Alternatifim Cafe

Yardımcı Olurmusunuz?

Discussion started on Merak Ettikleriniz

merak ettiğim bir şey var
mesela nikahınız olmayan biriyle ilişkiye girdiniz ,daha sonra o kişiyi nikahınıza almanız günahınızın affedilmesini sağlar mı?
#1 - Eylül 15 2007, 14:58:00

merak ettiğim bir şey var
mesela nikahınız olmayan biriyle ilişkiye girdiniz ,daha sonra o kişiyi nikahınıza almanız günahınızın affedilmesini sağlar mı?

bay ve bayan  zinanın cezasından evLenmekLe kuRtuLamaz..

tekRaRLamamak üzeRe tövbe ediLmesi şaRttıR..
şunu unutmamaLı ki ALLah'u TeâLa  diLediğini affedendiR..

#2 - Eylül 15 2007, 17:30:33
bir varmI$
bir yokmu$

beyza-nur

düsünüyorumda cok mantıksız zaten
önce zina et eglen nefsini tatmın et sonra zaten onla evlenirim diye kendini avut...
onca genclerimiz kendini muhafaza etmek Allahın rızasından ayrılmamak hükümlerine uymak icin keniyle nefsiyle seytanla savasırken adil olan Rabbim buna ne denli müsade edebilir ki
Tabii lnsan ümidini kesmemeli rahmetine sıgnmalı...sonsuz merhamet sahibi rabbım elbette affeder fakat günahin kefareti ne denli olabilir bilmiyorum
En dogrusunu bilen Allah c.c.dur
#3 - Eylül 15 2007, 17:52:29

kız tarafında günahı nedir bilmem ama bir erkek bir kızla zina edip onu nikahına alsa bile o kızın o erkek üzerinde hakkı olacaktır
diye biliyorum yanlış değildir umarım...
#4 - Eylül 22 2007, 14:34:48
BİR HİLAL UĞRUNA YARAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.
Derken Mehmet Akif bizi düşündümü acaba.
herşey hilal uğruna.

konu içinde yardım alsam umarım ayıp olmaz...
zenciri kardeş benim sorunum...
aynı bu konu içindede var...ama ben yemin etmiştim ilk yaptığım benim karım olacak diye ve benden ayrıldı.ne yaptıysam geri dönmedi.bilmem anlatabildiimmi ben yeminimi tutamadım ama benim suçum yoktu o bıraktı...ve bunun üzerine ben birdaha yemin ettim birdaha ona dokunmayacağım diye...
burtda benim günehım varmıdır varsa derecesi nedr.
biraz saçam oldu ama napim kimseyede diyemiyodum kendimde çıkamadım işin içinden.
#5 - Eylül 22 2007, 14:39:38
herşey hilal uğruna.

efendim..

hadisi şeRif :

"Sakın biR adam biR kadınLa tenhaLaşmasın. Çünkü muhakkak üçüncüLeRi şeytan oLuR."

BinaenaLeyh yabancı eRkek ve kadınLaRın tenhaLaşmaLaRı, konuşmaLaRı ve biRbiRine bakmaLaRı, -sonRadan aRaLaRında nikah oLsa dahi- haRamdıR. Çünkü sonRaki nikah, önce oLan gayRı meşRûu, meşRûa çeviRemez..

dünyanın binbiR tüRLü haLini göze aLaRak, mümkün oLduğu kadaR yemin etmekten kaçınmaLıyız..
sen yeminini düşünüosun sanıRım ama oRtada biR zina vaR..

benim suçum günahım vaRmıdıR demişsin ki..
hayıR demesi biRaz zoR biR soRu oLmuş..

tövbe etmeLisin..
kabuLunu ALLah biLiR..

seLametLe..
#6 - Eylül 22 2007, 16:25:07
bir varmI$
bir yokmu$

birde burda bahsettiğim zina sadece öpmekti.keşkem yapmasaydım dediğim bişe.
yardımın için sağol ama benim kafama takılan bu yeminimi tutamamdı.
elimden geleni yaptım olmadı.
efendim..

hadisi şeRif :

"Sakın biR adam biR kadınLa tenhaLaşmasın. Çünkü muhakkak üçüncüLeRi şeytan oLuR."

BinaenaLeyh yabancı eRkek ve kadınLaRın tenhaLaşmaLaRı, konuşmaLaRı ve biRbiRine bakmaLaRı, -sonRadan aRaLaRında nikah oLsa dahi- haRamdıR. Çünkü sonRaki nikah, önce oLan gayRı meşRûu, meşRûa çeviRemez..

dünyanın binbiR tüRLü haLini göze aLaRak, mümkün oLduğu kadaR yemin etmekten kaçınmaLıyız..
sen yeminini düşünüosun sanıRım ama oRtada biR zina vaR..

benim suçum günahım vaRmıdıR demişsin ki..
hayıR demesi biRaz zoR biR soRu oLmuş..

tövbe etmeLisin..
kabuLunu ALLah biLiR..

seLametLe..

#7 - Ekim 11 2007, 14:20:51
herşey hilal uğruna.

Yeni!
konu içinde yardım alsam umarım ayıp olmaz...
zenciri kardeş benim sorunum...
aynı bu konu içindede var...ama ben yemin etmiştim ilk yaptığım benim karım olacak diye ve benden ayrıldı.ne yaptıysam geri dönmedi.bilmem anlatabildiimmi ben yeminimi tutamadım ama benim suçum yoktu o bıraktı...ve bunun üzerine ben birdaha yemin ettim birdaha ona dokunmayacağım diye...
burtda benim günehım varmıdır varsa derecesi nedr.
biraz saçam oldu ama napim kimseyede diyemiyodum kendimde çıkamadım işin içinden.

bence en büyük hata araya imam nıkahi olmadan birisine sahiplenmen ve arada haram yokmus gibi nefsinin oyununa gelmen
bence Allah c.c. daha iyi bilir ama günahının bedelini ona kavuşmamanla  sana verdigi acıyla ödüyorsun veya ödemissindir...
 insallah aklın başına gelmistir  hatanın farkındasındır ve Rabbimin rahmetine sıgnmana vesile olmustur...

birde haramlar ilk başta insana cok cazibeli gelir iman güclü degıl ise ve irade zayıf ise maglup düsersin fakat hicbir zaman unutmayın ki Allahın verdigi sınırlar aşıldıgı vakit onun acisını pismanlıgını yaşayacaksınız....

selametle kardeş

Rabbim yar ve yardımcın olsun...

#8 - Ekim 13 2007, 15:02:43
« Son Düzenleme: Ekim 13 2007, 15:11:51 Gönderen: Sahranur »
www.tevekkul.com

Dostluğun ve kardeşliğin pekiştiği ortam

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.