Alternatifim Cafe

Karadeniz Fıkraları (Temel,Dursun Vs..)

Discussion started on Fıkra

PİRE
Temel hayvanları araştırma konusuna oldukça ilgi duymaktaymış. Birgün bu merakını
gidermek için laboratuarını kurarak çalışmalara başlamış. Örnek hayvan olarak
bir PİRE almış. Çok hassas aletler ile bu işe başlayan Temel, eline çok hassas
bir neşter alarak pirenin ayaklarının ucundan biraz kesmiş ve masanın üzerine
bırakmış ve pireye ZIPLA BAKAYIM diye seslenmiş, doğal olarak zıplayarak dolaşan
bir hayvan olan pire yarım yamalak da olsa zıplamış, o sırada Temel hemen
yakalayarak ayaklarının tamamını yontmuş ve masanın üzerine tekrar bırakarak
seslenmeye başlamış. ZIPLA BAKAYIM, ULA ZIPLASANA, ZIPLA BE HAYVAN. Fakat
ayakları kesilen pireden hiçbir hareket yok..... Temel hemen kalem kağıdı alarak
raporu yazmaya başlamış. PİRE incelendi. SONUÇ: "PİRE'nin ayakları kesilince kulakları duymamaktadır."
#51 - Haziran 07 2006, 18:50:39

Titanic battığında üç kişi kurtulur. (İngiliz,Fransız ve Temel)İngiliz sadece golf sopasını,
Fransız sadece golf topunu, Temel de hamsi konservesini kurtarabilmiş. Bunların
canları çok sıkılmış. Fransız hadi golf oynayalım demiş. İngiliz de katılmış.
Temel de çok sevinmiş sonra da benim hamsiyi yeriz ,ama ben nasıl oynandığını
bilmiyorum deyince ,çok kolay, Sopa, top ve delik lazım demişler. İngiliz: Bende
sopa var.Fransız: Bende de top var.Temel: Ben oynameyrum.

#52 - Haziran 07 2006, 18:55:06

Bir Fransız bir İngiliz ve bir de Temel bir gemi kazasından sonra ıssız bir adaya
çıkarlar. İngiliz kumsalda bir lamba bulur. Fransız bunun Aladdin'in lambası
olabileceğini söyler ve lambayı ovuşturur. Gerçektende lambadan bir cin çıkar.
"Ne dilerseniz dileyin benden" der. İngiliz "Ben ailemin yanına İngiltere’ye
gitmek istiyorum" der. Cin isteği yerine getirir. Sıra Fransız’a gelir. Oda
ailesinin yanına Fransa’ya gitmek ister. Onun isteği de yarine gelir. Sıra
Temeldedir. Temel biraz düşünür. Cin çabuk olmasını söyler. Temel etrafına bakar
ve cin'e dileğini söyler. "Arkadaşlarımda gitti ben bu ıssız adada yalnız kaldım
onun için arkadaşlarımı geri getirmeni istiyorum" der.
#53 - Haziran 07 2006, 18:56:18

Temel Londra'da otelin birinin odasında kara kara düşünüyor. 'Ulan' diyor, Ben aşağıdan içki isterken
Laz olduğum anlaşılır mı acaba? Geçiyor aynanın karşısına ve prova yapıyor...
__Bana bir viski,,,,,yok böyle anlarlar __Bana bir rakı......'yok' diyor 'böyle
de anlarlar.__Bana bir bira.... Tamam diyor böyle iyi anlamazlar.... Ve aşağıya
iniyor, masaya dirseklerini dayıyor ve sesleniyor. Barmen bana bir bira. Barmen
Temeli biraz süzdükten sonra soruyor: __Birader sen laz mısın? Temel _uuuy nasıl
anladın diyor;_burası resepsiyon da bar karşıda......!

