Alternatifim Cafe

Yalın

Discussion started on Yerli Sanatçılar - Gruplar

Herkes radyolardan adını ilk kez duyduğu YALIN'a ve onun çıkış şarkısı ZALİM'e vuruldu.

İlk solo Albümü “Ellerine Saglık” ile büyük başarı yakalayan YALIN; "Doğru iş, hakkettiği ilgiyi ve takdiri görür" sözünü doğrularcasına tüm  müzikseverleri  kısa bir süre içinde kendine hayran bırakmayı başardı.

Son yıllarda Türkiye'de yeni çıkış yapan sanatçılar arasında albüm yayınlanmasına takiben ilk haftasında 200.000 adet'i aştı ve ilk ay sonunda 300.000 adet tirajını geçen albümüyle YALIN, 4 ay gibi kısa bir sürede 500.000 rakkamına ulaştı. “Ellerine Sağlık”, 2004 yılının en çok satan albümlerinden biri oldu...

30 Mart 1980 İstanbul doğumlu olan YALIN, ilk olarak babasının akşamları ona çaldığı gitarın "Gipsy Kings" tınılarıyla başlayan müzik aşkı ile, şimdi güçlü adımlar atıyor ve tamamı kendisine ait şarkılarla, Türkiye'de kendi söz ve bestelerini seslendiren en kuvvetli yorumculardan biri olma yolunda çok yol aldı.

YALIN, ilk bestelerini, St. Michel Fransız Lisesi'nde okuduğu yıllarda Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik okullarında gitar dersleri alırken yapmaya başladı. Halen eğitim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü kazandığı dönemde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demolarını hazırlamaya başladı.

1,5 sene süren bir çalışmanın ardından KARGO grubundan tanıdığımız
Selim Öztürk'ün prodüktörlüğünde hazırlanan albümle, tamamı yürekten kopup gelen, hesapsız ve samimi sözleri, büyülü melodileriyle 2004 yılının parlayan yıldızı oldu.

Sözleri, besteleri, adıyla sanıyla "YALIN" olan "ELLERİNE SAĞLIK" adlı albümüne 3 klip çekildi. Müzik televizyonlarında ve radyolarda en çok istek alan şarkılar Zalim, Sonsuz Ol ve Günaydın klipleri MTV Wold Chart Express listelerinde de 1 numaraya yükseldi. İlk albümüyle birçok ödül alan Yalın’ın şarkıları Yunanistan ve Bulgaristan’da da listelere girdi.

Konser Maratonu;
Yalın 2004  yaz sezonu boyunca 40'a yakın konser yaptı.

İstanbul'da Rumeli Hisarı ve Harbiye Açık hava Konserleri başta olmak üzere 7 konser verdi. Türkiye Çapında birçok üniversitenin Bahar Şenliklerinde sahne aldı. Konserler için gittiği diğer yerler ise; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Bodrum, Çorlu, Çeşme, Eskişehir, İzmir, İzmit,  Karamürsel, Karadeniz Ereğlisi, Kuşadası, Kıbrıs, Kastamonu, Kartalkaya, Silivri, Tokat, Zonguldak, Nürnberg, Mannheim.

Yalın Türk Pop Müziğine yeni bir soluk olarak geldi. Tarzıyla, şarkı söz ve müziklerine gösterdiği özen ve farklılıkla, diğer pop şarkılarından ve şarkıcılarından ilk bakışta ayrılan yapısıyla, düzeyli ve kaliteli duruşuyla 7'den  70'e tüm müzikseverlerin beğenisini kazandı...

2005 YAZINA YALIN'DAN "BİR BAKMIŞSIN"

10 yeni şarkının yer aldığı albümün genel konseptinde kendi tarzını, yorumunu koruyan YALIN, albümün müzikalitesi, şarkı sözlerinin ve yorumunun gücüyle ilk albümünün üstünde yer alan bir projeye imza attı..

İlk albümünde olduğu gibi, Prodüktörlüğünü Selim Öztürk'ün yaptığı "BİR BAKMIŞSIN" da şarkıları düzenlenmesi ve kayıt aşamasında,
aynı ekip ve aynı ruhla çalışıldı. Tüm enstrümanların canlı olarak çalındığı albümün şarkıları, Aralık 2004 - Şubat 2005 tarihleri arasında Yalın, Selim Öztürk, Serkan Çeliköz, Burak Karataş, Ferhat Hasanoğlu tarafından düzenlendi.

