Alternatifim Cafe

In Flames

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

1990 yılında grubun kurucusu Jasper Strömblad o zaman üyesi olduğu Ceremonial Oath grubundan, Anders Fridén ile ayrılmaya karar verir. Farklı bir müzik türü yapmaya karar verip Johan Larsson ve Glenn Ljungström'ün katılımıyla In Flames'i kurarlar. İlk demolarını Wrong Again plak şirketine yollayadılar. Plak şirketinin sahibi bu demoyu oldukça beğenir ve ertesi gün telefon açar. Bunun üzerine grup kısa sürede patlayacak Lunar Strain adlı albümlerini hazırlamaya başlar.

In Flames, pek çok grupta olduğu gibi, ayrılan ve sonradan dahil olan üyelere sahiptir. Bunlardan bazıları Mikael Stanne ve Anders Jivarp (Dark Tranquillity), Anders Iwers (Tiamat), Henke Forss (Dawn) ve Daniel Erlandsson'dur (Eucharist, Arch Enemy)

Grup daha sonra Subterranean isimli ufak bir CD yayımlar. Bu ufak yayım onlar için bir dönüm noktasıdır. Bu albümle beraber dikkatleri üzerine çeken In Flames, bir Alman plak şirketi olan Nuclear Blast ile masaya oturur. Bu başarıdan kısa bir süre sonra, canlı gösteriler ve albüm yapımları için sürekli dışarıdan çağırmaktan bıktıkları Anders Fridén ve Björn Gelotte'u gruba davet ederler ve kabul görürler.

Peşinden The Jester Race ismindeki albümlerini de yayımlayıp, özellikle Avrupa ve Japonya'da büyük bir başarıya ulaşırlar. Aynı ve bir sonraki yılda olan bazı olaylar sebebiyle Johan ve Glenn önceliklerinin ne olduğunu düşünmeye başladılar ve üzücü bir şekilde, artık In Flames üyesi olmamayı seçtiler. İkisi de, Whoracle adlı albümün kaydı sırasında beklenmedik bir şekilde ayrılacaklarını duyurdular ve Björn, Jesper ve Anders'ı yarım bir grup ve albümle başbaşa bıraktılar. Neyse ki Peter Iwers ve Niklas Engelin ismindeki arkadaşları ayrılanların yerini albümün kaydının tamamlanmasına kadar doldurdular. Daha sonra bu iki kişi de grupla çalışmaktan hoşlandıklarını ve grubun bir parçası olmayı istediklerini söylediler ve derhal kabul edildiler. Birlikte Avrupa ve Japonya'da başarılı bir turneye çıktılar. Bu turnenin sonunda İsveç'e döndüklerinde Niklas bazı özel sebeplerden dolayı gruptan ayrılmak zorunda kaldı. Bu durum grubun tarihindeki en önemli dönüm noktası olarak belirtilir. Niklas'ın ayrılmasından sonra, o zamana kadar davulu kullanan ama aslen bir gitarist olan Björn'ü gitaristliğe, davula da Daniel Svensson'u getirirler.

Bu değişiklik işe yarar ve The Colony isimli albümlerini çıkarttıklarında istediklerini alırlar ve Amerika, Avrupa ve Japonya'da çıktıkları sahnelerde konser alanlarını tamamen doldururlar.

Bir kaç yıl süren başarılı turnelerinden sonra Ağustos 2000'de, yaklaşık 3 aylık bir stüdyo çalışmasından sonra The Clayman'ı çıkartırlar ve birkaç ay içinde önceki albümlerinin satış rekorunu bile kırarlar. Dream Theater, Slipknot, Testament, Methods of Mayhem ile festivallere katıldıktan sonra ufukta bir turne daha görünüyordu. İki Amerika turnesi arasına bir de Avrupa ile Japonya turnelerini kattılar. Jester, Japonya'da en iyi şarkı yazarı olarak BURRN! ödülünü aldı. Japonya turnesine katılamayan Peter Iwers grupla tekrar İskandinavya turnesinde buluştu. Bu süre içinde Armageddon grubundan Dick Löwgren onun yerine sahne aldı. 2000 yılında yaklaşık 150 kez sahne aldıktan sonra 2001 yılında tatile çıktılar

