Alternatifim Cafe

"Sezonun belki de en zor deplasmanıydı"

Discussion started on Beşiktaş

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, "Sezonun en zor deplasmanlarından biri belkide en zorunu oynadık diyebiliriz. Bizim açımızdan son derece önemli" dedi.

Denizli şöyle devam etti:  "Önümüzdeki yol haritasını tayin etme açısından Kayseri gibi özellikle içerde büyük takımlara karşı mükemmel sonuçlar alan bir takıma karşı hem kazanmak hem de bu kadar gol pozisyonu üretmek gerçekten bu akşam belki bazıları için sürpriz olmuştur. Özellikle kadroyu gördükten sonra defans ağırlıklı bir kadroymuş gibi düşünmüş olabilirler. Ama oyun düşüncemizde bu yoktu. Daha farklı kazanacağımız bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Ama son bölümde biraz sıkıntı yaşamadık da diyemem. Bu sezon için dönüş maçıdır. Bu maçın Beşiktaş açısından ne denli önemli olduğu 3-5 hafta sonra çok daha net şekilde ortaya çıkacaktır. Tello'yu özel görüşme için diye çağırdığımda depremden haberim yoktu. Odama geldiğinde söyledi. 8.8 büyük bir felaketle karşı karşıya kaldığının düşünün fakat bana söylediği tablo enteresandı. Ailesini ve yakınlarını sordum. Görüştüğünü ve herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Biraz da bugünle ilgili konuştum. Psikolojisi tahminimden daha iyiydi. Oyunda kaldığı sürece en etkili oyuncumuzdu. Bu sezon ilk defa kendi kalitesine yakın bir oyun sergiledi. Sarı kartı olduğu için ve defansif aksiyonları daha ağır olmaya başladığı, yorgunluk hissettiğim için kendisini kenara aldım. Bobo'da özgüven tam karşılığı değil. Bu kadar net pozisyona giren sporcunun en büyük sorunu özgüven sorunudur Esasında bazı vuruşları kötüydü diyebiliriz ama bazıları da iyi vuruşlardı, direkten dönen topu var. Asis yaptığı toplar var. Ama bu akşam gerçek manada lige dönüş yapan bir Beşiktaş vardı. Daha farklı kazanabileceğimiz bir oyundu. Özellikle Kayseri gibi şampiyonluk mücadelesi veren, kendi sahasında şampiyonluk yarışındaki takımlara karşı son derece başarılı sonuçlar alan takıma karşı hem kazanmak hem de bu kadar pozisyon üretmek önemliydi."
#1 - Şubat 28 2010, 01:41:49
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.