Alternatifim Cafe

Haydi namaza...

Discussion started on İslam Dünyası

burdan herkese böyle bi çağrı atsam acaba bu ukalalıkmı olur :alala

bu konuya giren herkesi hangi vakitte girmişse o namazı kılmasına davet.. (a)

istemeyen kılmaz kimseyi zorlamıyorum tabiiki.. :))

ama dinimizin direği ni dikmeye en gerekli vazifemiz

haydi kardeşim!!!!!  kalk pc başından en fazla 10 dakikanı alır...

sevgiler...

(inşaAllah banlanmama ilişkin bi konu açmamışımdır :alala)
#1 - Haziran 03 2006, 20:39:21
İki sevgiyle Seni sevdm: Biri nimetinden dolayı;  Diğeri aşkın Sana yakışmasından dolayı.
     Nimetinden dolayı Sana aşıkolmaklığım;  Seni zikretmemin ğayrinden alıkoymasından dolayı.
     Sana yakışan sevgiye gelince ben; Seni görünceye kadar engelleri açtığından dolayı.
     Ondanda bundanda bana övgü hiç!   Lakin üstün övgüye Sen layık olduğundan dolayı..
                            (Râbiat-ül Adeviyye) :agla   :pes

yok abLa.. ne banLanması..
seni banLayan önce beni banLasın.. :kisss   (6)

çok güzeL bi fikiR.. ;)
haydi akşam namazına.. :cicek

:öff
#2 - Haziran 03 2006, 20:48:32
bir varmI$
bir yokmu$

yatsıyı daha kılmayan varmııı??

ben daha kılmadım şimdi kılmaya kalkıyom :muhah
#3 - Haziran 03 2006, 23:39:39
İki sevgiyle Seni sevdm: Biri nimetinden dolayı;  Diğeri aşkın Sana yakışmasından dolayı.
     Nimetinden dolayı Sana aşıkolmaklığım;  Seni zikretmemin ğayrinden alıkoymasından dolayı.
     Sana yakışan sevgiye gelince ben; Seni görünceye kadar engelleri açtığından dolayı.
     Ondanda bundanda bana övgü hiç!   Lakin üstün övgüye Sen layık olduğundan dolayı..

çok güzel bir düşünce kılanlara ne mutlu benimgibi kılmayanlarada en kısa zamanda başlamak nasip etsin Allahım.yarın çok geç olabilir.bunları diosunda nedenmi kılmıon diosunuz.valla bilmiyom.ey nefis seni ben varya ..............
#4 - Haziran 04 2006, 12:41:59
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

çok güzel bir düşünce kılanlara ne mutlu benimgibi kılmayanlarada en kısa zamanda başlamak nasip etsin Allahım.yarın çok geç olabilir.bunları diosunda nedenmi kılmıon diosunuz.valla bilmiyom.ey nefis seni ben varya ..............

gayem zaten özellikle namaz kılmayanlara idi :))

bu konuyu okuyunca belki gaza gelir kalkıp pc başından abdest alır..

ve o vaktin namazını eda eder diye düşünmüştüm :icon

hadi bikere dene!!!

denemekten kesinlikle zarar görmeyeceğin bi iş...  :okey

nefsine esir olman demek; ahirettede cehennemin bin türlü azabına mahkum olman demek :agla

kır şu mel'un şeytanın bacağını

:sopa

:thx
#5 - Haziran 04 2006, 15:58:12
« Son Düzenleme: Haziran 04 2006, 15:58:49 Gönderen: aceb-ul acaib »

haydi cuma ya..... :okey

ezanlar okunmak üzere ben gidiyorum (6)
#6 - Haziran 09 2006, 12:53:01
Islami kurtarmaya degil; Islamla kurtulmaya calisalim...

