Alternatifim Cafe

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Konu Dışı / Ynt: Muhabbet Bahçesi
« Son İleti Gönderen: D.a.w.n Ekim 18 2017, 22:31:11 »
Seneler sonra herkese tekrardan merhaba. Kimler kaldı acaba...
2
Konu Dışı / Kızının kıyafet telaşıyla kafayı yiyen komşum
« Son İleti Gönderen: Sibel Çiçekçi Ekim 18 2017, 09:25:35 »
Merhaba arkadaşlar,
Bu günlerde dikkatimi çeken bir şey var da onu sizinle paylaşmak istedim. Önceleri pek de önemli olmayan bebek giyim ya da çocuk kıyafet ürünleri inanılmaz bir moda akımı başlatmış durumda. Bu bebek giyim falan gerçekten eskiden bu kadar önemli değildi. Anneler daha çok kendi kıyafetlerine özen gösterirlerdi ve eğer bir yarış olacaksa bu kendi kıyafetleri aracılığıyla olurdu. Şimdilerde resmen çocuklarının kıyafetlerini yarıştırıyorlar.
Benim de böyle şeylerle alakalı pek bilgim yoktu aslında. Komşum geçen sene doğum yaptı e biz onunla bayağı samimi olduğumuz için ondan görüyorum ben de.  Çocuğu doğduğu zaman mutluluktan uçmuştuk. Kızı olduğunu görünce daha bir sevinmiştik. Daha bıcır bıcır oluyor biliyorsunuz kız çocukları. Zaten bir iki aylık olunca biz hemen kız bebek kıyafetleri almaya başlamıştık dolu dolu. Sonra baktım bu komşu iyice çıldırdı. Bütün birikimini her şeyini bu çocuğa yatırmaya başladı. Niyeymiş elalem ne dermiş. Bebeğine bakamıyor, doğru düzgün giydiremiyor dermiş. İyi de bir sürü kıyafeti var dediğim de de ters cevap alıyorum
Bir gün gittim bunların gün toplantısına baktım komşumun akıl yapısında bir sürü kadın. Hepsi çocuklarını kıyafetleriyle yarıştırıyor. Yok çocuğun pantolununu nerden aldın, yok hangi markaymış, o marka iyi değilmiş, %100 pamuk olmalıymış falan filan. Ay delirdim resmen. Ne diyeceğimi şaşırdım. Sinir olup erkenden kalktım. Acaba diye düşündüm sonra... acaba ben de anne olsam böyle gereksiz ve saçma telaşlara kapılır mıydım? Ya da evleneceğim insan ya böyle bir insansa? O zaman onunla nasıl bir hayat sürebilirdim?
Sizce bu durumla başa çıkmamın ve komşuma yardım edebilmemin bir yolu var mı?
3
Müzik Dünyasından Haberler / Serdar Ortaç Cımbız şarkısı geliyor.
« Son İleti Gönderen: veliokur Ekim 17 2017, 15:05:23 »

Yılların eskitemediği Serdar Ortaç yeni albümü olan Cımbız ile geliyor. 12 şarkılık albümün isim şarkısı da adını albümün adından alıyor. Albümde 2 adette Yıldız Tilbe'nin bestelediği şarkı mevcut, tüm bunların yanında Havalı Yarim şarkısını da beraber söylemişler. Albümü iTunes'den dinleyebiliyorsunuz, galiba spotify üzerinden de erişilebilir duruma geçmiş. Ayrıca Serdar Ortaç cımbız şarkı sözlerini eşi Chloe Loughnan için yazmış. Eğer şu aralar yeni bir şarkı arıyorsanız bir şans verin derim, seveceğinize inanıyor ve yorumlarınızı bekliyorum.
4
Konu Dışı / Takı Tasarımındaki İncelikler
« Son İleti Gönderen: Sibel Çiçekçi Ekim 13 2017, 10:52:20 »
Kolyen ne güzelmiş. Nerden aldın?
- Kendim yaptım.
- Vaaaay.
Gibi diyaloglar son zamanların sık duyulanları arasında yer alıyor. 15 lira vereceğiniz bir kolyeyi evde kendi imkanlarınızla 4 tl ye mal edebilirsiniz. Öncelikle şunu kabul etmek gerek; takı tasarımı ve yapımı ince iş. Sabır istiyor. Minicik detaylar, el işçiliği, malzeme arama telaşı, yorgun gözler ve parmaklar, masabaşı mesaisi... Bu listeyi dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Göz korkutma faslından sonra hala takı tasarımı merakınız sürüyorsa, biraz da keyifli taraflarından bahsedelim:) Ya da altın kolye modellerii için başka konulara bakabilirsiniz. :)
Başlıyoruz:)
Tamam, takı tasarlamak, yapmak, takmak en eğlenceli hobilerden biri. Ama, ister istemez, bir noktadan sonra çekmeceleriniz takılarla dolup taşarken, cüzdanınız da tam takır kuru bakıra dönecektir. E ne de olsa malzemeler çok ucuz değil ve uygulamadan öğrenmek olmaz. O zaman biraz da tasarladığınız takılardan nasıl para kazanabileceğinizden bahsedelim.
İlk seçenek, eski usülle satış yapmak: tezgah. Belediyelerle görüşüp gerekli izinleri alarak (Aman zabıtalara dikkat!) bir tezgah açabilirsiniz. Bir yandan üretir bir yandan da satarsınız. Fikir edinmek için önce takı tezgahında satış yapan kişilerle görüşmenizi öneririz. Çünkü bazen isimli altın kolye benzeri bir şeyler de safi boncuklardan hazırlanabiliyor. Mesela bakın bunu kimse bilmez :)