#54 - Haziran 07 2006, 18:59:17

Temel kamyonuyla yokuş aşağı
inerken freni patlar ve kamyonu son sürat gitmeye başlar, ve kamyon bir kavşağa
gelir temel bir bakar sağ tarafta pazar kurulmuş yüzlerce insan ,soluna bakar
bir tane çocuk. Pazara girip yüzlerce insanı öldüreceğine çocuğa çarpmayı tercih
eder. Ertesi gün gazeteler şöyle yazar TEMEL KAMYONUYLA PAZAR YERİNE GİRDİ 20
ÖLÜ 50 YARALI. Temele sorarlar niye pazara daldın? Diğer yöne gitmedin? -Temel
cevap verir -BENİM NİYETİM ASLINDA ÇOCUĞU EZMEKTİ. ÇOCUK PAZAR YERİNE KAÇINCA...

#55 - Haziran 07 2006, 19:01:08

Temel bara gitmiş. Geçmiş bir kenara oturmuş, biraz sonra bara bir adam girmiş
ve sıska uzun boylu bir adamın kafasının üstüne şişe koymuş, çekmiş silahı ateş
etmiş şişe paramparça ateş eden adam elini kaldırmış " I'am Pekosbill " demiş ve
çekmiş gitmiş. Daha sonra bara bir başka adam girmiş ve yine o sıska adamın
kafasının üstüne konserve kutusu koymuş çekmiş silahı ateş etmiş kutu paramparça
ateş eden adam elini kaldırmış."  I'am Redkit " demiş ve çekmiş gitmiş. Temel
bunları seyrettikten sonra dayanamamış eline bir elma almış ve o sıska adamın
kafasının üstüne elmayı yerleştirmiş çekmiş silahı ateş etmiş ve o ne adamı tam
anlının ortasından vurmuş. Temel'de elini kaldırmış ve I'am sorry demiş.
#56 - Haziran 07 2006, 19:06:52

Temel Dursun'a yatılı ziyarete gitmiş. Yemişler içmişler sıra
yatmaya gelmiş. Dursun: "Bak Temel, yatak odandan tuvalete gitmek için bizim
odadan geçmen gerekecek. Bu olmasın istiyorsan şimdiden tuvalete git de gece
gelmesin." Temel: "Tuvaletim yok. Merak etme, gelse de tutarım zaten." Bu
dialoğun ardından yatmışlar ama gece yarısı Temel fena halde sıkışmış. Yatak
odasından geçmek de istemiyor. Bakmış pencerede bir saksı içinde çiçek var.
Çiçeği toprağıyla birlikte çıkarıp hacetini gidermiş, toprağı tekrar yerine
koyup uyumuş ve ertesi sabah da çekip gitmiş. Aradan birkaç ay geçtikten sonra
Dursun Temel"i aramış telefonla: "Temel, nereye *** çabuk söyle, 4 ev
değiştirdik ev hala kokuyor"   

#57 - Haziran 07 2006, 19:08:04

Temel,Amerikalı ve Japon oturuyor. Birden bir telefon
çalar. Temel bakar çalan yeni aldığı cep telefonu değil. Amerikalıya bakmış
elini kulağına koymuş kendi kendine konuşuyor. Temel herhalde deli diye
düşünmüş. Meraktan sormuş. -Ağabey sen deli misin nesin kendi kendine konuşuyorsun.
Amerikalı -Bizdeki teknoloji sizdekinden gelişmiştir. Elimize bir mikrochip
koyup konuşuyoruz. Temel düşünmüş acaba kendi telefonunun modası geçti mi diye.
Oysaki o kadar da para vermişti son model diye. Bozulmuş haliyle. Bir daha
çalmış telefon. Bakmış Temel in telefonu değil. Amerikalının da değil. Bakmışlar
ki Japon kendi kendine konuşuyor.Temel gülmüş. Konuşma bittikten sonra
sormuşlar. –Deli misin sen arkadaş diye. Japon da kendi teknolojilerinin
dünyadaki en gelişmiş teknoloji olduğunu söylemiş. Ağza ve kulağa bir chip
koyarak konuştuklarını söylemiş. Temel ile Amerikalı bozulmuş.Kazıklanmanın
verdiği moral bozukluğu ve sabah yediği kuru fasulyeyle soğanın etkisiyle bir gaz
bombası atmış. Amerikalı ile Japon sormuşlar Temele -Kardeş ne yaptın sen demişler o neydi? Temel de -Fax çektim demiş!!!!.   