Allah'ın ezeli sırlarını ne sen ve ne de ben bilirim,
Ve bu muammalı harfleri ne sen okuyabilirsin ne de ben
Perde arkasında ki dedikodumuz, mücadelemiz devam ediyor, Fakat perde kalkınca ne sen kalırsın ne de ben

kalkamayacak kadar çok mu hastasın....

o zaman geçmiş olsun

Allah yatalak etmesin kimseyi :agla

geçirilecek bi namaz diil çünkü... :hönk
#7 - Haziran 09 2006, 13:17:00

ne diim Allah şifa versin inşaAllah...

ben bu aralar bu söze taktım... burda bi arkadaş hatırlattı sağolsun (6)

her koyun kendi bacağından asılır
#8 - Haziran 09 2006, 18:17:59

pc başında duRabiLen hasta, camiye de gideR die düşünüodum.. :alala
gidemiomuş.. :alala
ALLah şifa weRsin aRkadaşım.. :cicek

akşam namazııı.. :cicek
namazLaR gecikmesiiinn.. :cicek
#9 - Haziran 09 2006, 21:35:39
bir varmI$
bir yokmu$

:kop
ne iğnesi yaw.. :sizo
bi keRe, inandıkta ALLah şifa weRsin dedik heRaLde.. :hih
biLiom ben seni aRkadaş.. :))
tekRaR ALLah aciL şifa weRsin.. :)) :cicek

#10 - Haziran 09 2006, 21:42:39
bir varmI$
bir yokmu$

çok güzel bi konu acaib abla paylaştığın için sağ ol
#11 - Haziran 13 2006, 11:59:08
HaSrEt BaNa GöRe DeĞiL SeNsİz HaYaT HaYaT DeĞiL

çok güzel bi konu acaib abla paylaştığın için sağ ol

ben teşekkür ederim jerry cim... :))

sen kılıyomusun bakiiimmm :hii?   (6)
#12 - Haziran 13 2006, 14:26:06

gayem zaten özellikle namaz kılmayanlara idi :))

bu konuyu okuyunca belki gaza gelir kalkıp pc başından abdest alır..

ve o vaktin namazını eda eder diye düşünmüştüm :icon

hadi bikere dene!!!

denemekten kesinlikle zarar görmeyeceğin bi iş...  :okey

nefsine esir olman demek; ahirettede cehennemin bin türlü azabına mahkum olman demek :agla

kır şu mel'un şeytanın bacağını

:sopa

:thx
çok ii diyosun çok doğru diyosun inşallahh........ve tşkler
#13 - Haziran 15 2006, 11:10:58
:bite
60 Ziyaretçi, 27 Üye ( 10 Gizli)

Arkadaşla olmuyo ama simdi tebliğ yapıp kurtarın paçayı ama olmaz namazın onemini anlatan konu yazıpta tebliğ yapsak perfect birsey olur bence namazın onemini anlatan bir konu koyalım ya siz yapın yada ben tabi ben yaparsam bundan zevk alırım

:.dost (a) :cicek :öff

öyle bi konu var zaten... ama sen yine koymak istiyosan koy (çünkü bu konu hakkında konular bitmez en önemli konu)...

çok sevinirim kendi adıma söyliim.. :)) namaz hakkında ne kadar çok şey öğrensek okadar kâr...  :agla
selamlar :cicek
#14 - Haziran 15 2006, 13:01:20

ben de öğleyi kılcam>>>biraz rötarlı olcak ama nesee :) :)
#15 - Haziran 20 2006, 16:27:31

ooo vakit giderek daralıyor

ikindi yaklaşmış

hadi öğlen namazına :.dost :))
#16 - Temmuz 03 2006, 15:51:37
Islami kurtarmaya degil; Islamla kurtulmaya calisalim...

Allah'ın ezeli sırlarını ne sen ve ne de ben bilirim,
Ve bu muammalı harfleri ne sen okuyabilirsin ne de ben
Perde arkasında ki dedikodumuz, mücadelemiz devam ediyor, Fakat perde kalkınca ne sen kalırsın ne de ben

burdan herkese böyle bi çağrı atsam acaba bu ukalalıkmı olur :alala

bu konuya giren herkesi hangi vakitte girmişse o namazı kılmasına davet.. (a)

istemeyen kılmaz kimseyi zorlamıyorum tabiiki.. :))

ama dinimizin direği ni dikmeye en gerekli vazifemiz

haydi kardeşim!!!!!  kalk pc başından en fazla 10 dakikanı alır...

sevgiler...

