Alternatifim Cafe

Atatürk'ü Sevmeyen İnsan

Discussion started on Anketler

Neden de belirtiverin bir zahmet.
#1 - Ağustos 11 2010, 22:40:43

Hevai

Sırf ''Atatürk içki içermiş.'' diye Atatürk'ü sevmeyen yobazlar var bu ülkede. Çıkıyor arada sırada böyleleri.
#2 - Ağustos 11 2010, 22:43:29

Zeitgeist

Neden sevmediğine bağlı.
#3 - Ağustos 11 2010, 22:47:15

popüler kültür goygoycuları kemalistler yüzünden sevse de sevgisini belli etmekten rahatsızlık duyan insan da olabilir bu.
#4 - Ağustos 11 2010, 22:57:11
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Soruda kastettiğim insanı  da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak düşünün. Elin Ugandalısı Atatürk'ü niye sevsin derseniz üzülürüm misal.
#5 - Ağustos 11 2010, 22:59:49

Proculianus

Olabilir.
#6 - Ağustos 11 2010, 23:30:14

Zeitgeist

Saçma. Osmanlı, avrupanın ve afrikanın bir kısmını fethettiğinde de bir çok insan ölmüştür. Ama onlar te bilmemkaç sene sonra, anca başka ülkelerin gazıyla bağımsızlıklarını alabilmişlerdir. Buradan 'e o zaman osmanlı güçlüydü elbetteki seslerini çıkaramazlardı' cümlesini çıkarmayınız lütfen. O zamana göre en iyisi osmanlıyla kaynaşmaktı-diğer devletlere nazaran- ve o yüzden ses çıkarmadılar.

Bir daha diyorum ki, zamanın şartlarına bakarak yapılacak en iyi politika budur. Ümmetçi bir anlayıştan yeni kurtulmuş bir devletin sosyalist düzen içinde kurulması imkansızdır. Sosyalistim diyorsunuz eyvallahda, zamanında Atatürk'ün Lenin sayesinde silahlı yardım aldığını da biliyorsunuzdur. Lenin'e yolladığı mektuplarda sosyalizme bir nevi göz kırpmıştır, fekat aynı zamanda da anayasaya 'türkiyenin dini islamdır' ibaresini koydurmuştur. Kendisi bir makyavelisttir ve zamanına göre makyavelizm felsefesi çok doğrudur.

Atatürk'ün Dersim olayıyla ilişkilendirilmesini yanlış buluyorum. Ülkeyi yeniden kuran bir insanın gidipte 'katliam' yapması pek olası görünmüyor bana.

#7 - Ağustos 11 2010, 23:45:26

olabilir, itiraz eden göremiyorum.
"Türkiye'den defolsun" kanlı mücadelelerle kazanılan bu toprakları Atatürk'e borçluyuz. hain bir insansa evet defolsun.
mantık hatası göremedim.
#8 - Ağustos 11 2010, 23:51:23
Programmer: CS3-CS4

öyle bir insanın her vaziyeti ofsayttır gözümde. en azından yanımda oturan birinin bana Atatürk'ü kötülemesi koyar. aynı havayı solumak istemem.

böyle adamlar şehit verdiğim günlerde yürümezler, ermeni bir insanın cenazesine güle oynaya giderler. o yüzden solumak istemem.
#9 - Ağustos 12 2010, 00:14:30
Programmer: CS3-CS4

En sonunda Hrant Dink'in cenazesine de gönderme yapıldığına göre yataklarımıza dağılabiliriz.
#10 - Ağustos 12 2010, 00:32:47

Olabilir lan niye olmasın. Babasını anasını sevmeyen var.
#11 - Ağustos 12 2010, 10:17:30
Çağrı atmazsa aramam aga egoistim ben.

Motley

Bu prot bana hiç yabancı gelmedi nedense. 

Bravo ya. Atatürk'ü sevmeyen doğdugu yere geri girsin.
#12 - Ağustos 12 2010, 16:13:38
« Son Düzenleme: Ağustos 12 2010, 16:14:35 Gönderen: Motley »

Motley

Sırf ''Atatürk içki içermiş.'' diye Atatürk'ü sevmeyen yobazlar var bu ülkede. Çıkıyor arada sırada böyleleri.
Bide Atatürk için Sirozdan öldü diyorlar ya bu bilgisizler.
#13 - Ağustos 12 2010, 17:01:24

kendisine burdan ''o olmasaydı baban kimdi bilemezdin şerefisssss!!!11birbirbir'' demek istiyorum. anladı o bence ;)
#14 - Ağustos 18 2010, 00:04:04
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

o olmasaydı ben şuan burda oturamazdım siz özgür olamazdınız  vs. vs. Edebiyat yapmicam. Angarya.   :S  hep aynı hikaye