2001 yılında Peter'ın tekrar katılmasıyla İsveç'te, dört ayrı televizyon kanalı ve radyodan canlı yayınlanan bazı gösterilerde yer aldılar. Only for the weak adlı kliplerinin yayınlanmaya başlamasıyla Avrupa'da 20.000 kişiye konser verdi. Bir sonraki yazda Wacken Open Air ve Rock Machin gösterilerinden sonra, Amerika turnesine başlamadan önce, yeni albümleri olan The Tokyo Showdown'ı çıkardılar.

Daha sonra Daniel Bergstrand ile Dug-Out stüdyolarında çalışmaya başlayıp Reroute To Remain albümünü hazırladılar. Yine birçok turneye ve gösteriye, Slipknot, Mudvayne, Soulfly ve Slayer ile katılmaları onlara müziklerini farklı izleyicilere de göstermelerini sağladı. Kendi ülkelerinde Linkin Park'ın yerini alarak Hultsfred festivaline katıldılar.

Bu gösteriden bir sonraki gün, Metallica'nın Madrid'deki konserinde ön grup olarak çıkma teklifini aldılar ve yaklaşık 30.000 kişinin önünde ki bu onların tek seferde karşılarına çıktığı en büyük kalabalıktı, sahne aldılar. Bir sonraki albümleri olan Soundtrack to Your Escape için Danimarka'da bir ev kiralayıp bunu tamamen bir stüdyoya çevirdiler ve bu albümleri ile yine bir başarı yakalayıp sayısız konserler verdiler.

Grubun 2005 yılı sonunda tamamlanıp 2006 içersinde piyasaya sunulan Come Clarity albümleri bugüne yaptıkları en başarılı albüm olmuş ve pek çokları tarafından grubun yeniden doğuş albümü olarak nitelendirilmiştir. Çıktığı hafta içersinde tüm albüm satışları listesinde İsveç ve Finlandiya' da bir numaradan listelere girmiştir. Bütün bu başarıların yanında önemli bir hayran kitlesi tarafından grup müzik çizgisini ve ana felsefesini daha ticari bir tarza taşıdığı için eleştirilmektedir.
Resmi Sitesi
--
Grup üyeleri;
Anders Fridén - Vokal
Jesper Strömblad - Gitar     
Björn Gelotte - Gitar
Peter Iwers - Bas gitar
Daniel Svensson - Davul

-Deat metal yapan, kaliteli, tam bi gaz grup.Müzikal bakımdan da süper bir grup.Tüm albümleri birbirinden güzel.Kısacası dinlenmeye değer..Tavsiye edilir;))Benim favori şarkım:P:) ;: take this life,hargalaten,dreamscape,man made god,lunar strain,Soundtrack to Your Escape,Dead Alone,Trigger ...uzar gider bu..
#1 - Aralık 27 2006, 15:22:08
Viking's

bence süper bi grup.. mutlaka dinlenmesi gerekiyo :yah

özellikle : take this life, metaphor, december flower, cloud connected, come clarity, episode 666, my sweet shadow ve dead end şarkıları cok cok güzel :yah

:sizo :yah :sizo IN FLAMES :sizo :yah :sizo

#2 - Aralık 27 2006, 15:44:57
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Şarkıları arasından seçim yapmak gerçekten zor; çünkü birbirinden güzel parçalara sahip.Alanın da tek diyebilirim.Klipleri de ayrı mükemmellik taşıyor.Take this life,coloud conncted,Dead end(süper bi düet),Trigger ve daha sayamadığım pek çok şarkısı beni bu gruba daha çok bağlamıştır.Come clarity de güzel bir slowudur ayrıca.