#58 - Haziran 07 2006, 19:12:58

AĞAÇLARADAN GÖREMİYORUM   
Temelle Dursun ormanda yürüyorlar.Bir ara Temel Dursuna sesleniyor :   
-Dursun ormanın güzelliğine bak.   
Dursun:   
-Ağaçlardan göremiyorum ki
#59 - Haziran 07 2006, 19:14:32

ANLAMLI ANLAMLI   
Karadenizlinin biri hemşerisine anlatıyor :   
-Dün belediye otobüsüne bindim; yan koltuktaki adam bilet almamışım gibi bana anlamlı anlamlı baktı.   
-Sen ne yaptın?   
-Bende bilet almışım gibi anlamlı anlamlı ona baktım.

#60 - Haziran 07 2006, 19:18:39

noşut
temel afrikaya safariye gitmiş. ilk günün sonunda gece otelin lobisinde avcılar konuşuyormuş. İngiliz ben bugün 1 gergedan vurdum demiş. fransız ben de 1 aslan vurdum demiş. temel de ben de 1 noşut vurdum demiş. İngilizle fransız anlamamış ama cehaletleri belli olmasın diye de sormamışlar. Ertesi gün yine ava gidilmiş gece yine toplanmışlar. ingiliz ben 2 kaplan vurdum demiş. fransız ben de 1 fil vurdum demiş. temel ben 4 noşut vurdum demiş. ingiliz dayanamamış sormuş. kusura bakma ama noşut nasıl birşeydir. bunca yıllık avcıyım hiç duymadım. temel de ben de ilk defa burda gördüm. kara kara birşeyler insana benziyorlar. ellerini kaldırıp no şut no şut diye bağırıyorlar demiş. not: no şut = no shoot = ateş etme
#61 - Haziran 07 2006, 19:20:45

temele sormuşlar:
-güzelmi olmak istersin yoksa aptal mi?
-temel:aptal olmak isterim demiş.
-neden demişler
temel: güzellik geçicidir demiş
#62 - Haziran 07 2006, 19:29:36

Temel yolda giderken senet bulur ve gider öder. Daha sonraki bir gün yolda yine bir senet bulur ama sonu bol sıfırlıdır.Bunu gören Temel hemen İsviçre'ye kaçar. NOT.Fıkra sonunda gülünecektir.Önemle bildirilir!!
#63 - Haziran 07 2006, 19:30:02

TAKMA KAFANA

Temel oldukca siddetli bir ishale yakalanmis ve hastaneye gitmis . Tabii

ilk muayeneyi yapan doktor bakmis ve hemen dahiliye bolumune sevketmis ,

Is bu ya bizimki her nasilsa evraklar karisip dahiliye yerine

psikiyatriye yatirilmis . O da pek ne oldugunu anlamamis ya .. Aradan 1-

2 hafta gecince sevki yapan doktor psikiyatri bolumunde bir arkadasini

gormeye gitmis .. tam cikiyormus , ki bizim Temel orada ... ,

" Yahu , " demis . " sen ne ariyorsun burada ? "

Temel : " Bilmeeeeem , beni buraya yatirdilar

" Doktor , " Eeeee .. ne oldu ? Ishalin gecti mi bari ? "

" Yok canim , ayni hizda devam ediyor , ama artik kafama takmiyorum ! "

#64 - Haziran 07 2006, 20:31:56

suvi

Metro   

Amerikali kadin turist Istanbul' da metroyu ararken yanlislikla yeralti tuvaletlerinden birinin erkekler bolumune girmis. Girmesi ile pisuvarin basinda isini goren Temel ile gozgoze gelmesi bir olmus:
- "Metro! Metro!" diye saskin saskin sormus.
Temel kafasini iki yana sallayarak cevap vermis,
- "No metro! No Metro ! Oniki santimetro!" 