Yaşamış olduğu duyguları, yürekten, hesapsız ve samimi olarak sözlere döken YALIN, büyülü ve pozitif  melodileriyle 2004 yılında olduğu gibi 2005 yılının da parlayan yıldızı olacak...

17 Nisan 2005'te çıkan yeni albümü ile Yalın, ilk albümünde belirlediği çizgisini bozmadan kalitesinden ödün vermeden yolunda ilerliyor.

hyr neden yalına hayranlık duyulmaz ki :dunno.onu sevmiyorum diyen dinlememiştir bile belki.tmm şarkıları biraz ayrılık üstüne olabilir ama sözü kendi yazıo, bestei-müziği kendi yapıo.ses tonu harika.AYRICA ÇOOOOKK ŞİRİN ve yakışıklı.sevilmiyek yanı yok yani.ama kime sorsan bn grup bilmm ne dinliyorum birini dinliyorum....yalını dinlediini itiraf eden hiç olmadı yada dinlediini söyleyen bu çocuğu bi bn mi kurtarcam.çok sempatik sevimli çocuk dinleyin izleyin mutlaka bi konserine gidin sonra karar verin.çünkü yalın geleceğin en büyük starlarından olacak.ve şu bütün şarkıları aynı diyenlere çok sinir oluyorum, çünkü onlar bence duygusuz dinliolar her şarkıda başka bi sevgi ifadesi war.tabi yalnız müzik için dinliosanız o başka.YALIN SENİ SEVİYORUM AMA MERTCANA AŞIĞIM.SANA GEÇ KALDI BU ÖMÜR YALINN!GEÇ GELDİK ŞU DÜNYAYA YAWW
#1 - Ocak 10 2006, 01:23:27
« Son Düzenleme: Şubat 27 2006, 15:22:57 Gönderen: TuuCem »
İmza kural dışı.

valla ben yalını severim ama bu son albümü beni hayal kırıklığına uğrattı.sadece bi şarkısını beğendim..
#2 - Ocak 10 2006, 11:30:05
birgün herkes fenerli olmasın...BIRAKIN O ŞEREF BİZE KALSIN!!!

..
#3 - Ocak 10 2006, 12:36:44
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 14:45:22 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

kaç albüm varkine  ??? ben bi tane var diye biliyorum yada fazla takip etmediğim içindir walla güzel şarkıuları var severim şarkılarını pop olarak dinlediğim sayılı kişiler arasındadır kendileri :D
#4 - Ocak 10 2006, 14:50:52
İmzanız kural dışı.

..
#5 - Ocak 11 2006, 10:24:45
« Son Düzenleme: Temmuz 08 2009, 14:41:29 Gönderen: _tHe AnSwEr_ »

zalim oyun bozan
#6 - Ocak 11 2006, 13:40:35
Hayat bir sınavsa ismimi yazar çıkarım..!

bence meleklerin sözü var..süperdi
#7 - Ocak 11 2006, 15:22:22

yalın ın tüm şarkılarını severim,eski albümüde güzel yeniside ;)özellikle ben bilmem süperrrr
#8 - Ocak 13 2006, 13:00:23

sempatik
şarkıları da ii pop dinlemem pek ama sevimli bi ifade
#9 - Ocak 13 2006, 14:09:47
Bu kullanıcı adı ile yazılan (ilk 13 mesaj hariç) mesajların aslı salih nickli kişiye aittir. Forum içerisinde düzeltilemeyen teknik bir problem nedeni ile inferno adı altında gözükmektedir.