Slow yazacağıma swol yazmışım, tey Allam. O.o

#3 - Aralık 27 2006, 16:42:08
« Son Düzenleme: Kasım 17 2007, 21:09:29 Gönderen: Elf »
Viking's

Anders friden, yok böyle bir vokal.
Severek dinliyoruz, hastasınım. <3
#4 - Nisan 20 2007, 15:46:28
Viking's

...
Reflect the storm klibi:)))
#5 - Nisan 21 2007, 16:17:35
« Son Düzenleme: Nisan 21 2007, 16:20:39 Gönderen: Klytie »
Viking's

faitHleSs

Süper bi grup .. December Flower ' a hastayım  ::yea
#6 - Nisan 27 2007, 22:23:00

Kimine göre grubun eski tadı kalmamıştır, kimine göre piyasa olmuştur, carttır curttur.
Herşeye rağmen severek dinleriz, bütün şarkılarının ayrı bir yeri manası vardır bizde.
#7 - Nisan 28 2007, 16:53:44
« Son Düzenleme: Mayıs 27 2007, 19:52:38 Gönderen: Fařaway »
Viking's

Çok pis death metal yaparlar. Ayrıca Anders fridên'in böğürmesi beni rahatlatan tek ses vokaller arasında. :p
Hastasınım.
#8 - Mayıs 09 2007, 12:01:18
Viking's

Çok pis death metal yaparlar. Ayrıca Anders fridên'in böğürmesi beni rahatlatan tek ses vokaller arasında. :p
Hastasınım.
Katılıorum :)
#9 - Mayıs 10 2007, 19:32:36
Terli ve Kirli bir dünya burası...

maidenhead

death metalin süper grubudur..bullet ride,ordinary story,the jester race gibi güzel parçaları mevcuttur..bi come clarity vardır basetmiorum bile..dinlemeden ölmemelidir insan(telefonumun melodisidir ayrıca..)..kısacası dark tranquilityle beraber death metalin şu andaki en iyi grubudur zannımca..
#10 - Mayıs 10 2007, 19:42:24

cloud connected,metaphor,episode 666  :okey
#11 - Mayıs 11 2007, 10:35:59

Grup hakkında bir düşüncen yok mu? Sadece şarkı mı? :}
#12 - Mayıs 11 2007, 11:00:24
Viking's

Grup hakkında bir düşüncen yok mu? Sadece şarkı mı? :}

tabiki var ama yukarıda arkadaşların yazdıklarıyla aynı şeyler benim fikirlerim de...:))
gerçekten başarılı olduklarını düşünüyorum...severek dinliyoruz,herkese tavsiye ediyoruz... :)
#13 - Mayıs 11 2007, 17:00:59

pinball map
dead end 
cloud connected
take this life
dead god in me
crawl through

Bir kaç şarkısını bu linklerden dinleyebilirsiniz.
Ayrıca bir rivayete göre bu şarkıları dinlerken headbang yapmazsanız yamulurmuşsunuz. :p
Bilmiyorum artık, yapacaksınız... :p
#14 - Mayıs 27 2007, 20:10:07
Viking's

sen yapıor musun headbang  :öff

7/24 yaparım.
#15 - Mayıs 27 2007, 20:14:39
« Son Düzenleme: Mayıs 28 2007, 09:56:16 Gönderen: Fařaway »
Viking's

süper şarkıLarı var gerçekten dinLeniLmesi gereken bir grup :)
#16 - Mayıs 31 2007, 05:54:44
Hey, you wanna go crazy tonight!
Let me hear you shout and scream

Buda mı kural dışı?

NovemberRain

Hakikaten işin hakkını verebilen bir grup. En sevdiğim parçasıda Come Clarity dinlemeyen arkadaşlara dinlemelerini şiddetle tavsiye ediyorum. Grubun aklıma her gelişinde dinlemeye başladığım ilk parçasıdır.
#17 - Haziran 01 2007, 10:27:21

Hastasınım.