ütü kaldirmaca   
Hafta sonu vakit geçirmek üzere Temel ve Fadime vitrin alış verişine çıkmışlar. Fadime bir vitrinde güzel bir ütü görmüş, almak istemiş ama temelin para harcamaya hiç niyeti yok. Tezgahtara "uşağım bu ütü çok hafif, daha ağırı yok mudur ?" demiş. Tezgahtar daha büyük bir ütü getirmiş. Bu böyle bir kaç kez devam ettikten sonra tezgahtar kızgınlıkla sanayi tipi kocaman bir ütü göztermiş. Temel "Ula bu ağır mıdır ki ? Ben bunu şeyimle kaldırırım" demiş. Kızan tazgahtar da "kaldır ulan, bedava senin" deyince temel ütüyü aletin ucuna takıp kaldırıvermiş ve ütüyü bedavadan kapmış. Ütüyü almış ama bu sefer geceleri Temel'de tık yok. Bir süre geçince Fadime "Temelciğim, bak bunda utanacak, sıkılacak bir şey yok. Bir doktora gidelim, çaresini arayalım " demiş.
Temel "Ula kari, sık dişini biraz, şu tam otomatik çamaşır makinesini de alalım da ondan sonra sen görürsün".

(alıntıdır)
#65 - Haziran 08 2006, 16:51:44

suvi

Tüp geçit   
mısır hükümeti kızıl denizin altına tüp geçit yapmak için ihale açar. ihaleye ingiltereden, amerikadan, japonyadan ve türkiyedende temelin firması olmak üzere birer firma katılır. firmaları teker teker mülakata çağırırlar ve teknik bilgi isterler.
ingiliz firması:
- biz iki taraftanda eşzamanlı olarak tüneli kazmaya başlarız ve denizin altında tam ortada buluşuruz. tüneller arasında maksimum 1 metre bir metre fark olur. 30 metrelik enindeki tüneldede 1 metreyi rahatlıkla düzeltiriz derler.
amerikan firması:
-bizde ikitaraftan kazmaya başlarız ve tam ortada buluşuruz maksimum 50cm farkolur derler.
japon firması:
- biz iki taraftan kazmaya başlarız ve tam ortada buluşuruz. maksimum 20cm farkolur derler.
sıra bizim temele gelir.
temel:
-valla bizde iki taraftan kazmaya başlarız. ortada buluştuk buluştuk buluşamadık iki tüneliniz olur der.

Temel uykuda   
Bizim temel uyuyormuş. Birden yataktan düşmüş, kalkmış yeniden yatmış.
Biraz sonra bi daha düşmüş ve sevinerek mırıldanmış: İyi ki kalkmışım yoksa üstüme düşücektim. 
#66 - Haziran 08 2006, 16:52:49

suvi

tum cıkışlar   
TEMEL HAPİSHANEDE GARDİYANMIŞ.BİR GÜN HAPİSHANEDEN BİR SUÇLU KAÇMIŞ.BAŞ GARDIYAN TEMELE TUM ÇIKIŞLARI TUT DEMIŞ,AMA GENEDE SUÇLU KAÇMAYI BAŞARMIŞ.BAŞ GARDİYAN TEMELE''BEN SANA BÜTÜN ÇIKIŞLARI TUT''DEMEDİMMİ?,DEMİŞ. TEMEL ''BEN BUTUN ÇIKIŞLARI TUTTUM O GİRİŞLERİN BİRİNDEN KAÇMIŞ OLMALI

