Alternatifim Cafe

Doğal Makyaj Tavsiyeleri

Discussion started on Yararlı Bilgiler

sabunkopugu

Biz kadınların büyük dilemması: Makyaj yapmak istiyoruz ama aynı zamanda doğal gözüksün istiyoruz! Peki, bunu nasıl yaparız?

Makyaj konusunda belki de en çok merak edilenlerden biri, doğal görünümlü makyajın nasıl yapılması gerektiğidir. Doğal makyaj, biraz pratikle kusursuz görünmek için gayet kolay bir stil. Önemli olan birkaç püf noktasına dikkat etmek. Doğal makyajın nasıl yapılacağını işin uzmanlarına sorduk, araştırdık. Ve, pratik ve kolay şekilde bu işin püf noktalarını öğrendik.

Adım adım doğal makyaj

1. Adım: Yüzünüz sizin kanvasınız. Bu kanvasın harika görünmesi için öncelikle onu güzelce temizleyin ve nemlendirin.

Favorilerimizden olan H2O Aqualibrium Marine Cleansing Gel, yağsız bir temizleyicidir. Cildi makyajdan ve kirden arındırır, yatıştırır. Cilde nem verir ve içeriğindeki mineraller ile cildi besler. Mineral açısından zengin deniz tuzu cildi yeniler ve cilde gözle görülür bir ışıltı verir.

Nemlendirici olarak da Shiseido’nun White Lucency Protective Day Cream’ini öneririz. Shiseido White Lucency Protective Day Cream, UV ışınları, hava kirliliği ve kuruluk gibi çevresel stres faktörlerine odaklanarak geniş kapsamlı koruma sağlayan ve cildi aydınlatan, gündüz nemlendirici kremdir.

2. Adım: Cildinizi makyaj hazırladıktan sonra geniş kapsamlı bir kapatıcı kullanın. Hem göz çevresi hem de cilt kusurları için kullanılabilen Make Up For Ever HD Concealer doğal bitiş sevenler için uygun.

3. Adım: Sıra geldi fondötene... Modellerin bu konudaki kulis sırrını biliyor musunuz? Şöyle: Kullandığınız fondötene günlük nemlendiricinizden bir damla damlatın. Bu, yüzünüzü daha aydınlık yapacaktır. Mat bir fondöteniniz varsa ve o an daha satenimsi bir görünüm istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.

Bizim önerimiz ise, günlük kullanım için ince ve hafif dokulu, yüze aydınlık bir görünüm veren Shiseido Sheer and Perfect Foundation. Bu fondötene nemlendirici veya aydınlatıcı karıştırmanız da gerekmez üstelik.

4. Adım: Cildinizi bu şekilde kusursuzlaştırdıktan sonra yüzünüze kontür uygulamalısınız. Nars Contour Blush Gienah, tam da bu iş için yaratılmıştır. Elmacık kemiklerinizin altına Gienah'ın koyu rengini uygulayın ve hafifçe dağıtarak gölge yapın. Kontür için en iyi uygulamayı eğimli bir fırça ile yaparsınız.

5. Adım: Şimdi yüzünüze renk vermek için allık kullanmalısınız. Hafif bir allık uygulaması taze ve sağlıklı görünüm için her zaman gereklidir. Nars Gina Blush’ı elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın. Bu kadar yeterli olur. Yanaklarınızın kendi rengine yakın bir renk her zaman çok natürel durur.

6. Adım: Make Up For Ever Smoky Stretch maskara ve Nars’ın Larger Than Life Long Wear Via De Martelli kahverengi göz kalemi ile göz makyajınızı tamamlayın. Kahverengi göz kalemi , gözlere daha doğal bir ifade ve derinlik katar. Gündüz için en ideal göz kalemidir.

eyeliner

7. Adım: Dudaklarda ise nude makyajda en sevilen rujlardan biri olan Shiseido Lacquer Gloss BE102’yi kullanabilirsiniz. Hafif pembe rengiyle bu ruju çok seveceğinize eminiz.

İşte, makyaj videoları izlemeden doğal makyajınızı bitirdiniz bile!
#1 - Haziran 05 2015, 14:23:17

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.