Bu mesajlardan doğacak her türlü sorun ilgili kişiyi ilgilendirir.
AlternatifimCafe

konuyu acan bi aha siteye ugramamıs belli ama cwp vereyim ben severim seveyenler kıskanclıından sevmio
üni öğrencisiyken sarkıcı olmasına içerleniolar
yazını okurken biraz göslerim bosuldu aama neyse...
#10 - Ocak 13 2006, 15:03:18
İmza kural dışı.

yazını okurken biraz göslerim bosuldu aama neyse...

aynen... :)
#11 - Ocak 13 2006, 15:54:01

yaw komik olan sadce şu o kadar çok insan: yalın yakışıklı-bn yalını bu yüzden dinlerim,dio.bu doğru.kime sorsam öle dio.yalını bi kez de olsa(gereksiz önyargılarda bulunanlar için) dinlemenizde hala ısrarcıyım.ve katılıyorum,kesinlikle yalın üniv.ye giderken iki albüm yaptıı,nişantaşından çıkan ilk popçu damgası yedii için kıskanılıo.
#12 - Ocak 15 2006, 00:26:21
İmza kural dışı.

şu remix leri dinledim de yalın kendi ağzıyla basına "bu remixleri ben yaptım"demeseydi,bu kadar  .@ bozucu bi küçücüğüm ü ondan izinsiz ve habersiz yaptıklarını düşüncektim.dinleyen warsa bilebilir.direk stres altına girdim şu hande yenerin önceki albüme çektii son klbin şarkısı gibi olmuş ama hiç diilse o şarkı öleydi.bu küçücüğümdü ve yalına aitti şimdi rezalet
#13 - Ocak 15 2006, 00:32:43
İmza kural dışı.

30 Mart 1980 İstanbul doğumlu olan Yalın'ın asıl ismi Hüseyin Yalın.

İlk bestelerini St. Michel Fransız Lisesinde okuduğu yıllarda Yurdaer Doğulu Müzik okulunda gitar dersleri alırken yapmaya başladı. Halen eğitim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü kazandığı dönemde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demoları hazırlamaya başladı.

İlk olarak babasının akşamları ona çaldığı gitarın "Gipsy Kings" tınılarıyla başlayan müzik aşkı ile şimdi güçlü adımlar atıyor ve tamamı kendisine ait şarkılardan oluşan "Ellerine Sağlık" adlı albümüyle Türkiye'de kendi söz ve bestelerini seslendiren en kuvvetli yorumculardan biri olmayı hedefliyor.

Nişantaşı'ndan çıkan ilk popçu olarak Türk müzik dünyasına oldukça hızlı bir giriş yapan Yalın, 1,5 sene süren bir çalışmanın ardından ortaya çıkan "Ellerine Sağlık" adlı albümün ilk klip şarkısı "Zalim" oldu. Prodüksiyonunu Böcek Yapım'ın, yönetmenliğini ise Gürcan Keltek'ın yaptığı Zalim, ünlü müzik kanalı MTV'nin dünya listelerine de bir numaradan giriş yaptı. İlk albümüyle büyük beğeni toplayan Yalın, MTV'de yayınlanan World Chart Express'te Norveçli ünlü şarkıcı Anastacia'yı geride bırakarak birinci oldu. Zalim'in ardından Murat Küçük yönetmenliğinde "Sonsuz Ol" ve "Günaydın" parçalarına klip çekimi yapıldı.

Müzik şirketi Universal Müzik'in Türkiye'den çekilmesi nedeniyle ilk albümü bir süre sonra yok satan Yalın, Bir Bakmışsın isimli ikinci albümünü 15 Nisan 2005'te Pasaj Müzik'ten çıkardı.

Yalın, müzik dışında tenis ve özellikle de futbol oynamaktan hoşlanıyor ve iyi bir forvet oyuncusu olduğunu söylüyor.
#14 - Ocak 20 2006, 11:09:04
İmzanız kural dışı.

fenerbahçe

biz ailece yalını  severiz ama en son albümü  çok  kötü  oldugu için  kimse sevmemeye bilir ama ben  seviyorum :ask :cicek :sopa
#15 - Ocak 20 2006, 12:30:35

Fenerli-cadi

yalın ın tüm şarkılarını severim,eski albümüde güzel yeniside ;)özellikle ben bilmem süperrrr

+1

bencedee bütün sarkilari güzell ama ilk albumu daha cok hosuma gitti.. ::)
#16 - Ocak 20 2006, 19:12:24

2005 YAZINA YALIN'DAN "BİR BAKMIŞSIN"

10 yeni şarkının yer aldığı albümün genel konseptinde kendi tarzını, yorumunu koruyan YALIN, albümün müzikalitesi, şarkı sözlerinin ve yorumunun gücüyle ilk albümünün üstünde yer alan bir projeye imza attı..