giyotin   
devrin birinde, bir alman,bir ingiliz ve bizim temel amerikada birlikte suç islemisler ve mahkeme idam edilmelerine karar vermis. hakim bizimkilere üç seçenek sunmus( ilk önce almana) ;
-asilmayi,yanarak ölmeyi mi yoksa giyotini mi tercih edersin?
alman düsünmüs.yanarak ölmek aci verir, idamda can cekisirim en iyisi giyotin...
kafasini sokmuslar cellat ipi cekmis tak giyotin almanin kafasina gelince durmus...
halktan sesler yükselmeye baslamis,
hakim;
-bu allahin sevgili kuluymus bunu serbest birakin.
serbest birakmislar almani.
sira ingilize gelmis ingilize de ayni secenekler sunulmus.ingilizde düsünmüs...
himm yanarak ölmek aci verir, idamda kötü, en iyisi giyotin...
kafasini sokmuslar cellat ipi cekmis giyotin inmis inmis ingilizin kafasinin üstünde durmus yine...
halktan sesler yükselmeye baslamis yine.
hakim;
-bu da allahin sevgili kuluymus bunu da serbest birakin.
ingilizide serbest birakmislar,sira temele gelmis..
hakim yine ayni soruyu sormus.
-yanarak ölmek mi?,idam mi? giyotin mi?
temel düsünmüs ve cevap vermis,
-yanarak ölmek aci verir,giyotininiz de bozuk zaten en iyisi asin beni
#67 - Haziran 08 2006, 16:53:53

suvi

marangoz   
bizim temel marangoz ama ne marangoz mesleğinin zirvesinde derken trabzona dünyanın en büyük sirki geliyor çadır direğini dikmek içinde usta bir marangoza ihtiyaç var arayıp soruşturuyorlar en iyi usta olarak temeli tavsiye ediyorlar temel sirke gelip ne iş yapılacağına bakıp takımlarını alıp geliyor ve direğin üstüne çıkıp başlıyor direği yere çakmaya bu sırada sirkin patronu aşağıdan temeli seyrediyor derken temel birden havada iki parande üç salto atarak yere iki ayağının üstüne ve ellerini bacağının yanlarına vurarak sağlam bir şekilde düşüyor bunu gören patron içtiği puroyu yutuyor ve koşarak temelin yanına gelip aynı hareketi yapmasını ve bunun karşılığında ise çok büyük para kazanacağını anlatıyor temel ise kesinlikle olmaz diyor patron gene aynı hareket için para ve 20 senelik ip canbazlarının bile bu hareketi yapamadığını anlatıyor adam ısrar ediyor temel kabul etmiyor adam gene ısrar temel en sonunda adamın kulağına eğilip ula hemşerim benim her sefer aynı hareketi yapmam için direğin tepesinde aletin başına mı vurmam lazım.

meyhaneci   
Of'lu hoca Cuma namazında içki içenleri fena azarlıyordu: "Paranızı sokağa atıyorsunuz. Kazanan kim? Meyhaneci... En büyük dükkan kimin? Meyhanecinin... En güzel ev kimin? Meyhanecinin... Ya en güzel araba? Meyhanecinin... Bu paraları veren kim? Ha sizin gibi kafasızlar..."
Aradan 2 hafta geçer, Temel koşarak hocanın yanına gelir ve ellerine sarılıp öperek: "Allah razı olsun hocam, senin verdiğin içki vaazı sayesinde hayatım kurtuldu.." Hoca memnun: "Aferin, içkiyi bırakmanın mükafatlarını ahirette de göreceksin oğlum." der. Temel düzeltir: "İçkiyi bırakmadım hocam, meyhane açtım!"
#68 - Haziran 08 2006, 16:55:44

suvi

İş Gücü   
Temel bir grup arkadaşıyla çukur açıyormuş.Bir başka grupda gelip çukurları kapıyomuş.Adamın biri çok merak etmiş ve ne yaptıklarını sormuş.
Temel:
-Bir grup daha fardu,onlarda fidan dikeydu,bucün gelmeduler,piz de pizim işler geri kalmasın diye çalişayruz...