Elbette olabilir

Bunu söyleyince de aaa Atatürk düşmanı ezin mi oluyor

böyle aşkın ızdırabına..
#15 - Ağustos 19 2010, 20:56:13
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Ölümünün üzerinden 72 yıl geçmiş.Bizim gerizekalı insanlarımız hala onun yaptıklarından din ile bağlantısından ve kişiliğinden bahsediyor. Kaldı ki tam olarak bu ülkede bile bu ülkeyi kuran kişiyi tanıtamazken insanlara anlatamazken neyi eleştiriyorsanız. Sevmeyen insan araştırmadan bilmeden etmeden ön yargıyla çevre baskısıyla sevmez ki beyni sadece bu konuda olumsuzluğa programlıdır. Seven insan bu ülkede yere çöp bile atmaz. Seven görünenler ise dağda bayırda çayırda çimende o olmasaydı şöyleydi böyleydi deyip yüzeysel konuşur. Bir M.Kemal Atatürk gerçeği var ki hepimizden ırak anlayamadığımız bir yücelikte.
#16 - Ağustos 19 2010, 21:04:14
« Son Düzenleme: Ağustos 19 2010, 21:04:27 Gönderen: kenzei »

Sevmiyorsa sevmesin. Size ne yahu? 'Yok aga, illa da seveceksin!' zorbalığı işe yaramaz. İnanın bana, Atatürk bu kadar egoist biri değil.
#17 - Ağustos 19 2010, 22:14:33
« Son Düzenleme: Ağustos 19 2010, 22:17:55 Gönderen: Mercey »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bir olgu olmadan sevmiyorum. İtirazı olan? Yok.
Ok by.
#18 - Ağustos 20 2010, 00:11:43

Hatalıdır , olur olabilir.
#19 - Ağustos 20 2010, 00:28:57
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Tarihten bir haberdir, şükretmeyi bilmez, basittir, tartışmaya girmek lüzumsuzdur.
#20 - Ağustos 26 2010, 12:13:28

Özellikle dersim konusunda çok hatalıdır.olur sevmeyen.
#21 - Ağustos 31 2010, 00:21:49
Montla Sıç!

Resmi ideoloji ve bundan türeyen resmi tarihin ne menem bir şey olduğundan haberi olan insandır.
#22 - Ağustos 31 2010, 21:40:16
Chaque semaine
Trois fois

Bırakın şu adamın müslümanlığını artık. Sanki kendinizi kurtardınız da Atatürk'ün inancı kaldı geride. İster deist olsun ister ateist olsun isterse özde müslüman olsun ne fark edecek ki? Sonuçta atamız değil mi o?
Dini vazifelerimizi hiçbir baskı altında kalmadan yapabiliiyorsak daha ne istiyoruz ölmüş adamın dininden imanından. Yaptığı icraatlere bakıp onu örnek almak gerekirken özel hayatını kurcalıyoruz,yazık bize gerçekten.
İşte başımızda var güya özde müslüman(!)  Ne oluyor ki sanki?  Tüm Türkiye olarak toptan cennete mi gireceğiz şimdi?

arkadaşım bu yazıyı kimler için yazdıysan o kısma ben de dahil olduğum için cevap veriyorum.
ben Atatürk'ün müslümanlığını falan yargılamadım, yargılayamam. Gitsin istediğine tapsın banane ? Ben, 'neden Kemal Paşa müslüman değil ?' neden böyle neden şöyle diye hiçbirşey demedim farkındaysan ve onu yargılayacak olan Allah'tır. Bunun bilincindeyim merak etme.

Benim yargılayabileceğim kısım Atatürk'ün batılılaşma yolunda yaptığı inkîlapların İslam'a tamamen ters düşmesidir.

Özde değil gösterişte müslümandır.

nerden vardın bu kanıya ?

#23 - Eylül 02 2010, 12:03:59
" Onların, ateşin üzerinde durduruldukları zaman: 
' Ne olurdu dünyaya döndürülseydik, Rabb'imizin âyetlerini yalanlamasaydık da müminlerden olsaydık '
dediklerini bir görsen..! "

Atatürk'ü koruyan bir kanun varsa saygı duy diyedir. zorla saygı ne işe yarar o da ayrı. bunun için sevmek zorunda olduğumuzu falan mı düşünüyosun
Ya da ne? hangi zihniyet böyle bir başlık atar.

Aaaaa Atatürk'ü sevmeyen insan olabiliyomuş demek mi diceksin

neyi savunuyosun neyi kanıtlıyosun neyin peşindesin baştan aşağı zırva.
#24 - Eylül 02 2010, 12:52:11
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Olabilir.
#25 - Eylül 04 2010, 23:25:46
"Dini ve namusu olanlar kazanamazlar, fakir kalmaya mahkûmdurlar. Böyle kimselerle memleketi zenginleştirmek mümkün değildir. Onun için önce din ve namus telâkkisini kaldırmalıyız. Partiyi, bunu kabul edenlerle kuvvetlendirmeli ve bunları çabuk zengin etmeliyiz. Bu suretle kalkınma kolay ve çabuk olur.."   Kamâl Atatürk

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.