İlk albümünde olduğu gibi, Prodüktörlüğünü Selim Öztürk'ün yaptığı "BİR BAKMIŞSIN" da şarkıları düzenlenmesi ve kayıt aşamasında,
aynı ekip ve aynı ruhla çalışıldı. Tüm enstrümanların canlı olarak çalındığı albümün şarkıları, Aralık 2004 - Şubat 2005 tarihleri arasında Yalın, Selim Öztürk, Serkan Çeliköz, Burak Karataş, Ferhat Hasanoğlu tarafından düzenlendi.

Yaşamış olduğu duyguları, yürekten, hesapsız ve samimi olarak sözlere döken YALIN, büyülü ve pozitif  melodileriyle 2004 yılında olduğu gibi 2005 yılının da parlayan yıldızı olacak...

17 Nisan 2005'te çıkan yeni albümü ile Yalın, ilk albümünde belirlediği çizgisini bozmadan kalitesinden ödün vermeden yolunda ilerliyor.ve yalın yeniden mtv world chart express listesinde ben bilemm ve bir bakmışsınla .
#17 - Ocak 20 2006, 22:52:02
İmza kural dışı.

veee yalıncığın bi röpörtajı:
Tarih: 03-05-2004

Sabah Gazetesi

Başlık: Üç yıl önce albüm yapsaydım silinirdim

'Ellerine Sağlık' adlı şarkısı ile bir anda listeleri alt üst eden Yalın, hali, tavrı ve duygu yüklü şarkılarıyla kendi isminin de hakkını veriyor. Çünkü ifadesi, şarkıları ve görüntüsü de adı gibi yalın... Cosmopolitan Dergisi de mayıs sayısında, Yalın ile müziği ve hedefleri üzerine konuştu...

* Müzik yapmaya profesyonel olarak ne zaman karar verdin? 17-18 yaşımdayken karar verdim. O zaman bir tane şarkı yapmıştım 'Tüm Notalar Benim' isminde. Bu, profesyonelce yapılmış ilk bestemdi. İkinci albüme koyacağız inşallah. Bu şarkıyı 17 yaşımdayken yapmıştım ve profesyonelce bu işi yapmaya karar verdim. Ve 'demo'lar hazırladım. Daha fazla beste yapmaya, daha çok çalışmaya başladım.

* Popstar diye bir yarışma olacağını tahmin edememişsin belli ki... Ben o yarışmaya katılamazdım. Çünkü öyle bir cesareti kendimde bulamıyorum. Hiç bilinmiyorsunuz, bir anda insanların karşısına çıkıyor ve performansınızı sergilemek zorundasınız. İnsanlar sizi o anda tanıyor. O gün çok keyifsiz olabilirsiniz, çok yorgun olabilirsiniz ve bir anda elenebilirsiniz. Türkiye sizi izliyor ve dört jüri üyesi, sizi eleştiriyor. Ben hakikaten şu durumda bile o cesareti kendimde bulamıyorum.

* Müzikle ilk ilişkinin babanın gitar çalmasıyla başladığını söylüyorsun. Baban müzisyen mi? Babam müzisyen değil ama işten eve geldiği zaman akşamları rahatlamak için gitarını eline alıp çalardı ben 4-5 yaşındayken. Ben öyle yetiştim. Enrico Macias şarkıları çalardı. Aslında kendini dinlendirmek, kafasını boşaltmak için çalardı.

* Çalmaya 17 yaşında başlamana rağmen, albüm için niye bu kadar çok bekledin? Depremden sonra 2000 yılında başlayan ekonomik kriz ve müzik sektörüne bunun yansımaları zor anlar yaşattı. O zaman da koşturuyordum elimde demo'larımda... Albüm yapmak istiyordum ama ama o günün ortamında piyasada yeni bir ismin kabul görmesi çok kolay değildi. Şans vermek istemiyorlardı çünkü riski vardı. En ünlü isimler bile az satıyordu. İnsanların cebinde kasete verecek para yoktu. Bu yüzden prodüktörler de albüm yapmaya yanaşmıyordu. Ben bunu çok normal karşılıyorum ve her işte bir hayır varmış diyorum. Belki üç sene önce çıkartsaydım bu albümü on bin satıp silinecektim.

