Alternatifim Cafe

Tjikuzu'nun cezası belli oldu!

Discussion started on Trabzonspor

Trabzonspor Yönetim Kurulu, milli maç için gittiği ülkesinden dönmesi gereken süreden bir hafta sonra gelen Namibyalı futbolcu Razundara Tjikuzu'ya para cezası verdi..

Bordo-mavili kulüp, milli maç için gittiği ülkesinden dönmesi gereken süreden bir hafta sonra gelen Namibyalı futbolcu Tjikuzu'ya, sözleşmesinde yer alan en yüksek rakam olan 120 bin lira ceza verilmesini kararlaştırdı.

Cezanın futbolcuya tebliğ edildiği, teknik direktör Hugo Broos tarafından verilecek rapor doğrultusunda cezanın düşürülebileceği de belirtildi.

Öte yandan, asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, birçok Afrikalı oyuncuda yaşanan bu tip sorunların takımlarında da yaşandığını belirterek, ''Tjikuzu, milli maçlara gittikten sonra belirlenen sürede gelmedi. Bize bir mazeret ile savunmasını verdi. Ancak yönetim kurulu bunu pek geçerli kabul etmedi. Yönetmelikte olan ceza kendisine uygulandı. Umuyorum ki, onda veya başka oyuncuda, bir daha bu tarz sıkıntılar yaşamayız'' diye konuştu.
#1 - Eylül 21 2009, 18:37:21
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.