"Ben satış yapamam, para hesabı bilmem, müşteriden anlamam" diyenlerdenseniz, ürettiğiniz takıların satışını yapan tasarım dükkanlarında veya bijuterilerde satılması için teklifler götürebilirsiniz. Beğendiğiniz ve müşterisi olduğunuz dükkanlardan başlamak mantıklı olacaktır. Takılarınızı atın çantanıza ve dükkanları gezerek vitrinlerinde size yer ayırıp ayıramayacaklarını sorarsanız mutlaka bir şey çıkacaktır.
5
Konu Dışı / Eski arkadaşlar toplantısında ne giymeliyim?
« Son İleti Gönderen: Sibel Çiçekçi Ekim 12 2017, 09:45:37 »
Arkadaşlar merhaba,
Bu hafta sonu liseden arkadaşlarımızla Sapanca'ya gitmeye karar verdik. Hepimiz evlendik barklandık tabi ama aramızdaki bağ hiç kopmadı lise grubumuzla. Yılda bir kere böyle toplaşıp bir yerlere gideriz biz de işte. Bu sene de Yeşili ile ünlü olan Spanaca'yı belirledik. Gezimiz günübirlik olacak yani sabah gidip akşam geleceğiz. Kahvaltı öğlen yemeği ve akşam atıştırmalıkları orada yapılacak tabi. Genel olarak Sapanca bölgesi ise gölü, ormanları, vadileri, akarsuları,dağ köyleri ve her yerden yeşil fışkıran müthiş doğasıyla çok güzel bir yerdir bilen bilir. Ama geçen sene oraya giderken şık sade bir elbise giymiştim. Havalar bayağı soğuktu onu hesaba katamadım işte. Ama bu sefer yine aynı dönemde gidileceği için o zaman çok üşümüştüm ve bu sefer üşümek istemiyorum açıkçası. Üzerime bir bayan kaban alacağım kesin. Ancak başka ne giyeceğim konusunda sizden yardım almak istedim.

Bu sefer elbise giymeyi düşünmüyorum kesinlikle. Çünkü geçen sefer doğa orman derken hep takılmalarıyla uğraşmıştım elbisemin. Bu sefer ne giyeceğim konusun da kararsızım. Spor giyinmek istiyorum ama biraz kilo aldım ve iyice daraltacak taytlar falan giymek istemiyorum. Daha ziyade hem spor hem de günlük bir şeyler olsun istiyorum. Mesela bir pantolon üzerine çekilecek bir bbayan gömlek nasıl olur sizce. Böyle uzun spor gömleklerden ama. Öyle dar iş gömleklerinden değil.  Mavi kareli, geniş kesim bir gömleğim var öyle. Altına da spor bir ayakkabı içine de beyaz bir bluz düşündüm. Şimdi yılda bir kere buluşan bir topluluk olarak akıllarında kötü yer edinmek istemiyorum. O yüzden burada bu konuyu açtım. Başka aklınıza gelen bir kombin önerisi varsa lütfen paylaşın. Sanki benden başka herkes şıkmış gibi hissediyorum onların arasında. Sanki herkes ne giyineceğini çok iyi biliyor da bir ben bilmiyormuşum gibi. Dolayısıyla sizden yani giyinmeyi bilen hanımlardan tavsiyeler bekliyorum.
Anlattığım kadarıyla nasıl bir şey istediğimi izah ettiğimi düşünüyorum. Gerisi sizin kıymetli tavsiyelerinize kaldı. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
6
Tv ve Diziler / Fi dizisiyle ilgili güncel haberler
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Ekim 11 2017, 12:37:52 »
Merhaba arkadaşlar,
Fi adlı diziyi izlemeyeniniz yoktur heralde artık. Çünkü nasıl ki gezi yazıları bloglarında çok gezilen bir yeri herkes biliyorsa, bu dizi de dizi dünyasında öyle:)  Türkiye’nin ilk online dizisi olan Fi bayağı ilk sezonla esti gürledi biliyorsunuz. Bu Hikâyenin Sadece İnanılamaz Tarafları Gerçektir.” Sloganıyla ilk anda merak uyandıran dizinin oyuncu kadrosunu da inanılmaz bir dörtlüden oluşuyor. Saplantılı bir kişilik olan psikoloji hocası Can Manay karakterini Ozan Güven; işine tutkulu bir dans okulu öğrencisi olan Duru karakterini Serenay Sarıkaya; müzik konservatuvarında akademisyen olan ve öğrencisi ile aşk yaşayan Deniz karakterini Mehmet Günsur ve yaptığı bir haber araştırması ile bir anda hayatı değişen, inatçı gazeteci karakterini ise Berrak Tüzünataç canlandırıyor.
Ama son dönemlerde Serenay Sarıkaya nın diziden ayrılacağı yönünde sinema haberleri çıkmıştı. Ben inanmak istemedim. O kız dizinin bel kemiği. Ama açıkçası bilemedim :) Başarılı bir pazarlama stratejisi izleyip, bu başarıyı devam ettiren bir yapım olan “Fi” ülke sınırlarını da aşmayı planlıyor. Birçok konu da ilkleri yapan dizi, aslında farklı birçok sektörde hem hareketliliğe sebep oldu hem de eminiz kafalarda farklı ışıklar yaktı. Yeni bölümlerde ne olacağını merak ettiğimiz kadar bu taze ve etkileyici stratejilerin daha nerelerde kullanılabileceğini görmeyi dört gözle bekliyoruz. Biraz uyuz da oluyor insan izleyince. Neyse yeni haberler aktaran siteler olursa bilgi verin. 
7
Oyun Genel / 2017 Yılının Sonuna Kadar Çıkacak Oyunlar!
« Son İleti Gönderen: melisaozl Ekim 10 2017, 15:13:44 »
2017 yılının sonuna doğru yaklaşırken oyun dünyasında ki hareketlilik ve rekabet hız kesmeden devam ediyor. AAA kalite oyunların çıkışına kısa bir süre kala oyun dünyasında ki meraklı bekleyiş devam ediyor.
[/size]