(inşaAllah banlanmama ilişkin bi konu açmamışımdır :alala)

aksine çok iyi bir iş yaparsın böyle bir konu açtığın için allah senden razı olsun.... :kisss
#17 - Temmuz 03 2006, 22:53:10
« Son Düzenleme: Temmuz 03 2006, 23:11:20 Gönderen: zenciiRii »

aksine çok iyi bir iş yaparsın böyle bir konu açtığın için allah senden razı olsun.... :kisss

Allah cümlemizden razı olsun güzelim... :kisss

bana verdiğiniz destekler için sonsuz teşekkürler arkadaşlar :))
#18 - Temmuz 03 2006, 23:28:14

rica ederiz yaaa görevimiz harbiden güzel konular...
#19 - Temmuz 04 2006, 21:20:47

Allah razı olsun ablacım açtığın konu için   :cicek :cicek :cicek

namazını kıldıktan sonra insan bi iç huzura kavuşuyoo

onu hiçbir şeye değişmem

tekrar Allah razı olsun  :kisss
#20 - Temmuz 07 2006, 01:36:26
Uzuuuun bi aradan sora... :nohashas dnce2

namaz hakkında soracağım bi şey var.sizi teşvik eden neydi namaza başlamaya.tabi dinimizin direği ama bi şey sebep olmuştur belki size.
başlamayı gerçekten istiyorum ama nası bi şeyse başlayamıyorum.nefsime bu kadar mı yeniğim diyorum.
başladıktan sonra bırakırım diye de korkuyorum.o daha günahmış bildiğim kadarıyla.
yardımcı olursanız sevinirim.
saolun şimdiden
#21 - Temmuz 07 2006, 04:42:52

namaz hakkında soracağım bi şey var.sizi teşvik eden neydi namaza başlamaya.tabi dinimizin direği ama bi şey sebep olmuştur belki size.
başlamayı gerçekten istiyorum ama nası bi şeyse başlayamıyorum.nefsime bu kadar mı yeniğim diyorum.
başladıktan sonra bırakırım diye de korkuyorum.o daha günahmış bildiğim kadarıyla.
saolun şimdiden

en başta seninde dediğin gibi Namaz dinimizin direği....

bazılarımız ailesinden gördüğü üzere namaz kılıyor Elhamdülillah... :icon  Allah ebeveynlerimizden Razı olsun :))

bir kere başlamaya gör bırakamazsın zaten...  sigara gibi düşün bağımlılık yapıyor ama faydalı bi bağımlılık.. :cicek

kılmadığın zaman iç huzuru bırak dışarıya bile yansıyor bu huzursuzluk...

inşaAllah sende başla ve sakın gecikme derim...  en önemlisi "biz bu dünyaya ne için geldik "

bunu adamakıllı düşünürsen her daim zaten kılmaya kendiliğinden başlarsın (a)  haydi namaza...
  bu arada cuma vakti :icon

cumanız mübarek olsun :cicek
#22 - Temmuz 07 2006, 13:14:56
« Son Düzenleme: Temmuz 07 2006, 13:15:57 Gönderen: aceb-ul acaib »

saolun şimdiden

bazı arkadaşlarım namaz kılmaları gerektiğini biliyolardı fakat bir türlü başlayamıyolardı.Cemal Tokpınar ın sabah namazına nasıl kalkılır? isimli kitabı birçok arkadaşımın namaza başlamasına vesile oldu.tavsiye ederim çok güsel bi kitap.
#23 - Temmuz 07 2006, 13:27:17
Uzuuuun bi aradan sora... :nohashas dnce2

hehe hadi bende yatsıyı kılliim 5dk sonra geliom
merak etmeyin sizede dua edicem :)
#25 - Temmuz 10 2006, 00:25:14
İmzanız kural dışı

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.