Papağan ve Temel   
Temel Fransada gezerken, herkes toplanmış bir dükkanın başına bir papaganı dinliyor. Temel hemen sormuş "Bu nedir burada ne oluyor ?" Demişler ki "Bu papagan özeldir, insanların karakterini biliyor, gelecegini okuyor"

Temel tam papaganın yanına gidecek, papagan bunu görmüş ve "Salak" demiş. Temel sagına soluna bakmış, tekrar papagana dönmüş, papagan tekrar Temel'e "Salak" demiş.
Temel "ulan bildi helal olsun" demiş ve papaganın sahibine gidip onu satın almak istemiş. Tabi adam satmak istememiş ama ısrarlar sonucu 3 adet yumurtası oldugunu ve onları verebilecegini söylemiş. Temel hemen parasını ödemiş ve düşmüş yollara. Trabzona gelmiş ve herkese anlatmaya baslamiş; yakında zengin olma hayalleriyle herkese papaganin herşeyi bildigini anlatmış. Tüm ahali merakla beklemiş ve zaman gelmiş. Birinci yumurta çatlamış, bir bakmışlar içinden bir güvercin, bir zaman sonra ikinci
yumurta, bundanda bir serçe. Üçüncü yumurtadan da bir kırlangıç çıkmış. Tabi bizim Temel o hışımla hemen Fransanın yolunu tutmuş. Papagan bunu görünce "SALAK" diye bagırmış. Temel hemen yanına gitmiş ve papagana demiş ki;
"Benim salak oldugumu sadece sen biliyorsun ama senin orospi oldugunu bütün Trabzon biliyor" !

#69 - Haziran 08 2006, 16:56:39

suvi

Köprü   
Fransa,İngiltere ve Türkiye ortak bir köprü yapacaklarmış.Türkiyeden temsilci olarak Temel seçilmiş.Köprü inşa edilmiş açılış günü gelmiş.Açılış tam yapılıyormuş ki köprü yıkılı vermiş. İngilterenin temsilcisi O kadar Çeliğime yazık oldu diğe kalp krizi geçirerek ölmüş.Fransanın temsilciside O kadar kumuma yazık oldu diğe kalp krizi geçirerek ölmüş.Bunların üzerine Temelde iyiki çimentoyu yerleştirmedim yoksa bende kalp krizi geçirerek ölücektim demiş.

otoban   
Temel otobanda arabası ile son sürat yol almaktadır.Bir anda radyoda dinlediği müzik sesi kesilir ve bir anons verilir; "Dikkat.. Dikkat..tüm sürücülerin dikkatine otobanda bir araç oldukça süratli bir şekilde ters yönde ilerlemektedir." Anonsu duyan Temel kendi kendine söylenir.
"Hangi biri be kardeşim... hangi biri?..." 

Yağmurluk   
Amerikalı, Rus ve Karadenizli aynı otelde kalırken gece yarısında yangın çıkar. Panik içinde yukarı katlara koşarlar. Çaresizlik içinde Amerikalı, odada duran bir şemsiye bulur, "Başka şansım yok" diyerek şemsiyeyi açıp atlar. Şemsiye sağlamdır, Amerikalı paraşütle iner gibi sağ salim yere varır. Bunu gören Rus, yandaki odadan başka bir şemsiyeyi bulup paraşüt gibi kullanarak atlar; o da kurtulur. İkisi de yukarıya bakarak merak içinde Temeli beklerken yanlarına, hızla dusen bir cisim çarpar. Gidip bakarlar: Temel. Hayatta ama kan revan içinde ve her tarafi kırık. Amerikalı merakla: "Ne oldu?" diye sorunca Temel; "Şemsiye bulamadım. Ama dolapta yağmurluk vardı" demiş. 