Kendisi adına şiirler yazdığım bir vokal vardır ki içlerinde;

anders'im, friden'im...
ah o sesin yok mu senin
ne güzel de böğürürsün,
aşka gelirim seninle ben...
bir reflect the storm, bir system'inde coşmak gibisi var mı...
awaaaaay deyişinde seni daha bi severim...
senden başkası yalan... yalan, yalan...
gel bana beri beri...
hastasınım var mı ötesi...

Böhühühü.
#18 - Ağustos 13 2007, 10:54:36
Viking's

benide ekleyin benide benide :D
#19 - Ağustos 18 2007, 23:31:54
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

Yeni çıkacak albümlerinden bir parçasının internete sızdığı öğrenilmiştir canlarım.
Parçalarının ismi abnegation, valla albüm çıkmadan parçanın internete sızmasına üzüleyim mi, Anders'in yeni albümünden bir şarkı dinleyeceğim için havalara mı uçayım bilemedim.

Şarkı adeta fıstıklı çikolata tadında, yirim yirim. Anders'im Friden'im yine aşmış, yıkmış geçirmiş ortalığı. Melodilerin anders'in böğürmeleriyle olan eşsiz uyumu dinlemeye değer gerçekten.
Anders, sana karşı büyük zaafım var kuzum, dikkat et.
#20 - Ağustos 29 2007, 19:33:37
Viking's

Ailemizin grubu efenim... Bi giriş yapayım bende...

http://www.youtube.com/watch?v=Zu3DvBaDAY8

Anders'in haline dikkat çekerim. =)
#21 - Ağustos 29 2007, 19:44:01

O parça (Cloud connected) İn flames'in tarîhi parçalarındandır ve anders'in scream'de ne kadar başarılı olduğunun göstergelerinden biridir. Rüzgarın olup o ahengle dans eden saçların arasında eseyim isterdim anders, böhü.
#22 - Ağustos 29 2007, 19:53:38
Viking's

t-mac

Sağda solda isimlerini gördüğüm için (musiki anlayışını takdire şayan bulduğum kişilerdir gördüklerim,öhöm..) bi giriyim dedim. Ardından çıktım sokaklara fellik fellik aradım albümü ve yaşadığım şehircağızda bulunmama ihtimalini düşünememişim. Lakin kaliteli grup vesselam,şimdilik space'lerden idare etmekteyiz efendime söyliyim Aromadan mp3 dilenmekteyiz ama şehirdışına açıldığım ilk fırsatta aklımda kendimi DNRlara atmak vardır. Yaşasın :dondurma
#23 - Ağustos 29 2007, 21:40:44

İn flames'in yeni çıkacak albümlerinden internete sızan bir şarkısı olduğunu yazmıştım: Bakınız yukarıda.
Şarkının dinleyebileceğiniz linkini de vereyim tam olsun; Tıklamazsan yamulursun
Şarkı hakkında düşücelerimi de yazmıştım, dediğim gibi tam bir fıstıklı çikolota tadında, Rus atasözününde dediği gibi; Yemede yanında yat cinsinden. Hadin bakalım evladım.
#24 - Ağustos 30 2007, 14:48:15
Viking's

Bu Anders'deki ses bir tek Hansi'de var yalnız... O halde Blind Guardian ve In flames diye bağıralım dört bir yanda, açalım gönlümüzü diğer insanlara... Çok fena gaza geldim maça gitmeden önce alkole de yüklendim, headbang yapmak nasip olmadı yalnız... Son ses dinlemekteyim cloud connected parçasını... Bir yandan dark bir yandan In flames; güzel gidiyor... Böğrüme işliyor sanki sevgileri, öyle bişi bu...
#25 - Ağustos 30 2007, 15:34:27

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.