Alternatifim Cafe

Mark Ronson

Discussion started on Sanatçılar - Gruplar

Meşgul adam Mark Ranson ve bu sene çok fazla duyduğumuz, daha da duyacağımız iri ses Amy WineHouse'tan yeni bir çalışma. Mark Ranson Amy WineHouse, Lilly Allen ve Robbie Williams gibi isimler için prodüktörlük yaparken kendi şarkılarını da oldukça iyi hazırlıyor. Eski klasikleri Amy Winehouse, Ol' Dirty Bastard, Daniel Merriweather ve Kasabian gibi isimlerin yardımıyla yeniden yorumlayan Ranson taze ve eğlendirici melodileriyle kuşkusuz bu yazın gözde isimlerinden birisiydi. Valerie'nin yeniden yorumu gerçekten neşeli ve orjinalinden daha iyi olmuş.
#1 - Ekim 11 2007, 17:41:11
« Son Düzenleme: Ekim 11 2007, 17:44:20 Gönderen: prettyangel »
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

Portishead'in kurucusu Geoff Barrow, Mark Ronson'ın müziğini eleştirdi ve Barrow'a cevap Ronson cephesinden gecikmedi!

Geçtiğimiz günlerde Barrow, ünlü prodüktör Mark Ronson'ın müziğini aşağılayarak şunları söylemişti: "Son derece kibar ve iyi şarkıları nasıl oluyor da iğrenç funky bir hale sokup 'süpermarket şarkısı'na çeviriyor ben anlamıyorum. Müzik endüstrisi bazen bazı şarkıların remikslenmesini ister. Ronson'ın bir Bob Dylan şarkısını da garip bir hale soktuğunu duydum. Önemli olan böyle bir projeye 'hayır' diyebilmek. Ne yani, şimdi de sırada Nirvana ve Bob Marley mi var!?"

Bu ağır eleştirilere Mark Ronson'dan cevap gecikmedi. MySpace sayfasında Barrow'a cevap veren Ronson bu tartışmayı da daha da uzatacağa benziyor: "Sevgili Geoffrey. Hakkımda yazdığın aşağılık yorumları okudum da, neden benim müziğimle ilgilenmek yerine biraz dönüp kendine bakmıyorsun. Belki aklın başına gelir ve 90'larda yaptığın o 'muazzam' sound'a geri dönersin. İşte o zaman şarkıların yeniden süpermarketlerde çalacak kadar popüler olur , kim bilir."

#2 - Ekim 11 2007, 17:43:36
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

paylaşım için saol..
#3 - Ekim 11 2007, 18:22:51
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.