#70 - Haziran 08 2006, 16:57:36

suvi

günlük gazete   
temelle fadime bir dag evinde yaşıyorlarmış.dagda gazete olmadıgı için temel fadimeyi her gün kasabaya gazete almaya gönderirmiş.her gün gazete almaktan sıkılan fadimenin aklına bir fikir gelmiş.kasabadan aynı gün aynı gazeteden on tane almış ve eve saklamış.temel istedikçe gazeteleri vermiş.dördüncü gün temel karısını çagırmış.fadime temelin bu oyunu anladıgını zannetmiş ve korkarak temelin yanıma gitmiş.tammm kızacak diye düşünürken temel şöyle demiş:'yahu şu dünyada ne aptal insanlar var.dört gündür aynı adam aynı yerde aynı agaca çarpıyor.'

Tarak   
Temel ucaga binerken merdivende bir bakmis onunde Sharon Stone haltetmis bir dilber.. Muhtesem de bir mini.. Temel icini cekerken bir bakmis, yeri dilberin tam yani.. Oturmuslar.. Ucak havalanmis. Dilber cantasina uzanmis. Icinden bir bulmaca dergisi, bir kursun kalem cikarmis. Baslamis capraz bulmacayi cozmeye.. Temel heveslenmis..
"Simdi bir yerde takilir, bana sorar, boylece muhabbete baslariz" diye.. Bes dakika gecmeden dilber Temel'e donmus, gercekten.. Kisik, seksi bir sesle sormus:
"Bes harfli bir kelime. Sonu arak.. Basina bir harf koyarsaniz kadinlarin en sevdigi alet olurmus, biliyor musunuz?" diye..
"Aman Tanrim" demis Temel, Amerikan filmlerindeki gibi.. "Aman Tanrim.. Bu guzel kadina o kelimeyi nasil soylerim ben.. Mutlak bir baska kelime olmali.." Baslamis dusunmeye.. Bes dakika sonra jeton "Dank" diye dusmus.. Kadina donmus:
"Tarak olabilir mi, hanimefendi?.. Tarak!.."
"Harikasiniz" demis dilber.. "Silginiz var mi acaba?.."

İtfaiye   
Temel ile Dursun sohbet etmektedirler;
-Ula Temel hiç düşündün mi itfaye arabası niçin kirmizidur?
-Ula düşünecek ne var sanada o kadar hortum girse sende kizarirsun.....
 :kop
#71 - Haziran 08 2006, 16:59:33

güzel şeyler var ya teşekkürler paylaşımınız için.
#72 - Haziran 08 2006, 17:01:32

suvi

Tiksinme  
Dursun yurt dışında birçok limana uğrayarak dolaşan gemiye tayfa olarak giriyor . İlk seferi olduğu için yanına kusmaya karşı ilaç ve prezervatif almasını tembihliyorlar . Eczaneden birer kutu alıyor .
-Üç aylık yolculuk , yirmi liman , birer kutu yetmez , on kutu al diyorlar . Tekrar eczaneye gidiyor , onar kutu istiyor .Eczacı Temel ,
-Uyy , pu işten kusacak kadar tiksineysun ta niye yapaysun ?