* Şarkılarına dönersek, albümün çıkış şarkısı 'Ellerine Sağlık'. Ama 'Günaydın' da sıkı favoriler arasında... Evet bu şarkı çok istek alıyor. Bu kadar kısa bir zamanda o şarkının bu kadar çok istek alacağını açıkçası hiç tahmin etmiyordum. 'Günaydın', internet sitesinde ve bana gelen e-mail'lerde de 'Zalim'dan sonra en çok istenen parça.

* Şarkı sözlerin çok duygusal. Romantik biri misin? Duygularımla yaşayan, duygusal bir insanım. Bu da romantizm oluyor galiba. Yaşadığım olaylardan dibine kadar etkilenen biriyim. Dolayısıyla bu albüme de yansıdı.

* Kimi ya da kimleri düşünüp yazdın bu şarkıları? Kalbini acıtan biri mi oldu? O şarkılar hayatımın bir dönemini yansıtıyor aslında. Bunun sonucunda da aşk konulu bir albüm oldu. Aşkın içinde acı olduğunu düşünüyorum. Aşktan bahsedeceksek eğer, acıdan da bahsetmemiz gerekir. Bu yüzden hep böyle şarkılar oluştu. Bunlar yaşanmış şeyler yani. Belki bir sonraki albüm çok neşeli olabilir şimdiden bilmiyorum...

* Bir anda tanındın. Herkes seni konuşuyor, üstüne geliyor belki. Kendini nasıl hissediyorsun? Hazırlıklı mıydın böyle bir ilgiye? Albüm üzerine, müzik üzerine sorulacak sorulara hazırlıklıydım, cevapları da doğal olarak var bende. Ama yapmadığım şeylerle ilgili haber çıkıp, bunlar üzerine sorular sorulduğu zaman, işin magazin yanına hiç hazırlıklı değilim. Elimden geldiğince de uzak durmaya çalışıyorum. Bunun biraz da elimde olduğunu düşünüyorum. Sonuçta bir akşam dışarıya çıktığınızda gazetecilerin nerelerde olduğunu bilirsiniz. Oralara gitmezseniz, malzeme de olmazsınız...

* Sokakta tanınıyor musun? Evet. Yaptığınız işle tanınıyor olmak hoş bir şey. Sokakta görenler 'Zalim' diyor. Ben de bunu istediğim için buradayım. Sokakta çevirip şarkılarımı beğendiklerini söylüyorlar.

* Kenan Doğulu'ya benzetilmeye ne diyorsun? Birine benzetilmem çok doğal. Çünkü İstiklal Caddesi'nde yürüyorsunuz, bangır bangır bir şarkı çalıyor. Yeni birinden beklemiyor insanlar bunu ve sonuçta tanıdıkları birine benzetiyorlar. Ben gitar çalıyorum, beste yapıyorum. Kenan Doğulu'ya benzetilme sebeplerim bence bunlar. İkimiz de elimizde gitarla şarkı söyleyen insanlarız.

* Tam olarak hedefin ne? Popstar mı, kendi halinde şarkıları dinlenen bir müzisyen olmak mı? Benim kısa ve uzun vadede hedeflerim var. Kısa dönemdeki hedefleri ulaşmadan, uzun vadeli hedeflere ulaşamıyorsunuz. Kısa dönemde Türkiye'yi gezip, konserler verip albümümü tanıtmak istiyorum. Hedefim insanların kalbinde ve beyninde bir yere oturmak. Bu işi de konserlerle yapabileceğimi düşünüyorum. Uzun dönemdeki ilk hedefim ise ilk albümümden daha iyi bir albüm çıkarmak...
#18 - Ocak 20 2006, 22:53:58
İmza kural dışı.

bide yalın fanları:
        onun hayranlarına onun hakkında neler düşünüldüüne www.yalin.gen.tr
        ve onu resmi sitesiwww.yalinonline.com
(yalinonline.com da yalının kliplerini falan izleyebilirsiniz,tabi üye olmak şart.bide size gelen şifreyi hatırlamak.....:)
#19 - Ocak 20 2006, 22:58:06
İmza kural dışı.

