Alternatifim Cafe

Bünyamin Gezer'e "yılın hakemi" ödülü..

Discussion started on Spor Haberleri

Amasya Valiliği İl Spor Konseyi 2009 yılının spordaki enlerini kristal elma ödülü ile ödüllendirdi. Turkcell Süper Lig'in başarılı hakemlerinden Bünyamin Gezer'e yılın hakemi ödülü verildi.

Gezer, ödülünü Amasya Barosu Başkanı Avukat Adnan Hasip Yalçın'ın elinden alırken, yaptığı açıklamada, "Bu ödül aldığım ödüllerin belki de en güzeli. Amasya bölgesi hakemi olmadığım halde beni bir Amasyalı olarak kabul eden bütün hemşehrilerime ve spor komitesine teşekkür ediyorum" dedi.

"Yeşil sahaların en sevilen başarılı hakemlerinden birisiniz, başarınızı neye borçlusunuz ?" sorusuna yanıt veren Gezer, "Futbolcunun güven duyması önemli. Biz hata yapmıyor muyuz, evet yapıyoruz. Ama hatayı art niyetsiz olarak yaptığımız an futbolcu kardeşlerimiz bizi çok seviyorlar. Ben, yeşil sahalar içerisinde gördüğümü yapmaya çalışıyorum. Onu yaptığım anda futbolcu kardeşlerim beni sevmeye devam ederler" diye konuştu.

Sporu herkesin teşvik etmesi ve bu konuda bir yaşam biçimi oluşması gerektiğini belirten Amasya Valisi Halil İbrahim Daşöz, "Spor ödülleri bir vefa borcumuzu yerine getirmiş oluyoruz. Bizlere büyük mutluluklar, gururlar yaşatmış insanları onurlandırmış, ayrıca onların o noktaya gelmelerini sağlayan insanları ödüllendirmiş oluyoruz" şeklinde konuştu.

Amasya Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecede, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir'e, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Eren'e ve Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu eski Milli Güreşçi Mahmut Demir'e onur ödülü verilirken, dünya ikincisi milli güreşçi Sezer Akgül ile Avrupa üçüncüsü ve Amasya'nın ilk mili bayan sporcusu Tekvandocu Tuğçe Bölükbaş'a yılın sporcusu ödülleri verildi.

2009 Okullar Arası Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonu olan Amasya Yeşilırmak İlköğretim Okulu Kız Futbol Takımı yılın takımı seçilirken, takımın antrenörü Mustafa Demir ile Pumse Milli Takım Antrenörü Numan Fırat'a yılın antrenörü ödülleri verildi.

Ödül gecesinde Gümüşhacıköy Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın yanı sıra, çok sayıda spor adamı ödül aldı. Tekvandocu Tuğçe Bölükbaş gösteri dövüşü yaparken, üç yıl üst üste Türkiye üçüncüsü olan Lokman Hekim İşitme Engelliler İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibi de sahne alarak, performanslarıyla büyük alkış topladılar.
#1 - Mart 21 2010, 15:09:51
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Geleceğin spordan sorumlu,emniyet müdür adayı.
#2 - Mayıs 26 2010, 19:18:14
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.