
Kendimin taktığını iddia ettiğimi farkedecek kadar zekam yokmuş.

Sen olmasan farkedemiycektim bunu çok teşekkür ederim.

Ne kadar da komiksin öyle. :öff
#64 - Mart 11 2008, 00:42:03

Stand-up yapıcam ama yanıma partner arıyorum. Seni de ne zamandır izliyorum ve yanıma yakışacağını düşündüm.
Teklifimi beğendiysen özel mesaj ile bildir ki seninle irtibat kurabileyim bu konu hakkında . .
#65 - Mart 11 2008, 00:47:50

Gregor Samsa

deli kadın o yollamasın ben yollıyamıyım başkaları yollamasın da bu vatanı kim korusun insan ağzından çıkanı tartıpta söylemeli tamam şehit vermemiz çok kötü birşey ancak unutmasınki eğr onn çocuğu olupta vatan için canını verseydi onun için verecekti ve Türk milletinin refahı birliği için...delirmişşş karı
#66 - Mart 13 2008, 21:10:23
BeniM VucuduM ParçalandI AmA Seninkİ O..... OldU

Bütün serveti Mehmetçiğe!...

'Çocuğumu savaşa göndermezdim' sözleriyle savcı karşısına çıktı; kurtulmak için malını mülkünü Mehmetçik vakfına bağışladı.

Bir TV programında TSK’nın kara harekatına muhalefet olarak algılanan "Çocuk doğursaydım, birileri dedi diye çocuğumu toprağa vermezdim. Var mı böyle bir şey?" şeklindeki sözleri nedeniyle eleştirilen Bülent Ersoy, Savcının karşısında ‘rüşvet’ gibi açıklama yaptı.

SAVCIYA SÖZ

Hakkında "halkı askerlikten soğutma" iddiasıyla soruşturma yapılan Bülent Ersoy’un savcıya ifade verirken, vasiyetnamesini açıkladı ve tüm mal varlığını Mehmetçik Vakfına ile Türk Eğitim Vakfına bağışlayacağı sözünü verdi.

Ersoy, Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ali Çakır’a ifade verirken, “Türk milletini ve Türk askerini seviyorum. Mal varlığımı Mehmetçik Vakfı’na ve Türk Eğitim Vakfı’na bağışladım” dedi.

VAKIF 'YOK' DEDİ

Ancak Mehmetçik Vakfı; İNTERNETHABER’e henüz Bülent Ersoy’dan bu yönde bir bağış yapılmadığını ayrıca Ersoy’un bu yönde bir girişimi de bulunmadığını açıkladı.

Ersoy’un bağış yapıp yapmayacağı Savcı Çakır tarafından da merak edildiği ve bu yönde belge istediği de öğrenildi. Ersoy’un bağış işlemini önümüzdeki günlerde gerçekleştirip gerekli belgeleri savcıya ileteceği sözünü verdiği de bildirildi.
#67 - Mart 14 2008, 13:00:21
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

O kadar mantıksız konuşuyo ki karı çıldırıcaktım.

Ölüm yerine çözüm diyor !
Ulan çözüm ölümle olmak zorunda artık ! 30bin şehit vermişiz bu vatan için daha ne sağduyusu göstericez o dağdaki o. çocuklarına ?
Ölümle çözüm olucak.. Şehit elbetki vericez. Şehitliği kötü birşeymiş gibi lanse ettiremez kimse bu vatan evladına !
-----

Ve Bülent hanıma şunu hatırlatmak istiyorum

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa VATANDIR !

çok güzl sölemişsin
#68 - Mart 14 2008, 17:31:32
Huzursuz bir uykudan uyanınca; ya etrafınızdaki karanlığa yenilip, gözlerinizi sımsıkı kapatırsınız.
Ya da sadece gözlerinizi açıp, karanlığa alışmasını beklersiniz.
Zifir-i Karanlıktaysanız tercihinizi yapmışsınızdır.

pixie corpse

deli kadın o yollamasın ben yollıyamıyım başkaları yollamasın da bu vatanı kim korusun insan ağzından çıkanı tartıpta söylemeli tamam şehit vermemiz çok kötü birşey ancak unutmasınki eğr onn çocuğu olupta vatan için canını verseydi onun için verecekti ve Türk milletinin refahı birliği için...delirmişşş karı

Şehit vermemiz kötü derken ?
#69 - Mart 14 2008, 17:43:06

İyi mi demeliydi?
#70 - Mart 14 2008, 21:43:41
kuzi tennım pkk^^^

pixie corpse

İyi mi demeliydi?

Kaçıncı bu acaba ;

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır .
#71 - Mart 14 2008, 21:50:21

İyi mi demeliydi?

Kaçıncı bu acaba ;

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır .

Şunu bilki vatan konusunda hepimiz çok hassasız, şehit olmayı kim istemezki?
Şehit olmak hem iyi hem kötüdür. ;)
#72 - Mart 14 2008, 21:53:27
kuzi tennım pkk^^^

pixie corpse

Ölüm Allah'ım emridir zaten ;  hepimiz öleceğiz bir gün .
En yüksek mertebede ,  en iyi şekilde ölmek niye kötü olsun ki ?
#73 - Mart 14 2008, 21:55:21

Sen asker olduğunda ''ben 15 ay yapar gelirim abi sonra dalgama bakarım'' düşüncesiyle gidiyosan zaten öldüğünde pek şehit sayılmazsın Allah katında...

Türk askeri eğer isteyerek-bilerek ve ölümü göze alarak giderse ve bunu hem DİNİ hem de VATAN'ı için isterse ve de bu uğurda ölürse işte o zaman o askere biz ŞEHİT deriz..
#74 - Mart 14 2008, 22:03:52

Gregor Samsa

Demogoji yapıyorsun.

Şehitlik en yüce mertebedir. Hem gururlanırsın hemde üzülürsün. Bir yanda vatanın uğruna ölürsün, bir yanda sevdiğini, evladını, canını yitirirsin.

Şehitlik derken ölmek denmek istendi ;)
#75 - Mart 14 2008, 22:04:31
kuzi tennım pkk^^^

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.