yaa ben yalını çoook sewiorum genelde pop dinlemem ama çok tatlı yaa...bebek yüzlü...bence eski albümüde yeni albümüde çook güsel harikasın yalın!!! :ask
#20 - Ocak 21 2006, 14:03:55
yoksa yiteN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLDiN seN??...
kaybedeN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLdiN seN??... 

ben pek pop dinlemiorum ama yalın çok tatlı sesi de güzel ya bence zaten takıntılı olmak yanlış yok ben bunu hayatta dinlemem pop yapıo falan die varsa sevgi olan duyguyu örf bas etmei doğru bulmuorum meleklerin sözü var şarkısı bence çok güzel sora zamansız geldin biraz ben de tam ağlıyodum lu bi şarkısı var o da süper cici çocuk severim kendisini 8)
#21 - Ocak 22 2006, 19:06:17
çarşı burda.Nerde?Aha burda

YaLın I SuaN taNımaımızı sagLıYan OLayı Kusursuz bi şekIldea biLen varsa anLatabiLirMüü..
yalın kendi halinde bi insandı.ilk albümünü çıkardıı sıralar pek fazla kitlesi yoktu zaten onun fazla açılma istei de yoktu.daha sonra kimseler farkına warmadan iki klip çekildi, yayınlandı, beğenildi.yalın türkiye de çok az tanınırken mtv onun world chart express listesinde birinci yaptı.we yalının hedefleri arttı.tam o batış sırasında zalim çok tuttu ve insanlar bu albümü almak istediler..fakat ellerine sağlık albümünü çıkarttıı universal battı.o bu durumda bile hayranlarına korsan yollada olsa ulaşmak istediini söledi.tabi yalın hala türkiyede bi sanatçı olarak bilinmiodu.ikinci albüm hazırlıklarını yaparken bi yandan daha çok kitleye ulaşmak için ellerine sağlıktan günaydın adlı parçaya klip çekti.veeeee yalın ikinci albümüyle piyasaya çıktıında  büyük bi patlama yaşandı.işte bu yalını tanımamızı sağlayan en büyük olay oldu.ayrıca;
yalın ortaokul ve lisede gitar dersleri aldı.çocukluundan kalan müzik sevdası böylece gelişiyodu.lise yılarında aşklarına şarkılar yazmaya başladı ve biraz daha ileri giderek besteler yaptı.aslında yalın her ne kadar nişantaşı çocuu densede o sırf zalim demosu için onlarca şirket dolaştı ve red aldı.sonunda kargodan tanıdıımız selim öztürkle karşılaştı.selim ona universal i ayarlamayı başardı(tabi yetkilerini kullanarak diil!)ve albümün aranjörlüünü de üstlendi.
              yalını tanımamızın onun müzik hayatını tanımasının kısa hikayeleri bunlar ve tabi bunların içinde daha yüzlercesi.ayrıyetten yalının çok fazla tutmasının nedeni sadce sevimli olması :ask diil birazda canlı sölemesinden ve detone olmamasından ayrıca kötü alışkanlıklarının(çapkınlıı saymayın)olmamasından kaynaklanıo.
AMA BN ONU O OLDUU İÇİN SEVİYORUM :ask :ask,BU DÜNYAYA HAKİKATEN GEÇ GELDİK!!!! :( :(
#22 - Ocak 23 2006, 02:25:39
İmza kural dışı.

bence herşeyile süper!!! :cicek :cicek
#23 - Şubat 12 2006, 23:22:39
İmza Kural Dışı

T!Z!C!K

pop müzik dinliyosanız hayran oluncak adam bence kendi dalında başarılı
#24 - Şubat 13 2006, 16:08:56

yalından gerçekten güzell bi sevgililer günü hediyesi!yalın bi başmışsın albümündeki şarkılardan en çok keşke yi övmüyodu.ve yarın tüm müzik kanallarıyla birlikte www.yalinonline.com da keşke şarkısının klibi dönmeye başlıycak!hayırlı olsun derim yalından bana güzel bi armağan oldu siz ne düşünürsünüz bilmem.
bide yalına popstar dienleri engelleyin lüütfen!!!çünkü o önemli biri ve sanatçı popstar lık gibi rütbeye ihtiyacı yokkkk!!!!!! :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :ask :love :love :love :love
#25 - Şubat 13 2006, 20:09:01
İmza kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.