Oyun severler tarafından beklenen onlarca oyun bu yıl sonuna kadar piyasada ki yerini almış olacak. Son yıllar da oyun dünyasında ki rekabet beraberinde kaliteli oyunların piyasaya çıkmasına da ortam hazırlıyor adeta. Konsol, bilgisayar ve mobil oyunlar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Kısaca oyunlar günümüz de hayatımız da hayati bir önem taşıyor.
kaynak: https://www.turkmmo.com/2017yilinin-sonuna-kadar-cikacak-oyunlar-h62788.html
8
Konu Dışı / Grammy takı çılgınlığı
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Ekim 10 2017, 10:38:50 »
Merhaba arkadaşlar,[/size]Müzik dünyasının saygın ödülleri arasında yer alan ve bu yıl 57. düzenlenen Grammy Ödülleri 8 Şubat'ta sahiplerini bulmuştu. Kimileri pırlantalarla gelirken kimileri sade bir isimli altın kolye ile gelmişti. Meraklıları bilir. Törene damgasını vuran yılın en iyi sanatçısı dahil 4 ödüle layık görülen İngiliz Sam Smith oldu. Beyonce de geceden 3 ödül ile ayrıldı. 'Drunk in Love' şarkısı ile yılın en iyi R&B şarkısı ödülünü 33 yaşındaki Beyonce aldı. Ödül konuşmasında kocası Jay Z ve kızları Blue Ivy'e teşekkür edip onları içten sevdiğini söyledi. Beyonce, Grammy ödül töreninde yaklaşık 10 milyon$ değerinde mücevher giydi. Performansını gösterirken üzerinde 150 carat değerinde mücevher taşıyordu. 'People' dergisine göre Lorraine Schwartz marka takı takan Beyonce, toplam 100 carat pırlanta ve 50 carat zümrüt yüzük ve buna ek olarak 80 carat zümrüt ve pırlantalı küpe taktı.Ben de o küpelerden istemiştim gelin olunca takmak için ama hiçbir yerde bulamıyorum. Bari dedim onun benzeri olan altın kolye modelleri bakayım ama onu da bulamadım. Yeşil taşlı kolye satan bir yer var mı bildiğiniz?
9
Konu Dışı / Evimde Yaptığım Tadilat
« Son İleti Gönderen: aslihanavci Ekim 09 2017, 09:57:13 »
Arkadaşlar bilenleriniz vardır. Bu yaz kendi imkanlarım ile aileme bir ev yaptırdım. Sıfırdan herşeyi bana ait olan bir bina. Bir konudan bahsetmek istiyorum. Normalde herşey tamamdı. Fakat biraz cimrilik edip evin elektrik tesisatını ucuz malzeme ile döşedim. Neyse ki yolun başındayken durumu farkedip sonradan geri dönüşü olmayan bir yola girmedim. İlk aldığım malzemeler alakasız, bilinmedik bir markaydı. Bu sefer paraya kıyıp evin tüm elektrik aksamını Schneider Electric ürünleri ile döşedim.
Bazı konularda cimrilik yapmamak gerekir. Geç olsa da bunu anladım. Siz de bu konuya dikkat edin derim.

10
Yabancı Sanatçılar- Gruplar / Ynt: billy fury im lost without you
« Son İleti Gönderen: butterflysong Ekim 08 2017, 16:22:20 »
Şarkı çevirilmiştir. Arama motoruna şarkıcı bölümüne billy fury yazarsanız bulabilirsiniz.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10