Alternatifim Cafe

"Taraftarımız çok çılgın"

Discussion started on Beşiktaş

Fink taraftarımız için ''Gerçekten çok çılgınlar. Muhteşem olduklarını zaten biliyordum, ama Catania ve Fenerbahçe maçlarında bunu görmüş oldum." dedi.

Beşiktaşımızın Alman futbolcusu Michael Fink, Turkcell Süper Lig'de bu sezon da şampiyon olmayı hedeflediklerini söyledi.

Fink, Beşiktaş Kulübü'nün çocuklara yönelik her ay çıkardığı ''Yavru Kartal'' dergisinde yer alan röportajında, en büyük hedeflerinin bu sezon da, diğer sezonlarda da şampiyonluğa ulaşmak olduğunu belirterek, ''Takım ruhunu koruduğumuz sürece bu hedeflerimizde zorlanmayacağımıza inanıyorum'' dedi.

Alman oyuncu, takım ruhunun başarıda çok önemli olduğunu ifade ederek, ''Beşiktaş'a ilk geldiğim günden itibaren bu ruha şahit oluyorum. Hem hocalarım hem arkadaşlarım hem de tesis çalışanları bana hep dostça yaklaştı. Burada kendimi çok iyi hissediyorum. Bu ruhu koruduğumuz sürece, hedeflerimizde zorlanmayacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yapılan maçta attığı golün kendisini mutlu ettiğini vurgulayan siyah-beyazlı futbolcu, şöyle konuştu:

''Sezonun ilk golünü atmam çok güzeldi. Bu gol takımımın öne geçmesini sağladı. Ama kazanamadığımız için de üzüldüm. Gol atarak kazanmayı tercih ederdim. Bu arada golün kimin tarafından atıldığının önemli olmadığını belirtmek isterim. Takımımızın kazanması her zaman için daha önemli.''

Mustafa Denizli ile çalışmanın nasıl bir duygu olduğu yönündeki soru üzerine Fink, ''Kesinlikle çok güzel bir duygu. Hem çok zeki, hem de çok tecrübeli bir hocamız var. Takım ruhuna önem veriyor. Zaten başarılı olmak için bunun gerekli olduğuna inanıyorum'' dedi.

Fink, ''Beşiktaş taraftarını nasıl buldunuz?'' sorusunu ise ''Gerçekten çok çılgınlar. Muhteşem olduklarını zaten biliyordum, ama Catania ve Fenerbahçe maçlarında bunu görmüş oldum. Eminim ki, sezon boyunca taraftarlarımız bizim için çok büyük bir itici güç olacak'' diye yanıtladı.

Alman oyuncu, mücadele edecekleri Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin önemine de değinerek, ''Şampiyonlar Ligi, Avrupa'nın en önemli, en köklü ve en başarılı kulüplerinin yer aldığı bir lig. Tabii ki her takım için zor. Şu anda rakiplerimizi bilmiyoruz. Kuralar çekildikten sonra daha net bir şeyler söyleyebiliriz. En büyük hedefimiz Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edip, Beşiktaş'a başarılar kazandırmak'' şeklinde konuştu.
Kaynak: Anadolu Ajansı
#1 - Ağustos 15 2009, 22:48:44
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.