Domuz  
Temel Almanyada bir gün eğlenmek için bir kumarhaneye ugramış ve kumardan tam 3000 DM para kazanmış.Sevinçle evin yolu tutmuş,bir çiftliğin yanından geçerken paraları birden elinden düşürmüş.O sırada orda bulunan bir domuz paraları yiyecek sanıp doğru mideye indirmiş.Temel öfkeden ne yapacağını şaşırmış vaziyette kara kara düşünürken yanından geçen bir adam derdini sormuş.Temel "zar zor kazandığım paraları şu domuz yedi" demiş.
Adam "merak etme her şeyin bir çaresi var,sen şimdi bu domuzu al bir meyhaneye götür bir bardak bira içir,sonra kıçına bir tekme vur paraları geri kusar "demiş.Temel adamın söylediği gibi domuzu meyhaneye götürüp içirmiş.Midesi bulanan domuzun kıçına bir tekme vurunca domuz 1000 DM.geri kusmuş.Meyhaneci şaşkın şaşkın bakıp "bu domuzu bana satarmısın?" demiş.Temel "satılık değil " cevabını vermiş ve tekrar domuza bir bardak bira içirip kıçına tekmeyi vurunca 1000 DM.daha geri çıkmış ve aynı işlemi 3'üncü 1000 DM.çıkana kadar tekrar etmiş.Meyhaneci dayanamamış "bu domuzu bana satarsan sana 10.000 DM.para veririm" demiş.Temel tabiki kabul etmiş ve parayı almış.Ertesi gün gazetelerdeki haberlerde"sarhoş meyhaneci domuzu vura vura öldürdü".
#73 - Haziran 08 2006, 17:01:55

suvi

Birinci kat   
Temel, New York'taki gökdelenlerden birinin 53. katında çalışırken aniden
ayağı kaymış ve aşağı doğru uçmaya başlamış... 52, 51, 50, 49, 48...
Katları yıldırım hızıyla geçen Temel 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2... Ve 1'inci kata
geldiğinde kafasından şimşek gibi şu düşünceler geçmiş:
- Sağa çok şükür Tanrum, haburaya kadar sağ sağlim celduk... Birinci kattan
düşsen de nasil olsa pişeycukler olmaz 

Noşut   
Temel Afrika'ya safariye gitmiş. İlk günün sonunda gece otelin lobisinde avcılar konuşuyormuş. İngiliz ben bugün 1 gergedan vurdum demiş. Fransız ben de 1 aslan vurdum demiş. Temel de ben de 1 noşut vurdum demiş. İngilizle Fransız anlamamış ama cehaletleri belli olmasın diye de sormamışlar. Ertesi gün yine ava gidilmiş gece yine toplanmışlar. İngiliz ben 2 kaplan vurdum demiş.Fransız ben de 1 fil vurdum demiş. Temel ben 4 noşut vurdum demiş.İngiliz dayanamamış sormuş: "Kusura bakma ama noşut nasıl birşeydir? Bunca yıllık avcıyım hiç duymadım." Temel de "Ben de ilk defa burda gördüm. Kara kara birşeyler insana benziyorlar. ellerini kaldırıp noşut noşut diye bağırıyorlar demiş.
#74 - Haziran 08 2006, 17:02:30

suvi

Muhtar   
Temel gece eve cok sarhos gelmis, üstelik kendi üzerinede hatiri sayilir sekilde kusmustur.
Karisina karsi durumu idare etmek icin ;
-Ula kari, muhtar bugün icti icti sonrada Pantolonima kusti.
Karisi Pantolonu alip yikamaya gider az sonra sesi duyulur.
-Ula Temel muhtar üstüne kusmakla kalmamis pantolonuna da sicmistir.

Öksürük   

Temel oksurukten Dursun da kabizliktan sikayetcidir. Beraber doktora giderler.
Doktor Temel'e oksuruk surubu Dursun'a da mushil verir. Bunlar ilaclari karistirirlar.
Bir hafta sonra doktor Temel'e:
- Nasil oldu? Hala oksuruyor musun?
- oksurmeye cesaret bile edemiyorum doktor bey. 

Tavlama   
Temel bir gun eve cok farkli bir havayla girer..
Fadimede bu durum karsısında sasırır...ve temele sorar..
-Temelum neyun varrr ?
Temel gayet rahat bır sekılde cevap verır...
-Asik oldum..
-Çime ?
-SANA..
-Uyyy dogrumi diyiysin..
-Etcilendun dımı ?
-Heee
-O zaman ben bu lafla iyi kari tavlarum.. 
#75 - Haziran 08 2006, 17:04:02

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.