Alternatifim Cafe

KPSS'ye başvuru bugün

Discussion started on YGS - LYS - SBS - KPSS

KPSS başvuruları bugün başladı. 2 yıl geçerli olacak sınava son başvuru 21 Mayıs'ta. Sınava lisans mezunları 10-11 Temmuz'da, önlisans mezunları ise 26 Eylül'de girecekler.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları bugün başlıyor. 10-11 Temmuz 2010 tarihleri arasında yapılacak sınava başvurular ise, 21 Mayıs 2010 tarihinde sona erecek. 2010-KPSS Lisans, sadece lisans (4 veya daha fazla yıllık yükseköğretim) programlarından mezun olanlar ile mezun olabilecek durumda bulunanlar için geçerli.

Bir lisans (4 veya daha fazla yıllık yükseköğretim) programından mezun olmamış olmak koşuluyla; önlisans (2 yıllık meslek yüksekokulu ve 2 yıllık açıköğretim) ve ortaöğretim (lise ve dengi meslek lisesi) mezunları ile bu kurumlardan mezun olabilecek durumda olanlar ise 26 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan sınava girecekler.

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren 2 yıl geçerli. Sınav, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde, Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere 4 oturumda 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacak. Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulanacak, cevaplar cevap kâğıtlarına işaretlenecek, cevap kâğıtları ÖSYM'de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayarla değerlendirilecek.

BAŞVURU ÜCRETİ 3 LİRA

Başvuru hizmet ücreti 3 TL, sadece Cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 35,00 TL; Cumartesi sabah artı diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 55,00 TL; Cumartesi sabah artı diğer 3 oturumdan herhangi ikisine de girecek olan adaylar 75,00 TL; tüm oturumlara girecek adaylar ise 95,00 TL ödeyecek.
#1 - Mayıs 10 2010, 11:43:02
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.